Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημαίνει πως προσπαθούν να απαλλάξουν τα καταστήματα απο αυτη τη διαδικασία και τα δικαιολογητικά τα παραλαμβάνει ο Ταχυμεταφορέας που φέρνει το φάκελο. :)

 

Επίσης η wind προσπαθεί να κλείσει τα καταστήματα για να μειώσει τις προμήθειες. Είναι πολλά τα χρήματα που παίρνουν οι ιδιοκτήτες και θα παραμείνουν μόνο αυτά που έχουν μεγάλους τζίρους.

Γι αυτό έκανε το ονλαιν. Το 2,5% στο PayPal, είναι λιγότερο από τα μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επίσης η wind προσπαθεί να κλείσει τα καταστήματα για να μειώσει τις προμήθειες. Είναι πολλά τα χρήματα που παίρνουν οι ιδιοκτήτες και θα παραμείνουν μόνο αυτά που έχουν μεγάλους τζίρους.

Γι αυτό έκανε το ονλαιν. Το 2,5% στο PayPal, είναι λιγότερο από τα μαγαζιά.

 

Η πολιτική της Wind για τα καταστήματα διαφοροποιείται ανά διαστήματα.

Π.χ. πριν λίγα χρόνια ο στόχος ήταν να δημιουργηθούν συνολικά 400 καταστήματα Wind. Τώρα πιθανός στόχος να είναι να κλείσουν κάποια από αυτά...;)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η wind προσπαθεί να κλείσει τα καταστήματα για να μειώσει τις προμήθειες. Είναι πολλά τα χρήματα που παίρνουν οι ιδιοκτήτες και θα παραμείνουν μόνο αυτά που έχουν μεγάλους τζίρους.

Γι αυτό έκανε το ονλαιν. Το 2,5% στο PayPal, είναι λιγότερο από τα μαγαζιά.

 

 

Η πολιτική της Wind για τα καταστήματα διαφοροποιείται ανά διαστήματα.

Π.χ. πριν λίγα χρόνια ο στόχος ήταν να δημιουργηθούν συνολικά 400 καταστήματα Wind. Τώρα πιθανός στόχος να είναι να κλείσουν κάποια από αυτά...;)

 

 

Πάντως αντικειμενικά είναι παράλογο σε μια μικρή πόλη να υπάρχουν 2-3 καταστήματα (πέρα του γεγονότος ότι θα υπάρξουν αναγκαστικά μειώσεις προσωπικού).

 

Αυτο βέβαια το έχουν όλοι οι πάροχοι.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αντικειμενικά είναι παράλογο σε μια μικρή πόλη να υπάρχουν 2-3 καταστήματα (πέρα του γεγονότος ότι θα υπάρξουν αναγκαστικά μειώσεις προσωπικού).

 

Αυτο βέβαια το έχουν όλοι οι πάροχοι.

 

Αυτό που είχα καταλάβει πριν 3-4 χρόνια ήταν ότι η WInd έβαλε στόχο να φθάσει τα 400 καταστήματα (πιθανόν για λόγους υπεραξίας στις μετοχές της) και αντίστοιχα και οι άλλες εταιρίες. Κάτι ανάλογο είχε συμβεί και με τις τράπεζες. Κάποια στιγμή θα έρθει μια ισορροπία...:!:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είχα καταλάβει πριν 3-4 χρόνια ήταν ότι η WInd έβαλε στόχο να φθάσει τα 400 καταστήματα (πιθανόν για λόγους υπεραξίας στις μετοχές της) και αντίστοιχα και οι άλλες εταιρίες. Κάτι ανάλογο είχε συμβεί και με τις τράπεζες. Κάποια στιγμή θα έρθει μια ισορροπία...:!:

 

Τώρα σοβαρά δουλεύουν τέτοια τερτίπια στους μετόχους; Δηλαδή είναι καλύτερο για μια εταιρεία να υπερηφανεύεται που έχει 10000000000 καταστήματα, αντί να έχει συμμαζεμένο και υποσχόμενο ισολογισμό; Δεν ξέρω, για αυτό ρωτάω...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω δυο νουμερα στις 9/1

 

Το ενα που χρησιμοποιω προς το παρον σημερα τσεκαρα και δεν εχει γινει μεταβιβαση.

