Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά,το κινητό θα είναι στακαταστήματα 17 ΙΟΥΛΙΟΥ...

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

απλά, επειδή εγώ πρόκειται να λείψω,ζήτησα απο μια φίλη μου,η οποία ειναι διευθύντρια σε κατάστημα της αθήνας να μου το κρατήσει..Και μου είπε,οτι 17/7 θα το έχω στα χέρια μου ,άσχετα που έχει δωθεί στη δημοσιότητα η ημερομηνία 31/7... αυτό είναι μέχρι να παραλάβουν όλα τα καταστήματα ΚΑΙ ΤΥΠΙΚΑ..βέβαια,δε γνωρίζουν ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ τιμές

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει όπως πέρισυ, δεν πρόκειται να ισχύσουν οι κρατήσεις κτλ... Αν δεν κάνω λάθος, στο site λέει "Ενημέρωση Διαθεσιμότητας" και όχι "Προκρατήσεις". Κοινώς, όποιος πρόλαβε, τον Κύριο είδε :p
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ιδέα τι ισχύει..απλά σήμερα που τηλεφώνησα στη φίλη μου μου είπε αυτό,τώρα αυτούσιο το μετέφερα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

απλά, επειδή εγώ πρόκειται να λείψω,ζήτησα απο μια φίλη μου,η οποία ειναι διευθύντρια σε κατάστημα της αθήνας να μου το κρατήσει..Και μου είπε,οτι 17/7 θα το έχω στα χέρια μου ,άσχετα που έχει δωθεί στη δημοσιότητα η ημερομηνία 31/7... αυτό είναι μέχρι να παραλάβουν όλα τα καταστήματα ΚΑΙ ΤΥΠΙΚΑ..βέβαια,δε γνωρίζουν ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ τιμές

Kαι να είναι στα καταστήματα (που είναι λίγο δύσκολο, τουλάχιστον σε όλα) είσαι σίγουρη ότι θα έχουν βγει οι τιμές και ότι το σύστημα θα τους αφήσει να τιμολογήσουν? Γιατι συσκευή χωρίς απόδειξη δεν μπορεί να φύγει από κατάστημα ενώ και σε περίπτωση νέας σύνδεσης 'η αναβάθμισης πιθανότατα να μην έχει ακόμα ανοίξει η επιλογή για το iPhone 3GS για την επιδότηση στο σύστημα τους μέχρι τη 31η.

Αν γίνει όπως πέρισυ, δεν πρόκειται να ισχύσουν οι κρατήσεις κτλ... Αν δεν κάνω λάθος, στο site λέει "Ενημέρωση Διαθεσιμότητας" και όχι "Προκρατήσεις". Κοινώς, όποιος πρόλαβε, τον Κύριο είδε :p

 

Άλλο η κράτηση από το site άλλο σε κατάστημα ή τηλεφωνικά. Τα εξήγησα και παραπάνω, στο site είναι ενημέρωση διαθεσιμότητας, απλώς θα λάβετε ένα e-mail στις 30 Ιουλίου που θα σας ενημερώνει ότι από την επόμενη μέρα θα μπορείτε να πάρετε τη συσκευή από το e-shop. Σε κατάστημα ή τηλεφωνικά (για Vodafone μιλάω πάντα μια και στη Cosmote δεν μπορείς να κάνεις κράτηση σε κατάστημα) σου δεσμέυουν στο όνομα σου συσκευή για κάποιες ημέρες (τρεις νομίζω) μέσα στις πρώτες μέρες κυκλοφορίας και σε ενημερώνουν με sms. Άρα εκεί υπάρχει κράτηση. Τουλάχιστον έτσι έγινε πέρσι.

 

Στην Ιταλία επειδή το έχεις απορία είναι 100-150 ευρώ ακριβότερο από το 3G. Δηλαδή το 16άρι έχει 619 ευρώ και το 32άρι 719 ευρώ και σε Vodafone και σε ΤΙΜ (στο apple store είναι φθηνότερο κατα 20 ευρώ...). Και το 3G παραμένει στα 499. Μια και για το 3G είχαμε ίδιες τιμές λογικά θα έχουμε και για το 3GS.

