Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω φάει πίκρα με 2 παραγγελίες από ali μέσω CN post ( όχι κινητά ) το ένα είναι στις 54 ημέρες στην ένδειξη ΄΄sent to airlines Guangzhou Airport΄΄ από 24-11 και έχω κάνει dispute και το άλλο 26 ημέρες στην ίδια ένδειξη ΄΄sent to airlines Guangzhou Airport΄΄ από 26-12.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω φάει πίκρα με 2 παραγγελίες από ali μέσω CN post ( όχι κινητά ) το ένα είναι στις 54 ημέρες στην ένδειξη ΄΄sent to airlines Guangzhou Airport΄΄ από 24-11 και έχω κάνει dispute και το άλλο 26 ημέρες στην ίδια ένδειξη ΄΄sent to airlines Guangzhou Airport΄΄ από 26-12.

 

αυτη την περιοδο αλλαγη ετους ειναι φυσικο αλλα μπορει και να συμβει σε καθε περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

αυτη την περιοδο αλλαγη ετους ειναι φυσικο αλλα μπορει και να συμβει σε καθε περιπτωση.

 

μου φαίνεται παράξενο που έχουν κολλήσει και τα δυο στο ίδιο σημειο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται παράξενο που έχουν κολλήσει και τα δυο στο ίδιο σημειο

 

Δεν ειναι καθολου παραξενο στατιστικα το 40% αργει

Link to comment
Share on other sites

Dear Customer, we regret to inform you that due to business adjustments, the Alipay balance service has been terminated from January 1, 2017 (PDT).

If you have remaining balance, please click here to see more details.

Please accept our sincere apologies for any inconvenience this may cause.

 

Τι σημενει αυτο ?Παω να κανω μια αγορα μικρη 0,6€ και πληρωσα μεσον του Alipay οπως Παντα και τωρα μου ζηταει εχτρα κωδικο ???

εκανα Reset αλλα δεν θυμαμε Τις Απαντησεις στις ερωτησεις Ασφαλειας ???? Τι κανουμε τωρα γιατι δεν εχω βγαλει ακομα ακρια ???

Ετυχε σε καποιον αλλο μεσα στο 2017??????? Με πληρωμη Μεσον Alipay????

Edited by c3250
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Dear Customer, we regret to inform you that due to business adjustments, the Alipay balance service has been terminated from January 1, 2017 (PDT).

If you have remaining balance, please click here to see more details.

Please accept our sincere apologies for any inconvenience this may cause.

 

Τι σημενει αυτο ?Παω να κανω μια αγορα μικρη 0,6€ και πληρωσα μεσον του Alipay οπως Παντα και τωρα μου ζηταει εχτρα κωδικο ???

εκανα Reset αλλα δεν θυμαμε Τις Απαντησεις στις ερωτησεις Ασφαλειας ???? Τι κανουμε τωρα γιατι δεν εχω βγαλει ακομα ακρια ???

Ετυχε σε καποιον αλλο μεσα στο 2017??????? Με πληρωμη Μεσον Alipay????

Ειχες υπολοιπο στο alipay και πας τωρα να πληρωσεις;

 

Στάλθηκε από το S308 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχες υπολοιπο στο alipay και πας τωρα να πληρωσεις;

 

Στάλθηκε από το S308 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Μια Prepaid Πειραιως και την εχω κανει Verify στο Alipay και απο εκει πληρωνω ,Δεν ξερω αν εχω Υπολοιπο,Στην Καρτα ξερω οτι εχω .

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Ας πάρουμε δεδομένο ότι τα γνωστά κινεζομάγαζα δινουν εγγυηση ενός χρόνου και την τηρούν.

Εχει επωφεληθεί κανείς από εγγύηση πωλητή στο αλι.

Βρηκα το leeco cool 1 4gb ram στα 153 εδώ:

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Letv-Cool-1-4G-LTE-Mobile-Phone-Octa-Core-Android-6-0-5-5-FHD/1968447_32719163110.html

Στις αξιολογήσεις εχει και κάποιους Έλληνες που βάλαν 5 αστερια όλοι αν παίζει και κάποιο ρόλο.

