Jump to content

Καταφέρατε να σταματήσετε το κάπνισμα; Πείτε μας πως;


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α καλά.. εγώ παραλίγο κυριολεκτικά να πλακωθώ επειδή ζήτησα τα ρέστα που μπήκε από πίσω μου στην μπάρα του ηλεκτρικού.

 

- Ρε φίλε τι κάνεις; Που πας;

- Έτσι γουστάρω. Υπάρχει πρόβλημα;

 

^ Και σχεδόν κόλλησε την μούρη του πάνω μου.

 

 

Είμαστε είμαστε...τρελός λαός. Μας αγαπώ.

 

 

 

Αν πηγαίνει σε εμένα αυτό, έχω να πω πως απλά λέμε και κάνουμε τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ.

Έχω χίλια κακά σαν άνθρωπος αλλά προσπαθώ να μην μεταφέρω την μιζέρια μου έξω στην πόλη. Δεν μου φταις εσύ σε κάτι, πως να το κάνουμε.

 

 

 

Εμένα μου έκανε μήνυση επειδή του κατέβασα τα μούτρα, πέρασε στοπ με το αμάξι, του κάνω ότι τον παίζεις, ζητάει τα ρέστα, του σπάω τη μύτη με το κράνος, με τρέχει στα δικαστήρια με αγωγές και ζητάει 20.000€ αποζημίωση, επειδή έχει οίκο μόδας και έχει πρόβλημα να αντικρίζει τους πελάτες κλπ δικηγορίστικες πίπες.

Δε στο λέω για μαγκιά, εσυ καλά έκανες, άσε τους να το παίζουν μαγκιά εκεί που τους παίρνει, θα έρθει η ώρα τους από αλλού, εγώ το μετάνιωσα ήδη, επειδή με τρέχει όχι τπτ άλλο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 697
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

^ Kαλα ναι εσυ το πήγες φουλ το θέμα. Σε κατανοώ όμως.

Κάθε μέρα σχεδόν παίρνω τηλέφωνο το 100 για παρκάρισμα σε ράμπες Α.Μ.Ε.Α.

Πόσο ούγκανος πρέπει να είναι κάποιος για να παρκαρει εκεί.

 

 

-----

Σχετικά τώρα με τον τύπο στις μπάρες του ηλεκτρικού, εγώ του έλεγα: (αφού είχε έρθει face2face)

 

- Tι κάνεις τώρα;

- Τι σε νοιάζει εσένα που πέρασα την μπάρα;

- Έλα άντε φύγε τώρα.

- Από που να φύγω; Εγώ εδώ μένω. Θα με διώξεις από το σπίτι μου;

- Και εγώ εδώ μένω. Φύγε λέμε.

 

αχαχαχα Βασικά ήταν αστείο. Δεν έπεσαν τρελές βρισιές κλπ Απλα είμασταν ΠΟΛΥ κοντά. :p

Μετά πέρασε ομάδα ΔΙΑΣ τυχαια και εξαφανίστηκε.

 

χαχα. τρέλαααα λεμε.

 

κλείνω το:offtopic:

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

^ Ωραίο θέμα και αυτό με το κάπνισμα σε κλειστούς χώρους. Με ένα νόμο που από το 2009 έχει "επανισχύσει" τρεις φορές αλλά πέρα βρέχει σαν λαός...

Και ρε ***στη μου αναρωτιέμαι... έχω 1000 κακά σαν άνθρωπος αλλά ακόμα και όταν ήθελα να καπνίσω σε κλειστό χώρο, πάντα έβγαινα έξω. Δεν με πείραζε που το έκανα. Το θεωρούσα αυτονόητο.

 

Η συντριπτική πλειοψηφία όμως (θαμώνες/ιδιοκτήτες) γράφουν νόμο και κόσμο στα παλιά τους τα παπούτσια. Λογικό βέβαια, αφού είμαστε μια χώρα απαίδευτων.

 

Πάντως εμείς εδώ στα Τρίκαλα το έχουμε συνηθίσει πια..Στην αρχή γινόταν μεγάλη φασαρία και ακόμα κάποιοι ελάχιστοι που έχουν μαγαζιά και δεν τους νοιάζει το οικονομικό κομμάτι αφήνουν κόσμο να καπνίζει και την τρώνε.Εφτασαν να βγαίνουν οι της Δημοτικής αστυνομίας για πρόστιμα από τις 12 το βράδυ και μετά γιατί στην αρχή γινόταν χαμός τα βράδια και τα πήρε ο Δήμαρχος.Για να επανέλθω στο θέμα ειναι και ο λόγος που το έκοψα γιατί το εφάρμοσε λίγο πριν τον χειμώνα το μέτρο.Μια δύο τρεις νευρίασα που έπρεπε κάθε λίγο να βγαίνω έξω στο κρύο από την δουλειά μου(καφετέρια) για να καπνίζω στο καταχείμωνο..Εκανα και 1,5 πακέτο την μέρα δεν είναι εύκολο.Αλλα λέω τέλος και προς το παρόν δεν μου χει λείψει στο βαθμό που θα με έκανε να το βάλω στο στόμα μου.

