Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καντου και συ μια επενεκκινηση,χωρις να σημαινει οτι αυτη ειναι λυση να δεις τι θα γινει. εχουμε βαρος 2κ στις πλατες μας και καπου δικαιολογω την οποια δυσκολια σε "ανηφορες", αλλα ο exynos ειναι πανισχυρος (με 35.500 και 34.000 antutu 2 φορες που το ετρεξα) και δε δικαιολογειται τετοιο black out οταν το τρωει

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επανέρχομαι, Αλλα έχω Αρχίσει και εκνευρίζομαι . Δεν μπορώ με κανένα τρόπο τα συνδεθώ στο google play games ενώ στο κινητό μου συνδέομαι κανονικά. Μου λέει συνεχώς οι έχω πρόβλημα στο internet.Επισης δεν συνδέεται και στο Google drive μέσω τον hancom office. Γενικά, παρόλο που g mail λαμβάνω κανονικά, έχω τη αίσθηση οη κάτι δεν πάει καλά με τους λογαριασμούς της google. Χθές για να συνδεθώ στο google analytics Εφαγα κάποια ώρα. Παρακαλώ την βοήθειά σας.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καντου και συ μια επενεκκινηση,χωρις να σημαινει οτι αυτη ειναι λυση να δεις τι θα γινει. εχουμε βαρος 2κ στις πλατες μας και καπου δικαιολογω την οποια δυσκολια σε "ανηφορες", αλλα ο exynos ειναι πανισχυρος (με 35.500 και 34.000 antutu 2 φορες που το ετρεξα) και δε δικαιολογειται τετοιο black out οταν το τρωει

Και δεν είμαι με exynos έχω το lte με snapdragon...δικαιολογεί αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επανέρχομαι, Αλλα έχω Αρχίσει και εκνευρίζομαι . Δεν μπορώ με κανένα τρόπο τα συνδεθώ στο google play games ενώ στο κινητό μου συνδέομαι κανονικά. Μου λέει συνεχώς οι έχω πρόβλημα στο internet.Επισης δεν συνδέεται και στο Google drive μέσω τον hancom office. Γενικά, παρόλο που g mail λαμβάνω κανονικά, έχω τη αίσθηση οη κάτι δεν πάει καλά με τους λογαριασμούς της google. Χθές για να συνδεθώ στο google analytics Εφαγα κάποια ώρα. Παρακαλώ την βοήθειά σας.

 

Ευχαριστώ.

Θα σου συνιστούσα διαγραφή του Google λογαριασμού που σου δημιουργεί το πρόβλημα, επανεκκίνηση και ξανά πέρασμα του. Φυσικά μην ξεχάσεις να πάρεις backup είτε online, είτε τοπικά τυχόν επαφές, συμβάντα κλπ που είναι συνδεδεμένα με αυτόν τον λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει κάποια έκδοση του igo που να δουλεύει; Λίγο που το έψαξα δεν κατάφερα να βρω κάτι
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Ο google Launcher πλέον παίζει σε όλες τις συσκευές με 4.1 και πάνω. Τον έβαλα μαζί με το google keyboard και νομίζω πλέον το PRO είναι όσο πιο κοντά γίνεται στο neuxs 5 μου.
to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστούσα διαγραφή του Google λογαριασμού που σου δημιουργεί το πρόβλημα, επανεκκίνηση και ξανά πέρασμα του. Φυσικά μην ξεχάσεις να πάρεις backup είτε online, είτε τοπικά τυχόν επαφές, συμβάντα κλπ που είναι συνδεδεμένα με αυτόν τον λογαριασμό.

 

Σε ευχαριστώ, ....

Εκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οι αγγελίες, χιουμοριστικές ή όχι είναι εκτός θέματος εδώ. Ανήκουν στο θέμα του Buy and Sell. Ευχαριστώ!:)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με ΝΟΒΑ μου τα κάνει αυτά...

 

 

εσενα συνεχιζει να στο κανει?

εμενα εχει περασει μια βδομαδα απο τοτε που το εκανα μια και μοναδικη φορα επανεκκινηση και δεν μου εχει ξανακωλοσει ποτε απο τοτε!!!