 

Τα κοριτσια στην ομονοια μου χαν πει πως εργαζονται για το καταστημα wind στην σταδειου 7. Επειδη μενω επαρχια καλεσα το καταστημα και ο τυπος που απαντησε με πολυ τσαντισμενο υφος μου ειπε αν εχω θεμα να καλεσω κεντρικα και πως αυτοι δεν ασχολουνται με τις μεταβιβασεις...

 

Δεν εχω τσεκαρει αν το αλλο μου νουμερο εχει μεταβιβαστει γιατι τα πηρα απο δυο διαφορετικες κοπελες.

 

Καμια ιδεα πως να επισπευσω την μεταβιβαση? Δεν ανεβαινω αθηνα συχνα.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω δυο νουμερα στις 9/1

 

Το ενα που χρησιμοποιω προς το παρον σημερα τσεκαρα και δεν εχει γινει μεταβιβαση.

 

Τα κοριτσια στην ομονοια μου χαν πει πως εργαζονται για το καταστημα wind στην σταδειου 7. Επειδη μενω επαρχια καλεσα το καταστημα και ο τυπος που απαντησε με πολυ τσαντισμενο υφος μου ειπε αν εχω θεμα να καλεσω κεντρικα και πως αυτοι δεν ασχολουνται με τις μεταβιβασεις...

 

Δεν εχω τσεκαρει αν το αλλο μου νουμερο εχει μεταβιβαστει γιατι τα πηρα απο δυο διαφορετικες κοπελες.

 

Καμια ιδεα πως να επισπευσω την μεταβιβαση? Δεν ανεβαινω αθηνα συχνα.

 

καλεσε στο 1260 και πες τους τι εγινε.Θα σου ζητησουν τα στοιχεια της συνδεσης (αριθμο ταυτοτητας αριθμος κινητου κ.τ.λ) και αυτοι θα επικοινωνησουν με τον συνεργατη τους και θα το μεταβιβασουν αμεσως.Ετσι τουλαχιστον εγινε με εμενα.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ρισκο δηλαδη? Σου μιλαγαν στο χαλαρο? Δεν ρωτησαν πασα κλπ???

 

 

 

ολα χαλαρα.Απλα μια τυπικη επαληθευση των στοιχειων και τελειωσε το εργο:D

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα γινουν, μην αγχωνεστε. Το πολυ πολυ θα κανεις μεταβιβασεις το 1260.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για επείγουσα απάντηση

 

Σήμερα έληξε ο 1ος μήνας του "φοιτητικού", αγόρασα χρόνο 5€ μέσω paypal και πατώντας το κουμπί ανανέωση μου βγάζει την ανανέωση των κανονικών και όχι των φοτητικών. Θυμήθηκα ότι πρέπει να στείλω sms 1000 στο 1264 αλλά το κινητό δεν βρίσκεται στα χέρια μου (το έχω δανείσει σε ξάδελφο που ήρθε από Καναδά για 1 μήνα).

 

Πρέπει να γίνει η αποστολή του sms από το κινητό ή υπάρχει άλλος τρόπος;

Με έχει πιάσει άγχος, αν και δεν θα έπρεπε αφού είδα ότι μπήκαν, τουλάχιστον, τα 120' προς Wind/Q, οπότε δεν θα αντιμετωπίσει άμεσο πρόβλημα όταν ξυπνήσει....

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι πρέπει να σταλεί το μήνυμα από τον αριθμό.

Το άγχος γιατί? Πες του να στείλε ένα μήνυμα. Αν δεν το στείλει, δικό του πρόβλημα. :D

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η απορία σου, για ένα άνθρωπο που παίζει στα δάχτυλα το κινητό και γενικά την τεχνολογία.

Για κάποιον, όμως, που δεν έχει πιάσει κινητό στη ζωή του και τον πίεσα φορτικά να πάρει το συγκεκριμένο για να μπορώ να επικοινωνώ μαζί του, μάλλον θα με δικαιώσεις ...

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η απορία σου, για ένα άνθρωπο που παίζει στα δάχτυλα το κινητό και γενικά την τεχνολογία.

