Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχύει ακόμα ότι δε μπορείς να το ενεργοποιήσεις αν έχεις έρθει από φορητότητα?

Αν έχει αλλάξει κάτι με ενδιαφέρει πολύ!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

καποιο πουλακι μου ειπε πως η wind ή θα εκανε αυτην την κινηση ή θα εκοβε τα μη φοιτητικα !!

Εμενα παλι κατι μου λεει οτι πολλες σιμ θα καταληξουν στα σκουπιδια.

 

Αντε γιατι την εχει παραδει καπως η wind.

Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα σε κοσμοτε η βοδα εάν γίνεται έχω φύγει, αλλά και εκεί φοιτητικό
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι κατι μου λεει οτι πολλες σιμ θα καταληξουν στα σκουπιδια.

 

Αντε γιατι την εχει παραδει καπως η wind.

 

οποιος δε γουσταρει, ας μου δωσει τη sim του.

Υπαρχει κοσμος που θα ηθελε να εχει ενα φοιτητικο νουμερο για να εχει αυτες τις παροχες.

Οσοι ειστε απληστοι, δωστε το νουμερο σε αλλον.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα. Ωραιος ο bayern....

 

Γενικα ενοχλει οτι εκει που εδινες 5€, τωρα δινεις 8€ κ ας εχεις 50% παραπανω χρονο κ δεδομενα. Ειναι αληθεια οτι η πλειψηφια δεν καταναλωνε τα 1000', αλλα οπως ειπαν οι φιλοι παραπανω, εξακολουθει να ειναι πολυ φθηνο, πόσο μαλλον για τους μη φοιτητές.

 

Απλα, η wιnd θελει να παιρνει καθε μηνα ανανεωση πλέον.

 

Υγ.

Βεβαια, ακόμη δεν πήρα μήνυμα στο δικό μου.

 

Απο ποτε θα τεθεί σε λειτουργία;;

Edited by dnik
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

 

Απο ποτε θα τεθεί σε λειτουργία;;

 

17/4 έγραφε το μήνυμα

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

οποιος δε γουσταρει, ας μου δωσει τη sim του.

Υπαρχει κοσμος που θα ηθελε να εχει ενα φοιτητικο νουμερο για να εχει αυτες τις παροχες.

Οσοι ειστε απληστοι, δωστε το νουμερο σε αλλον.

Άπληστος, είναι αυτός που θέλει παραπάνω και δεν χορταίνει με τίποτε, άρα μην περιμένεις να το δώσουμε σε άλλον.

Link to comment
Share on other sites

από 17/4 μπαίνει σε ισχύ..

σίγουρα κάποιους μπορεί να τους συμφέρει... κι εμένα θα με συνέφερε πριν τα magic numbers.. αλλά πλέον οι περισσότεροι (συγκεκριμένα 2-3) με τους οποίους μιλάω έχουν wind.. οπότε τα 1500' προς αυτούς θα τα έχω σίγουρα.. άρα το καλύτερο που έχω να κάνω είναι να επιστρέψω στο παλιό μου νουμεράκι με τα 300' με ανανέωση! θα συμφωνήσω με αυτούς που είπαν καλύτερα να τα έβαζαν και μερικά sms... από εκεί και πέρα ο καθένας επιλέγει αυτό που τον συμφέρει και τον βολεύει!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν την φοιτητική ιδιότητα πραγματικά δεν τους συμφέρει και πραγματικά θα πάνε σε άλλο δίκτυο με φοιτητικό εννοείται. Όσοι τα πήραν με τους γνωστούς πλάγιους τρόπους θα το καταπιούν γιατί θα συνεχίσει να τους συμφέρει πάλι.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι μια χαρά. Οταν οι κανονικοί πελάτες καρτοκινητης πληρώνουν 10 με 15 ευρώ για 200 λεπτά ή 400 λεπτά και για αγορά mb και με 8 ευρώ παίρνουμε 1500+1500 Είμαστε μια χαρά. Ας μην Ά αντιπαραβαλουμε τους χρόνους Ομιλίας των κανονικών συμβολαίων....

Αύξησε την τιμή καρτα 60% και έδωσε 50% παραπάνω υπηρεσιες... Εταιρία είναι Όχι κοινωφελές Ίδρυμα. Στην τελική ακόμα και αυτοί που το έχουν ως ειδική και όχι φοιτητική προσφορά δεν χάνουν κάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καποιο πουλακι μου ειπε πως η wind ή θα εκανε αυτην την κινηση ή θα εκοβε τα μη φοιτητικα !!

