Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για άλλη μια φορά να πω ότι αυτό το forum αφορά χρήστες, ή πρώην χρήστες iPhone.

 

Δεν είναι διαξιφισμοί!

 

Ευχαριστώ! :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα σταματήσει η google σε αυτό που κάνει. Επίσης προς ενημέρωση υπάρχει και άλλο site και μάλιστα έλληνα που έχει ξεκινησεί κάτι αντίστοιχο του street view νομίζω ότι είναι το http://www.kapou.gr/ αν και προς στιγμήν κάνει αναβάθμιση.

 

φαινομενικη ειναι η αναβαθμιση. δε διαβασες που λεει ΥΓ: αν ολα πανε καλα?

 

απλα τους εκοψε η αρχη τα @@ :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλά έκαναν που το πάγωσαν. είναι απαράδεκτο να σε φωτογραφίζουν ερείμην σου. άσε που μπορεί να κάψει και κόσμο. :lol:

 

 

Γιατι; Έχεις τίποτα να κρύψεις; Αυτό δηλαδή σε εκνευρίζει; Το ότι μπορώ εγώ να σε έχω τραβήξει δεκάδες φωτογραφίες με το κινητό μου και να σε δείχνω στους φίλους μου δεν σε προβληματίζει; Τι πρεπει να γίνει δηλαδή;

Δεν καταλαβαίνω την λογική όλων εμάς των Ελλήνων ρε παιδιά. Πάντοτε και για όλα πρέπει να βρίσκουμε κάτι ώστε να αντιδράμε και να λέμε ότι δεν είναι σωστό το οτιδήποτε. Ας ξεστραβωθούμε πρώτα και να φερόμαστε όπως πρέπει στο δρόμο (να μην πετάμε τα τσιγάρα από το αυτοκίνητο, να μην κορνάρουμε με το που ανάβει το πράσινο, να σταματάμε για να περάσουνε οι πεζοί) και μέτα ας αντιδράσουμε.

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Τόσο η εταιρεία Vodafone όσο και η Cosmote, οι δύο εξουσιοδοτημένοι αντιπρόσωποι της Apple για την εμπορική διάθεση των συσκευών iPhone, ενημέρωσαν τις ιστοσελίδες τους με στοιχεία για το iPhone 3GS, ενώ ταυτόχρονα παρέχουν μέσω ειδικής online φόρμας τη δυνατότητα για ενημέρωση διαθεσιμότητας της συσκευής και προπαραγγελία.

 

Cosmote:

 

http://img135.imageshack.us/img135/9263/picture1myz.png

 

Vodafone:

 

http://img135.imageshack.us/img135/8817/picture2t.png

 

Σύμφωνα με τις τελευταίες αναφορές, οι συσκευές στην Αμερική ήδη εξαντλήθηκαν από συγκεκριμένα καταστήματα σε ορισμένες πολιτείες. Εάν επιθυμείτε να είστε από τους πρώτους στην Ελλάδα που θα έχουν στην κατοχή τους την τηλεφωνική συσκευή της Apple τελευταίας γενιάς, αφιερώστε μερικά λεπτά για να συμπληρώσετε τις αντίστοιχες αιτήσεις ;)

 

ΥΓ. Καμία από τις δύο εταιρείες δεν αναφέρει οριστική ημερομηνία κυκλοφορίας της συσκευής στην ελληνική αγορά.

Link to comment
Share on other sites

στη κοσμοτέ,έχει καταφέρει κανείς να κάνει προκράτηση; μου βγάζει σφάλματα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα..υπέροχα..

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

H Cosmote πήγε και αντέγραψε εντελώς την φόρμα προκράτησης της Vodafone? Δεν είχαν χρόνο να φτιάξουν μια δικιά τους ή βαριόντουσαν?
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

θέλει σκέψη η τιμή...πόσα ψηφία να έχει το κέρδος κατά απόλυτη τιμή :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

την τιμη να πας πουνε...

 

η τα μαγειρευουν;

 

Περιμενει ο ενας να κανει πρωτη κινηση ο αλλος για να αρχιζουν να παιζουν παιχνιδια πολεμου με τα δωρω-GB (οχι εγω 1 οχι εσυ 1μιση) και την διαφορα τιμης κατα το τρελο ποσο των 4.99ευρω... :lol:

Κλασικα Ελληνικα μαγαζακια...

