Jump to content

Πρόβλημα στην οθόνη (Γραμμές, flickering κτλ)


hotfixus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου δε σου 'χει βγαλει κιτρινιλα...καλα εισαι.

Περιπου καταλαβες το προβληματακι που με παρουσιασε η οθονη; Απλα θελω να ξερω αν ειναι φυσιολογικο ή αν πρεπει να το στειλω... Λες να εμφανιστηκε το θεμα λογω θερμοκρασιων;

Αν πάρω τηλ στην lg και εξηγήσω το θέμα αυτό θα μπορέσουν να μου πουνε αν το στείλω η οχι;

Γενικα να αρχίσω να ανησυχω μονο αν με εφανισει κιτρινιλα;

 

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά!! Η οθόνη μου εμφάνισε ένα θεματάκι...

Περιμετρικά η οθόνη είναι πιο φωτεινή από ότι στο κέντρο. Αυτό το κατάλαβα με υψηλή φωτεινότητα και σε γκρίζο φοντο οπου περιμετρικά ειναι σαν να ασπρίζει το γκρι χρώμα αλλά στο κέντρο ειναι κομπλέ. Έβγαλα και κάποιες φωτο αλλά δε φαίνεται δυστυχώς...

Παίζει να δημιουργήθηκε αυτό το θέμα ; Πρέπει να το στείλω για αλλαγή; Τι λέτε εσείς παιδιά;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως απλά παρατηρείς την ανομοιομορφία του οπίσθιου φωτισμού? Όλες οι οθόνες LCD το έχουν σε κάποιο βαθμό και δεν θεωρείται πρόβλημα εκτός εάν είναι ενοχλητικά εμφανές και σε μεγάλο εύρος συνθηκών.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως απλά παρατηρείς την ανομοιομορφία του οπίσθιου φωτισμού? Όλες οι οθόνες LCD το έχουν σε κάποιο βαθμό και δεν θεωρείται πρόβλημα εκτός εάν είναι ενοχλητικά εμφανές και σε μεγάλο εύρος συνθηκών.

Ισως φιλε μου να ειναι αυτο που λες. Η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι τοσο ενοχλητικο. Μονο σε γκρι φοντο με υψηλο φωτισμο γινεται αντιληπτο.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, δε μου φαινεται κατι υποπτο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, δε μου φαινεται κατι υποπτο.

Τοτε ολα κομπλε!!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε τώρα τελευταία πως πάνε απο οθόνες στην procordia?

Πριν 1 μηνα ειχανε ασπρες.

 

Εγω μαλλον θα περιμενω να περασει το βαρυ καλοκαιρι που καταπονει τοσο την οθονη λογο θερμοκρασιας και θα την αλλαξω μετα με το ρισκο ομως να μην εχουν. (Παω για την τεταρτη οθονη μου.)

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο οτι καταλαβα πρεπει να εχω bleeding στην οθονη. Αυτο το θεμα φτιαχνεται η οχι; Θελει να το στειλω procordia;

Το ειχα στειλει παλαιοτερα για αλλαγη οθονης λογο κιτρινιλας και bleeding. Το bleeding μου εμφανιστηκε και στην τωρινη οθονη.

Ο οπισθιος φωτισμος ειναι το λεγομενο bleeding να φανταστω ετσι;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχουν οθόνες τι γίνεται; απλά περιμενεις;

Ναι.........

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έστειλα και γω για οθόνη, κιτρινιλα επάνω αριστερά. Η αντιπροσωπεία της LG είναι η Procordia που αναφέρετε παραπάνω ή άσχετα τα 2 μαγαζιά; Το δικό μου το παρέλαβε η LG με Courier. Ελπίζω ως τη παρασκευή να το έχω πίσω..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έστειλα και γω για οθόνη, κιτρινιλα επάνω αριστερά. Η αντιπροσωπεία της LG είναι η Procordia που αναφέρετε παραπάνω ή άσχετα τα 2 μαγαζιά; Το δικό μου το παρέλαβε η LG με Courier. Ελπίζω ως τη παρασκευή να το έχω πίσω..

Ναι, ειναι η Procordia.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αριθμω την 4η οθόνη με κιτρινίλα... Και αν κάθε φορά που κιτρινιζε το έστελνα απευθείας σέρβις θα είχα αλλάξει καμια 15αρια...

Το χειρότερο είναι ότι με τα πολλά βάλε βγάλε που έχει φάει η κεραία του gps μετά την τελευταία επισκευή δεν είναι στα καλά της.. Και βαριέμαι να μπαίνω σε διαδικασία..

Εν τέλη παρόλο που έχω εγγύηση δεν το πάω, κουράστηκα! Ούτως ή άλλως είναι η δεύτερη μου συσκευή...

Βέβαια την χρήση που κάνω στο κινητό την κάνουν ελάχιστοι... Παρόλα αυτά δεν είναι δικαιολογία!

 

+ότι έχω αλλάξει 2φορες πλακέτα και μια φορά καπάκι λόγο gps...

Link to comment
Share on other sites

Αριθμω την 4η οθόνη με κιτρινίλα... Και αν κάθε φορά που κιτρινιζε το έστελνα απευθείας σέρβις θα είχα αλλάξει καμια 15αρια...

Το χειρότερο είναι ότι με τα πολλά βάλε βγάλε που έχει φάει η κεραία του gps μετά την τελευταία επισκευή δεν είναι στα καλά της.. Και βαριέμαι να μπαίνω σε διαδικασία..

Εν τέλη παρόλο που έχω εγγύηση δεν το πάω, κουράστηκα! Ούτως ή άλλως είναι η δεύτερη μου συσκευή...

Βέβαια την χρήση που κάνω στο κινητό την κάνουν ελάχιστοι... Παρόλα αυτά δεν είναι δικαιολογία!

 

+ότι έχω αλλάξει 2φορες πλακέτα και μια φορά καπάκι λόγο gps...

 

Ακριβως, μα ακριβως κι εγω τα ιδια εκτος της αλλαγης πλακετας.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...