Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως είδες δεν κατάλαβα ότι το έπνιγε

Νόμιζα ότι του είχε πέσει το γατάκι από το μπαλκόνι και ότι προσπαθούσε να το πιάσει και αυτό είχε αγριέψει , μέχρι να πω στον κολητό μου να έρθει έξω γιατί μάλλον έπεσε από κάτω ένα γατάκι αυτό είχε ξεψυχήσει

Νόμιζα ότι βίωνα ταινία τρόμου , μη μου επιρίπτεις δηλαδή ευθύνες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ti na pw file mou asto na paei,analoga me ton an8rwpo poikiloun kai oi antidraseis allh symperifora 8a eixa egw allh esy....egw 8a eixa thn symerifora pou eipa pio panw kai gia auto kapws antedrasa.Krima to zwaki,elpizw napa8ei oti tou aksizei o g@mimenos xontros.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Sou eipa oti itan idi arga na evaza foni

Oli i fasi dierkise deuterolepta

Akousa ixous periergous vgika ekso eida enan anthropo tin plati tou mono skyfto ,katalava oti kratouse kati k upethesa gataki.Astrapiaia skeftika oti tou epese apo to mpalkoni fonazo ton kolito mou autos efeuge me to gataki agalia k to xaideue ...................... profanos gia na mi dosei stoxo.

Makari na ekana lathos kai to kesedaki me to nero na itan asxeto apo to gegonos pou itan ekei , kai na ekana lathos k to gataki na iremise apotoma k na min itan psofio sta xeria tou.

To thema einai to eksis

Pou apeuthinese ? ti kaneis ? an pareis astinomia ? se douleuoun ? ti isxuei apo nomothesia an kapoios sumperiferete me viaiotita sta zoa ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος woudoulis ( 1 Νοέ. 2004 , 12:52)

 

To thema einai to eksis

Pou apeuthinese ? ti kaneis ? an pareis astinomia ? se douleuoun ? ti isxuei apo nomothesia an kapoios sumperiferete me viaiotita sta zoa ?

 

 

6μηνή φιλάκιση προβλέπει ο νόμος, πάντως όπως περιγράφεις την φάση ο τύπος μάλον βρήκε το γατάκι και το μάζεψε.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι το έπνιξε ή το στραγγάλισε γιατί σπάραζε με τη φωνούλα του βραχνή και πανικοβλημένη και μετά το πήρε και καλά στα χέρια του για να το πετάξει σε τίποτα σκουπίδια

Επειδή υπάρχει και μία στο τρισεκατομμύριο να έπαιζε κάτι άλλο δεν παίρνω όρκο.

Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ ότι ένα γατάκι που ουρλιάζει σταματά απότομα και ηρεμεί

Τέλος πάντων δεν θέλω να το θυμάμαι

Link to comment
Share on other sites

Παναγία μου έπαθα φρίκη με το που το διάβασα. Μου είχε τύχει εμένα πριν 2,5 χρόνια στο σπίτι του άντρα μου που απο πίσω είχε ακάλυπτο.

Καλοκαίρι και πίναμε φραπέ στο μπαλκόνι (1ος όροφος) και βλέπουμε μια γριά να τραβάει ένα μωράκι σκυλάκι (πρέπει να είχε γεννηθεί πριν 3 εβδομάδες) απο την ουρά και αυτό να λυσσάει στα τσιριχτά. Με μια κίνηση το βουτάει μέσα το κεφαλάκι του και το πιέζει. Εγώ απο το κλάμα είχα κοκκαλώσει αλλά πάλι καλά ο άντρας μου πιο ψύχραιμος έβαλε κάτι φωνές σηκώθηκε όλη η απέναντι πολυκατοικία στο πόδι. Η γριά ##στηκε πάνω της και προσπαθούσε με το ζόρι να πνίξει το μικρό όσο πιο γρήγορα μπορούσε. Κατεβαίνουν κάτι άντρες στον ακάλυπτο και της βουτάνε το μικρό στο τσακ (το μικρό εντωμεταξύ είχε κατουρηθεί και χεστεί απο τον φόβο του). Και παιδιά το πιο δραματικό έγινε μετά. Έρχεται ένα αγοράκι γύρω στα 13-15 (ο εγγονός της παλιόγριας) και την έβριζε. Απο ότι μάθαμε μετά το σκυλάκι ήταν του αγοριού και επειδή έκλαιγε συνέχεια τις τελευταίες μέρες επειδή είχε το στομαχάκι του η κολογιαγιά τσαντίστηκε και το είχε πάρει κρυφά να το πνίξει.