Link to comment
Share on other sites

^ Καλά εντάξει... είπες και εσύ πόλη τώρα...

 

Τα Τρίκαλα είναι χρόνια μπροστά από την υπόλοιπη χώρα σε αντίληψη υποδομή και κοινωνική ευαισθησία. Έχουν γίνει πλέον πόλη-πρότυπο.

Να είσαι περήφανος που μένεις εκεί.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

^ Καλά εντάξει... είπες και εσύ πόλη τώρα...

 

Τα Τρίκαλα είναι χρόνια μπροστά από την υπόλοιπη χώρα σε αντίληψη υποδομή και κοινωνική ευαισθησία. Έχουν γίνει πλέον πόλη-πρότυπο.

Να είσαι περήφανος που μένεις εκεί.

 

Η αλήθεια είναι ότι έχει γίνει καλή προσπάθεια στην πόλη..να σαι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά "καλή". Η δημοτική αρχή έδειξε τον δρόμο και ο κόσμος ανταποκρίθηκε και λειτούργησε σχεδόν σαν ένα σώμα. Το λες και "υποδειγματική προσπάθεια".

 

Πράγματα αδιανόητα για την υπόλοιπη χώρα. Είμαστε παρτάκηδες από την μεγαλύτερη πόλη έως τον μικρότερο οικισμό. Δεν υπάρχει "κοινό καλό". Άγνωστη έννοια.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά "καλή". Η δημοτική αρχή έδειξε τον δρόμο και ο κόσμος ανταποκρίθηκε και λειτούργησε σχεδόν σαν ένα σώμα. Το λες και "υποδειγματική προσπάθεια".

 

Πράγματα αδιανόητα για την υπόλοιπη χώρα. Είμαστε παρτάκηδες από την μεγαλύτερη πόλη έως τον μικρότερο οικισμό. Δεν υπάρχει "κοινό καλό". Άγνωστη έννοια.

 

Δυστυχώς έχεις δίκιο...!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δυστυχώς έχεις δίκιο...!

 

21 μερες χωρις τσιγαρο...το ειχα κοψει πριν τρια χρονια με ηλεκτρονικο καπου στον ενα χρονο ...τωρα το εκοψα μαχαιρι χωρις υποκαταστατο με βοηθεια μονο τσιχλες κανονικες και πολυ νερο...καπνιζα απο 16-32...ηταν πιο ευκολο απο οτι νομιζα..η πρωτη εβδομαδα ηταν λιγο δυσκολουτσικη..οχι ομως τιποτα τρομερο..κυριως ειχα υπνηλια και ορεξη για γλυκα τις πρωτες μερες..τα οφελη βεβαια τεραστια αν και τρεις εβδομαδες μονο που απεχω...εχω να πω οτι ειναι πολυ καλυτερα τωρα παρα οταν εκανα ηλεκτρονικο..δεν γεννηθηκαμε εξαλλου με το να βγαζουμε ατμους και καπνους απο το στομα..οποτε οποιαδηποτε εξαρτηση κοβεται τοσο πιο πολυ γινομαστε αυτο που πραγματικα ειμαστε..ελευθεροι

Link to comment
Share on other sites

9 χρόνια τώρα χωρίς τσιγάρο, τo είχα κόψει με champix, είχα δοκιμάσει τα πάντα αλλά ήμουν αδύναμος χαρακτήρας, τρελαινόμουν όταν έλεγα ότι το κόβω, το σκεφτόμουν 4 φορές σε κάθε ανάσα... Το champix κάνει την δουλειά του με παρενέργεια στην περίπτωση μου τα έντονα όνειρα, όχι άσχημα αλλά έντονα. Μια μικροκατάθλιψη την πέρασα αλλά δεν νομίζω ότι φταίει το champix γιατί συνεχίστηκε για πολύ καιρό, είχε να κάνει περισσότερο με την κλεισούρα από το μωρό, την αλλαγή δουλειάς, και την διακοπή καπνίσματος.