 

 

και για να παρεις μια ιδεα ποσο το ζοριζω δεν χρησιμοποιω clean master ,ενω με το application switcher button αφηνω επιτηδες τα παντα ανοιχτα στο παρασκηνιο,χωρις να κλεινω τιποτε προκειμενου να δω πως θα αντιδρασει!

 

στα υποψην χρησιμοποιω ολα τα διαθεσιμα widgets του magazineUX και οχι μονο τα του περιοδικου. (βιντεο,μουσικη,συλλογη,email,hancom office

,s planner,story album,samsung hub,flickr,twitter,utube,new york times)

,συν κατι αλλα widgets που μαρεσουν να τα χαζευω οπως zite,bloomberg businessweek,google now,hangouts,sports republic,tunein radio,workout trainer, καιρου και του snote φυσικα.

 

ειδικα του magazineUX ειναι ιδιαιτερα ενεργοβορα και απαιτητικα και καπως ετσι ζοριζοντας το οσο μπορω κανοντας multitasking πολλες φορες σε 4 παραθυρα, το μονο που μου εχει συμβει ειναι γυρνωντας με το home στον touchwiz να τρωει κανα-δυο-τρια πρωτα στιγμιαια σκαλωματα σε γρηγορη εναλλαγη σελιδων στην αρχικη οθονη μεχρι να ρολαρει και να ξαναγινει ομαλος στην αποκριση του

 

 

α, εσβησα και 4-5 αγνωστες μου εφαρμογες (χωρις να ξερω ομως αν αυτο επαιξε κανεναν ρολο...)

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/ες. Εχω παρατηρησει ότι όταν φορτίζω το τάμπλετ, ανεβάζει τρελλες θερμοκρασίες, σχεδόν καίει όταν το πιάνεις. Σήμερα όταν φόρτισε ήταν στους 47 βαθμούς η θερμοκρασία. Και βγάζει για κλάσματα του δευτερολέπτου μια είκόνα με διάφορα πρασινοκιτρινοκοκκινα χρωματα μολις το ανοιξω την πρωτη φορα. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο θέμα? Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος κίνδυνος για το τάμπλετ?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , έχω το εξής πρόβλημα. όταν ανοίγω ένα βίντεο δεν έχει να κάνει απο που Πχ. trailer Απο IMBD, το παίζει και εμφανίζει γραμμές , δεν το αναπαράγει σωστά.Όπως και στα διαφημιστικά βίντεο των παιχνιδιών. Όταν κάνω επανεκκίνηση τα παίζει κανονικά. Έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα? Τι κάνω τό πάω για Service και αν ναι πώς το Αποδεικνύω μιας κα δεν το κάνει συνέχεια?(είναι άραγε hardware ή software) Αγορασμένο Απο προσφορά Public . Δεν μπορώ να κάνω screenshot για τα σας το δείξω όταν κάνω screenshot φαίνεται κανονικά n εικόνα χωρίς τις γραμμες.

 

Δεν έχει χρειαστεί ποτέ τα πάω κάτι για επισκευή στην Samsung , n λέει το Service?

 

Εχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους τους φιλους.

 

Μια ερώτηση γιατί είμαι έτοιμος να το αγοράσω σε lte εκδοση με τον snapdragon.

Πείτε κάποιους λόγους που δεν πρεπει να το αγοράσω το συγκεκριμένο tablet!!!

Που σας έχουν εκνευρίζει σε τέτοιο βαθμο που δεν θελεται να το δουλευεται!!

 

Ευχαριστώ για τον χρονο σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/ες. Εχω παρατηρησει ότι όταν φορτίζω το τάμπλετ, ανεβάζει τρελλες θερμοκρασίες, σχεδόν καίει όταν το πιάνεις. Σήμερα όταν φόρτισε ήταν στους 47 βαθμούς η θερμοκρασία. Και βγάζει για κλάσματα του δευτερολέπτου μια είκόνα με διάφορα πρασινοκιτρινοκοκκινα χρωματα μολις το ανοιξω την πρωτη φορα. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο θέμα? Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος κίνδυνος για το τάμπλετ?