Καλώς λοιπόν την εκανε

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι μια χαρά. Οταν οι κανονικοί πελάτες καρτοκινητης πληρώνουν 10 με 15 ευρώ για 200 λεπτά ή 400 λεπτά και για αγορά mb και με 8 ευρώ παίρνουμε 1500+1500 Είμαστε μια χαρά. Ας μην Ά αντιπαραβαλουμε τους χρόνους Ομιλίας των κανονικών συμβολαίων....

Αύξησε την τιμή καρτα 60% και έδωσε 50% παραπάνω υπηρεσιες... Εταιρία είναι Όχι κοινωφελές Ίδρυμα. Στην τελική ακόμα και αυτοί που το έχουν ως ειδική και όχι φοιτητική προσφορά δεν χάνουν κάτι.

 

 

Αυτοί που το έχουν είτε ως ειδική είτε ως φοιτητική προσφορά θα χάσουν από 17/4, τουλάχιστον, τα 3 ευρώ κάθε φορά που θα αγοράζουν το πακέτο, ειδικά, σε μια περίοδο που η κρίση δεν παλεύεται πλέον. Πριν από λίγες μέρες ανακοινώθηκε από τη ΔΕΗ η αύξηση ενός από τους παράγοντες που διαμορφώνουν τα τέλη που πληρώνουμε (περίπου 4 ευρώ το χρόνο, αν κατάλαβα καλά) και ξεσηκώθηκε ο κόσμος και η κυβέρνηση είπε στη διοίκηση να την πάρει πίσω.

 

Είναι προφανές ότι α) είναι πολύ λίγοι αυτοί που θα φτάσουν στα νέα όρια του πακέτου, σε σχέση με τους πάρα πολλούς που δεν έφταναν ούτε τα ισχύοντα τώρα, και, επομένως, οι περισσότεροι συνδρομητές του πακέτου καλούνται να πληρώσουν αναγκαστικά το επιπλέον ποσό μηνιαία, εάν θέλουν να κρατήσουν το πακέτο και β) είναι μονομερής ενέργεια της Wind, γιαυτό, άλλωστε, αναφέρει στο Δελτίο Τύπου ότι όσοι δεν το θέλουν μπορούν να διακόψουν.

 

Το θέμα, λοιπόν, είναι εάν, σ' αυτή τη δύσκολη περίοδο που περνάμε, θεωρείται θεμιτό, ακόμη και σε μια ιδιωτική εταιρεία που κοιτάει το συμφέρον της, να αυξάνει κατά 60% το ποσό αγοράς του πακέτου, προσφέροντας το καρότο της αύξησης κατά 50% των ορίων, γνωρίζοντας, εκ των προτέρων, ότι ελάχιστοι θα κάνουν χρήση των επιπλέον παροχών.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, με τη χρήση που του κάνω και τα magic numbers πλέον μου φτάνει και ένα blender το μήνα.

 

Άλλη μια ανανέωση του φοιτητικού από μένα και μετά ξαναγυρνάω στο παλιό καλό νουμεράκι μου με τα 300 λεπτά bonus.

Το φοιτητικό θα μείνει καβάντζα σαν 2ο νούμερο στο δίκαρτο, περιμένοντας να δω τις επόμενες αλλαγές της wind.

Link to comment
Share on other sites

εαν εσυ τα μιλας τα 1500 λεπτα δεν ξερω αλλα εγω ουτε τα 500 δεν φτανω οπως και οι περισσοτεροι πιστευω.δες λιγο cu φοιτητικο και μετα πες μου αν αυτο που μας δεινει η wind ειναι προσφορα

 

Γι' αυτό, υπάρχει το νέο Student Xclusive 7 by CU

 

Για να έχεις 1200 λεπτά ομιλίας ή βιντεοκλήσεων + 1200* SMS προς ΟΛΟΥΣ, αλλά και 600ΜΒ internet από το κινητό, μόνο με 7€ τον μήνα!

