Jump to content

Πρόβλημα στην οθόνη (Γραμμές, flickering κτλ)


hotfixus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα πήρα το lg g2 από skroutz. και με το που το άνοιξα, παρατήρησα κάθετες γραμμές οι οποίες είναι εμφανείς όταν είναι κλειστό.

έχει παρουσιαστεί σε άλλον.

 

ευχαριστώ.

Edited by Superuser

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτά διαβάζω και στεναχωριέμαι...

Περιμένει ο άνθρωπος πως και πως την κινητάρα του και δεν προλαβαίνει να την ανοίξει και τρέχει και δεν φτάνει...

Δε θέλω να ξέρω πως θα ήμουν αν μου τύχαινε εμένα αυτό, (μιας και πήρα το 32άρι από Κίνα και όχι εγγύηση, αλλά ούτε επί πληρωμή δε θα μου το φτιάχνανε...)

 

Πάντως αν το πήρες από Ελλάδα ή είναι ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ 16άρι τρέχα για αλλαγή! Μη χάνεις χρόνο!

Και αν είσαι τυχερός και το πήρες από σοβαρό μαγαζί έχεις και μερικές μέρες DOA (Defect on Arrival) και στο αλλάζουν επί τόπου!

 

Σου εύχομαι καλή τύχη και υπομονή!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

από birdphone το πήρα. έχει DOA. απλά θέλει μέρες για να ολοκληρωθεί και θα μείνω χωρίς τηλέφωνο. απαράδεκτο να μην το αλλάζουν επιτόπου.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

από birdphone το πήρα. έχει DOA. απλά θέλει μέρες για να ολοκληρωθεί και θα μείνω χωρίς τηλέφωνο. απαράδεκτο να μην το αλλάζουν επιτόπου.

 

Κανονικά πρέπει να το αλλάξουν επί τόπου και αν κινηθείς εναντίον τους θα γίνει το θέμα απλός αν είναι μέχρι μια βδομάδα δεν αξίζει η φασαρία

Link to comment
Share on other sites

επιτόπου δεν το αλλάζουν. πρέπει να παει στο service, να ελεχθεί και να εγκριθεί η αλλαγή. Μιλάμε όμως για πρόβλημα καραμπινάτο. στο μαύρο φόντο είτε κλειστό είτε ανοιχτό φαίνονται κάθετες συμμετρικές γραμμές. επίσης το πληκτρολόγιο στην κάθετη θέση , δεν αποκρίνεται σωστά στα γράμματα που πατάς.

 

ξέρει κανείς τι πραγματικά ισχύει με το DOA?

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται επιστροφή, νορμάλ είναι αυτό και η δική μου οθόνη τις έχει τις γραμμές, δες και παλιότερο σχετικό μήνυμα.

edit:νορμάλ είναι μόνο οι γραμμές, η ευαισθησία στην πίεση είναι άλλο θέμα.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση. εγώ δεν το είχα ξαναδεί σε άλλο κινητό και ειδικά στο iphone5 που είχα. Μου φάνηκαν αρκετά έντονες. Θα περάσω από κάποιο μαγαζί να το δω αν το εμφανίζει και εκεί. σε άσπρο φόντο ή στο default wallpaper δεν φαινόταν τίποτα, αλλά στην μαύρη μπάρα με τα κουμπιά κάτω φαινόταν αχνά. Ασ δούμε τι θα πει το service, γιατί αν όντως είναι φυσιολογικό, τότε τι να πω, δεν αξίζει η συγκεκριμένη τεχνολογία οθόνης.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

παραθέτω συνομιλία με LG σχετικά με τις γραμμές και το DOA.

 

[ATTACH]40517[/ATTACH]

 

[ATTACH]40516[/ATTACH]

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

ωραια και το birdphone τι σου πε; σκεψου οτι και αυτοι δεν μπορουν να σου κανουν αντικατασταση για κατι που εσυ θεωρεις ελαττωμα. η γραμμες αυτες υπαρχουν σε ολες τις lcd οταν δεν ειναι αναμμενες. αν το προβλημα που εχεις δεν ειναι χτυπητο, πως θα το διαπιστωσουν αν δεν το στειλουν στο service?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και 2ο θέμα με την πληκτρολόγηση σε portait. Μίλησα μαζί τους και με παρέπεψαν στην arvato ως επίσημο service. Στην Ελλάδα δε βρίσκεις άκρη. τους παίρνω τηλ. και δεν απαντάει κανείς. το κατάστημα δεν ξέρει τελικά να μου απαντήσει και με παραπέμπτει στην arvato, αυτοί δεν απαντάνε. H lg μίλησε ξεκάθαρα.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

ποια αρβατο ρε φιλε; με τη procordia θα μιλησεις αν ειναι να μιλησεις με καποιον, μη κανεις κανα κουλο και στειλεις το τηλεφωνο σου στην αρβατο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

πέρασα από 2 μαγαζιά που έχουν το lg g2 για ντέμο και κανένα δεν παρουσιάζει γραμμές.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα εχει γραμμες. προσεξε. πρεπει να ειναι μαυρο φοντο και να το χτυπαει υπο συγκεκριμενη γωνια το φως
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

στι δικό μου φαίνεται σε μαύρο φόντο κοιτώντας και από μπροστά. δλδ αν το ακουμπήσεις σε τραπέζι ξαπλωτο και κοιτάξεις από πάνω φαίνονται.