Τέτοιοι άνθρωποι δνε θέλουν αστυνομία, θέλουν λυντσάρισμα επιτόπου

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Ασε ρε με τους αλήτες δηλαδή είναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο

Εγώ κοκάλωσα γιατί μου έκανε σχιζοφρενή έτσι όπως τον είδα χοντρό παχύδερμο με μια φανέλα με ένα παντελόνι φαρδύ μαύρο και παντόφλες και να φεύγει και καλά ήρεμος μετά με το γατί στην αγκαλιά πνιγμένο προφανώς

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ

Αλλά για ποιό λόγο ήταν εκεί το κεσεδάκι με το νερό ?

Για ποιό λόγο ούρλιαζε στο γατάκι όσο μπορούσε ?

Πως κατάφερε να τιθασεύσει και να πνίξει μια γάτα αν ήταν αδέσποτη και όχι δική του ?

Τι να πω ..................

Ψυχοπλάκωμα

Link to comment
Share on other sites

http://www.geocities.com/woudoulis/Gallery13.html

Εδώ είχαμε μείνει , έβαλα άλλες 22 σελίδες με φώτο του Αγάπιου από τις διακοπές τώρα του τετραήμερου

Ηταν απίθανος πολύ ήσυχος πολύ καλό σκυλάκι

Συνέχεια κοιμόταν από την υγρασία μάλλον και το είχαμε ΠΑΝΤΑ μαζί μας

Εκανε και το πρώτο του μπάνιο

Είχα απορία πως θα αντιδρούσε σε καινούργιο περιβάλλον αλλά το μόνο που είδα ότι έγινε ήταν που έκανε την ανάγκη του συνέχεια προφανώς για να αφήνει σημάδια.

Το δε κουφό είναι ότι θυμόταν το δρόμο μέσα στα στενά της Σύρου όπως γυρίζαμε από τη βόλτα και το ρωτούσαμε "που πάμε Αγάπιε ? προς τα που πάμε ?" και μας έπαιρνε αυτός

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος woudoulis ( 1 Νοέ. 2004 , 16:15)

 

Το δε κουφό είναι ότι θυμόταν το δρόμο μέσα στα στενά της Σύρου όπως γυρίζαμε από τη βόλτα και το ρωτούσαμε "που πάμε Αγάπιε ? προς τα που πάμε ?" και μας έπαιρνε αυτός

 

 

:D :D φαντάζεστε τι μπορεί να σκεφτόταν ο αγάπιος? :D "ξέρω ένα καλό μπαράκι...από δω.... :cool: " :D :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα

Εντωμεταξύ προσέξτε φώτο που τράβηξα

Ηταν ένα μικρό σκυλάκι που είχε λυσάξει να καβαλήσει ένα μεγάλο για παιχνίδι και του είχε σπάσει τα νεύρα και τότε το μεγάλο το ρίχνει κάτω το πατάει με το πόδι του αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι με πόση ηρεμία σιγά σιγά απομάκρυνε το πόδι του από πάνω του για να δει αντίδραση σαν να του λέει "εγώ είμαι ο αρχηγός" και μετά ήταν όλα μέλι γάλα

Κοιτάξτε τη φώτο από εκείνη τη στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος woudoulis ( 1 Νοέ. 2004 , 16:56)

 

O Agapios ksekourazete me to mesimeriano tou xouzouri

 

 

:lol: :p :D

αντιλιακό να του βάλεις να μην καεί από τον ήλιο :p

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπίλυ μου, ο αγαπημένος μας σκύλος, που όσο και να αγαπάμε το Νελλάκι, θα είναι πάντα ο πρώτος στην καρδιά μας. :(

Sorry για το μελό, αλλά συγκινήθηκα που τον είδα ξανά. Ειλικρινά έχετε δει ωραιότερο σκύλο? Και εδώ είναι και απεριποίητος.