Link to comment
Share on other sites

Περιμενει ο ενας να κανει πρωτη κινηση ο αλλος για να αρχιζουν να παιζουν παιχνιδια πολεμου με τα δωρω-GB (οχι εγω 1 οχι εσυ 1μιση) και την διαφορα τιμης κατα το τρελο ποσο των 4.99ευρω... :lol:

Κλασικα Ελληνικα μαγαζακια...

Η τιμή ως σκέτη συσκευή μάλλον δεν καθορίζεται από τις εταιρείες. Εκτός αν Vodafone Ελλάδας, Vodafone Ιταλίας, TIM Ιταλίας και Cosmote αποφασίζουν από κοινού πόσο θα πουλήσουν το iPhone (μια και οι τιμές για το 3G είναι ίδιες).

 

Για τα προγράμματα συμβολαίου συμφωνώ (αν και δεν με χάλασε που από 1GB πήγα στα 2.5).

Link to comment
Share on other sites

Για τα προγράμματα συμβολαίου συμφωνώ (αν και δεν με χάλασε που από 1GB πήγα στα 2.5).

 

Aυτό όμως δεν ισχύει μόνο για τους πρώτους 12 μήνες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μόλις περάσουν αυτοί, πέρνεις το καινούριο iPhone και αναβαθμίζεις στο εκάστοτε πρόγραμμα :lol:

 

Όχι πως 1GB δεν είναι αρκετό βέβαια.... :p

 

Η τιμή ως σκέτη συσκευή μάλλον δεν καθορίζεται από τις εταιρείες. Εκτός αν Vodafone Ελλάδας, Vodafone Ιταλίας, TIM Ιταλίας και Cosmote αποφασίζουν από κοινού πόσο θα πουλήσουν το iPhone (μια και οι τιμές για το 3G είναι ίδιες).

 

Σε αυτό έχεις δίκιο. Οι τιμές ως σκέτη συσκευή (αλλά ΚΑΙ ως συμβόλαιο) είναι fixed από την Apple. Η κάθε εταιρία λέει στην Apple "θα το δίνω τόσο με συμβόλαιο και τόσο σκέτο" και πέρνει την έγκριση να το φέρει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,προκράτηση απο που μπορώ να κάνω; στο κατάστημα μου λένε δε γίνεται σε μας,στο ίντερνετ βγάζει σφάλμα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η διεύθυνση δεν σου επιτρέπει να συμπληρώσεις στοιχεία;

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/callBackRequest.action?reasonId=128

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

θέλω κοσμοτέ όχι βόνταφον ;-)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

και έχεις δίκιο γιατί και εγώ μόλις τώρα δοκίμασα την cosmote σκεπτόμενος να κάνω μεταφορά αριθμού από vodafone με την ευκαιρία της νέας συσκευής, αλλά μετά τη συμπλήρωση των στοιχείων βγάζει οθόνη λάθους ...

 

Πάντως δε νομίζω ότι αυτή η φόρμα είναι ιδιαίτερα δεσμευτική ως προκράτηση συσκευής αλλά αποτελεί μάλλον εκδήλωση ενδιαφέροντος.

 

Γιατί δεν καλείς στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote?

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

γιατί το θέμα είναι,οτι εγώ έχω vodafone..και τη συσκευ'η θα τη πάρω με επιδότηση μιας φιλης..αρα εγώ δεν μπορώ να καλέσω...αλήθεια,επειδή έχω και ένα καρτοκινητό κοσμοτέ,αν αλλάξω γνώμη και αντί χρήση επιδότησης,πάρω τη συσκευή με νέα σύνδεση,Η ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ,θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

γιατί το θέμα είναι,οτι εγώ έχω vodafone..και τη συσκευ'η θα τη πάρω με επιδότηση μιας φιλης..αρα εγώ δεν μπορώ να καλέσω...αλήθεια,επειδή έχω και ένα καρτοκινητό κοσμοτέ,αν αλλάξω γνώμη και αντί χρήση επιδότησης,πάρω τη συσκευή με νέα σύνδεση,Η ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ,θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

 

Θα μπορούσες ίσως να ζητήσεις από τη φίλη σου να καλέσει καταρχήν να διευκρινίσει αν μπορεί να κάνει χρήση της επιδότησης για το 3GS. Στη συνέχεια θα μπορούσε είτε η ίδια να ζητήσει προκράτηση, εφόσον επιδοτείται η συγκεκριμένη συσκευή, ή εσύ να κάνεις απευθείας προκράτηση ως συνδρομητής καρτοκινητής που θέλει να μεταπέσει σε συμβόλαιο, περνόντας βέβαια σε cosmote.

