Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετρωγα και η Νέλλη ανέβηκε στο τραπέζι γουργουρίζοντας και πήγε να μου βουτήξει ένα μακαρόνι. Μη σας πω ότι το βούτηξε. :o

Ο άντρας μου λέει την κακομαθαίνω και ψιλοφώναζε, αλλά όταν θυμάμαι που ήταν πεταμένη και κοντεψε να πεθάνει με πιάνει κάτι... :(

Τέλος πάντων θα φροντίσω να μη το ξανακάνει (τουλάχιστον όταν την βλέπουν άλλοι). :D

Μετά πήγε και νοικοκύρεψε την κουρτίνα του μπάνιου. Την έχει κατατρυπήσει. Σε μας δεν κρατάει κουρτίναι πάνω από μισό - ένα μήνα. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

και εμενα έτσι κάνουν πάνω στο τραπέζι είναι τα άτιμα όταν τρώω,ακόμα και ο μπέμπης που δεν τα έκανε άρχισε τα κόλπα του :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield ( 5 Νοέ. 2004 , 21:26)

 

Ετρωγα και η Νέλλη ανέβηκε στο τραπέζι γουργουρίζοντας και πήγε να μου βουτήξει ένα μακαρόνι. Μη σας πω ότι το βούτηξε. :o

Ο άντρας μου λέει την κακομαθαίνω και ψιλοφώναζε, αλλά όταν θυμάμαι που ήταν πεταμένη και κοντεψε να πεθάνει με πιάνει κάτι... :(

Τέλος πάντων θα φροντίσω να μη το ξανακάνει (τουλάχιστον όταν την βλέπουν άλλοι). :D

Μετά πήγε και νοικοκύρεψε την κουρτίνα του μπάνιου. Την έχει κατατρυπήσει. Σε μας δεν κρατάει κουρτίναι πάνω από μισό - ένα μήνα. :whistle:

 

και κανει ετσι ο αντρας σου για ενα μακαρονι!!! :p τι να πω εγω που πηγα να παρω ενα τηλεφωνο και μου φαγανε ολο το κοτοπουλο!!!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield ( 5 Νοέ. 2004 , 21:26)

 

Ετρωγα και η Νέλλη ανέβηκε στο τραπέζι γουργουρίζοντας και πήγε να μου βουτήξει ένα μακαρόνι. Μη σας πω ότι το βούτηξε. :o

Ο άντρας μου λέει την κακομαθαίνω και ψιλοφώναζε, αλλά όταν θυμάμαι που ήταν πεταμένη και κοντεψε να πεθάνει με πιάνει κάτι... :(

Τέλος πάντων θα φροντίσω να μη το ξανακάνει (τουλάχιστον όταν την βλέπουν άλλοι). :D

Μετά πήγε και νοικοκύρεψε την κουρτίνα του μπάνιου. Την έχει κατατρυπήσει. Σε μας δεν κρατάει κουρτίναι πάνω από μισό - ένα μήνα. :whistle:

 

 

Όσο αδυναμία κι αν έχεις στην γάτα σου πρέπει να της δείχνεις ποιο είναι το αφεντικό γιατί αλλιός θα σε καβαλίσει. Δεν λέω να την χτυπίσεις αλλά να της φωνάζεις και να της μιλάς αυστηρά όταν κάνει κάτι που δεν πρέπει. Αν την αφήσεις λάσκα θα σε κάνει ότι θέλει μετά... :)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

κάποτε όταν είχα γατούλα(θηλύκια αλλα την φώναζα figo..) την είχα αφήσει για λίγο στη κουζίνα για αν απαντήσω στο τηλέφωνο που χτυπούσε..ήταν πολύ μικρούλα(1 μηνα) και λέω "σιγά more.,..τι θα κάνει..." και άφησα τα πράγματα όπως ήταν-μαγείρευα-

e όταν γύρισα βρήκα τη μικρή γατούλα πάνω στο πάγκο της κουζίνας να τρώει την πλακα του τυριού....τι να το κανεις το ζωντανό...από την μια δε φταίει αυτό..

e τελικά σιγά σιγά άρχισα να της dίnο όλο το τυρί-κάνα κιλό θάτανε- και εγώ έμεινα με την όρεξη για τυρόπιτα!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου βρε Freakaki και γω τα κάνω κάτι τέτοια. :)

 

DeathAngel εχεις απόλυτο δίκιο, αλλά δυστυχώς είναι πολύυυυ αργά. Ο,τιδήποτε είναι κάτω από μισό μέτρο σπίτι μας, μ' έχει ήδη καβαλήσει. Γάτα, μωρό, χελώνα, σαλιγκάρι.... Δυστυχώς φίλε μου, δεν είμαι εγώ το αφεντικό... :(

Link to comment
Share on other sites

τον σκύλο μου τουλάχιστον τον έχω μάθει να μην ανεβαίνει σε καναπέδες,τραπέζια κτλ κτλ..όταν τρώμε κάθεται σιωπηλά στα πόδια μου-η της μαμάς μου-γιατί ξέρει πως όλο και κάτι θα τσιμπήσει...όταν ο μπαμπάς απουσιάζει βγαίνει κάτω από το τραπέζι και κάθεται διπλα στην καρεκλα οποιου τρώει και τον κοιτάζει στο στόμα...αγενής συμπεριφορά αλλα θα στρώσει :)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield ( 6 Νοέ. 2004 , 10:01)