Ευχαριστώ πολύ!

 

εχει μια θερμοκρασια που ειναι αισθητη οταν το αφηνω ολο το βραδι ας πουμε και το βγαζω το πρωι, καποιες φορες ισως πιο εντονη, ειναι ομως και καλοκαιρι , γενικοτερο προβλημα θερμοκρασιων δεν εχω αντιμετωπισει ποτε κατα τη χρηση του ομως.

 

καλησπέρα , έχω το εξής πρόβλημα. όταν ανοίγω ένα βίντεο δεν έχει να κάνει απο που Πχ. trailer Απο IMBD, το παίζει και εμφανίζει γραμμές , δεν το αναπαράγει σωστά.Όπως και στα διαφημιστικά βίντεο των παιχνιδιών. Όταν κάνω επανεκκίνηση τα παίζει κανονικά. Έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα? Τι κάνω τό πάω για Service και αν ναι πώς το Αποδεικνύω μιας κα δεν το κάνει συνέχεια?(είναι άραγε hardware ή software) Αγορασμένο Απο προσφορά Public . Δεν μπορώ να κάνω screenshot για τα σας το δείξω όταν κάνω screenshot φαίνεται κανονικά n εικόνα χωρίς τις γραμμες.

 

 

 

Δεν έχει χρειαστεί ποτέ τα πάω κάτι για επισκευή στην Samsung , n λέει το Service?

 

Εχαριστώ.

 

δυστυχως δεν ξερω τι προβλημα ειναι αυτο. το πηγες? εβγαλες ακρη??

 

Καλημέρα σε ολους τους φιλους.

 

Μια ερώτηση γιατί είμαι έτοιμος να το αγοράσω σε lte εκδοση με τον snapdragon.

Πείτε κάποιους λόγους που δεν πρεπει να το αγοράσω το συγκεκριμένο tablet!!!

Που σας έχουν εκνευρίζει σε τέτοιο βαθμο που δεν θελεται να το δουλευεται!!

 

Ευχαριστώ για τον χρονο σας!!!!

 

 

για να σου απαντησω περιεκτικα θα σου ελεγα οτι ειναι σχεδον τελειο αν το θες να κανεις δουλιτσα. οθονη παρα πολυ καλη με πολυ καλες γωνιες θεασης, σουπερ κατω απο εντονο φως, ομορφο,ωραιο λευκο πολυ κακο ομως μαυρο (γραψε 1 μειον), φοβερα χρωματα ,ηχος το ιδιο σχεδον κορυφαιος και δυνατος, οι δυνατοτητες του stylus ατελειωτες, η καμερα σχεδον αριστη την ημερα, απλα επαρκης με δυνατο φλας τη νυχτα, μπαταρια φοβερη, μεγεθος οθονης που σε "απορροφα" και "χανεσαι" μεσα του στο browsing οπως και διευρυμενες δυνατοτητες να κανεις δουλειες λογω πολλων ιντσων και των αμετρητων παραθυρων που μπορεις να εχεις ανοιχτα μεσα σε αυτην, δυσκολο ομως στο βαρος ,ευκολα κουραζει το χερι (γραψε 2 μειον) ,πολυ ωραια ομως η αισθηση πλατης και ο επεξεργαστης λογω 1600p δειχνει σημαδια κοπωσης οταν πιεζεις (γραψε 3 μειον)

 

στα παρα πολυ καλα επισης τα 32giga μνημης που επεκτεινονται με αλλα 128 και οχι 64 που λεει το manual !!!!!!!

 

δευτερο επισης παρα πολυ καλο,εψαξα και αναφερεται οτι η samsung εφοδιαζει ολη τη σειρα note tablets με gorilla glass (χωρις να ξερω ομως αν ειναι το 1,2,η' το 3)!

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση

Το βαρος δεν νομιζω να με κουράσει πολύ

Για το μαυρο θα σε πιστέψω αλλά πιστεύω οτι σε αποζημιώσουν τα υπολοιπα χρωματα!!!

Τώρα για την κούραση του επεξεργαστη πιστεύω με τον snapdragon να μην αντιμετωπίσει προβλήματα!!

