Jump to content

Cubot X6


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Bad news ... πήγα για μέτρηση Γερμανό και μου βγαλαν άχρηστη τη μπαταρία ...

Ψάχνω για αγορά τώρα ...

 

http://www.banggood.com/Original-2200mAh-Replacement-Battery-For-CUBOT-X6-p-922089.html :O

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανει φιλε μου αλλα αυτο επρεπε να το βαλω πιο μπροστα!Προτου παθω την ζημια(μη φανταστεις και καμμια σπουδαια ζημια,ουτε φαινεται)απλα ειναι το γιατι!!

Ψαχνω για το μαμα καπακι της μπαταριας.

Οπως και να εχει σε ευχαριστω πολυ...

 

μαλλον ειναι νωρις ακομα για τετοιου ειδους ανταλλακτικα...:worry: παντως αν το προστατεψεις με μια θηκουλα, τοτε σιγουρα θα αντεξει μεχρι να κυκλοφορησουν τα "μαμισια" :rolleyes:

Edited by Kostaz_Katz

..where 's my nurse i need some healing....

... i've been paralysed by this lack of feeling...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αχρείαστη να 'ναι, μπορεί να φανεί χρήσιμη αν συμβεί το κακό:

http://www.sunsky-online.com/view/354954/Inner%20LCD%20for%20Cubot%20X6%20White%20S-MPH-0105W%20.htm

“You don't take a photograph, you make it.”

― Ansel Adams

Link to comment
Share on other sites

Νέα official rom G807_C1_D1_CUBOT_V1.0_20140512 για φλασάρισμα με SP Flash Tool......για recovery........και οδηγίες με φωτογραφίες για φλασάρισμα με το stock recovery, αν και όπως τις είδα μπορούμε να φλασάρουμε και με CWM

 

ΥΓ1: Δε περνάει με CWM, οπότε μόνο με stock recovery ή SP Flash Tools

 

 

 

Φιλε καλησπερα

 

για καποιο λογο, η σελιδα που με παραπεμπεις για να κατεβασω τη ρομ, δεν εχει download κουμπι και δεν μπορω να κανω τπτ...βοηθησε με σε παρακαλω...

..where 's my nurse i need some healing....

... i've been paralysed by this lack of feeling...

Link to comment
Share on other sites

http://www.banggood.com/Original-2200mAh-Replacement-Battery-For-CUBOT-X6-p-922089.html :O

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μαλλον ειναι νωρις ακομα για τετοιου ειδους ανταλλακτικα...:worry: παντως αν το προστατεψεις με μια θηκουλα, τοτε σιγουρα θα αντεξει μεχρι να κυκλοφορησουν τα "μαμισια" :rolleyes:

 

Αν δεν το ειχα βγαλει απο την θηκη που περιειχε η συσκευασια και το εβαζα σε μια αλλη που γλυστραει, δεν θα το παθαινα αυτο.

Τωρα το ξαναεβαλα στην θηκη του για πιο σιγουρια.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπερα

 

για καποιο λογο, η σελιδα που με παραπεμπεις για να κατεβασω τη ρομ, δεν εχει download κουμπι και δεν μπορω να κανω τπτ...βοηθησε με σε παρακαλω...

Ναι έχεις δίκιο. κατέβασε τα λίνκς το μέλος που τα είχε ανεβάσει στο 4PDA, λόγω ότι δε δουλεύει η rom για recovery

Την ανέβασε εδώ και περνιέται μόνο με SP Flash Tools

Ενημερώθηκε και το προηγούμενο πόστ

Edited by openmind
ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο. κατέβασε τα λίνκς το μέλος που τα είχε ανεβάσει στο 4PDA, λόγω ότι δε δουλεύει η rom για recovery

Την ανέβασε εδώ και περνιέται μόνο με SP Flash Tools

Ενημερώθηκε και το προηγούμενο πόστ

 

Σε ευχαριστώ :cool:

την δοκιμασες? δουλευουν ολα ρολοι? παω και εγω για καταβασμα, αλλα δεν προλαβαινω να το κανω πριν την Δευτερα....

..where 's my nurse i need some healing....

... i've been paralysed by this lack of feeling...