 

Γεια σου βρε Freakaki και γω τα κάνω κάτι τέτοια. :)

 

DeathAngel εχεις απόλυτο δίκιο, αλλά δυστυχώς είναι πολύυυυ αργά. Ο,τιδήποτε είναι κάτω από μισό μέτρο σπίτι μας, μ' έχει ήδη καβαλήσει. Γάτα, μωρό, χελώνα, σαλιγκάρι.... Δυστυχώς φίλε μου, δεν είμαι εγώ το αφεντικό... :(

 

μάλλον είσαι σα τη μαμά μου...οποτε παο ελλάδα μαθαίνω πως ο σκύλος έχει καθημερινά μερίδα από το φαγητό της οικογενειας..η μαμά μου του βάζει γεμιστά πιπεριά,κολοκυθάκια,κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο κτλ κτλ

καλύτερα από μένα τρώει...και μετά σου λένε σκυλίσια ζωή

:wacko: :whistle: :p :cool:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εμενα τα γατια μου? (5 εχω και ενα κοπροσκυλο) Οταν τρωμε αναβαινουν πανω κανα 2 και αντε να τα κατεβασεις μετα. Απ' την αλλη ο σκυλος μου κατασκηνωνει κατω απο το τραπεζι οταν τρωμε και αντε να κουνηθουμε... Μας εχει καταφαει ο κοπριτης. Τρελλλληηηη φαση οταν παταμε το μικρο μας το γατακι. (και οι 4 γατες μολις το ακουνε ορμανε πανω στο φουντωτο και μετα στο σκυλο.) Φωτο πως βαζω στο post?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Arfi τα γατια μας ειναι σχεδον ιδια! Ελαχιστες διαφορες. Να και ο δικος μου. (Φουντωτο)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε θα ξεχάσω..είχαμε πάει για σαββατοκύριακο στο εξοχικό μας..ο μπαμπάς μου έψησε ψαρια στα κάρβουνα και όπως είναι αναμενόμενο όλα τα αδέσποτα γατιά της περιοχής μαζευτήκανε στην πίσω αυλή όπου γιvoτάν το ψήσιμο...εγώ τα τάιζα και έπαιζα με ένα πολύ γλυκούλικο γατάκι...e μετά από λίγη ώρα καθίσαμε να φάμε..ο μπαμπάς μου δεν ανέχεται τη συνοδεία γατιών(με νιαουρίσματα)κατά τη διάρκεια του φαγητού και έτσι φρόντισα να απομακρύνω όλα τα "αιλοuροειδη"..

μετά από κάνα 5λεπτό είδα το γατάκι τσούκου τσούκου να πλησιάζει...και ενώ καθόταν διπλα μας και απολάμβανε τα κεφαλια τον ψαριών που κρυφά του πετούσα,κάνει ένα tzaaaaaaaaaaa και ανεβαίνει πάνω στο χέρι του μπαμπά μου..αποτέλεσμα?τα αντανακλαστικά του μπαμπά μου λειτούργησαν άψογα και το γατάκι βρέθηκε λίγο πιο πέρα...:)

ξαναπλησίασε το τραπέζι αλλα το απομάκρυνα...μετά απόλαυσε όλα τα ψαράκια που του είχα κρατήσει

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αμ εμεις? Που βρηκαμε 6 γατακια νεογεννητα σε ενα παιδοτοπο? 1 ημερας ηταν δεμενα ακομα πανω στον πλακουντα. Δεν ξερουμε τι εγινε η μανα τους. Τα ταϊζαμε καθε 2 ωρες γαλα με συριγγα.

Σε ενα κιβωτιο τα ειχαμε με ζεστα μπουκαλια με νερο για να μην κρυωσουν. Ξερετε τι χαλια ειναι να κοιμασαι και να εχεις στο διπλανο κρεβατι γατακια να φωζουν γιατι πεθαινουν? Ε? Το ενα μετα το αλλο πεθαινε. Καθε μερα απο ενα. Κανενα δεν εζησε. Μονο η ζιζι που βρηκαμε 2 μερες μετα που βρηκαμε τα γατακια. Και επρεπε να ακουτε πως φωναζαν. Εφιαλτες ειχα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To έχω ζήσει κ εγώ δυστυχώς κ ακόμα έχω εφιάλτες. Θα θελα να ΄χα τα καθάρματα που έκαναν αυτή τη βαρβαρότητα. :mad:

 

Κ α τ α π λ η κ τ ι κ ά τα γατιά σου. Πάρα πολύ όμορφα. Δεν μας δείχνεις και τον σκύλο σου? :) Πολύ πλάκα η φάση του πατήματος :D

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι και ο σκυλος μου στις καλες του :p. Πρεπει να βγαλω και τα γατια σε video οταν ορμανε στο σκυλι. Του ειχανε σκισει μια μερα το αυτι παντου αιμα, και μεσα στο δωματιο μου τιναχτηκε κιολας! Ολο εμεις τον σωζουμε. Θελω να ξερω τι θα γινει μια μερα οταν αφηνιασουν οι γατες και δεν ειμαστε εμεις εκει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία δοντάκια!!!! Φοβερός!!!! :)

Τον καημένο θα υποφέρει από τους γάτους... Κοίτα εσύ να του συμπαραστέκεσαι.

