Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσον αφορα τα ιγκουανα -επειδη εφαγα και γω την πετρια να παρω ενα- μπορειτε να ζητησετε να δειτε ενα σε πληρη αναπτυξη!!! Μαλλον θα του φυγει του πιτσιρικου η χαρα αν το δει! Απο τοτε που το ειδα αναρρωτιεμαι τι θα απογινουν ολα αυτα τα ιγκουανακια που πουλιουνται τωρα οταν θα αρχισουν να μοιαζουν με μωρα κορκοδειλου....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά άλλο τα κατοικίδια ζωάκια και άλλο τα αγρια που τα κάνουμε με το ζόρι κατοικίδια....μια ηλίθια μόδα είναι,όλα τα μικρά που ξέρω θέλουν iguana..και μετά τι τραβάει το ζωάκι όταν το άλλο ζωάκι το εγκατάλειψη?φιλε μου κανε ότι σε φωτίσει ο θεός με το φίδι,αν και gates με φίδι δεν πολύ ταιριάζουν αν δε το φάνε όσο είναι μικρό θα τις φάει μετά αυτό αν μεγαλώσει,όσο είναι καιρός κανε κάτι...τα ζωάκια αυτά πρέπει να ζουν ελευθερα...

 

πριγκίπισσα μου μην αναρωτιέσαι θα στο πω εγώ.θα φάνε το πέταμα τις ζωής τους από τους δήθεν φιλόζωους που τα περνούν για μόδα,σε κανένα βουνό τα βλέπω να τα αμολάνε ώσπου να πεθάνουν. :wacko:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω θα γίνει αυτό που γινόταν πριν 30 χρόνια στον Καναδά.. που έπαιρναν όλοι μικρούς αλιγάτορες... και μόλις αυτοί μεγάλωναν εφ'όσον δεν χωρούσαν πλέον στη μπανιέρα του σπιτιού τους πετούσαν στις αποχετεύσεις.. και γέμισαν οι υπόνομοι αλιγάτορες που τρέφονταν από τα λύμματα και άρχισαν να μπαίνουν στα σπίτια να απειλούν ανθρώπινες ζωές , να καταστρέφουν περιουσίες, κτλ...

Ντροπή και αίσχος να κάνουμε κατοικίδια τους πίθωνες, τα ιγκουάνα και τους κροκόδειλους.. αφού είναι από τη φύση τους άγρια ζώα... τι άλλο πια μένει..? να φέρουν και ελέφαντες για κατοικίδια?

αν είναι δυνατόν...

Εμείς τώρα έχουμε 2 παπαγαλάκια.. και μας φτάνουν... είχαμε και ψαράκια, και σκύλο όταν ήμουν μικρή... και χελωνάκια.. αλλά φτάνει πια.. 2 παπαγαλάκια (που δεν μεγαλώνουν!!!) είναι μια χαρά..για να μάθουν τα μικρά παιδιά (ο αδερφός μου..) να είναι λίγο υπεύθυνα,κτλ κτλ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αχ αγάπη μου ........... το φιδάκι έφυγε από τον υπόνομο ...... μπήκε στην αποχέτευση και το έσκασε .................... μη στεναχωριέσαι θα σου πάρω εγώ ένα ψαράκι ..............

Αν το παιδί είναι πολύ μικρό

Αν ο γιός σου είναι 16-17-18- είναι κρίμα να νιώσει απαγοήτευση ή να καταλάβει ότι το έδιωξες

Μια άλλη λύση είναι να βάλεις μια μέρα ηλεκτρική σκούπα χαχαχαχαχαχα

( κρίμα μη το κάνεις πλάκα κάνω )

Η πιο σωστή λύση είναι να συζητήσεις με τον γιό σου με όσο πιο καλό τρόπο μπορείς

Αν δεν γίνει τίποτα ........ υπομονή ..... πόσα χρόνια ζούνε τα φίδια ?

?????

Link to comment
Share on other sites

πολλα(νομίζω...)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μαγκά που έμπλεξες με το φίδι καλό κουράγιο, αν και τα φίδια θέλουν ζέστη για να επιβιώσουν όποτε ο μπόμπιρας καλό θα ήταν να προετοιμάζεται ψιχολογικά για δράματα.

