Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jane_butterfly ( 4 Νοέ. 2004 , 20:50)

 

δηλαδή? :confused:

 

δεν του είπες ότι δεν ανήκει στην πανίδα της Ελλάδας και ότι θα είναι δύσκολο για εκείνο να προσαρμοστεί ? :worry: πες του ότι μπορεί να κάνει κακό στα άλλα κατοικίδιά σας...ότι άμα αύριο μεθαύριο το βαρεθεί τι θα γίνει? ότι θα μεγαλώσει και θα γίνει 20 μέτρα πεσ του :D

αλεργία κανείς από την οικογένεια? :whistle:

 

και που τα ειπα....μην πω που τα εγραψε :mad: δυστυχως ξερει οτι αυτο το ειδος παει μονο μεχρι.....1.20 :wacko: αλεργια; εγω!!!!και ειναι τοσο παγωμενο οταν το πιανω που παθαινω σοκ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 4 Νοέ. 2004 , 21:20)

 

και που τα ειπα....μην πω που τα εγραψε :mad: δυστυχως ξερει οτι αυτο το ειδος παει μονο μεχρι.....1.20 :wacko: αλεργια; εγω!!!!και ειναι τοσο παγωμενο οταν το πιανω που παθαινω σοκ!!!

 

αν είναι ζήτημα υγείας...δεν θα το γυρήσει πίσω? ;) :rolleyes: βγάλε κανά σπυράκι και συ..χάθηκε ο κόσμος? :blink: :D

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jane_butterfly ( 4 Νοέ. 2004 , 21:26)

 

αν είναι ζήτημα υγείας...δεν θα το γυρήσει πίσω? ;) :rolleyes: βγάλε κανά σπυράκι και συ..χάθηκε ο κόσμος? :blink: :D

 

και ποδι η χερι σπαω :p :p :p :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 4 Νοέ. 2004 , 21:37)

 

και ποδι η χερι σπαω :p :p :p :p

 

αχα./...το βρήκα...είναι θυληκό? :confused: πεσ του ότι σε κατάσταση αιχμαλωσίας δεν μπορεί να γεννήσει :o :( ισχύει !Δεν είναι σωστό αυτό που του κάνει πεσ του :mad: ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield ( 4 Νοέ. 2004 , 15:34)

 

Τι ωραία!!! Καινούριο ζωάκι, σε ζηλεύω. Οι άλλες πως την δέχτηκαν? Πρόσεξε μη πάει κοντά στα σκυλιά και στην εξαφανίσουν. :(

Lagoudaki τι έγινε με το φίδι?

Arfi την έδωσες τη μικρή? Ο Αχιλλέας κι ο Μπέμπης καλά? Φιλιά από τη Νέλλη. :)

 

 

oxi glykia mou den thn exw dwsei akoma edw einai paizei me ton mpemph mou ta dialane ola...o axilleas mou kai autos kala mesa ka8etai monos tou.To mwro mas kala h glykia nelly?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jane_butterfly ( 4 Νοέ. 2004 , 21:40)

 

αχα./...το βρήκα...είναι θυληκό? :confused: πεσ του ότι σε κατάσταση αιχμαλωσίας δεν μπορεί να γεννήσει :o :( ισχύει !Δεν είναι σωστό αυτό που του κάνει πεσ του :mad: ;)

 

και εδω ατυχια!!! :( αγορακι ειναι!!!!το λεμε στελιο :p
Link to comment
Share on other sites

Παγωμένο το καημενούλι ε? Σήμερα πήρα στην κόρη μου τη μικρή (4 χρονών) μία κόμπρα ξύλινη, φτιαγμένη κατά εναν τρόπο καταπληκτικό. Το σώμα της αποτελείται από ξυλαράκια που συναρμολογούνται μεταξύ τους και είναι σα να κινείται. Φαίνεται εκπληκτικά αληθινή. Η μικρή , μόλις την είδε μου είπε ότι δεν μ' αγαπάει καθόλου και έφυγε τρέχοντας απ΄το δωμάτιο. Σκέφτομαι ότι ο φόβος του ανθρώπου για τα φίδια πρέπει να είναι καθαρά ενστικτώδης. Πάντως πρέπει να παραδεχτείτε ότι είναι και απίστευτα γοητευτικά. :)

Οχι ότι αυτό κάνει το έργο σου (να το πας οπωσδήποτε στον ζωολογικό) πιο εύκολο! :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 4 Νοέ. 2004 , 21:43)

 

και εδω ατυχια!!! :( αγορακι ειναι!!!!το λεμε στελιο :p

 

 

στέλιο? :confused: :worry: :eek: :p :D

 

αν τον πήγαινεσ στην αίγινα στο κέντρο προστασίας άγριων ζ'ωων///..σίγουρα δεν θα έπαιρνε κάτι "περίεργο" :p :blink: :!:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield ( 4 Νοέ. 2004 , 21:44)

 