Αν κάποιος έχει να συμπληρώσει κάτι άλλο περιμενω να διαβάσω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση

Το βαρος δεν νομιζω να με κουράσει πολύ

Για το μαυρο θα σε πιστέψω αλλά πιστεύω οτι σε αποζημιώσουν τα υπολοιπα χρωματα!!!

Τώρα για την κούραση του επεξεργαστη πιστεύω με τον snapdragon να μην αντιμετωπίσει προβλήματα!!

Αν κάποιος έχει να συμπληρώσει κάτι άλλο περιμενω να διαβάσω!!!!!

 

δεν ξερω αν θα ειναι πιο καλος διαχειριστης,παντως βλεπουμε στο g3 με πολυ πιο απλο ui και 1440p o 801 τα βρισκει σκουρα..

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν ξερω τι προβλημα ειναι αυτο. το πηγες? εβγαλες ακρη??

 

 

Μετά από ψάξιμο .. λέγεται: http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-pro-12-2/369546-samsung-note-pro-12-2-screen-flickering-problems.html

 

και έλυσα το πρόβλημα όπως το περιγράφουν στο forum

 

Όσο για τον φίλο που θέλει τα αρνητικά αυτό είναι ένα. όπως και όπως έχω αναφέρει με τους λογαριασμούς της google έχω κάνει δύο φορες επαναφορά για να μπορέσει να δουλέψει το google play games (έχω το NEXUS 5 και ποτέ δεν είχα τέτοια θέματα. ) όπως και αα άλλα που έχω αναφέρει σε προηγούμενα post, Γενικά είναι ένα μηχάνημα που προσπαθεί τα κάνει τα πάντα άρα -... εκ των πραγμάτων δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους το έχουν ,γνωρίζετε εαν έχει gorilla glass ?

Κάπου διάβασα οτι δεν έχει και αλλου διάβασα οτι έχει το /gorilla glass 3

 

 

Την βρήκα την απάντηση τελικά

http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/samsung/Samsung-Galaxy-Note%C2%AE-Pro-with-Corning%C2%AE-Gorilla%C2%AE-Glass-3

Edited by cookmangr
Link to comment
Share on other sites

λιγο offtopic αλλα το tab pro 12.2 δεν ερχεται ελλαδα;γιατι δεν βρισκω σχολια για αυτο στο site.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να σαλταρω

 

Θέλω να πάρω το 12.2 lte αλλά διαβάζω πολλά reviews για πολύ δύσχρηστο ,άβολο.

Εγώ το θέλω για όλες τις χρήσεις (όπως λέμε αλεύρι για όλες τις χρήσεις) θέλω να σερφαρω και να διαβάζω άνετα, να γραφω σε word excel ,να παίζω κανένα παιχνιδακι , να ελέγχω καποιες κάμερες απο το μαγαζί μου και απο το σπίτι και θα σας φτάνει αστείο αλλά ακόμα και να κάνω κλήσεις απο αυτό (ενοειτε με bluetooth). Γενικά θα το έχω παντα μαζί μου σε μια τσάντα όπως άλλωστε είχα και το nexus 10.

 

Όμως διαβάζοντας όλες της ασχημες κριτικές σκεφτομαι να πάω στο /note 10.1 lte για όλες αυτές τις χρήσεις εννοειτε.

Όμως το 10.1 nexus που είχα δεν με βόλευε πολύ στο διάβασμα και στο surfing! Κατα τα αλλά καλό ηταν.

Κάποιος που τα έχει δουλέψει κσι τα 2 θα ήθελα την γνώμη του

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους το έχουν ,γνωρίζετε εαν έχει gorilla glass ?

Κάπου διάβασα οτι δεν έχει και αλλου διάβασα οτι έχει το /gorilla glass 3

 

 

Την βρήκα την απάντηση τελικά

http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/samsung/Samsung-Galaxy-Note%C2%AE-Pro-with-Corning%C2%AE-Gorilla%C2%AE-Glass-3

 

 

 

παρα πολυ βασικο πλεονεκτημα οτι διαθετει τελικα και μαλιστα το 3!!

