Jump to content

Πρόβλημα στην οθόνη (Γραμμές, flickering κτλ)


hotfixus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλοι τις έχουμε. Είναι η οθόνη του g2 Έτσι! μη σε ανησυχεί.

Καποιοι πιο εντονα καποιοι λιγοτερο εντονα για να ειμαστε ακριβεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις ήρθε στα χέρια μου και μένα το G2 και παρατήρησα πως εμφανίζει κάθετες γραμμές στην οθόνη σε συγκεκριμένες γωνιες θέασης και σε συγκεκριμένο φωτισμό (έντονο φως ήλιου ή δωματίου, και σε αντανακλάσεις του περιβάλλοντος). Το θεώρησα φυσικά προβληματάρα, αλλά από ότι διαβάζω εδώ είναι κοινό πρόβλημα. Ωστοσο, να σας πω και γώ ότι επικοινωνησα τώρα με την LG Electronics τηλεφωνικά και ο τεχνικός μου είπε να μη μπω στη διαδικασία να το στείλω καθώς θεωρείται "φυσιολογικό'' χαρακτηριστικό της οθονης του LG G2 καθώς και άλλων πιο συγχρονων κινητών...!

Συνέπως θα πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό και να μην είμαστε τόσο παρατηρητικοί...τι να πω..

Αν και προκαλεί εντύπωση για ποιο λόγο ένα κινητό με τόσα λεφτά και τόση ποιότητα να έχει τετοιες παρατυπίες...(προφανώς για οικονομικούς λόγους) ... κρίμα για την LG...

Κατα τα άλλα το G2 πετάει!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε στα χέρια μου και μένα το G2 και παρατήρησα πως εμφανίζει κάθετες γραμμές στην οθόνη σε συγκεκριμένες γωνιες θέασης και σε συγκεκριμένο φωτισμό (έντονο φως ήλιου ή δωματίου, και σε αντανακλάσεις του περιβάλλοντος). Το θεώρησα φυσικά προβληματάρα, αλλά από ότι διαβάζω εδώ είναι κοινό πρόβλημα. Ωστοσο, να σας πω και γώ ότι επικοινωνησα τώρα με την LG Electronics τηλεφωνικά και ο τεχνικός μου είπε να μη μπω στη διαδικασία να το στείλω καθώς θεωρείται "φυσιολογικό'' χαρακτηριστικό της οθονης του LG G2 καθώς και άλλων πιο συγχρονων κινητών...!

Συνέπως θα πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό και να μην είμαστε τόσο παρατηρητικοί...τι να πω..

Αν και προκαλεί εντύπωση για ποιο λόγο ένα κινητό με τόσα λεφτά και τόση ποιότητα να έχει τετοιες παρατυπίες...(προφανώς για οικονομικούς λόγους) ... κρίμα για την LG...

Κατα τα άλλα το G2 πετάει!!!

 

Θα σου έλεγα ότι θα το συνηθίσεις αλλά δεν......

Εγώ ένα χρόνο τώρα δεν το έχω συνηθίσει και συνεχίζω να το θεωρώ απαράδεκτο !

Σε εμένα φαίνεται και με αναμένει την οθόνη

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικα ειναι πολυ εντονο και δεν χρειαζεται να το γυρισεις στα πλαγια για να το διακρινεις...επρεπε να αλλαζουν την οθονη στην procordia...οπως και με τα g3 white που παρουσιασαν την ρωγμη κατω στο σημειο φορτισης το επισκευαζουν!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα σύγχρονα κινητά το έχουν αυτό, ακόμα και το δικό μου. Ωστόσο, στο δικό μου πρέπει να το κολλήσεις κάτω από λάμπα και να το έχεις από γωνία για να δεις έστω και μια υποψία γραμμών. Απαράδεκτο από την LG να φαίνεται και σε μαύρο φόντο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι.Σήμερα παρέλαβα το κινητό από σέρβις(κίτρινη γραμμή στην οθόνη) άλλαξαν την οθόνη και επίσης την μπροστινή πρόσοψη.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά η χρήση που του έκανες? Εφιάλτης αυτό με την κίτρινη γραμμή

 

Πολύ απλή χρήση μουσική,νετ,ταινίες αυτά,δεν παίζω καθόλου παιχνίδια και ποτέ δεν το έχω νιώσει ζεστό.

Link to comment
Share on other sites

Οι καθετες γραμμες ειναι λογικο..αλλα αυτο με το κιτρινισμα να το πας πισω φιλε μου...θα εξαπλωθει σαν virus αυτο το πραγμα..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας και από εμένα.

Αν κάνετε μια γρήγορη αναζήτηση στο θέμα θα δείτε ότι ήμουν από αυτούς με το εντονότερο πρόβλημα με ορατές γραμμές χωρίς αντανάκλαση στο τζάμι, υπο όλες τις γωνιές και σε όλες τις φωτεινότητες.

Εμφανίστηκε μετά από αντικατάσταση οθόνης τους πρώτες μέρες χρήσης λιγω καμένων πιξελ.

 

Ε λοιπόν σήμερα παρέλαβα το κινητό λόγω της κιτριναδας που μου είχε βγάλει πριν κανένα μήνα.

Αντικατέστησαν την πρόσοψη λέει χωρίς την οθόνη.

Έφυγε η κιτριναδα και ως δια μαγείας και οι γραμμές.

Τώρα φαίνονται φυσιολογικά υπο γωνια και με δυνατό εξωτερικό φωτισμό. Δηλαδη τίποτα σημαντικό.

 

Οπότε πέρσι που προσπαθούσαν να με πείσουν ότι ο γραμμές που έβλεπα ήταν φυσιολογικές ηταν ολα @@ριες.