Παγωμένο το καημενούλι ε? Σήμερα πήρα στην κόρη μου τη μικρή (4 χρονών) μία κόμπρα ξύλινη, φτιαγμένη κατά εναν τρόπο καταπληκτικό. Το σώμα της αποτελείται από ξυλαράκια που συναρμολογούνται μεταξύ τους και είναι σα να κινείται. Φαίνεται εκπληκτικά αληθινή. Η μικρή , μόλις την είδε μου είπε ότι δεν μ' αγαπάει καθόλου και έφυγε τρέχοντας απ΄το δωμάτιο. Σκέφτομαι ότι ο φόβος του ανθρώπου για τα φίδια πρέπει να είναι καθαρά ενστικτώδης. Πάντως πρέπει να παραδεχτείτε ότι είναι και απίστευτα γοητευτικά. :)

Οχι ότι αυτό κάνει το έργο σου (να το πας οπωσδήποτε στον ζωολογικό) πιο εύκολο! :(

 

λοιπον το βρηκα!!! :) θα μου δωσεις την κομπρα και θα σου δωσουμε το δικο μας,εισαι; μενουμε και κοντα σε 15' σου χτυπαω το κουδουνι!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jane_butterfly ( 4 Νοέ. 2004 , 21:47)

 

στέλιο? :confused: :worry: :eek: :p :D

 

αν τον πήγαινεσ στην αίγινα στο κέντρο προστασίας άγριων ζ'ωων///..σίγουρα δεν θα έπαιρνε κάτι "περίεργο" :p :blink: :!:

 

σιγουρα!!!!! :p
Link to comment
Share on other sites

το βρήκα.... :happy:

 

του λεσ ότι μ πορεί να "τετέλεστε" από το κρύο το χειμώνα...καθότι θέλει τροπικό κλίμα το ζωντανο!ε? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jane_butterfly ( 4 Νοέ. 2004 , 21:50)

 

το βρήκα.... :happy:

 

του λεσ ότι μ πορεί να "τετέλεστε" από το κρύο το χειμώνα...καθότι θέλει τροπικό κλίμα το ζωντανο!ε? :cool:

 

το ξερει αυτο,αυτη την στιγμη παιζει μαζι του στο δωματιο του και εχει αναψει το air-condision :wacko: για να νιωθει ωραια :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 4 Νοέ. 2004 , 21:59)

 

το ξερει αυτο,αυτη την στιγμη παιζει μαζι του στο δωματιο του και εχει αναψει το air-condision :wacko: για να νιωθει ωραια :wacko:

 

 

δεν το είδε η αδελφή σου..να πει "τι γλυκούλη" :p να της το κάνετε δώρο! :D :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jane_butterfly ( 4 Νοέ. 2004 , 22:01)

 

δεν το είδε η αδελφή σου..να πει "τι γλυκούλη" :p να της το κάνετε δώρο! :D :rolleyes:

 

μπραβοοοοο!!!!που το θυμηθηκες το .....τουβλο; :p :p η τελευταια μου ελπιδα!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 4 Νοέ. 2004 , 22:14)

 

μπραβοοοοο!!!!που το θυμηθηκες το .....τουβλο; :p :p η τελευταια μου ελπιδα!!

 

 

:D :lol: :lol: :p :rolleyes: :whistle: :up: :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 4 Νοέ. 2004 , 21:47)

 

λοιπον το βρηκα!!! :) θα μου δωσεις την κομπρα και θα σου δωσουμε το δικο μας,εισαι; μενουμε και κοντα σε 15' σου χτυπαω το κουδουνι!!! ;)

 

:D :D :D και του άντρα μου επίσης που ήρθε να δει γιατί γελάω :D :D :D

 

Καταπληκτική ιδέα η Αίγινα. Εκεί να το πάτε. Εδώ και ένα χρόνο έχουν φύγει από τη Χώρα και είναι σε καινούριες εγκαταστάσεις στο βουνό. Επειδή έχουμε εξοχικό στην Αίγινα ξέρω από πρώτο χέρι, πόσο καλή δουλειά κάνουν. Μπράβο ιδέα!!!! Και του μικρού θα του αρέσει (πιστεύω).

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield ( 4 Νοέ. 2004 , 22:31)

 

:D :D :D και του άντρα μου επίσης που ήρθε να δει γιατί γελάω :D :D :D

 

Καταπληκτική ιδέα η Αίγινα. Εκεί να το πάτε. Εδώ και ένα χρόνο έχουν φύγει από τη Χώρα και είναι σε καινούριες εγκαταστάσεις στο βουνό. Επειδή έχουμε εξοχικό στην Αίγινα ξέρω από πρώτο χέρι, πόσο καλή δουλειά κάνουν. Μπράβο ιδέα!!!! Και του μικρού θα του αρέσει (πιστεύω).

 

ο μικρος ειναι ερωτευμενος με τον......στελιο
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield ( 4 Νοέ. 2004 , 15:34)

 

Τι ωραία!!! Καινούριο ζωάκι, σε ζηλεύω. Οι άλλες πως την δέχτηκαν? Πρόσεξε μη πάει κοντά στα σκυλιά και στην εξαφανίσουν. :(

Lagoudaki τι έγινε με το φίδι?

