Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (10 Νοέ. 2004 , 00:51)

 

θα ηθελε απο 2 να παει 3 φορες η ημερησια βολτα :p

 

Μαγος εισαι; :D Και 5 φορες τη μερα να ηταν δεν θα ελεγε οχι.

princess αμα σου πω τι τρωει...Ξηρα τροφη με γευση σολωμο παρακαλω.

Ολα τα αλλα τα σνομπαρει.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που να δεις αν αρχισει να ζηταει καικατι σε σαλτσουλα πανω στην ξηρα τροφη.. κατα προτιμηση απο το φαγητο σου... αλλιως να του φτιαξεις χωριστα..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bel (10 Νοέ. 2004 , 00:55)

 

Δεν ξερω μπορει να εκανε και διαιτα γιατι τελευταια ειχε γινει σαν γουρουνι. :p

Παντως σιγουρα ενα απο τα αιτηματα της θα ηταν να ανεβαινει στο κρεβατι μου τωρα που χειμωνιασε.

lagoudaki αστα να πανε ειναι και μη χειροτερα. :lol:

 

υπομονη :p τι να πω εγω που στο κρεβατι,ανεβαινουν μαζι 2 γατια και η ....γυναικα μου!! :p το φιδι του πιτσιρικα λειπει :wacko: καλα εισαι μην μιλας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bel (10 Νοέ. 2004 , 01:01)

 

Μαγος εισαι; :D Και 5 φορες τη μερα να ηταν δεν θα ελεγε οχι.

princess αμα σου πω τι τρωει...Ξηρα τροφη με γευση σολωμο παρακαλω.

Ολα τα αλλα τα σνομπαρει.

 

σου περισευει λιγος σολωμος;ειναι η αδυναμια μου!!!να ερθω να φαω παρεα με τον σκυλο; :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (10 Νοέ. 2004 , 01:05)

 

σου περισευει λιγος σολωμος;ειναι η αδυναμια μου!!!να ερθω να φαω παρεα με τον σκυλο; :p

 

:lol: :lol: :lol: οποτε θες,ελπιζω να μην σε πειραζει που ειναι σε κροκετες ετσι; :p :lol:

Οσο για το κρεβατι,ειδα κι επαθα να της το κοψω μιας και ξεκιναγε να κοιμαται στα ποδια μου και το πρωι βρισκομασταν αγκαλια να μοιραζομαστε το μαξιλαρι μου.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield (10 Νοέ. 2004 , 01:23)

 

Και? Τι πιο ωραίο να ξυπνας δίπλα σε αγαπημένες φατσούλες?

 

Δε διαφωνω,αλλα ηταν και πολλες φορες που αντι για τη φατσουλα της, εβλεπα τα οπισθια της. :wacko:
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα ζωάκια σας είναι υπέροχα... ειδικά αυτό το γλυκούλι της freak...όλα τα λεφτά...σαν κουκλάκι είναι το άτιμο!!! :)

Εγώ εχω παπαγαλάκια τα οποία είναι πολύ ζαβολιάρικα... έχουν πολύ γέλιο όταν κάνουν ακροβατικά και όταν προσπαθούν να σηκώσουν το χαρτί που τους βάζουμε στον πάτο του κλουβιού... πολύ γέλιο τα άτιμα..όσο για φωτό.. λίγο δύσκολο να κατεβάσω..θα προσπαθήσω όμως..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου τσατάλια

Οποτε πάω βόλτα με τον αγάπιο όλο ακούς Α η μιλού Α ο μιλού ΑΑΑΑ κοίτα η μιλού ...... ΑΑΑΑΑΑΑ αυτό είναι η μιλού ε ? αααααααα κοίτα ένα σκυλάκι σαν τη Μιλού

 

 

Αμαν πια !!!!! θα του κρεμάσω μια ταμπέλα που θα λεέι "δεν με λένε μιλού"

Εντωμεταξύ αν του ξαναορμήξει σκύλος να τον δαγκώσει θα φάει κλωτσιά που θα βρεθεί απέναντι .........

