Jump to content

Πρόβλημα στην οθόνη (Γραμμές, flickering κτλ)


hotfixus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θεωρώ ότι εχεις πρόβλημα στην οθόνη.. Έτσι είναι οι lcd και στο one και στο g2 το ίδιο συμβαίνει και σ όλες τις lcd.. οποιος λεει οτι δεν το χει απλα δεν το χει παρατηρησει...

Για να τις δεις όπως λες πρέπει το τηλέφωνο είναι να είναι υπο γωνία και να το χτυπάει φως.

Είχες αναφέρει και θέμα με το touch; με αυτό τι γίνεται;

Θέλω να σου πω να το χαρείς αλλά δεν μπορώ :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν θεωρώ ότι εχεις πρόβλημα στην οθόνη.. Έτσι είναι οι lcd και στο one και στο g2 το ίδιο συμβαίνει και σ όλες τις lcd.. οποιος λεει οτι δεν το χει απλα δεν το χει παρατηρησει...

Για να τις δεις όπως λες πρέπει το τηλέφωνο είναι να είναι υπο γωνία και να το χτυπάει φως.

Είχες αναφέρει και θέμα με το touch; με αυτό τι γίνεται;

Θέλω να σου πω να το χαρείς αλλά δεν μπορώ :p

 

με το touch μάλλον τα δικά μου δάχτυλα φταίνε. έβαλα το swype + dragon και όλα καλά.

 

Μπορείς να μου πεις, το χαίρομαι ήδη.

Σε ευχαριστώ.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα μπηκες σε τσάμπα ταλαιπωρία..

Να το χαρείς λοιπόν από δω και πέρα χωρίς κανένα θέμα!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα παρατηρησα καθετες γραμμες οχι μονο φενεται με σβηστη αλλα και οταν ειμαι σε ασπρο φοντο το doa το εχασα για μια μερα το εχω 8 μερες οποτε αυριο το στελνω lg για αντικαταστασει οθονης ειναι ευρωπαικο 16αρι
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παρατηρησα καθετες γραμμες οχι μονο φενεται με σβηστη αλλα και οταν ειμαι σε ασπρο φοντο το doa το εχασα για μια μερα το εχω 8 μερες οποτε αυριο το στελνω lg για αντικαταστασει οθονης ειναι ευρωπαικο 16αρι

 

Κατά πάσα πιθανότητα άδικα θα το στείλεις αφού είναι φυσιολογικό, εκτός κι αν είναι έντονες.

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα άδικα θα το στείλεις αφού είναι φυσιολογικό, εκτός κι αν είναι έντονες.

 

μην μου λες τετοια φιλε με σβηστη την οθονη φενετε παρα πολυ και οχι μονο σε γωνιες αν το πλαγιασεις κανουν μπαμ τωρα σε ασπρο φοντο πρεπει να το παρατηρησεις

Link to comment
Share on other sites

μην μου λες τετοια φιλε με σβηστη την οθονη φενετε παρα πολυ και οχι μονο σε γωνιες αν το πλαγιασεις κανουν μπαμ τωρα σε ασπρο φοντο πρεπει να το παρατηρησεις

 

 

Δυστυχώς έτσι είναι σε όλα και φαίνονται κυρίως στο φως της ημέρας. Προσωπικά στην αρχή ξενέρωσα με τις γραμμές(ειδικά από την στιγμή που διάβαζα για οθονάρα χωρίς κανείς να έχει αναφέρει τις γραμμές) αλλά τώρα έχω συνηθίσει. Αν θες στείλε το και στο service να δεις τι θα σου πουν αλλά δεν είμαι πολύ αισιόδοξος.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι σε όλα και φαίνονται κυρίως στο φως της ημέρας. Προσωπικά στην αρχή ξενέρωσα με τις γραμμές(ειδικά από την στιγμή που διάβαζα για οθονάρα χωρίς κανείς να έχει αναφέρει τις γραμμές) αλλά τώρα έχω συνηθίσει. Αν θες στείλε το και στο service να δεις τι θα σου πουν αλλά δεν είμαι πολύ αισιόδοξος.

 

θα προσπαθησω αυριο πρωτου το στειλω να βγαλω φωτω.αν δεν αλλαξουν οθονη θα το φανε στο κεφαλι πρωτου το lg eixa galaxy s4 kai htc one και δεν ειχα τεταια προβληματα με οθονη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν πρεπει να ειναι σε ολους το ιδιο.

