Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα να ρωτήσω αφού πρόσφατα ενημερωθηκα από θέμα στο myphone ότι το προνομιακό της cosmote/whats up 1500 λεπτα προς όλους και 1.5gb με 10 ευρώ μάλλον δεν υπάρχει πια, ποια είναι η αμέσως καλύτερη επιλογή για καρτοκινητό ή πρόγραμμα, δηλαδή σε σχέση τιμής και παροχών και πάλι σε σχέση με το παραπάνω πρόγραμμα. Κάποιος ανέφερε το προνομιακό της wind με 1500λεπτα προς όλους και 1.5gb αλλά μας είπε ότι ισχύει για 25 μέρες αντί για 30 που ισχύουν συνήθως τα προγράμματα. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια πιο συμφέρουσα πρόταση αυτή τη στιγμή σε καρτα ή σε συμβόλαιο; Ευχαριστώ.

Όχι δεν υπάρχει. Μπορεί μόνο αν βρεις προνομιακό q.

 

Το f2g χάνει 5 ημέρες αλλά δίνει 80sms προς όλους , 1500 λεπτά προς 3 νούμερα wind για 30 ημέρες.

 

Δηλαδή θέλεις 14,5 ανανεώσεις x 10€ = 145€ τον χρόνο.

 

 

Στην άλλη περίπτωση του αλλού δικτύου για να πάρεις και 100sms θέλεις 15€ τον μήνα x 12 ανανεώσεις τον χρόνο = 180€

 

 

Εξαρτάτε πάντα τι κάνεις. Αν μιλάς πολύ έχουν νόημα τα προνομιακά αν όχι δεν έχουν νόημα.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όχι δεν υπάρχει. Μπορεί μόνο αν βρεις προνομιακό q.

 

Το f2g χάνει 5 ημέρες αλλά δίνει 80sms προς όλους , 1500 λεπτά προς 3 νούμερα wind για 30 ημέρες.

 

Δηλαδή θέλεις 14,5 ανανεώσεις x 10€ = 145€ τον χρόνο.

 

 

Στην άλλη περίπτωση του αλλού δικτύου για να πάρεις και 100sms θέλεις 15€ τον μήνα x 12 ανανεώσεις τον χρόνο = 180€

 

 

Εξαρτάτε πάντα τι κάνεις. Αν μιλάς πολύ έχουν νόημα τα προνομιακά αν όχι δεν έχουν νόημα.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

 

Ενδιαφέρον. Αυτό για τα sms δεν το είχα σκεφτεί. Αυτά τα 80 sms και 1500 προς 3 αριθμούς τα δίνει μέσω του f2g εφαρμογής με κάποιο τρόπο; Επίσης βέβαια η wind στο f2g όπως ανέφερε κάποιος χρεώνει 0,30 την ανανέωση νομίζω, έτσι αυτό ίσως αυξάνει κατά ελάχιστα ακόμα ίσως το κόστος;

Μια που το ανέφερες Q προνομιακό τι ισχύει;

Edited by Nick5
Link to comment
Share on other sites

Μεσω της εφαρμογής ή και της σελίδας δινονται με ανανεωση απο 5 €. Εκει δηλώνονται τόσο τα νούμερα για τα οποία παίρνεις 1500' οσο και η επιθυμητη επιλογή log n win (π.χ. 20 sms προς όλους) καθε εβδομάδα (εξ'ου και τα 4×20=80 sms προς ολους το μήνα).

Τα 0.30 μειωνουν το υπολοιπο που μενει μετα την αφαιρεση των φόρων οπότε σε ανανεωση 10€ μενουν 8.63 καθαρά. Το κόστος του πακέτου είναι 8.57.

Στο q προνομιακό εχεις 1500' & 1.5gb οπως στο f2g αλλά για 30 μέρες. Δεν υπάρχουν log n win ή magic numbers εκεί,υπαρχει όμως διαφορετικό μπονους online ανανέωσης ανω των 10€ (1000' προς q και 1 gb).

Στην q δεν χρεώνεται το 0.30 στις online ανανεώσεις.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,παιδιά στο φοιτητικό f2g,οταν λήξει το πάσο στο κλείνουν αμέσως και γίνεται απλό;
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να λήξει ποτέ...