Σχετικά με το DOA, μίλησα με LG και ήταν κατηγορηματικοί ότι DOA σημαίνει επιτόπου αντικατάσταση. Αλλά καλοί είναι και του λόγου τους, δεν παίρνουν καμία θέση σε σχέση του DOA και του οποιαδήποτε καταστήματος.

Τι να πω, δεν υπάρχει κάποιος που να αναλαμβάνει την ευθύνη για τίποτα.

Ελπίζω πια να αντικατασταθεί και να μην έχω χάσει τα λεφτά μου.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

στι δικό μου φαίνεται σε μαύρο φόντο κοιτώντας και από μπροστά. δλδ αν το ακουμπήσεις σε τραπέζι ξαπλωτο και κοιτάξεις από πάνω φαίνονται.

Σχετικά με το DOA, μίλησα με LG και ήταν κατηγορηματικοί ότι DOA σημαίνει επιτόπου αντικατάσταση. Αλλά καλοί είναι και του λόγου τους, δεν παίρνουν καμία θέση σε σχέση του DOA και του οποιαδήποτε καταστήματος.

Τι να πω, δεν υπάρχει κάποιος που να αναλαμβάνει την ευθύνη για τίποτα.

Ελπίζω πια να αντικατασταθεί και να μην έχω χάσει τα λεφτά μου.

 

μπορεις να ανεβασεις φωτο για τις γραμμες που λες?η δεν φαινοντε?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα αλλη συσκευή να πάρω φώτο, δυστυχώς. φαντάσου διακεκομένες γραμμές, καθετα στο τηλέφωνο από πάνω προς τα κάτω, με ίση απόσταση μεταξύ τους. δε μπορώ να το περιγράψω καλύτερα. το κάνει ακόμα και με κλειστό εντελώς το τηλέφωνο.

 

βρήκα και αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2525225

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

πέρασα από 2 μαγαζιά που έχουν το lg g2 για ντέμο και κανένα δεν παρουσιάζει γραμμές.

 

φιλε μου καλησπερα και εγω το εχω παρει απο το birdphone σε λευκο χρωμμα ελληνικο και δεν μου παρουσιαζει κανενα απολυτος προβλημα ουτε με το gps το τεσταρα σημερα ουτε αυτες τις γραμμες που λες οποτε αυριο πρωι πρωι πηγαινετο στο μαγαζι να το στελουν στο service κανε λιγο υπομονη αφου ετσι ειναιθ αυτη η κολο ελλαδα να στο αντικαταστησουν

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα αντίστοιχη φωτό από άλλο site με ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Αυτές οι κάθετες γραμμές. Το ίδιο είναι και σε εσάς που λέτε ότι το κάνει;

εδώ το βρήκα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2574677

 

http://s23.postimg.org/giyjsfvwr/55_S9_Ktc_Bl_ZG_5_S_w_QKWEXUh.jpg

Edited by hotfixus

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα αντίστοιχη φωτό από άλλο site με ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Αυτές οι κάθετες γραμμές. Το ίδιο είναι και σε εσάς που λέτε ότι το κάνει;

εδώ το βρήκα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2574677

 

http://s23.postimg.org/giyjsfvwr/55_S9_Ktc_Bl_ZG_5_S_w_QKWEXUh.jpg

 

οχι φιλε μου το δικο μου δεν εχει τετοια πραγματα πηγαινε το αυριο στο μαγαζι πισω για να το στειλουν στο service και απετησε να σου δωσουν καινουργιο

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου το δικο μου δεν εχει τετοια πραγματα πηγαινε το αυριο στο μαγαζι πισω για να το στειλουν στο service και απετησε να σου δωσουν καινουργιο

 

το έχω κάνει ήδη. Για να δούμε.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Οι γραμμές βρε παιδιά είναι φυσιολογικές.Αυτή η τεχνολογία οθόνης έτσι είναι.Όλοι τις έχετε. Υπο γωνία στο φως με την οθονη κλειστη φαινονται.Φιλε μου μην τρελαινεσαι οτι εχεις θεμα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...