 

Παιδιά θέλω την γνώμη σας, σκεφτόμαστε με το έταιρον ήμιση στην οικογένοια μας που αποτελείτε από τις τέσσερις κουκλές γάτες μας να προσθέσουμε ένα γερμανικό ποιμενικό λυκόσκυλο. Τι λέτε;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Lagoudaki, το 'ψαξα και η καλύτερη λύση είναι ο ζωολογικός. Για μεγάλη ντροπή, τα ενήλικα φίδια που δεν πωλούνται τα έχουν σε πολύ μίκρούς κύβους απο πλεξιγκλάς και ζουν σ' αυτή την κόλαση μέχρι να αποφασίσουν να τα εξοντώσουν.

DeathAngel νομίζω πως είναι θέμα προσαρμογής. Προσωπικά πιστεύω πως αν μπορείς, όσο περισσότερα ζώα μπορείς να έχεις τόσο το καλύτερο.

Τον Μπιλάκο μου τον είδατε? Είναι στην προηγούμενη σελίδα. Δεν είναι ένας κούκλος?

Link to comment
Share on other sites

deathangel...na kanete oikogeniako symboulio...kai na skefteite kai ta gatakia...kai ayta melh den einai?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος princess ( 3 Νοέ. 2004 , 00:17)

 

οσον αφορα τα ιγκουανα -επειδη εφαγα και γω την πετρια να παρω ενα- μπορειτε να ζητησετε να δειτε ενα σε πληρη αναπτυξη!!! Μαλλον θα του φυγει του πιτσιρικου η χαρα αν το δει! Απο τοτε που το ειδα αναρρωτιεμαι τι θα απογινουν ολα αυτα τα ιγκουανακια που πουλιουνται τωρα οταν θα αρχισουν να μοιαζουν με μωρα κορκοδειλου....

 

 

http://www.pnhs.net/Events/Shows/PSC2002/006%20David%20with%20Iguana.JPG

 

Δειτε και άλλες

 

http://freedom.freaky.nu/furbid/blah/huge%20iguana.jpg

http://inauspicious.org/photos/films/039/09/land-iguana-09.5.jpg :wacko:

http://inauspicious.org/photos/films/039/23/land-iguana-23.5.jpg

 

Δαγκωματια απο iguana

http://www.proexotics.com/pics_june03/NON%20PE%20SHOTS%204/images/iguana%20bite_jpg.jpg

Link to comment
Share on other sites

αει γεια σου κατι τετοιο μου εδειξε ο μαγαζατορας οταν ρωτησα ποσο μεγαλωνει για να κανονισω για το κλουβι και τα σχετικα!!!! Και πηρα τον καρδερινο μου στο τελος!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arfi-gorgona ( 3 Νοέ. 2004 , 02:12)

 

παιδιά άλλο τα κατοικίδια ζωάκια και άλλο τα αγρια που τα κάνουμε με το ζόρι κατοικίδια....μια ηλίθια μόδα είναι,όλα τα μικρά που ξέρω θέλουν iguana..και μετά τι τραβάει το ζωάκι όταν το άλλο ζωάκι το εγκατάλειψη?φιλε μου κανε ότι σε φωτίσει ο θεός με το φίδι,αν και gates με φίδι δεν πολύ ταιριάζουν αν δε το φάνε όσο είναι μικρό θα τις φάει μετά αυτό αν μεγαλώσει,όσο είναι καιρός κανε κάτι...τα ζωάκια αυτά πρέπει να ζουν ελευθερα...

 

πριγκίπισσα μου μην αναρωτιέσαι θα στο πω εγώ.θα φάνε το πέταμα τις ζωής τους από τους δήθεν φιλόζωους που τα περνούν για μόδα,σε κανένα βουνό τα βλέπω να τα αμολάνε ώσπου να πεθάνουν. :wacko:

 

το ξερω φιλε μου,σημερα που το ειδαν τα γατια παθαν σοκ!!!μεινανε ακινητα και το κοιταζαν :p και αρχισαν σιγα -σιγα να το πλησιαζουν αλλα το φοβοντουσαν κιολας :p
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος woudoulis ( 3 Νοέ. 2004 , 10:35)

 

Αχ αγάπη μου ........... το φιδάκι έφυγε από τον υπόνομο ...... μπήκε στην αποχέτευση και το έσκασε .................... μη στεναχωριέσαι θα σου πάρω εγώ ένα ψαράκι ..............

Αν το παιδί είναι πολύ μικρό

Αν ο γιός σου είναι 16-17-18- είναι κρίμα να νιώσει απαγοήτευση ή να καταλάβει ότι το έδιωξες

Μια άλλη λύση είναι να βάλεις μια μέρα ηλεκτρική σκούπα χαχαχαχαχαχα

( κρίμα μη το κάνεις πλάκα κάνω )

Η πιο σωστή λύση είναι να συζητήσεις με τον γιό σου με όσο πιο καλό τρόπο μπορείς

Αν δεν γίνει τίποτα ........ υπομονή ..... πόσα χρόνια ζούνε τα φίδια ?