Οταν είχαμε πάει με τον καημένο μας τον Μπίλυ στο σπίτι στην Αίγινα, όπου είχαμε να πατήσουμε 1 χρόνο, το σπίτι είχε καταληφθεί από γάτες. :)

Ανεβαίνουμε λοιπόν με το σκύλο στη βεράντα, και αρχίζουν να πετάγονται γάτες από παντού, να τη ρίχνουν στον Μπίλυ και να εξαφανίζονται. Εγινε η μούρη του χάλια. Κι αυτός, αγαθός, καθόταν και αμυνόταν δεν τις κυνηγούσε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον κατηγορω τον καημενο... Αγαθος ε? Σαν τον φουντο. (ορμαει επειδη ορμανε και τα αλλα τα γατια οχι επειδη ειναι κακος... Και οταν του ορμανε καθεται κοιταει τα αλλα τα γατια και κλεινει τα ματια του...) Σημερα το μεσημερι εγινε παλι χαμος. Αυτη τη φορα για το φαϊ. Την επεσαν 3 γατες αυτη την φορα στον κοπρο. Κριμα ομως που δεν ειχα το κινητο ετοιμο...

 

p.s. Μην ανυσηχεις του συμπαραστεκομαι οταν του επιτηθονται οι γατες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που σας γράφω, η Νέλλη ως συνήθως σχεδόν πάνω στο πληκτρολόγιο. :)

Απο κει που πέθαινε της πείνας προτού τη μαζέψω, τώρα δεν τρώει την ίδια κονσέρβα πολλές μέρες!!! την ίδια γεύση εννοώ. Κάθε βδομάδα, και άλλη γεύση μη σας πω, άλλη μάρκα. Και μη μου πείτε για φαγητό απ΄το δικό μας, γιατί μη ξεχνάτε, δεν έχουμε δόντια και όλα τα αλέθουμε. Μακαρόνια αλεσμένα, δε λένε. ;)

Εσάς, τα δικά σας είναι της μονοφαγίας?

Το σκατόγατο, μόλις σκαρφάλωσε στην κουρτίνα της κόρης μου!!! Οχι βρε παιδιά κι εκεί τρύπες... :(

Arfi τα δικά σου είναι ήσυχα ως προς αυτό. Lagoudaki κι υπόλοιποι τι κάνετε? Μήπως μόνο η δική μου είναι ο αντάρτης των πόλεων? Μήπως πρέπει να τη βγάλω Ξηρό? Μεγάλα τα έργα της... :o

Link to comment
Share on other sites

xm από κουρτίνες και καναπέ υποφέρουμε και εμείς :)πιο πολύ από τον μπέμπη αυτός είναι άτιμος,ο άλλος είναι ok.Η μικρή σε μερικές μέρες φεύγει για australia...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα ειδα στην τηλεοραση μια θλιβερη ιστορια με "τραγικους πρωταγωνιστες" ενα σκυλι και εναν νεαρο 25χρονων.

Εργατης αυτος,ηταν πολυ δεμενος με το σκυλο του και αυτο μαζι του(δεν θυμαμαι αν ηταν αρσενικο η οχι).

Αυτος σε ενα εργατικο ατυχημα σκοτωθηκε πριν λιγο καιρο(κριμα 25 χρονων παλικαρι :( ),και το σκυλι απο τοτε επεσε σε μελαγχολια και επαψε να τρωει,να πινει νερο,να παιζει...τα παντα.

Το εχουν κατι κτηνιατροι τωρα και προσπαθουν να το κρατησουν στη ζωη με ορους.

Η οικογενεια του νεαρου παρ'οτι το αγαπαει πολυ και προσπαθουν να του μιλησουν να το παιξουν να το "ζωηρεψουν",αυτο οπως χαρακτηριστικα ειπε ο κτηνιατρος,"ειναι αποφασισμενο να πεθανει"... :cry:

Εδειχνε εικονα του σκυλου παιδια και πραγματικα ηταν τοσομελαγχολικος...ΔΑΚΡΥΣΜΕΝΟΣ,και πλεον δεν εχει δυναμη να περπατησει πανω απο μερικα λεπτα...

Σας μιλαω ειλικρινα οταν ειδα αυτα τα δακρυσμενα,γεματα θλιψη ματια,δακρυσα κι εγω... :o :cry:

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε το καημένο το σκυλάκι....

είναι πολύ έξυπνα και συναισθηματικά όλα τα ζώα....

αχ... κρίμα πολύ κρίμα.... και για το σκύλο αλλά και για το παλλικάρι....

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...