Link to comment
Share on other sites

αυτό σκεφτόμουν και γω τώρα..πιθανόν να υπάρχει ΑΛΛΑ να μην μπορεί να "φύγει"..εγώ έτσι και αλλιώς θα φύγω 17/7 σχεδόν χαράματα,οπότε,δε θα μπω στον πειρασμό αυτόν :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

αυτό σκεφτόμουν και γω τώρα..πιθανόν να υπάρχει ΑΛΛΑ να μην μπορεί να "φύγει"..εγώ έτσι και αλλιώς θα φύγω 17/7 σχεδόν χαράματα,οπότε,δε θα μπω στον πειρασμό αυτόν :p

 

Kαι πως θα αντέξεις στη σκέψη ότι ένα ολοκαίνουργιο σφραγισμένο κουτί με τη γυαλιστερή ανέγγιχτη ελαιοαπωθητική οθόνη και γραμμένο το όνομά σου για να μην το πάρει κανείς άλλος είναι εκεί και σε περιμένει να γυρίσεις; :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

kkalog αυτο που μου άρεσε στο μήνυμα σου ήταν το "ελαιοαπωθητική" το οποίο ισχύει απλά το είδα πρωτη φορά στα ελληνικά! ερώτηση λίγο άσχετη ποιά απο τις θήκες belikn ή griffin ειναι καλυτερη??
Life is beautiful!:lol:
Link to comment
Share on other sites

kkalog αυτο που μου άρεσε στο μήνυμα σου ήταν το "ελαιοαπωθητική" το οποίο ισχύει απλά το είδα πρωτη φορά στα ελληνικά! ερώτηση λίγο άσχετη ποιά απο τις θήκες belikn ή griffin ειναι καλυτερη??

 

Ως εταιρίες και οι δύο είναι αντίστοιχου επιπέδου. Στο 2G είχα αρχικά πάρει μια δερμάτινη θήκη ζώνης belkin που σε λιγότερο από 1 μήνα ξέφτισε και άνοιξε το ύφασμα της βάσης της με αποτέλεσμα να "φεύγει" το τηλέφωνο και να πέφτει. Είναι καλύτερα πάντως ότι πάρεις να το δεις "ζωντανό" γιατί στις φωτογραφίες δεν καταλαβαίνεις φινίρισμα και ποιότητα υλικού.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστώ. έχω βρει μια απο ανθρακονήματα της Griffin και φαίνεται καλή!! θα δούμε ας μάθω πρώτα πότε έρχεται και θα αποφασίσω μετά για την θήκη!!
Life is beautiful!:lol:
Link to comment
Share on other sites

δε μπορώ να κάνω αλλιώς...η πτήση φεύγει 3 το πρωί :(

ήδη με τρώει αλλα τι να κάνω;

παρηγορίεμαι σκεφτόμενη οτι ίσως δε μπορούν να τιμολογήσουν ακόμα και να μην το έπαιρνα έτσι και αλλιώς :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA EKSWTERIKA EINAI IDIO ME TO PALIO?KAI OI DIASTASEIS?

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

PAIDIA EKSWTERIKA EINAI IDIO ME TO PALIO?KAI OI DIASTASEIS?

Akrivws to idio. Oute vida den allakse.

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

παιδια, μην λετε κουφα πραγματα, οπως οτι θα το εχουν καποια καταστηματα απο τις 17 και δεν θα μπορουν να το πουλησουν γιατι δεν θα εχει τιμολογηθει! για να παει στα καταστηματα θα εχει τιμολογηθει δεν γινεται αλλιως, με δελτια αποστολης και τιμολογια.
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια, μην λετε κουφα πραγματα, οπως οτι θα το εχουν καποια καταστηματα απο τις 17 και δεν θα μπορουν να το πουλησουν γιατι δεν θα εχει τιμολογηθει! για να παει στα καταστηματα θα εχει τιμολογηθει δεν γινεται αλλιως, με δελτια αποστολης και τιμολογια.