Προσπαθησα κι εγω να δω αυτο το "καρο" που δημιουργειται απο καθετες κα οριζοντιες ευθειες τρεις φορες σε ηλιολουστη μερα.

Και τις τρεις φορες εκανα πανω απο 20 δευτερολεπτα για να τις εντοπισω με κλιστη οθονη και υπο γωνια μονο. Οποτε δεν μιλαω καν για το αν φαινοντε ή οχι κατα τη διαρκεια μιας καθημερινης μερας και ειδικα αν η οθονη ειναι ανοιχτη. (Η απαντηση ειναι οχι, δεν υπαρχει περιπτωση να φανουν).

Ποσες φορες θα τυχει δηλαδη να ειναι το κινητο κατω απο ηλιο, υπο γωνια, η οθονη σβησμενη και να κατσει να το δω; Εδω με προσπαθεια το καταφερνω σε 20 ολοκληρα δευτερολεπτα.

Τωρα αν καποιοι το βλεπουν ποιο ευκολα κι οπως ειπε και ενας φιλος και με την οθονη ενεργη τοτε σιγουρα εχουμε καπως διαφορετικη οθονη. Δεν ειμαι απροσεκτος και αφελης. Ισα ισα, ειμαι πολυ παρατηρητικος και ψυρας με τετοια θεματα. Οποτε πιστευω οτι αμα υπηρχε καποιο εντονο προβλημα θα το παρατηρουσα. Αλλα οπως ειπα εκανα κοπο για να δω τις γραμμες.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν την πιανει καλα η καμερα με σβηστη οθονη φενεται ποιο πολυ

 

φίλε το ίδιο είναι και το δικό μου. Έτσι ψάρωσα και εγώ στην αρχή. Για να καταλάβεις βρήκα από αμερικάνικο review φώτο του κινητού που δεν φαίνεται τίποτα και μόλις έκανα ζουμ στην φώτο φάνηκαν αμέσως. Επίσης, και άλλου φίλου που πήρε το ίδιο κινητό φάινονται. Απλά πιστεύω ότι σε κάποιους ίσως είναι λίγο και πιο έντονο, και λίγο η περισσότερη παρατηρητικότητα το κάνει πιο εμφανές.

 

το βράδυ και με φως λάμπας δεν φαίνεται, το συνήθισα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δες αυτή την φώτο, με ζουμ http://www.pocket-lint.com/r/s/1058x/assets/images/phpi37h61.jpg

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα δυο μηνες το μαυρο, το εδωσα και πηρα λευκο, και στα δυο ητανε ακριβως ετσι. Το ενα αγγλικο το αλλο γαλλικο. Οποτε τσαμπα θα ταλαιπωρηθεις. Δεν ειναι προβλημα, ετσι ειναι η οθονη. Αφου εχεις περασει απο HTC One, να ξερεις οτι δεν θα βρεις τετοια οθονη σε κανενα αλλο, δυστυχως.
Link to comment
Share on other sites

τωρα παιδια το εστειλα δεν ξερω αν θα αλλαξουν οθονη .στο τηλεφωνω ομως που τους πειρα μου ειπαν δεν επιτρεπεται να εχει γραμες ειναι πλοβληματικη συσκευη .φιλος μου εχει λευκη συσκευη και φενονται πολυ ποιο λιγω απο το δικο μου
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια και εγώ με LG g2 εδώ και δύο μέρες. Προσπαθώ να δω αυτές τις γραμμές στο δικό μου αλλά δεν βλέπω τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Welcome, για δες εδω την φωτό, έτσι κάπως είναι . Αν δεν το έχει είσαι κομπλέ!!

 

Πραγματικά δεν μπορώ να διακρίνω κάτι. Ούτε με ανοιχτό το τηλέφωνο ούτε κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια καλησπερα . Εχω το προβλημα με τα τετραγονακια .μαυρο 402 σειρα εκ Πορτογαλιας . Τελικα ετσι ειναι οι οθονες η εχουν προβλημα και τις αλλαζουν?
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα . Εχω το προβλημα με τα τετραγονακια .μαυρο 402 σειρα εκ Πορτογαλιας . Τελικα ετσι ειναι οι οθονες η εχουν προβλημα και τις αλλαζουν?