 

Συνημμένα: 1, 2

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield ( 2 Νοέ. 2004 , 00:35)

 

Ειλικρινά έχετε δει ωραιότερο σκύλο? Και εδώ είναι και απεριποίητος.

 

 

 

ίδιος με την λίντα αλλά σε πιο μεγάλο :)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
τι αλλη συμφορα θα με βρει; :cry: πριν 2 ωρες ο γιος μου κουβαλησε σπιτι ενα ΦΙΔΙ :wacko: ναι καλα ακουσατε!!!!φιδι!!!!!!!!!!!!!!!το πηρε 100Ε Απο ενα μαγαζι στην αθηνας!!!!ειναι πυθωνας βασιλικος μια ρατσα που φτανει 1,5 μετρο!!!!εγινε σκοτωμος απο τις φωνες μου στο σπιτι,εφτασα σε σημειο να το πεταξω απο το μπαλκονι αλλα ρε γαμωτο δεν μου πηγε η καρδια,το λυπηθηκα,ειναι βεβαια πολυ μικρο τωρα,γυρω στους 15 ποντους αλλα θα μεγαλωσει,ειμαι σε απογνωση!!!!να δω τι τροπο θα βρω να το παω πισω,ο μικρος ειναι τρελαμενος μαζι του,δεν το αφηνει στιγμη απο τα χερια του!!αν ειναι δυνατον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ειπαμε να τα αγαπαμε τα ζωα αλλα ολα εχουν τα ορια τους,σε λιγο θα φυγουμε εμεις απο το σπιτι για να μεινουν τα 2 γατια η χελωνα και το......φιδι!!!!και αργοτερα δεν ξερω και τι αλλο θα ερθει!!!ισως κανενα κροκοδειλος!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 2 Νοέ. 2004 , 21:15)

 

τι αλλη συμφορα θα με βρει; :cry: πριν 2 ωρες ο γιος μου κουβαλησε σπιτι ενα ΦΙΔΙ :wacko: ναι καλα ακουσατε!!!!φιδι!!!!!!!!!!!!!!!το πηρε 100Ε Απο ενα μαγαζι στην αθηνας!!!!ειναι πυθωνας βασιλικος μια ρατσα που φτανει 1,5 μετρο!!!!εγινε σκοτωμος απο τις φωνες μου στο σπιτι,εφτασα σε σημειο να το πεταξω απο το μπαλκονι αλλα ρε γαμωτο δεν μου πηγε η καρδια,το λυπηθηκα,ειναι βεβαια πολυ μικρο τωρα,γυρω στους 15 ποντους αλλα θα μεγαλωσει,ειμαι σε απογνωση!!!!να δω τι τροπο θα βρω να το παω πισω,ο μικρος ειναι τρελαμενος μαζι του,δεν το αφηνει στιγμη απο τα χερια του!!αν ειναι δυνατον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

:D :lol: Απο το survivor το πηρε;Τι τραβας και συ,καταλαβαινω την απογνωση σου.