 

Χωρίς να υποστηρίζω ότι θα πάει νωρίτερα γιατί δεν το γνωρίζω, πολλές φορές γίνεται εσωτερική διακίνηση προϊόντων από τα κεντρικά / αποθήκες στα καταστήματα με δελτία αποστολής / τιμολόγια αλλά αυτά τα τιμολόγια είναι διαφορετικά παραστατικά από τα τιμολόγια / αποδείξεις λιανικής πώλησης που εκδίδονται σε πελάτες που τα αγοράζουν. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει περαστεί ο κωδικός του προϊόντος στο σύστημα και να μην μπορεί να γίνει πώληση σε πελάτη (σε εμένα έχει τύχει 2 φορές με άλλα ηλεκτρονικά προϊόντα). Αυτά για την "τάξη" :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται αδυνατο, εαν η συσκευη θα ειναι σε καταστηματα χωρις να μπορει να πουληθει, για να παει στα καταστηματα θα εχει εκδοθει κωδικος προιοντος και σιγουρα καποια τιμη πωλησης. τωρα εαν δεν εχει κλειδωσει η τιμη του και τα προγραμματα που θα χρησιμοποιησουν, θα ισχυριστουν οτι δεν μπορουν να το δωσουν
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

βασικά δε ξέρω τι παίζει με αυτό,οπότε δε μπορώ να πάρω θέση...όπως επίσης και επιφυλάσσομαι και για το γεγονός αυτούσιο,εγώ μετέφερα ο,τι έμαθα χάρην κουβέντας ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παντως μακαρι να το εχουν απο τις 17 και να το πουλανε, αυτο μας νοιαζει. αλλα και παλι εαν παει το πραγμα για τισ 31 δεν χαθηκε ο κοσμος
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

να το πουλάνε το θεωρώ απίθανο...31/7 θα είναι η επίσημη ημέρα κυκλοφορίας ευρέως ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται αδυνατο, εαν η συσκευη θα ειναι σε καταστηματα χωρις να μπορει να πουληθει, για να παει στα καταστηματα θα εχει εκδοθει κωδικος προιοντος και σιγουρα καποια τιμη πωλησης. τωρα εαν δεν εχει κλειδωσει η τιμη του και τα προγραμματα που θα χρησιμοποιησουν, θα ισχυριστουν οτι δεν μπορουν να το δωσουν

Και να έχει εκδωθεί κωδικός, και να έχουν την τιμή, η Vodafone και η Cosmote αποφασίζοουν πότε θα επιτρέψουν τη τιμολόγηση του από τα συστήματα των καταστημάτων. Πότε δηλαδή θα μπορούν τα καταστήματα να κόψουν απόδειξη λιανικής και πότε θα μπορούν να το συμπεριλάβουν σε συμβόλαια πελατών.

 

Άλλη διαδικασία η τιμολόγηση του προιόντος και η αποστολή του στα καταστήματα και άλλη διαδικασία η τιμολόγηση του για την έκδοση απόδειξης λιανικής. Και άλλη διαδικασία η δυνατότητα επιλογής της συσκευής απο το σύστημα των καταστημάτων για συμβόλαιο. Δεν είναι καθόλου κουφό όσο και αν σου φαίνεται.

 

Και για να λένε 31 Ιουλίου δεν το λένε έτσι για πλάκα...

Link to comment
Share on other sites

τοτε τοση φασαρια για μια στατικη εικονα ενος σημειου δεν το καταλαβαινω ... την στιγμη μαλιστα που θα μπορουσε καλλιστα με καταλληλη επεξεργασια να αφαιρεθουν αυτα που εμπιπτουν σε προσωπικα δεδομενα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...