 

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/gia-foitites/paketa-foititon/

 

φιλε μου αν δεν τα μιλας και τρως μονο τα 500 παλιακρι μου γυρνα στα 300 και ισε μια χαρα τι το κανεις το φοιτιτικο .. δωστο σε κανεναν που το χρειαζεται ... εγω τα δουλευω και με το ζορι μου φτανουν ... για μενα ειναι θειο δωρο και λεω και ευχαριστω.. δεν κανω παραπονα 3 ευρω δηλαδη ελεος. πραγματικα ελεος.. 3 ευρω το καφε σας πληρωνεται . τα τσιγαρα σας... εγω μιλαω καθε μερα 100 λεπτα για πλακα . το νετ ειναι απαραιτητο .

Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

Μονομερης ενεργεια με αυξηση 60% δεν ειναι αποδεκτη.

Τελος.

Δεν εχει σημασια αν ειναι 3€, η αν δινει παραπανω παροχες.

Ειναι παντα μονομερης αυξηση 60%.

Ας εχει χαρη η wind που ο ανταγωνισμος κοιμαται με τα τσαρουχια.

Το θεμα ειναι ομως οτι με τετοιες μονομερεις ενεργειες μπορει να γεμιζει το ταμειο της, αλλα αδειαζει την συνδρομητικη της βαση.

Θυμαμαι εκεινο το ωραιο επισης περυσι, που σε μια μερα αυξησε 1000% το τελος διατηρησης της q, απο 1€ σε 10€ ετησιως.

Ξερω θα μου πειτε εταιρεια ειναι, δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω. ειναι στο χερι του καθενος να αντιδρασει. οποιος κρινει οτι θιγεται αντιδρα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και παλι συμφερει τους μη φοιτητες, απλα μας τη φερανε

Δινανε και καλα κρυφα σε ολους την καρτα με το 5 ευρω ετσι ωστε να μαζεψουν κοσμο και μετα παρε την αυξηση

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν δεν τα μιλας και τρως μονο τα 500 παλιακρι μου γυρνα στα 300 και ισε μια χαρα τι το κανεις το φοιτιτικο .. δωστο σε κανεναν που το χρειαζεται ... εγω τα δουλευω και με το ζορι μου φτανουν ... για μενα ειναι θειο δωρο και λεω και ευχαριστω.. δεν κανω παραπονα 3 ευρω δηλαδη ελεος. πραγματικα ελεος.. 3 ευρω το καφε σας πληρωνεται . τα τσιγαρα σας... εγω μιλαω καθε μερα 100 λεπτα για πλακα . το νετ ειναι απαραιτητο .

 

Θα τρελαθούμε εντελώς μου φαίνεται.

Αν όλο αυτό τον καιρό χρειαζόσουν περισσότερα από 1000' και 1000 GB το μήνα σε εμπόδιζε κανένας να ενεργοποιήσεις και δεύτερο φοιτητικό πακέτο στη διάρκεια του μήνα και να κάνεις τη δουλειά σου; Ανεξάρτητα με τις ανάγκες σου, σε χρεώνουν περισσότερα για τα ίδια και εσύ είσαι έτοιμος σχεδόν να τους στείλεις ευχαριστήρια επιστολή!

Για τη τεράστια πλειοψηφία των χρηστών που χρησιμοποιούν περίπου 600-700' το μήνα είναι καθαρή κλεψιά.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην τσακωνομαι με κανεναν απλως θα πω την γνωμη μου και αυτη ειναι ετσι οπως εβγαλε ακριβοτερο πακετο με περισσοτερα χρηματα αλλα και περισσοτερες παροχες ετσι να βγαλει και φθηνοτερα πακετα με λιγοτερες παροχες για να κανουμε και οικονομια. Ετσι και αλλιως δεν εχουμε λεφτα γιατι δεν δουλευουμε μιας και ειμαστε ΦΟΙΤΗΤΕΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτη την κινηση η wind δειχνει οτι δεν την ενδιεφεραν οι φοιτητες, αλλα να δωσει εναν αριθμο της "ειδικης προσφορας" σε μη φοιτητες με νεα νουμερα ετσι ωστε να τους κρατησει στο μελλον. Για τους φοιτητες ειναι τελειως ασυμφορο σε σχεση με το cu.
Link to comment
Share on other sites

Οι μη φοιτητές και χωρίς πολλή χρήση μια ξενέρα την φάγαμε. Θα μου κακοφανεί το 8ευρω, μιας και είχα συνηθίσει με το 5ευρω, μα και πάλι συμφέρει. Με αυτή την αύξηση πιστεύω πως θα αργήσει ο καιρός να αρχίσει να ψάχνεται για τους κατόχους.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...