 

Sent from my XT1580

Προσωπική εκτίμηση η' έχεις ανάλογη εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει αναφερθει αναλογη περιπτωση. Το πιο πιθανο συνεχιζει ως "ειδικο πακετο" με τις ιδιες παροχες δηλαδη,αν υποθεσουμε οτι γινεται καποιος ελεγχος για το πασο.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική εκτίμηση η' έχεις ανάλογη εμπειρία;
Η προσωπική μου εμπειρία είναι λίγο διαφορετική περίπτωση. Είχα πάρει 2 φοιτητικά με το πάσο μου κανονικά από το site της wind(τέλος του 13). Το ένα το έδωσα σε φίλο μου και το άλλο το κρατούσα χωρίς να το χρησιμοποιώ. Τι τελευταίο το μετέτρεψαν σε απλό - μη φοιτητικό - f2g γύρω στο '16. Μίλησα μαζί τους και ξαναπήρε την ιδιότητα σαν νούμερο ειδικής προσφοράς. Από τότε δεν έχει πρόβλημα μιας και το έχω δώσει σε φίλη μου. Το πάσο μου έχει λήξει το '17. Το πρώτο φοιτητικό που είχα πάρει και είχα χαρίσει το έχω πλέον μεταβιβάσει (αρχές του '18) και δεν έχει χάσει τίποτα.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και πάλι,

 

Διευκρίνηση, εννοούσα Αριστοτέλους στη Θεσσαλονίκη, είναι με την προνομιακή προσφορά με τα 8.5 ευρώ, εγώ πήρα ένα νουμεράκι να το έχω όταν βρίσκομαι Ελλάδα, αλλά το αγόρασα τέλη Ιουλίου, πλήρωσα 10 ευρώ να το πάρω, πήρα απόδειξη και είχε υπόλοιπο 10 ευρώ μέσα, το οποίο 31/07 έληγε και έπρεπε να κάνω ανανέωση. Το ίδιο και η αδερφή μου. Αν έκαναν ανανέωση πριν 2 μήνες, επομένως και 31/07 έληγε το υπόλοιπο δε γνωρίζω τι γίνεται τώρα που έχουμε Αύγουστο. Πάντως το νούμερο θυμάμαι ήταν ενεργοποιημένο και της αδελφής μου επίσης, εννοοώντας ότι δεν έλαβα μήνυμα καλωσορίσματος στο F2G. Γενικά όμως δεν έχω κάποιο θέμα. Η προσφορά συμφέρει πολύ. Νομίζω η Wind είναι πλέον καλή καρτοκινητή και η What's Up είναι απλά όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και πάλι,

 

Διευκρίνηση, εννοούσα Αριστοτέλους στη Θεσσαλονίκη, είναι με την προνομιακή προσφορά με τα 8.5 ευρώ, εγώ πήρα ένα νουμεράκι να το έχω όταν βρίσκομαι Ελλάδα, αλλά το αγόρασα τέλη Ιουλίου, πλήρωσα 10 ευρώ να το πάρω, πήρα απόδειξη και είχε υπόλοιπο 10 ευρώ μέσα, το οποίο 31/07 έληγε και έπρεπε να κάνω ανανέωση. Το ίδιο και η αδερφή μου. Αν έκαναν ανανέωση πριν 2 μήνες, επομένως και 31/07 έληγε το υπόλοιπο δε γνωρίζω τι γίνεται τώρα που έχουμε Αύγουστο. Πάντως το νούμερο θυμάμαι ήταν ενεργοποιημένο και της αδελφής μου επίσης, εννοοώντας ότι δεν έλαβα μήνυμα καλωσορίσματος στο F2G. Γενικά όμως δεν έχω κάποιο θέμα. Η προσφορά συμφέρει πολύ. Νομίζω η Wind είναι πλέον καλή καρτοκινητή και η What's Up είναι απλά όνομα.

 

Ακειβως αυτο,και πλεον το χρονιο προβλημα της καλυψης δικτυου λυνεται.

Μεσα σε 3 χρονια εστησε δικτυο απο το μηδεν,με αλλαγη ολου του εξοπλισμου.