 

Εχθες το έστειλα για δεύτερη φορα στο σερβίς. Την πρώτη είχε καμμένα πίξελ και την άλλαξαν.

Τωρα το έστειλα επειδή είχε γραμμές ορατες χωρίς προσπάθεια και αντανακλάσεις.

Απο οτι καταλαβαίνω οι οθόνες αντικατάστασης διαφέρουν απο τις εργοστασιακές.

Εσενα του κουτιού;;;

Link to comment
Share on other sites

Του κουτιού είναι. Εχθές το βράδυ το άνοιξα. Είναι ορατές και με ανοιχτή οθόνη και με κλειστή και χωρίς προσπάθεια, αρκετά έντονα θα έλεγα. Εχω ξενερώσει. ..... Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσείς δεν έχετε γραμμές στην οθόνη?

Το μαγαζί που το αγόρασα έχει DOA 7 ημερών ,αύριο θα τους πάρω τηλ.

Ξέρεις κανείς να μου πει ,τα έξοδα αποστολής επιβαρύνουν εμένα ?

 

Πολύ ξενέρωμα ρε γα......το ,μόλις το πείρα θα το αποχωριστώ.....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Στην original οθόνη με παρα πολύ δυσκολία με σβηστή οθόνη και σε εξωτερικό χώρο αντανακλώντας το ηλιακό φως, ιιιιιισα που φαινόταν κάτι.

Στο nexus 4 ας πούμε φαίνονται πιο εύκολα στους ίδιος συνθήκες.

 

Στην δεύτερη οθόνη.... μπαμ. Φαίνονται σε σχεδόν σε οποιοδήποτε φόντο (εκτός μαύρου) και φωτεινότητα 50+

 

Περιμένω λογικά την παρασκευή να το παραλαβω με την τρίτη οθόνη.

Θα γράψω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Στην original οθόνη με παρα πολύ δυσκολία με σβηστή οθόνη και σε εξωτερικό χώρο αντανακλώντας το ηλιακό φως, ιιιιιισα που φαινόταν κάτι.

Στο nexus 4 ας πούμε φαίνονται πιο εύκολα στους ίδιος συνθήκες.

 

Στην δεύτερη οθόνη.... μπαμ. Φαίνονται σε σχεδόν σε οποιοδήποτε φόντο (εκτός μαύρου) και φωτεινότητα 50+

 

Περιμένω λογικά την παρασκευή να το παραλαβω με την τρίτη οθόνη.

Θα γράψω εντυπώσεις

 

Οπότε το αναγνωρίζουν το πρόβλημα και το αλλάζουν...... θα το στείλω στο μαγαζί που το αγόρασα .

Πάντως απαράδεκτο να στο φέρνουν πίσω από το service με προβληματική οθόνη .

Εγώ που έχω doa θα μου αντικαταστήσουν το κινητό ή την οθόνη ?

Πόσο διάστημα κάνουν για την αντικατάσταση?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Οπότε το αναγνωρίζουν το πρόβλημα και το αλλάζουν...... θα το στείλω στο μαγαζί που το αγόρασα .

Πάντως απαράδεκτο να στο φέρνουν πίσω από το service με προβληματική οθόνη .

Εγώ που έχω doa θα μου αντικαταστήσουν το κινητό ή την οθόνη ?

Πόσο διάστημα κάνουν για την αντικατάσταση?

 

Ο υπάλληλος της lg ισχυρίστηκε ότι οι οθόνες ολες είναι ίδιες. Δεν φάνηκε να παραδέχεται οτιδηποτε.

Απλα εγώ ελπίζω πως αυτή που θα βάλουν τώρα (αναγκαστικα θα την αλλαξουν γιατι εκτος αυτου είχε και ενα σημάδι κάτω αριστερά η ολοκαίνουργια οθόνη που τοποθέτησαν!!!!) να μην έχει τοσό έντονες ή ιδανικά καθόλου εμφανεις γραμμές.

Αν και αυτη έχει ίδιο η χειροτερο θέμα, θα κινησω θεούς και δαίμονες να μου τον αντικαταστήσουν ολοκληρο. Δε πα να μου λένε ιστορίες για παραεισαγωγες κλπ.

Για την ώρα.... Σκέφτομαι θετικά!!! Όλα θα πάνε καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...