 

Πάντως ότι και να κάνεις θα πρέπει να πάρεις μαζί και ένα data plan που να επιτρέπει στο τηλέφωνο να λειτουργήσει έτσι όπως έχει σχεδιαστεί (με εκτενή δηλαδή πρόσβαση στο internet), οπότε αν σκοπεύεις να παραμείνεις στη vodafone ως συνδρομήτρια και θα πρέπει να αλλάξεις το συμβόλαιό σου για να πάρεις ένα iPhono-κεντρικό συμβόλαιο, μήπως είναι πιό απλό να κάνεις την προκράτηση στη Vodafone κατευθείαν?

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω ήδη iphone συμβόλαιο στν vodafone,και έχω για 12 μήνες 1,5 GB σε δεδομένα..

 

πήρα το 1212,μου λένε καλέστε στα κεντρικά..παίρνω τηλ στα κεντρικά και μου λένε ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕ ΠΡΟΚΡΑΤΗΣΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Η ΣΥΣΚΕΥΗ..λέω μα στη σελίδα έχει φόρμα και μου βγάζει σφάλμα,και λέει ΝΑΙ,όοοοταν έρθει θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία... τρέλες λέμε; τι προκράτηση τότε; :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

γιατί το θέμα είναι,οτι εγώ έχω vodafone..και τη συσκευ'η θα τη πάρω με επιδότηση μιας φιλης..αρα εγώ δεν μπορώ να καλέσω...αλήθεια,επειδή έχω και ένα καρτοκινητό κοσμοτέ,αν αλλάξω γνώμη και αντί χρήση επιδότησης,πάρω τη συσκευή με νέα σύνδεση,Η ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ,θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

 

Kανένα απολύτως. Επίσης έχετε υπόψιν ότι στη Vodafone, όταν ακολουθήθηκε η διαδικασία αυτή πέρσι ίσχυαν τα εξής:

 

1.Όσοι είχαν συμπληρώσει τη συγκεκριμένη φόρμα στο site απλώς έλαβαν ένα e-mail μόλις έγινε διαθέσιμο που τους προέτρεπε να αγοράσουν το κινητό από το site. Tίποτα ιδιαίτερο δηλαδή, και να μην είχς συμπληρώσει τη φόρμα στο site τους έχουν πάντοτε διαθέσιμα iPhones.

 

2. Όσοι είχαν προπαραγγείλει το κινητό από κατάστημα ή από την εξυπηρέτηση πελατών (κάτι που δεν γίνεται στη Cosmote, αν κάνω λάθος διορθώστε με) μέσα στξ πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας του iPhone έλαβαν sms το οποίο ανέφερε πως υπήρχε δεσμευμένη συσκευή στο κατάστημα για 3 ημέρες. Και φυσικά δεν υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα αν την αγόραζες με διαφορετικό τρόπο από αυτόν που είχες δηλώσει στη προπαραγγελία (π.χ νέα σύνδεση αντί για σκέτη συσκευή). Ίσα ίσα που αν πρόκειται για σύνδεση θα σπεύσουν να εξυπηρετήσουν.

 

Επίσης θυμηθείτε πως τόσο η Vodafone όσο και η Cosmote έχουν πάνω από 400 καταστήματα η καθεμια σε όλη την Ελλάδα. Μην αγχώνεστε, δεν υπάρχει πρίπτωση να μην βρείτε διαθέσιμο iPhone κάπου. Ειδικά φέτος δεν θα γίνει ο χαμός που έγινς πέρσι λόγω του ότι το 3GS έχει ελάχιστες διαφορές από το 3G και καμία στην εμφάνιση.

Link to comment
Share on other sites

αχα,κατάλαβα τι παίζει..ευχαριστώ :)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...