Arfi την έδωσες τη μικρή? Ο Αχιλλέας κι ο Μπέμπης καλά? Φιλιά από τη Νέλλη. :)

 

 

Την πήγα κατευθείαν στο δωμάτιό μου. Πάντως για 10 δευτερόλεπτα που την είδε η μια από τις γάτες που έχω στην σκάλα έκανε κατευθείαν χουυυυυυ . Μετά την πήγα αμέσως στο δωμάτιό μου. Σήμερα την πήγα στον κτηνίατρο. Της έκανε τα εμβόλια που έπρεπε, της έδωσε αντιπαρασιτικό χάπι και την εξέτασε. Το κακό είναι ότι έχει ψώρα στα αυτιά ( θεραπεύεται πολύ εύκολα με καθαρισμό κάθε μέρα στα αυτιά ) και το χειρότερο είναι ότι έχει μήκυτα στο σβέρκο. Ο μήκυτας είναι επικίνδυνος γιατί μεταδίδεται πολύ εύκολα και σε εμάς. Πρέπει για 15 μέρες να της βάζω Betadin στο σημείο που είναι ο μήκυτας και 2 λεπτά μετά το Bedadin μια ειδική κρέμα. Και έχει μια μανία να κοιμάται στο κρεβάτι μου. Και ας την βάλω στο χαλάκι της πηδάει στο κρεβάτι. Αναγκαστικά έχω βάλει ένα κάλυμα από πάνω και θα το βγάλω όταν είναι να κοιμηθώ. Και το βράδυ θα την κλείσω στο κουτί μεταφοράς αναγκαστικά γιατί αν κολλήσω μήκυτα την έκατσα... Αναγκαστικά για 15 μέρες θα γίνεται αυτό το πράγμα. Μετά θα την αφήνω να κάθεται όπου θέλει.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Τι κούκλος είν' αυτός? Ποιος είναι, ο Αχιλλέας? Τι ομορφούλης!!!!!!!!!!! :happy:

 

Dimangelid υπομονή, θα περάσουν γρήγορα οι μέρες. Και στη Νέλλη κάναμε την εξέταση, ευτυχώς δεν είχε. Και λέω ευτυχώς γιατί εμείς είχαμε το μωρό και τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο δύσκολα (όχι ότι θα άλλαζε τίποτα με το Νελλάκι δηλαδή). Και ξέρεις, τα ζωάκια που έχουν "προβλήματα" τα αγαπάμε πολύ περισσότερο από τ' άλλα. Περιμένουμε φωτο. :)

 

Arfi η κόρη μου (η μεγάλη) είδε τον γατούλη και τρελάθηκε... :*

Link to comment
Share on other sites

Nai o axilleas mou einai :) exei kai koudounaki apo mwro :)

 

E einai fysiko einai gohs o atimos :happy:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield ( 5 Νοέ. 2004 , 00:28)

 

Και ξέρεις, τα ζωάκια που έχουν "προβλήματα" τα αγαπάμε πολύ περισσότερο από τ' άλλα.

 

 

Εχεις πολύ δίκιο ! Και μένα είναι πια χτυπημένο το μωρό μου αλλά την προσέχουμε ακόμα πιο πολύ από ό,τι πριν,αν και δεν ξέρω αν πάει και άλλο :p

 

arfi-gorgona φιλιά στα μικρά σου,κούκλος ο Αχιλλέας όπως πάντα :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Tωρα η παρακατω ειδηση δεν ξερω ποσο καλη η κακη μπορει να ειναι...

 

Φτάρνισμα τέλος, μόνο χάδια

Έρχονται οι «γάτες - Φρανκεστάιν» που δεν θα προκαλούν αλλεργία

Λύση στο πρόβλημα των αλλεργιών που προκαλούν οι γάτες στους ανθρώπους έρχεται να δώσει η αμερικανική εταιρεία. Τα στελέχη της υποστηρίζουν ότι εντόπισαν το γονίδιο που το προκαλεί και μέσω μιας τεχνικής μπορούν να το απενεργοποιήσουν.

 

Η τεχνική, που απαιτεί τη χρήση εξοπλισμού προηγμένης τεχνολογίας, ονομάζεται «φίμωση γονιδίου» και η εταιρεία πιστεύει ότι θα καταφέρει να ρίξει στην αγορά τις πρώτες αντιαλλεργικές γάτες το 2007.

 

Όπως αναφέρεται στο Βήμα της Παρασκευής, τα στελέχη της Allerca εκτιμούν ότι τους πρώτους 12 μήνες η εταιρεία θα έχει πουλήσει περισσότερες από 200.000 γάτες.

 

Είναι ενδεικτικό ότι λίγα 24ωρα μετά την ανακοίνωση η εταιρεία άρχισε να δέχεται παραγγελίες από άτομα που αγαπούν τις γάτες αλλά είναι αλλεργικά.

 

Η είδηση, βέβαια, κινητοποίησε και τις οργανώσεις προστασίας των ζώων, οι οποίες αναφέρουν ότι έχει αρχίσει να αναπτύσσεται με γοργούς ρυθμούς η βιομηχανία δημιουργίας γενετικά τροποποιημένων κατοικίδιων.

 

Πηγη: news.in.gr

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...