Ακούγεται άσχημο ? ε μα ............... είναι κάτι μικρά στριμένα !!!!!!

Ενα κόκερ το δάγκωσε στη πλάτη και δύο άλλα μικρά σε μέγεθός πήγαν να τον δαγκώσουν στη μουσούδα

Το καημένο ο αγάπης μέχρι και σε γάτα πήγε να μυρίσει σιγά σιγά και η γάτα πήγε να τον αποφύγει κουνώντας το χέρι της προς το μέρος του

Link to comment
Share on other sites

Ελα μωρέ με τον Μιλού... Από συμπάθεια στο λένε οι άνθρωποι :)

 

Να μην κλωτσήσεις τα στριμένα. Την επόμενη φορά που θα τον βγάλεις έξω, κράτα κι ένα λεπτό ξύλο, ένα μακρύ κλαδάκι ή κάτι τέτοιο και μ' αυτό μπορείς να απομακρύνεις τα ανεπιθύμητα χωρίς να τα πονάς. ;)

 

Οσο πιο μικρά, τόσο πιο επιθετικά, δεν το ξέρεις? Πλάκα έχουν τα κακόμοιρα.... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (10 Νοέ. 2004 , 09:20)

 

Παιδιά τα ζωάκια σας είναι υπέροχα... ειδικά αυτό το γλυκούλι της freak...όλα τα λεφτά...σαν κουκλάκι είναι το άτιμο!!! :)

 

 

Κι εγώ και ο Mπέλης σε ευχαριστούμε :)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

α, εσυ με τη Μιλου και μεις με το γουινστον με τη Λασσι... Α, η Λασσι, που εισαι Λασσι, κοιτα τη Λασσι, και το κερασακι στην τουρτα: Κουκλα ειναι μπραβο φτου φτου, τι κουκλιτσα εισαι συ κλπ κλπ... Ο κακομοιρης ο Γουινστον τζαμπα σηκωνε ποδια, τζαμπα κυλιοτανε χαμω ανασκελα, κριση προσωπικοτητας κοντευε να παθει!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Γενιές έχουμε μεγαλώσει με τη Λάση. Ολη μου η παιδική ηλικία είναι σφραγισμένη από τη Λάση. Και εκεί που τέλειωνε το επεισόδιο, την έδειχνε καθιστή και προς το τέλος σήκωνε το ποδαράκι της και άνοιγε το στοματάκι. Ρίγη συγκίνησης εμείς... :o

Και σου κάνει εντύπωση που προκαλούσε τέτοια αισθήματα στον δρόμο? :)

Ακόμα και σήμερα που έχουν περάσει τόσα χρόνια, αν δω κόλεϊ, οι αναμνήσεις μου θα με παραπέμψουν κατεύθειαν στη Λάση!!! :happy:

 

Πολύ αγαπημένες αναμνήσεις και πολύ αγαπημένος σκύλος. Ο πρώτος που μάθαμε και αγαπήσαμε από την τηλεόραση. Είμαι και κάποιας ηλικίας βλέπετε :p

Link to comment
Share on other sites

οπως επισης το καταπληκτικο: μαμα να χαιδεψω το σκυλακι; Ναι παιδι μου ειναι Λασι δε δαγκωνει... Ευτυχως ο Γουινστονακος ηταν καλοβολος -καποια στιγμη δωδεκα παιδικα χερακια τραβαγανε μαλλι αποπου μπορουσε το καθενα να πιασει- και ανεχοταν τα παντα.... Αλλα το κουκλα μου, κουκλα μου... Τι ειναι αρσενικο η θηλυκο; Αρσενικο λεγαμε εμεις! Μπραβο μπραβο κουκλα ειναι να τη χαιρεστε η απαντηση!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa ρε κορίτσια και εγώ θυμάμαι την λάσι :) αξέχαστες εποχές ;) πριγκίπισσα μας αφού ήταν λάσι το σκυλάκι,και εγώ δεν τα ήξερα αλλιώς σαν λάσι τα ήξερα :lol:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