 

Δεν το έχω ξαναβάλει στο στόμα μου ούτε μια φορά γιατί δεν με εμπιστεύομαι, once a smoker, always a smoker. Τα κιλά (8-10) δεν τα έχω διώξει, ανά δυο χρόνια χάνω 7 τα ξαναπαίρνω και πάμε πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Α) Το πήρα απόφαση ότι θα το κόψω.

Β) Αγόρασα το φτηνότερο ηλεκτρονικό τσιγάρο με υγρό χωρίς νικοτίνη.

Γ) Μετά από 3 περίπου εβδομάδες άρχισε να σταματαει να ζητάει νικοτίνη ο οργανισμός μου.

Δ) 3 μηνες μετά και εδω και 4 χρονια καθολου τσιγάρο.

Ο καφες εχει καλύτερη γεύση χωρις τσιγάρο. Επίσης η οσφρηση καλυτερευει και το δερμα ειναι πιο φρεσκο. Τα δόντια δε κιτρινίζουν πια και η αναπνοή ειναι πιο φρεσκια. Καθόλου βηχας το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω: όλα έχουν καλύτερη γεύση , όχι μόνο ο καφές

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω: όλα έχουν καλύτερη γεύση , όχι μόνο ο καφές

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ σωστά. Γενικά είναι το καλύτερο που μπορεί να κάνει κάποιος για τον εαυτό του.

Link to comment
Share on other sites

21 μερες χωρις τσιγαρο...το ειχα κοψει πριν τρια χρονια με ηλεκτρονικο καπου στον ενα χρονο ...τωρα το εκοψα μαχαιρι χωρις υποκαταστατο με βοηθεια μονο τσιχλες κανονικες και πολυ νερο...καπνιζα απο 16-32...ηταν πιο ευκολο απο οτι νομιζα..η πρωτη εβδομαδα ηταν λιγο δυσκολουτσικη..οχι ομως τιποτα τρομερο..κυριως ειχα υπνηλια και ορεξη για γλυκα τις πρωτες μερες..τα οφελη βεβαια τεραστια αν και τρεις εβδομαδες μονο που απεχω...εχω να πω οτι ειναι πολυ καλυτερα τωρα παρα οταν εκανα ηλεκτρονικο..δεν γεννηθηκαμε εξαλλου με το να βγαζουμε ατμους και καπνους απο το στομα..οποτε οποιαδηποτε εξαρτηση κοβεται τοσο πιο πολυ γινομαστε αυτο που πραγματικα ειμαστε..ελευθεροι

 

Ωραιος.Και γω σε αυτον τον δρομο ειμαι ηρθε η ωρα αποφασιστικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Σε όσους αναρωτιούνται για τις γυναίκες που πίνουν ή/και καπνίζουν: Το κάνουν για να φαίνονται δυναμικές/ανεξάρτητες/σέξυ (όπως και τόσα άλλα). Στο γυναικείο φύλο, στην πλειοψηφία, όλα είναι θέμα φαίνεσθαι. Εκτός από την περίπτωση όπου μιλάμε για την πραγματική νταλικέρισα -κανένα υπονοούμενο για το επάγγελμα btw.

 

Seriously now?Αυτο το τοπικ υπαρχει για την διακοπη του καπνισματος των ανθρωπων,ανδρων και γυναικων...δεν αποκλειει τις γυναικες και εχετε αναλωσει ποσα ποστ να αναρωτιεστε γιατι καπνιζουν οι γυναικες?χωρια την απεχθεια που νιωθετε βλεποντας μια γυναικα να καπνιζει και να πινει,οπως λετε διαφοροι...λες και οι γυναικες ειναι ρομποτ και δεν εχουν τις ιδιες επιθυμιες και αδυναμιες με τους ανδρες ή πρεπει να ειναι ρομποτ...και ως απαντηση στο οτι το κανουν για το φαινεσθαι οπως γραφεις,θα σε στεναχωρησω αμα σου πω πως οι γυναικες ειναι αυτονομα οντα με δικη τους θεληση και απλα καπνιζουν επειδη θελουν για τους χ,ψ λογους,οπως ακριβως και οι ανδρες...ή θα μπορουσε να πει καποιος αντιστοιχα πως αν ισχυει αυτο για τις γυναικες τοτε και οι ανδρες καπνιζουν για να φαινονται ωραιοι και μαγκες...