εγω νομιζω απο τη wiki της gorning ειχα δει οτι η samsung εφοδιαζει τα note tablets της με το ανθεκτικο γυαλι

 

 

λιγο offtopic αλλα το tab pro 12.2 δεν ερχεται ελλαδα;γιατι δεν βρισκω σχολια για αυτο στο site.

 

 

και γω απορησα ψαχνωντας εδω στο myphone thread για το tab pro 12,2 και δε βρηκα τιποτε

 

 

Είμαι έτοιμος να σαλταρω

 

Θέλω να πάρω το 12.2 lte αλλά διαβάζω πολλά reviews για πολύ δύσχρηστο ,άβολο.

Εγώ το θέλω για όλες τις χρήσεις (όπως λέμε αλεύρι για όλες τις χρήσεις) θέλω να σερφαρω και να διαβάζω άνετα, να γραφω σε word excel ,να παίζω κανένα παιχνιδακι , να ελέγχω καποιες κάμερες απο το μαγαζί μου και απο το σπίτι και θα σας φτάνει αστείο αλλά ακόμα και να κάνω κλήσεις απο αυτό (ενοειτε με bluetooth). Γενικά θα το έχω παντα μαζί μου σε μια τσάντα όπως άλλωστε είχα και το nexus 10.

 

Όμως διαβάζοντας όλες της ασχημες κριτικές σκεφτομαι να πάω στο /note 10.1 lte για όλες αυτές τις χρήσεις εννοειτε.

Όμως το 10.1 nexus που είχα δεν με βόλευε πολύ στο διάβασμα και στο surfing! Κατα τα αλλά καλό ηταν.

Κάποιος που τα έχει δουλέψει κσι τα 2 θα ήθελα την γνώμη του

Ευχαριστω

 

 

το μεγεθος του δινει πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα. τα ζυγιζεις και κρινεις ΕΣΥ. εγω θα σου λεγα οτι δε μπορω να συμβιβαστω πια με μικροτερα tablets ,καποιος αλλος θα το εχει βαλει αγγελια απο τη πρωτη μερα γιατι του φανηκε μεγαλο... θεωρω αν σου αρεσουν η' σου χρειαζονται οι μεγαλες οθονες θα το λατρεψεις!!

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εσεις πως τα καταφερνετε αλλα εγω σοβαρη δουλεια με οποιαδηποτε απο τα προγραμματα office κυκλοφορουν δεν εχω καταφερει να κανω στο αντρόιντ. Γι αυτο και κοιταζω προς surface pro 3, το οποιο βεβαια ειναι ακομα πανακριβο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο ταμπλετ για ταινίες, σχέδιο στο SB και φόρτωση μερικών εφαρμογών όπως Skype.

το προτείνετε η οχι; εδω να προσθέσω οτι έχω το Note 3 neo όποτε εχω ιδέα της γραφίδας, είδα κάποια Hands on αλλά οσο νανε θέλω να ξέρω τα αρνητικά του απο πρώτο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εσεις πως τα καταφερνετε αλλα εγω σοβαρη δουλεια με οποιαδηποτε απο τα προγραμματα office κυκλοφορουν δεν εχω καταφερει να κανω στο αντρόιντ. Γι αυτο και κοιταζω προς surface pro 3, το οποιο βεβαια ειναι ακομα πανακριβο.

 

Το note έρχεται με το πρόγραμμα hancom ειναι μονο για το note και ειναι οτι πιο κοντα σε word. Αν βαλεις οτι το πληκτρολόγιο της Samsung δουλευει σαν κανονικό πληρες πληκτρολόγιο με συντομεύσεις κλπ. .. και οτι εχει την δυνατότητα να γραφεις με την γραφίδα και να τα αναγνωρίζει ολα... , ίσως ειναι καλυτερο απο λαπτοπ....το οποίο εχω να το δουλεψω απο τοτε που πηρα το note. Σε πολυ δουλεια δεν ξερω αν θα τα καταφέρει, σε καθημερινή απλη χρηση , ειναι άψογο.

Edited by jipakos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...