Το δικτυο εχει στηθει απο την αρχη και πολλες περιοχες εχουν αποκτησει 4G.

Ακομα και 4G+ με 2CA,σε επαρχια και σε Αθηνα-Θεσσαλονικη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειδικά Αθήνα το βλέπουμε παντού το 2CA... Ρε συ Νικόλα μη μιλάς εύκολα αν δεν έχεις ο ίδιος εμπειρία.

 

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Για την επαρχία μια χαρά είναι για Αθήνα θέλει δουλειά. Περιμένουν το 5G χαχχαχαχαχαχα

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα πριν κάνα 2 μηνο με είχαν καλέσει να πάρω νούμερα Wind προνομιακά με 15€ δύο τα δύο νούμερα με τα 1500 λεπτά & 2gb. Είχα κρατήσει το νούμερο & είχα κάνει άλλη μια παραγγελία. Τώρα θέλω να πάρω άλλα 2 νούμερα αλλά κάλεσα & μου λέει ότι το νούμερο που καλώ is not service. Εχει κάνεις άλλος κάποιο τηλέφωνο να μου δώσει να καλέσω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα πριν κάνα 2 μηνο με είχαν καλέσει να πάρω νούμερα Wind προνομιακά με 15€ δύο τα δύο νούμερα με τα 1500 λεπτά & 2gb. Είχα κρατήσει το νούμερο & είχα κάνει άλλη μια παραγγελία. Τώρα θέλω να πάρω άλλα 2 νούμερα αλλά κάλεσα & μου λέει ότι το νούμερο που καλώ is not service. Εχει κάνεις άλλος κάποιο τηλέφωνο να μου δώσει να καλέσω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

6933813880 για πάρε εδώ. Εμένα από αυτόν τον αριθμό με έπαιρναν.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και πάλι,

 

Διευκρίνηση, εννοούσα Αριστοτέλους στη Θεσσαλονίκη, είναι με την προνομιακή προσφορά με τα 8.5 ευρώ, εγώ πήρα ένα νουμεράκι να το έχω όταν βρίσκομαι Ελλάδα, αλλά το αγόρασα τέλη Ιουλίου, πλήρωσα 10 ευρώ να το πάρω, πήρα απόδειξη και είχε υπόλοιπο 10 ευρώ μέσα, το οποίο 31/07 έληγε και έπρεπε να κάνω ανανέωση. Το ίδιο και η αδερφή μου. Αν έκαναν ανανέωση πριν 2 μήνες, επομένως και 31/07 έληγε το υπόλοιπο δε γνωρίζω τι γίνεται τώρα που έχουμε Αύγουστο. Πάντως το νούμερο θυμάμαι ήταν ενεργοποιημένο και της αδελφής μου επίσης, εννοοώντας ότι δεν έλαβα μήνυμα καλωσορίσματος στο F2G. Γενικά όμως δεν έχω κάποιο θέμα. Η προσφορά συμφέρει πολύ. Νομίζω η Wind είναι πλέον καλή καρτοκινητή και η What's Up είναι απλά όνομα.

Έχω το φοιτητικό από την πρώτη στιγμή που βγήκε, το πήρα 31/12 έξω από το γήπεδο του ΠΑΟΚ.την είχαν ανεβάσει την ιστορία σε διπλανό φόρουμ.ξεκίνησε από τα 5€ με 1000" προς όλους και 1 γίγα.από δω και από κει τα βόλευα με τα μβ για τον μήνα μου. εκνευρίστηκα με την αλλαγή σε 25 μέρες.πήρα wu προνομιακό , να είναι καλά ο cmwr, και εδώ και ένα χρόνο έχω μαζέψει 25γίγα και άλλα 30 από την προπληρωμένη της κοτε.Ούτε στο όνειρο με την γινδ αυτά τα μβ.το έχω το νούμερο μόνο για να στέλνω λεφτά μέσω ιρις στους λογαριασμούς μου ανέξοδα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

6933813880 για πάρε εδώ. Εμένα από αυτόν τον αριθμό με έπαιρναν.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν.

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν.