Ελπιζω μονο να μην θελει και αυτο να κοιματε αγκαλια σου το βραδυ :cry: :lol:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι λατρευω τα ζωακια αρκει να εχουν περισσοτερα απο ενα ποδι και μεχρι τεσσερα!!!!! Ακου φιδι!! Μπρρρρ!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

ταραντούλα θα είναι το επόμενο...ιγκουάνα? :p

 

 

:rolleyes:

 

το δικό μας το ζωντανό ( ναι η λίντα) :p όλο στο κρεββατι θελει να ειναι στα ζεστα :D και όταν δεν την ανεβάζω ...στην αρχή κανει κατι σαν να φτερνίζεται ε...άμα περάσει το λεπτό..αρχίζει να γαβγίζει που δεν της δίνω σημασία :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια εκανα και εγω οταν ημουν μικρος,καποια στιγμη φιλοξενουσαμε στο σπιτι καμια δεκαπενταρια ζωακια.Ευτυχως παντα ειχα μια απεχθεια στα ερπετα και ετσι η συλλογη μου σταματησε στα τρωκτικα.
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτο να γίνεται εισαγωγή τέτοιων ζώων. Και δυστυχώς αυτή η "μόδα" είναι και στην ελλάδα. Είναι βλέπετε "trendy" να έχεις εξωτικά ζώα σπίτι σου, και όσο υπάρχουν τα ψώνια που τα αγοράζουν, τόσο θα γίνονται οι εισαγωγές. Φυσικά, ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟ ΣΟΥ, που στο κάτω κάτω είναι θύμα του ασυνείδητου που του το πούλησε (άκου 100 ευρώ) και αν ήμουνα στη θέση σου θα το πήγαινα πίσω στον έμπορο και θα έπαιρνα τα χρήματα μου πίσω. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι νόμιμο να πουλάει σε ανήλικο εμπόρευμα τέτοιας χρηματικής αξίας. Να πας κι αν αρνηθεί,να του πεις πως θα του κάνεις μήνυση κ.λ.π. Γιατί εντάξει τα λεφτά, πες πως τα έχασες, αλλά το δύστυχο το ζώο τι θ' απογίνει? :(

Αντε και καλό κουράγιο στη νέα σου περιπέτεια.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ευχαριστω για την συμπαρασταση παιδια :) και βεβαια ειναι απαραδεκτο η εισαγωγη αυτων των ζωων :( τι φταινε αυτα,αλλα για το κερδος ολα ειναι επιτρεπτα,και φυσικα θελω να το δωσω πισω,δεν με πειραζει να χασω τα 100Ε,το θεμα ειναι πως θα του το παρω!!!!τα λεφτα αν ρωτατε που τα βρηκε τα μαζεψε απο χατζηλικι που του εδωσαν διαφοροι συγγενεις για τα γεννεθλια του,και οχι απο μενα με την μια,αλλωστε ειμαι υπερ του να μην μαθενουν τα παιδια στα πολλα χρηματα ασχετα αν υπαρχει η οχι η δυνατοτητα
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jane_butterfly ( 2 Νοέ. 2004 , 21:31)

 

φίδι? :eek: μην βγει καμία μέρα και φάει την χελώνα :eek: :confused: :worry: :blink: :!: :D

 

την χελωνα λες;εμας μην φαει!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 2 Νοέ. 2004 , 22:43)

 

το θεμα ειναι πως θα του το παρω!!!!

 

Να του πεις πως σε λίγο καιρό που θα μεγαλώσει θα είναι αδύνατον να το κρατήσετε και τότε θα είναι πολύ πιο δύσκολο να το αποχωριστεί. Και να του εξηγήσεις πως ένα τέτοιο ζώο δεν γίνεται να μένει σε διαμέρισμα. Μιά άλλη ιδέα είναι να το πάτε στο ζωολογικό κήπο, προς την Παιανία είναι, δεν θυμάμαι που ακριβώς, και να πηγαίνετε να το βλέπετε, αλλά τότε θα πρέπει να παραιτηθείς από τα 100Ε.

Ασε τράβηξα και γω τα ίδια από την κόρη μου, τότε που η τηλεόραση έδειχνε ένα ιγκουάνα, αλλά και μόνο που πρότεινε να φέρει τέτοιο ζώο σπίτι, μ' έπιασε μια υστερία... :wacko: που το παιδί φοβήθηκε και ούτε που μας το ξανάπε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...