Να έχω το όνειρο οτι αν στους 8 μηνες πάθει κατι θα έχω εγγύηση ή να μην έχω αυταπάτες;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Εγγυηση στα κινεζικα ειναι ανεκδοτακι υπαρχει , αλλα ...

Γιατι εαν μετα απο 6-7 μηνες παθει κατι θα πρεπει να δωσεις κανα 15+€ να το στειλεις και να περιμενεις κανα 5μηνο να ερθει πισω ( 2 πηγαινε 2 ελα και 1 εκει για επισκευη ) ....

Οποτε κοιτας για αξιοπιστο κινητο και εαν παθει κατι παραγγελνεις το ανταλλακτικο απο κινα και το φτιαχνεις εδω .....

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει απαντηθει παλι ζητω συγνωμη που δεν το βρηκα!

Δεν μου εχει ξανατυχει ομως, γι αυτο θελω να το σιγουρεψω.

Πωλητης μου ζητα να ακυρωσω dispute για μη εντος της προθεσμιας παραλαβης προιοντος. Μου εκανε παρατηση χρονου.

Αν τον εξυπηρετησω και το ακυρωσω αλλα τελικα, παρα την επεκταση του χρονου, δεν παραλαβω το αντικειμενο, μπορω να επανελθω με ΝΕΟ dispute για το ιδιο θεμα?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει απαντηθει παλι ζητω συγνωμη που δεν το βρηκα!

Δεν μου εχει ξανατυχει ομως, γι αυτο θελω να το σιγουρεψω.

Πωλητης μου ζητα να ακυρωσω dispute για μη εντος της προθεσμιας παραλαβης προιοντος. Μου εκανε παρατηση χρονου.

Αν τον εξυπηρετησω και το ακυρωσω αλλα τελικα, παρα την επεκταση του χρονου, δεν παραλαβω το αντικειμενο, μπορω να επανελθω με ΝΕΟ dispute για το ιδιο θεμα?

Το dispute του aliexpress ανοιγουν και κλεινουν οσες φορες θελεις.

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος σε πόσες ημέρες επιστρέφουν τα λεφτά στην κάρτα έπειτα από dispute ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος σε πόσες ημέρες επιστρέφουν τα λεφτά στην κάρτα έπειτα από dispute ?

To ali γραφει απο 3 εως 15 ημερες.

Ενα δικο μου disput που πηρα εγκριθηκε Refund απο ali στις 11-1-2017 και τα χρηματα μπηκαν στη revolut στις 13-1-2017

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

To ali γραφει απο 3 εως 15 ημερες.

Ενα δικο μου disput που πηρα εγκριθηκε Refund απο ali στις 11-1-2017 και τα χρηματα μπηκαν στη revolut στις 13-1-2017

thanks :) :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άνοιξα θέμα με τον πωλητή μετά απο 57 μέρες.

Μου είπε να του δώσω λίγο χρόνο και δεν του απάντησα καθόλου ούτε ασχολήθηκα με το θέμα να δω τι θα γίνει.

Τελικά το έκλεισε μόνο του το Αλι και μου έγραψε οτι θα πάρω refund.

Η πλάκα είναι οτι το δέμα εμφανίστηκε σήμερα στην Ελλάδα μετα απο 70 μέρες σχεδόν.

 

Τώρα δεν ξερω τι να κανω, να το αφησω να γυρισει πισω η να παω να το παρω;

Το ποσό ειναι μικρο κατω απο 10$ αλλα και απ την αλλη λεω να παει να ~!@##$% να τα ζητήσει απο το ταχυδρομειο του και το Αλι που θα κανει συνολικα πανω απο 80 μερες να ερθει.

 

Τεσπα αν μου τα ζητήσει πισω θα του τα δώσω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άνοιξα θέμα με τον πωλητή μετά απο 57 μέρες.

Μου είπε να του δώσω λίγο χρόνο και δεν του απάντησα καθόλου ούτε ασχολήθηκα με το θέμα να δω τι θα γίνει.

Τελικά το έκλεισε μόνο του το Αλι και μου έγραψε οτι θα πάρω refund.

Η πλάκα είναι οτι το δέμα εμφανίστηκε σήμερα στην Ελλάδα μετα απο 70 μέρες σχεδόν.