Και είχα 1 χρόνο τώρα κινητό με κουσουρι (ναι τις εβλεπα συνεχώς...)

 

Απλά θεωρώ ότι έπρεπε να ενημερώσω την κοινότητα.

 

Καλό σας απόγευμα:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.

Αν κάνετε μια γρήγορη αναζήτηση στο θέμα θα δείτε ότι ήμουν από αυτούς με το εντονότερο πρόβλημα με ορατές γραμμές χωρίς αντανάκλαση στο τζάμι, υπο όλες τις γωνιές και σε όλες τις φωτεινότητες.

Εμφανίστηκε μετά από αντικατάσταση οθόνης τους πρώτες μέρες χρήσης λιγω καμένων πιξελ.

 

Ε λοιπόν σήμερα παρέλαβα το κινητό λόγω της κιτριναδας που μου είχε βγάλει πριν κανένα μήνα.

Αντικατέστησαν την πρόσοψη λέει χωρίς την οθόνη.

Έφυγε η κιτριναδα και ως δια μαγείας και οι γραμμές.

Τώρα φαίνονται φυσιολογικά υπο γωνια και με δυνατό εξωτερικό φωτισμό. Δηλαδη τίποτα σημαντικό.

 

Οπότε πέρσι που προσπαθούσαν να με πείσουν ότι ο γραμμές που έβλεπα ήταν φυσιολογικές ηταν ολα @@ριες.

Και είχα 1 χρόνο τώρα κινητό με κουσουρι (ναι τις εβλεπα συνεχώς...)

 

Απλά θεωρώ ότι έπρεπε να ενημερώσω την κοινότητα.

 

Καλό σας απόγευμα:)

Δε γινεται να μη σου αλλαξαν την οθονη. Πως εφυγε η κιτρινιλα και οι γραμμες τοτε;

 

Εννοειται σου ελεγαν βλακειες οτι ολα εχουν τοσο εντονα τις γραμμες. Αφου εχει αποδειχτει οτι υπαχουν οθονες στις οποιες φαινονται εντονα οπως η δικια σου και αλλες οθονες που με μεγαλη προσπαθεια κατω απο τον ηλιο και υπο γωνεια γινονται εμφανεις οπως η δικια μου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται να μη σου αλλαξαν την οθονη. Πως εφυγε η κιτρινιλα και οι γραμμες τοτε;

 

Εννοειται σου ελεγαν βλακειες οτι ολα εχουν τοσο εντονα τις γραμμες. Αφου εχει αποδειχτει οτι υπαχουν οθονες στις οποιες φαινονται εντονα οπως η δικια σου και αλλες οθονες που με μεγαλη προσπαθεια κατω απο τον ηλιο και υπο γωνεια γινονται εμφανεις οπως η δικια μου.

Κι όμως. Δεν φεναιται να αλλαξαν οθονη. Μαλλον πιεζοταν το lcd

[ATTACH]60474[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν 2 πανελ οθονης... καλα εκανες και το ξαναπηγες,πολυ φοβαμαι οτι βαζουν απο ανακατασκευασμενες οθονες ανταλλακτικα!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια τις τελευταιες δυο μερες παρατηρω την εμφανιση μιας κιτρινης καθετης γραμμης πανω αριστερα στην οθονη.. μπορω να κανω κατι η να το στειλω service?
Link to comment
Share on other sites

ναι να το πας procordia..αυτο θα εξαπλωθει σιγα σιγα..με το ματι φαινεται;
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδια τις τελευταιες δυο μερες παρατηρω την εμφανιση μιας κιτρινης καθετης γραμμης πανω αριστερα στην οθονη.. μπορω να κανω κατι η να το στειλω service?

 

Καλύπτεται κανονικά από service. Πληροφοριακά, τι παρτίδας είναι και τι είδους χρήση κάνεις? Πχ παιχνίδια, browsing κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτεται κανονικά από service. Πληροφοριακά, τι παρτίδας είναι και τι είδους χρήση κάνεις? Πχ παιχνίδια, browsing κλπ.
το κινητο ειναι παρτιδας 406.. παιχνιδια δεν παιζω καθολου, για browsing to χρησιμοποιω αρκετα ομως και χρειαζεται φορτιση μια φορα τη μερα..
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι παρτιδας 406.. παιχνιδια δεν παιζω καθολου, για browsing to χρησιμοποιω αρκετα ομως και χρειαζεται φορτιση μια φορα τη μερα..

 

Τα tab στην οθόνη τα κάνεις απαλά ή βάζεις λίγο δύναμη?

Θερμοκρασία είχες παρατηρήσει να ανεβάζει?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τα tab στην οθόνη τα κάνεις απαλά ή βάζεις λίγο δύναμη?

Θερμοκρασία είχες παρατηρήσει να ανεβάζει?

 

οχι γενικα αρκετα απαλα..αλλα θερμοκρασια ειδικα μετα απο χρηση 4g πολυ ωρα ανεβαζει πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Νατος ο υπαιτιος. Θερμοκρασια λογω 4G. Το πας Procordia ή τους λες να ερθουν να το παρουν και σου αλλαζουν την οθονη με ολη την μπροστα προσωψη. Αν το πας εσυ θα ειναι ετοιμο σε μια ωρα, αν ερθουν να το παρουν θα στο φερουν σε 1-2 μερες. Μην ξεχασεις να περασεις τη stock ROM της συσκευης σου αν εχεις αλλαξει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? έβαλα την stock ρομ που έπρεπε.. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγξω ότι δεν φαίνεται ότι έχω κάνει ρουτ στο παρελθόν
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...