?????

 

ειναι 15χρ.δοκιμασα να τα πουμε το απογευμα,αλλα πλανταξε στο κλαμα :( τι θα κανω ρε γαμωτο;ολα σε μενα :( :(
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield ( 3 Νοέ. 2004 , 14:47)

 

Lagoudaki, το 'ψαξα και η καλύτερη λύση είναι ο ζωολογικός. Για μεγάλη ντροπή, τα ενήλικα φίδια που δεν πωλούνται τα έχουν σε πολύ μίκρούς κύβους απο πλεξιγκλάς και ζουν σ' αυτή την κόλαση μέχρι να αποφασίσουν να τα εξοντώσουν.

DeathAngel νομίζω πως είναι θέμα προσαρμογής. Προσωπικά πιστεύω πως αν μπορείς, όσο περισσότερα ζώα μπορείς να έχεις τόσο το καλύτερο.

Τον Μπιλάκο μου τον είδατε? Είναι στην προηγούμενη σελίδα. Δεν είναι ένας κούκλος?

 

φιλεναδα αν και δεν το συμπαθω ιδιαιτερα δεν θα ηθελα με τιποτα να το σκοτωσουν :( προτιμω να παω στην αφρικη και να το αφησω εκει!!!!παντως δεν ξερω αλλα νιωθουν τα φιδια αν τα αγαπας;οταν το κραταει ο μικρος καθεται μια χαρα και του αρεσει,αλλα οταν το πιανω εγω δυσανασχετη και ολο γυριζει :worry: ειναι δυνατον;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 3 Νοέ. 2004 , 20:40)

 

ειναι 15χρ.δοκιμασα να τα πουμε το απογευμα,αλλα πλανταξε στο κλαμα :( τι θα κανω ρε γαμωτο;ολα σε μενα :( :(

 

Δεν του δειχνεις την παρακατω φωτογραφια να δει πως θα γινει οταν μεγαλωσει μηπως και το ξανασκεφτει;

 

http://www.erpeta.com/fidia-Dateien/image009.jpg

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 3 Νοέ. 2004 , 20:46)

 

φιλεναδα αν και δεν το συμπαθω ιδιαιτερα δεν θα ηθελα με τιποτα να το σκοτωσουν :( προτιμω να παω στην αφρικη και να το αφησω εκει!!!!παντως δεν ξερω αλλα νιωθουν τα φιδια αν τα αγαπας;οταν το κραταει ο μικρος καθεται μια χαρα και του αρεσει,αλλα οταν το πιανω εγω δυσανασχετη και ολο γυριζει :worry: ειναι δυνατον;

 

καταλαβα καλα ? Μιλας για φιδι ?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ ( 3 Νοέ. 2004 , 20:51)

 

καταλαβα καλα ? Μιλας για φιδι ?

 

δυστυχως ναι :( μου το κουβαλησε ο γιοκας μου χθες!!! :cry: :cry:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bel ( 3 Νοέ. 2004 , 20:49)

 

Δεν του δειχνεις την παρακατω φωτογραφια να δει πως θα γινει οταν μεγαλωσει μηπως και το ξανασκεφτει;

 

http://www.erpeta.com/fidia-Dateien/image009.jpg

 

τι να πω ρε φιλε;τα εχω χαμενα!! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Πες του βρε να το πάτε στον κήπο όπου θα το επισκέπτεστε και θα είναι κι ευτυχισμένο στο -κατά προσέγγιση- φυσικό του περιβάλλον. Εχω την εντύπωση ότι ο διευθυντής του είναι Γάλλος και προσέχει πολύ τα ζώα. Πάρε πληροφορίες και κατεύθυνε τον μικρό σιγά σιγά προς τα κει. Στο κάτω κάτω θα το βλέπει, δε θα το γυρίσει πίσω.
Link to comment
Share on other sites

to mwro mou.. i jessie einai 6 kai paei gia 7

einai stamford terrie kai meta apo tosa xronia nomizo oti exei ginei anthropos pia :!:

mia fora sti zoi tis pige ston allo kosmo kai eutixos girise opote na prosexete poli ta mwra sas :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.zoofilia.gr/pages.asp

 