γιαυτο woudouli αρχισε να συνηθιζεις την ιδεα να λενε τον αγαπιο κουκλα μου! (μα καλα εγω γιατι θυμαμαι οτι ηταν ο Μιλου και οχι η Μιλου; Αν και δεν ημουν φανατικη του τεντεν ποτε βεβαια!). Ευτυχως που και η αυθεντικη λασσι αρσενικο ηταν και σωνοταν καπως η κατασταση!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος princess (10 Νοέ. 2004 , 20:18)

 

οπως επισης το καταπληκτικο: μαμα να χαιδεψω το σκυλακι; Ναι παιδι μου ειναι Λασι δε δαγκωνει... Ευτυχως ο Γουινστονακος ηταν καλοβολος -καποια στιγμη δωδεκα παιδικα χερακια τραβαγανε μαλλι αποπου μπορουσε το καθενα να πιασει- και ανεχοταν τα παντα.... Αλλα το κουκλα μου, κουκλα μου... Τι ειναι αρσενικο η θηλυκο; Αρσενικο λεγαμε εμεις! Μπραβο μπραβο κουκλα ειναι να τη χαιρεστε η απαντηση!

 

Αγάπη μουυυυ!!!! Τι καλό σκυλάκι θα ήτανε!!!

Αχ μωρέ έχω χάσει σκύλο και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Στα χέρια μου πέθανε ο Μπιλάκος μου. Δεν θέλω ούτε να το θυμάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PeiramatoZwo ( 8 Νοέ. 2004 , 00:17)

 

Mias kai eida thn parea twn filozwon as postaro kai tis dikes mou gates!!! :cool:

 

 

 

 

Όλα τα γατιά σου είναι εκπληκτικά! Ειδικά η Xontri μου αρέσει περισσότερο επειδή έχει πολύ γούνα. Αυτή που λες ότι ξέσκισε τον κτηνίατρο κατάλαβα από την φάτσα της ότι είναι λίγο άγρια. Η μια από τις 4 γάτες μου δεν σηκώνει πολλά-πολλά . Τα νύχια της είναι τα ποιο φονικά... Θέλω να μου εξηγήσει κάποιος που ξέρει το παρακάτω: οι 2 γάτες που έχω στις σκάλες στο σπίτι μού είναι μαζί 5 χρόνια. Πριν από 1-1,5 χρόνο πήγαμε την μια για στείρωση επειδή είχε πυομήτρα. Μόλις την πήραμε να την πάμε στον γιατρό η άλλη άρχισε να κλαίει επειδή έμεινε μόνη της ( έτσι κάνει πάντα αν πάρω την άλλη για λίγο μέσα ) . Όταν λοιπόν φέραμε την άλλη μετά από 2 μέρες από τον κτηνίατρο ( έμεινε εκεί γιατί ήταν αρκετά σοβαρή η περίπτωσή της ) αυτή που είχε μείνει μόνη της άρχισε να της κάνει χουυυυυυυ και να της γρυλίζει λες και την έβλεπε πρώτη φορά!!! Μετά από 1-2 μέρες τα βρήκαν αλλά από τότε σε τυχαίες στιγμές αρχίζουν και χτυπιούνται ( ακούω ακόμα και με όλες τις πόρτες κλειστές τα γρυλίσματα και τα χουυυυυυυυυυ ) . Αφού τις ακούω να κοπανιούνται πάνω στην ξύλινη πόρτα που οδηγεί στο σπίτι και στην σιδερένια που οδηγεί από την αυλή στο κλιμακοστάσιο!!!! Μέχρι τότε που πήγα την μια για στείρωση ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ. Καμιά εξήγηση για την συμπεριφορά της άλλης που έμεινε μόνη της για 2 μέρες;

 