Link to comment
Share on other sites

Κανένας που βγάζει καπνό από το στόμα του ανα διαστήματα (και εγώ μαζί) δεν φαίνεται μάγκας ανεξάρτητου φύλλου. Αντίθετος αν το καλοσκεφτείς φαίνεται γελοίο. Για να κοπεί πάνω από οκά θέλει θέληση ούτε υποκατάστατα, ούτε συγκεκριμένο προγραμμα (σήμερα 10, αύριο 5 κτλ) ούτε τίποτα. Θέληση!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένας που βγάζει καπνό από το στόμα του ανα διαστήματα (και εγώ μαζί) δεν φαίνεται μάγκας ανεξάρτητου φύλλου. Αντίθετος αν το καλοσκεφτείς φαίνεται γελοίο. Για να κοπεί πάνω από οκά θέλει θέληση ούτε υποκατάστατα, ούτε συγκεκριμένο προγραμμα (σήμερα 10, αύριο 5 κτλ) ούτε τίποτα. Θέληση!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φίλε μου από το 1 1/2 πακέτο την ημέρα έχω φτάσει στο μισό πακέτο με επιτυχία.

Κάποιες μέρες βέβαια και κάτω από το μισό.

Έχω οριοθετήσει στους επόμενους 2 μήνες να καταφέρω να πέσω κάτω από τα 5 τσιγάρα τη ημέρα, με στόχο το Πάσχα οριστική διακοπή.

Ήδη η διαφορά που αισθάνομαι είναι τεράστια, σε σύγκριση με πριν.

Έχω προσπαθήσει μαχαίρι, αλλά είχα πολύ άσχημα συμπτώματα.

Και μην ακούσω ότι δεν το ήθελα πραγματικά.

Ελπίζω πραγματικά να τα καταφέρω έστω και με αυτό τον τρόπο.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από το 1 1/2 πακέτο την ημέρα έχω φτάσει στο μισό πακέτο με επιτυχία.

Κάποιες μέρες βέβαια και κάτω από το μισό.

Έχω οριοθετήσει στους επόμενους 2 μήνες να καταφέρω να πέσω κάτω από τα 5 τσιγάρα τη ημέρα, με στόχο το Πάσχα οριστική διακοπή.

Ήδη η διαφορά που αισθάνομαι είναι τεράστια, σε σύγκριση με πριν.

Έχω προσπαθήσει μαχαίρι, αλλά είχα πολύ άσχημα συμπτώματα.

Και μην ακούσω ότι δεν το ήθελα πραγματικά.

Ελπίζω πραγματικά να τα καταφέρω έστω και με αυτό τον τρόπο.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Τι συμπτωματα ειχες με την διακοπη (μαχαιρι) ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κανένας που βγάζει καπνό από το στόμα του ανα διαστήματα (και εγώ μαζί) δεν φαίνεται μάγκας ανεξάρτητου φύλλου. Αντίθετος αν το καλοσκεφτείς φαίνεται γελοίο. Για να κοπεί πάνω από οκά θέλει θέληση ούτε υποκατάστατα, ούτε συγκεκριμένο προγραμμα (σήμερα 10, αύριο 5 κτλ) ούτε τίποτα. Θέληση!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτο ακριβως ...κανενας δεν καπνιζει για να φαινεται καπως στους αλλους....μπορει σε μικρη ηλικια καποιες φορες,τα κινητρα για να δοκιμασεις να ειναι οντως ανοητα αλλα για να το συνεχισεις σημαινει οτι το θελεις και μετα εθιζεσαι...οπως σωστα λες θεληση θελει και για να το κοψει καποιος...προφανως οσοι πιστευουν πως καποιος καπνιζει για να "φαινεται" καπως στους αλλους δεν ειναι καπνιστες για αυτο δεν το καταλαβαινουν...

Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες μέρες φίλε μου πέρα από νεύρα, είχα μια ανεξήγητη ταραχή, με αποτέλεσμα να έχω μια μόνιμη θολούρα στο κεφάλι μου.

Αϋπνία, σε σημεία να κοιμάμαι 3 ώρες το πολύ την ημέρα.

Και πολύ εφίδρωση.

Το άσχημο ήταν ότι τα συμπτώματα μου είχα αντίκτυπο και στους γύρω μου.

Και εννοώ την γυναίκα και τα παιδιά μου.

Ποτέ δεν ξέσπασα πάνω τους για να δικαιολογήσω το πρόβλημα μου αλλά είναι αρκετά μεγάλα (5 ετών) για να καταλάβουν ότι κάτι δεν πάει καλά.

Δεν είχα όρεξη για τίποτα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το όλο θέμα είναι ψυχοσωματικό με το δεύτερο συνθετικό να αφορά τον οποίο εθισμό στην νικοτίνη. Επίσης ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά και ο κάθε ένας έχει την προσωπικότητα του.