ποσταρετε φωτο των μωρων σας!!! (εχω κερδισει και μια συνδρομη στο dogs απο κει με τον μακαριτη το whinston... ακομα παιρνω το περιοδικο!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφερα στο σπίτι μου μια γατούλα. Την είχε ένας φίλος μου στην αυλή του σπιτιού του αλλά ήθελαν να την δώσουν γιατί μένουν στην οδό Γούναρη στην Γλυφάδα ( στο τέλος της, απέναντι από τον Σκλαβενίτη για όποιον ξέρει ) επειδή υπήρχε μεγάλος κίνδυνος να την χτυπήσει αυτοκίνητο εκεί ( είναι το ποιο επικίνδυνο σημείο ). Υπολογίζω ότι είναι περίπου 6-7 μηνών. Είναι θηλυκό. Το χρώμα της είναι τιγρέ. Έχει φοβερή γούνα. Μόνο έχει 2 κακά: 1) με δαγκώνει συνέχεια και 2 ( και χειρότερο... ) κλ...ι όταν την έχω αρκετή ώρα στην αγκαλιά μου και με φλομώνει... Κατά τα άλλα είναι πολύ ήρεμο γατί. Κάθεται όπου την βάλω αλλά προτίμηση έχει στο κρεβάτι μου όπως η Αγκύρας :D Αν κάθεται στο κρεαβάτι ή οπουδήποτε μόλις ακούσει ότι μπαίνω στο δωμάτιό μου σηκώνεται και μου νιαουρίζει. Αν της κάνω ψιψιψιψι έρχεται αμέσως δίπλα μου. Θα την κρατήσω. Μόλις μπορέσω θα σας στείλω καμιά φωτογραφία να την δείτε.

 

EDIT

Στην αρχή η γάτα είχε πάει στο εξοχικό του φίλου μου στο Λαγονήσι. Την τάιζε ο παππούς του αλλά επειδή έφυγε για να πάει να μείνει στο σπίτι του στην Αθήνα για χειμώνα την πήρε ο φίλος μου με τους γονείς του επειδή δεν θα έμενε κανείς εκεί να την ταΐζει και θα ψόφαγε. Θα την πάω σήμερα το απόγευμα στον κτηνίατρο να την εξετάσει και να της κάνει εμβόλια.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία!!! Καινούριο ζωάκι, σε ζηλεύω. Οι άλλες πως την δέχτηκαν? Πρόσεξε μη πάει κοντά στα σκυλιά και στην εξαφανίσουν. :(

Lagoudaki τι έγινε με το φίδι?

Arfi την έδωσες τη μικρή? Ο Αχιλλέας κι ο Μπέμπης καλά? Φιλιά από τη Νέλλη. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield ( 4 Νοέ. 2004 , 15:34)

 

Τι ωραία!!! Καινούριο ζωάκι, σε ζηλεύω. Οι άλλες πως την δέχτηκαν? Πρόσεξε μη πάει κοντά στα σκυλιά και στην εξαφανίσουν. :(

Lagoudaki τι έγινε με το φίδι?

Arfi την έδωσες τη μικρή? Ο Αχιλλέας κι ο Μπέμπης καλά? Φιλιά από τη Νέλλη. :)

 

τι να γινει βρε φιλεναδα ;:(οτι και να του λεω παει στον....βροντο :( τι με το καλο τι με το αγριο!!!!η πλακα ειναι οτι δεν με παει καθολου και αυτο,οταν το πιανω κανει σαν τρελο :cry: ενω στον πιτσιρικα ειναι μια χαρα,τι να πω :blink:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 4 Νοέ. 2004 , 20:35)

 

τι να γινει βρε φιλεναδα ;:(οτι και να του λεω παει στον....βροντο :( τι με το καλο τι με το αγριο!!!!η πλακα ειναι οτι δεν με παει καθολου και αυτο,οταν το πιανω κανει σαν τρελο :cry: ενω στον πιτσιρικα ειναι μια χαρα,τι να πω :blink:

 

 

δηλαδή? :confused:

 

δεν του είπες ότι δεν ανήκει στην πανίδα της Ελλάδας και ότι θα είναι δύσκολο για εκείνο να προσαρμοστεί ? :worry: πες του ότι μπορεί να κάνει κακό στα άλλα κατοικίδιά σας...ότι άμα αύριο μεθαύριο το βαρεθεί τι θα γίνει? ότι θα μεγαλώσει και θα γίνει 20 μέτρα πεσ του :D

αλεργία κανείς από την οικογένεια? :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...