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πέφτει η γραμμή ούτε που χτυπάει..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα πριν κάνα 2 μηνο με είχαν καλέσει να πάρω νούμερα Wind προνομιακά με 15€ δύο τα δύο νούμερα με τα 1500 λεπτά & 2gb. Είχα κρατήσει το νούμερο & είχα κάνει άλλη μια παραγγελία. Τώρα θέλω να πάρω άλλα 2 νούμερα αλλά κάλεσα & μου λέει ότι το νούμερο που καλώ is not service. Εχει κάνεις άλλος κάποιο τηλέφωνο να μου δώσει να καλέσω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάρε εδώ 6906060633
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν από το 690 896 9921! Από Θεσσαλονίκη!

Μου πρότεινε με 15€ (10€ + 5€ έξοδα αποστολής)

α) 2 νούμερα F2G προνομιακά

ή

β) ένα προνομιακό και ένα με 20GB για tablet κλπ!

Διάλεξα το β) αλλά τελικά αυτό με τα 20GB είναι ένα νούμερο F2G με 4,12€ χρόνο ομιλίας, 10GB η καλοκαιρινή προσφορά για ένα μήνα και 10GB Data Nights για ένα μήνα! Απάτη!

Καλύτερα να διάλεγα τα 2 προνομιακά!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ευχαριστώ πολύ τα τηλέφωνα δεν πιάνει κανένα αλλά βρήκα 15€ το νούμερο από ένα φίλο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Πρίν λίγο καιρό είχα αγοράσει ενα προνομιακό νούμερο με 10€ μέσα στην κάρτα...Σήμερα που ενεργοποιησα το νούμερο τα χρήματα δεν υπήρχαν...Αν τους στείλω στο Facebook υπάρχει περίπτωση να βγάλω άκρη και να μου τα βάλουν ή να μην ασχοληθώ καν...
Link to comment
Share on other sites

Ακειβως αυτο,και πλεον το χρονιο προβλημα της καλυψης δικτυου λυνεται.

Μεσα σε 3 χρονια εστησε δικτυο απο το μηδεν,με αλλαγη ολου του εξοπλισμου.

Το δικτυο εχει στηθει απο την αρχη και πολλες περιοχες εχουν αποκτησει 4G.

Ακομα και 4G+ με 2CA,σε επαρχια και σε Αθηνα-Θεσσαλονικη.

Στην Αθήνα ή Wind μίσθωσε την 802 μπάντα (της ελεύθερης τηλεόρασης) γιαυτό έχει παντού 4g+ συν η συνεργασία της με την Vodafone, γιαυτό έφτιαξε το σήμα της. Το θέμα είναι τι γίνεται στην επαρχία. Πάντως στα μάτια μου η Wind έχει ανέβει από τις προσπάθειες της να αναπτυχθεί. Καμία σχέση με την Wind της περασμένης πενταετίας.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Απολαύστε θύματα του καρτέλ

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/1526312431750/

 

Για τους συνδρομητές F2G καρτοκινητής που είναι εγγεγραμμένοι στην Φοιτητική προσφορά, θα ισχύει προωθητική ενέργεια από 1 Νοεμβρίου έως και 31 Δεκεμβρίου 2018 που θα παρέχει δωρεάν επιπλέον 500ΜΒ για 25 ημέρες για κάθε ενεργοποίηση του πακέτου που προσφέρει 1500 λεπτά προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα και 1500ΜΒ για 25 ημέρες. Επιπλέον από 1 Νοεμβρίου 2018 αυξάνεται η χρέωση ενεργοποίησης του πακέτου από 8,57€ σε 10€ ενώ αμετάβλητα παραμένουν όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά..

 

To αφήνω να λήξει να τελειώνουμε. Όλα τα έχω κόψει από wind πάει και το f2g. Μόνο το simplefi on the go με κάρτα θα κρατήσω για όσο συμφέρει ακόμα. Τελικά σε αυτήν την εταιρία κάτι περίεργο τρώνε και έχουν παραισθήσεις.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα..και καπως έτσι το προνομοιακο πάει 12€ το 25ημερο... Και τα 300 λεπτά bonus 24€ το χρόνο χρεωση αφού πλεον θα χρεώνει ανα 4μηνο.. Άντε και στο 2μηνο του χρόνου και 20€ το προνομoιακό μιας και είμαστε προνομιούχοι..

Εύγε wind!!

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...