Επομένως αν πιστεύεις ότι με το συγκεκριμένο προγραμμα μπορείς να φτάσεις στην οριστική διακοπή μακάρι να το πετύχεις.. Από αντίστοιχες εμπειρίες γνωστών και δικές μου δεν πέτυχε δυστυχώς

Κάνω γύρω στο ένα πακέτο. Δοκίμασα ηλεκτρονικό αλλά από ένα σημείο και μετά άρχισα τα 1-2 την ημέρα μετά 5-6, στο τέλος πήγα στο πακέτο

Πιο μικρός όταν είχα χρόνο και περνούσα μια φάση με γυμναστήρια κτλ το είχα κόψει μαχαίρι για κανα μήνα.. Για αδιευκρίνιστο λόγο ξανακυλισα

Κάποια στιγμή θα το βάλω θέληση τώρα δεν Νοιώθω αρκετά δυνατός να το προσπαθήσω.

Κλείνοντας, γιατί μίλησα για θέληση. Θειος μου κάπνιζε 40 χρόνια 1-2 πακέτα την ημέρα. Κάποια μέρα είπε τέλος και το έκανε μπαμ και κάτω χωρίς κάποια παθολογική αιτία. Η μόνη εξήγηση που δίνω είναι ότι το μυαλό είναι πιο δυνατό από το σώμα σε τέτοιες περιπτώσεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες μέρες φίλε μου πέρα από νεύρα, είχα μια ανεξήγητη ταραχή, με αποτέλεσμα να έχω μια μόνιμη θολούρα στο κεφάλι μου.

Αϋπνία, σε σημεία να κοιμάμαι 3 ώρες το πολύ την ημέρα.

Και πολύ εφίδρωση.

Το άσχημο ήταν ότι τα συμπτώματα μου είχα αντίκτυπο και στους γύρω μου.

Και εννοώ την γυναίκα και τα παιδιά μου.

Ποτέ δεν ξέσπασα πάνω τους για να δικαιολογήσω το πρόβλημα μου αλλά είναι αρκετά μεγάλα (5 ετών) για να καταλάβουν ότι κάτι δεν πάει καλά.

Δεν είχα όρεξη για τίποτα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Υπομονη και επιμονη φιλε. Ελπιζω το συστημα σου για σταδιακη μειωση να αποδωσει. Εγω το ειχα κοψει μαχαιρι, αλλα δεν ειχα τοσο εντονα συμπτωματα. Ναι, ειχα νευρα, ναι ειχα μια ταραχη και δεν μπορουσα να στσθω πουθενα, αλλα αυτα περασαν μετα απο 1-2 μερες (τα νευρα εμειναν βεβαια για πολυ περισσοτερο).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ολο το παιχνίδι είναι στη νικοτίνη. Εξαιτίας αποτομης έλλειψης νικοτίνης σε μερικούς δημιουργούνται ψυχοσωματικά θέματα. Εγω καπνιζα 19 χρονια σαν φουγαρο και πηρα ηλεκτρονικο με υγρο χωρίς νικοτίνη. Έτσι κοροιδεψα τον οργανισμό μου και μόλις ξεκίνησε η αποτοξίνωση απο τη νικοτίνη άτμιζα που και που (αφου ο οργανισμός δεν αισθανοταν ελλειψη), με αποτέλεσμα να ξεχνούσα ποτέ το είχα φορτίσει τελευταία φορά! Μετά σταμάτησε και η συνήθεια με τον καφέ πανευκολα. Η νικοτίνη είναι το εθιστικό που κάνει ολη τη ζημιά.
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη και επιμονη φιλε. Ελπιζω το συστημα σου για σταδιακη μειωση να αποδωσει. Εγω το ειχα κοψει μαχαιρι, αλλα δεν ειχα τοσο εντονα συμπτωματα. Ναι, ειχα νευρα, ναι ειχα μια ταραχη και δεν μπορουσα να στσθω πουθενα, αλλα αυτα περασαν μετα απο 1-2 μερες (τα νευρα εμειναν βεβαια για πολυ περισσοτερο).
Φίλε μου εάν ήταν για 1-2 μέρες δεν το συζητάω.

Εδώ μιλάμε για 2 εβδομάδες με αυτά τα συμπτώματα.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γειά σας... Έχω δύο μέρες και 3 ωρες που το εχω κόψει..το ζητάω συνέχεια.. Θέλω σαν τρελός να καπνίσω ένα τσιγάρο

 

Δεν γινεται να καπνισεις φιλε.

Εξαφανιστηκαν, μαζι τους δεινοσαυρους. Δεν υπσρχουν πλεον τσιγαρα. :):)

Απολαυσε την επιτυχια σου και μην ακυρωσεις τον εαυτο σου. :mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...