EDIT

Και ο malakas είναι πολύ ωραίο γατί. Εμένα όλες οι γάτες μου αυτό το πράγμα κάνουν ( κοιμούνται, τρώνε, χέζουν :p ) αλλά είναι πανέξυπνες. Ε και αν μπει καμιά κατσαρίδα ή μικρό ποντίκι [ δυστυχώς έχουμε πολλά ποντίκια στην γειτονιά μου από τότε που σκάψανε για αποχέτευση το 1993 ( δεν είμαι σίγουρος για την χρονολογία ) και όταν έσκαψαν για το φυσικό αέριο το καλοκαίρι του 1998 ] στην σκάλα κάνουν άριστα την δουλειά τους. Ειδικά η Μπέλλα ( η αγκύρας που έχω ) είναι η καλύτερη κυνηγός. Μια φορά που πήδηξε μόλις είδε ένα πουλί μέσα από το τζάμι στο δωμάτιο της μάνας μου, χτύπησε πάνω από το μάτι της... Αυτή κάθε μέρα κάθεται με τις ώρες μπροστά στο παράθυρο της μάνας μου και κοιτάει έξω τα πουλιά. Ξέχασα να πω ότι η κουρτίνα της μάνας μου έχει γίνει σαν σουρωτήρι...

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield ( 9 Νοέ. 2004 , 20:53)

 

Εγώ ο ειρηνοποιός θέλω να δω τον καημένο τον φούντο πως τον κατάντησαν. Οχι το νύχι του, τη μουσουδίτσα του. Βάλε και κανένα πολεμοχαρές γατί :p

 

 

Τις φωτογραφιες ξεχαστε τις παιδια. Μου πηραν και τον υπολογιστη και τα κινητα απο το σπιτι γιατι εγραψα χαλια σε ενα διαγωνισμα.:eek: :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ax και γω θέλω να κάνω τα ίδια στη κόρη μου που περεμπιπτόντως έχει την ίδια ηλικία με σένα, αλλά την πιάνει τέτοια υστερία, που δυστυχώς υποχωρώ. Ειμαι ενοχικός άνθρωπος. :(

 

Sorry για το off topic αλλά έπρεπε να εκφράσω τον θαυμασμό και τον σεβασμό μου στους γονείς του Enema!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

paidia prin mia ora peripou gyrisa apo th sxolh

sthn eisodo ths polukatoikias pou meno brhka ena terastio skulaki...me to pou me eide ekane xaroules..kounouse thn oura kai tentono to kefalaki (2 fores sa to diko mou) tou na to xaidepso...to luph8hka

 

ti mporo na kano...peite idees...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE (11 Νοέ. 2004 , 17:13)

 

paidia prin mia ora peripou gyrisa apo th sxolh

sthn eisodo ths polukatoikias pou meno brhka ena terastio skulaki...me to pou me eide ekane xaroules..kounouse thn oura kai tentono to kefalaki (2 fores sa to diko mou) tou na to xaidepso...to luph8hka

 

ti mporo na kano...peite idees...

 

 

Πάρε τηλέφωνο στο δήμο Αθηναίων να έρθει να το μαζέψει ή αλλιώς πάρτο σπίτι σου.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE (11 Νοέ. 2004 , 17:13)

 

terastio skulaki

 

 

Τεράστιο σκυλάκι; μηπώς είναι αντιφατικό;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DeathAngel (11 Νοέ. 2004 , 17:54)

 

Πάρε τηλέφωνο στο δήμο Αθηναίων να έρθει να το μαζέψει ή αλλιώς πάρτο σπίτι σου.

 

 

Δεν νομίζω να έχει κάποια αρμοδιότητα ο Δήμος Αθηναίων στη Βουλγαρία που είναι η freak. :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (11 Νοέ. 2004 , 18:51)

 

Δεν νομίζω να έχει κάποια αρμοδιότητα ο Δήμος Αθηναίων στη Βουλγαρία που είναι η freak. :p

 

 

Σωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωπα... :p :p

Άρα καταλήγουμε στο δεύτερο :p

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...