 

Τώρα δεν ξερω τι να κανω, να το αφησω να γυρισει πισω η να παω να το παρω;

Το ποσό ειναι μικρο κατω απο 10$ αλλα και απ την αλλη λεω να παει να ~!@##$% να τα ζητήσει απο το ταχυδρομειο του και το Αλι που θα κανει συνολικα πανω απο 80 μερες να ερθει.

 

Τεσπα αν μου τα ζητήσει πισω θα του τα δώσω.

 

Η πλατφόρμα του Ali σε κάλυψε. Παρέλαβε κανονικα και αν εισαι ευχαριστημενος απο την παραγγελια σου τοτε πληρωσε τον

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγειλει απο τις 11/11.

Αφου εμενε κολλημενο στην Κινα ανοιξα στις 17/12 dispute. Ο πωλητης αρνηθηκε να μου κανει επιστροφη χρηματων και ζητησε να γινει αναμονη των 60 ημερων.

Ακριβως την 61 ημερα παρελαβα το προιον και ελαβα ενα μαιλ απο το Αλι, οτι λογω του οτι παρελαβα δεν ισχυει η περιπτωση επιστροφης χρηματων λογω μη παραλαβης και ενημερωνε πως η υποθεση θα κλεισει σε 5 ημερες.

Δυστυχως επροκειτο για ανταλλακτικο το οποιο ειναι ελαττωματικο/δεν δουλευει.

Την 2η απο τις 5 ημερες αλλαξα την αιτια dispute σε ελαττωματικο προιον.

Τελικα θα μου επιστραφουν τα χρηματα η υπαρχει κατι ακομη που πρεπει να κανω ;

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

ενα καλο μαγαζι για αγορα κινητων των γνωστων ΧΙΑΟΜΙ ειναι αυτο:

https://xiaomionline.aliexpress.com/store/2178148?spm=2114.10010108.0.0.XJNFIW

 

εμεινα πληρως ικανοποιημενος απο ολα και ηρθε σε λιγοτερο απο μηνα!

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια συμφωνώ. Καλοί είναι. Απλά ζορίστηκαν λίγο όταν τους είπα να βάλουν χαμηλότερη τιμή στο πακέτο εξωτερικά για να μην έχω τίποτα ντράβαλα και μου κοστίσει παραπάνω... το έκαναν τελικά και όλα "ok", το δέμα πέρασε α-έ-ρ-α.
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το αλι συνεχιζει και μαλιστα χειροτερευει.

Μετα τις φωτογραφιες που τους εστειλα, μου απεριψαν το dispute ζητωντας εντος 3 ημερων βιντεο αυτη την φορα.

Βιντεο που αν και προσπαθω επι 2 ημερες δεν μπορει να ανεβει με τιποτα.

Απο οτι διαβασα υπαρχουν πληθος παραπονων απο αγοραστες που δηλωνουν οτι ειναι αδυνατο να ανεβουν τα βιντεο τους με αποτελεσμα να πεφτουν οι υποθεσεις τους υπερ των πωλητων.

Μετα απο τετοια στροφη συμπεριφορας δεν ξαναγγιζω ουτε καρφιτσα απο εκει. Να μεινουν τα λαμογια οι κινεζοι να κλεβουν ο ενας τον αλλο.

Χιλιες φορες ebay !!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το αλι συνεχιζει και μαλιστα χειροτερευει.

Μετα τις φωτογραφιες που τους εστειλα, μου απεριψαν το dispute ζητωντας εντος 3 ημερων βιντεο αυτη την φορα.

Βιντεο που αν και προσπαθω επι 2 ημερες δεν μπορει να ανεβει με τιποτα.

Απο οτι διαβασα υπαρχουν πληθος παραπονων απο αγοραστες που δηλωνουν οτι ειναι αδυνατο να ανεβουν τα βιντεο τους με αποτελεσμα να πεφτουν οι υποθεσεις τους υπερ των πωλητων.

Μετα απο τετοια στροφη συμπεριφορας δεν ξαναγγιζω ουτε καρφιτσα απο εκει. Να μεινουν τα λαμογια οι κινεζοι να κλεβουν ο ενας τον αλλο.

Χιλιες φορες ebay !!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ανέβασε το dropbox,youtube καπου αλλου δηλαδη, δωσε το λινκ και θα εισαι καλλυμενος.

Ετσι εκανα κι εγω μια φορα.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...