Για κάποιον, όμως, που δεν έχει πιάσει κινητό στη ζωή του και τον πίεσα φορτικά να πάρει το συγκεκριμένο για να μπορώ να επικοινωνώ μαζί του, μάλλον θα με δικαιώσεις ...

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα επικοινωνίας. Εισερχόμενες κλήσεις λαμβάνει πάντοτε.

Αν πραγματικά δεν μπορεί να στείλει ένα μήνυμα από το κινητό του, ίσως δεν το χρειάζεται και απλώς σου δημιουργεί άγχος.

Τέλος πάντων, εσύ ξέρεις, αλλά άλλος τρόπος δεν υπάρχει για ενεργοποιηση του πακέτου.

ΥΓ

Στον Καναδά που έμενε ο ξάδερφος και δεν έχει πιάσει κινητό στη ζωή του??. Με τρώει η περιέργεια. :lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Σωστή και η δική σου απορία, αλλά μιλάμε για ένα τύπο που αρνείται πεισματικά νε μπλεχτεί με τα κινητά.

Το σπουδαίο είναι ότι τα παιδιά του αλλά και η γυναίκα του χρησιμοποιούν κινητά αλλά όχι ο ίδιος.

 

Προ ολίγου επικοινώνησα μαζί του, προσπάθησα να τον καθοδηγήσω πως να ξεκινήσει τη διαδικασία αποστολής του sms, αλλά ... σταματήσαμε πολύ γρήγορα. Το θέμα θα λυθεί το βράδυ που θα βρεθούμε ...

 

Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι αν ποτε ειχε 3G Wind σε Αργοστολι και Ληξουρι η απλως υπαρχει βλαβη λογω σεισμου.

Γιατι αν δεν ειχε ποτε, το 1GB του πακετου χρειαζεται ενα χρονο για να τελειωσει.

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι αν ποτε ειχε 3G Wind σε Αργοστολι και Ληξουρι η απλως υπαρχει βλαβη λογω σεισμου.

Γιατι αν δεν ειχε ποτε, το 1GB του πακετου χρειαζεται ενα χρονο για να τελειωσει.

 

Τι κινητό έχεις και τι ρυθμίσεις? Αν έχουν δώσει δωρεάν ομιλία σε όλους, εννοείται ότι έχουν μπλοκάρει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες με πήραν τηλ απο την wind να στείλω το πάσο γιατί δεν το βρήκαν, μάλλον κάπου τους έπεσε και το έστειλα με φαξ. Το είχα πάρει online.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν δίνουν , ακόμα σε μη φοιτητές ; Σήμερα που ρώτησα στο σταθμό του μετρό της Δάφνης μια κοπέλα της Wind μου είπε ότι έχουν εντολή να μην δείνουν χωρίς φοιτητικό πάσο πια . Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό έχεις και τι ρυθμίσεις? Αν έχουν δώσει δωρεάν ομιλία σε όλους, εννοείται ότι έχουν μπλοκάρει όλα.

 

Εχω μαζι μου 8 κινητα, ολων των εταιρειων (Τηλεοπτικο συνεργειο).

Κανενα δεν πιανει 3G, εκτος απο ενα σημειο μεσοπελαγα στο φερρυ Αργοστολι Ληξουρι.

 

Δεν νομιζω οτι εχει μπλοκαρει τιποτα. Απλα δεν εχει.

Απορω παντως πως σε τουριστικη περιοχη συμβαινει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μαζι μου 8 κινητα, ολων των εταιρειων (Τηλεοπτικο συνεργειο).

Κανενα δεν πιανει 3G, εκτος απο ενα σημειο μεσοπελαγα στο φερρυ Αργοστολι Ληξουρι.

 

Δεν νομιζω οτι εχει μπλοκαρει τιποτα. Απλα δεν εχει.

Απορω παντως πως σε τουριστικη περιοχη συμβαινει κατι τετοιο.

 

Αυτό εννοώ ότι λόγω υπερβολικού φορτίου έχουν δώσει όλο το εύρος στην ομιλία. Αυτό το έχεις παρατηρήσει και σε εκτός σεισμού εποχή?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι δεν εχει ταχυτητα. Ειπα οτι απλα δεν υπαρχει.

Αλλωστε το 3G ειναι αλλο πραγμα, σε αλλη συχνοτητα, οποτε αυτο που λες δεν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...