Link to comment
Share on other sites

Ναι την πέρασα και δε βλέπω οπτικές διαφορές από τη προηγούμενη

Μου δίνει την αίσθηση μιας κάπως σβελτάδας και καλύτερη συμπεριφορά του wifi, όταν το κινητό είναι σε deep sleep και το ξυπνάς

Κατά τα άλλα ούτε με αυτή τη rom δουλέυει το Xposed

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση εχασα τα ΙΜΕΙ της συσκευης .Οπότε τώρα .. θα δω τον τελικό και μετά θα γράψω πως τα επανέφερα.

 

Mobileuncle tools και ολα καλα.

Edited by miltossat
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με το SP_Flash_Tool_v5.1348.00 την περασα. Στην αρχη το είχα download only. Σταματησε στα μισά και έβγαλε error. Μετά δοκίμασα με format all + download και πάλι έκανε το ίδιο. Τελικά το πηρε με firmware upgrade. Η κοσμοκάρτα μου έβγαζε μήνυμα ακυρο ΙΜΕΙ αλλα η vodafone φαινόταν να είναι μια χαρα. Ωσπου προσπάθησα να κάνω κάποια κλήση. Τώρα πια το πήρα backup.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους τους αρέσουν να δοκιμάζουν

VIBE ROM ported from Lenovo S939

Πηγή με φώτος πόστ #178

Edited by openmind
ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

Για όσους τους αρέσουν να δοκιμάζουν

VIBE ROM ported from Lenovo S939

Πηγή με φώτος πόστ #178

 

Καλησπερα.Ωραια,πως την περναμε αυτη την rom?

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Με CWM περνιέται και έχει άψογα Ελληνικά και δουλεύουν σχεδών τα πάντα

 

αυτο το "σχεδον" με τρομαζει...δλδ ΤΙ ΔΕΝ δουλευει? :worry:

..where 's my nurse i need some healing....

... i've been paralysed by this lack of feeling...

Link to comment
Share on other sites

Με CWM περνιέται και έχει άψογα Ελληνικά και δουλεύουν σχεδών τα πάντα

 

Ευχαριστω αλλα οντως μηπως μπορεις να μας πεις αν την εχεις δοκιμασει,τι δεν δουλευει?

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Το gps δε μου κλειδώνει δορυφόρους, παρόλο που έχω περάσει και το fix και faster gps.

Όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Με ρωτήσανε τα παιδιά τι δε δουλεύει στη VIBE rom, μιας και έγραψα ότι ''δουλεύουν σχεδών τα πάντα'', σε αυτή τη rom δε κλειδώνει το gps με τίποτα :wink:.....στη stock rom κλειδώνει σε δεύτερα χωρίς κανένα fix
Link to comment
Share on other sites

...μαλλον θα πρεπει να περιμενουμε λιγο ακομα για μια πραγματικα καλη ρομ...:blink: κιτ κατ support βλεπετε στον οριζοντα ή οχι?...

..where 's my nurse i need some healing....

... i've been paralysed by this lack of feeling...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακόμα το περημένω.Το πήρα για την γυναίκα μου.Δεν θέλει πολλά πράγματα.Λίγο internet καμιά φωτογραφία και κάνα απλό παιχνιδάκι.Ελπίζω να δουλεύει καλά και να μήνει ευχαρηστημέμη σε σχέση με το samsung galaxy mini 2 που έχει τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακόμα το περημένω.Το πήρα για την γυναίκα μου.Δεν θέλει πολλά πράγματα.Λίγο internet καμιά φωτογραφία και κάνα απλό παιχνιδάκι.Ελπίζω να δουλεύει καλά και να μήνει ευχαρηστημέμη σε σχέση με το samsung galaxy mini 2 που έχει τώρα.

 

φιλε το εχω 2 εβδομαδες. Το τηλ ειναι ΠΟΛΛΑ περισσοτερα απο αυτα που περιγραφεις!!! ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!!!! Σου εγγυωμαι οτι θα μεινει πολυ ικανοποιημενη...Στα συγκριτικα βγαινει καλυτερο απο το S4 σε ορισμενες περιπτωσεις! Καλη καμερα, καλες νυχτερινες ληψεις, σε συγκριση με αλλα κινεζικα, που παντα ηταν το αδυνατο σημειο τους, και εντελως απροβληματιστη χρηση, λογω του δυνατου επεξεργαστη.

..where 's my nurse i need some healing....

... i've been paralysed by this lack of feeling...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...