Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Nexus 5 / 5X


aggelosn
 Κοινοποίηση

Τι πρόβλημα είχατε/έχετε στο Nexus 5 σας;  

301 members have voted

  1. 1. Τι πρόβλημα είχατε/έχετε στο Nexus 5 σας;

    • Νεκρά ή κολλημένα pixel
      20
    • "Κροτάλισμα" των Vol+/- και Power πλήκτρων
      37
    • Χαμηλή ένταση / κακή ποιότητα ήχου
      41
    • Πρόβλημα με το micro-USB καλώδιο
      9
    • Πρόβλημα με τη δόνηση
      9
    • Πρόβλημα με το σήμα
      31
    • Πρόβλημα με το LED
      18
    • Light bleeding
      15
    • Άλλο (αναφέρετε σε post)
      20
    • Κανένα
      101


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά δεν έχω τέτοιο θέμα με κροτάλισμα, εφόσον το πήρες πρόσφατα δεν δοκιμάζεις να το επιστρέψεις? Οι νέες παρτίδες δεν υποφέρουν κατα κανόνα απο αυτό το πρόβλημα οπότε αν στο αντικαταστήσουν το καινούργιο δεν θα έχει αυτό το θεματάκι πιθανότατα.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μα όπως γράφω κ πιο πανω ειναι σειρας 403.... Δεν ξέρω λοιπον τι πιθανότητα έχω σε πιθανή αντικατασταση να ειναι ανύπαρκτο το πρόβλημα....αν λοιπον ειναι κάτι που σε ενα βαθμο εμφανιζεται σχεδόν σε ολους ας το αποδεχτω κ εδώ τελειωνουμε με το ζήτημα. Αν όμως όντως στην παρτίδα αυτή έχουν διορθωθεί όλα αυτά κ στην τελικη όταν δίνεις 300ε για κινητό τηλέφωνο ,ίσως στο βαθμο που δεν ειναι κάτι δικαιολογημένο να έχει νόημα πιθανή αντικατασταση. Ταλαιπωρία βέβαια γιατί είμαι εκτός Αθήνας κ θα χρειαστεί να μείνω χωρις τηλεφωνο κλπ

 

Εκατσα και διάβασα κ τις 16 σελίδες του thread κ νομιζω πως δεν ειναι κάτι το διαφορετικό απο οτι οι περισσοτεροι έχετε πει σχετικα δηλαδη με το χαλαρό powerbutton. Ίσως ειναι τόσο τέλειο το κινητό πια που ψαχνομαστε υπερβολικά... Τι να πω!

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στην δικαιολογία της LG Hellas και όχι στο ατύχημα που αν σου έλεγαν για αυτό έχουν δίκιο.

 

Για τρίξε λίγο δόντια.

 

Μη μασάς.

 

Καινούργια κόλπα είναι πάλι αυτά, για αποφυγή νόμιμων δικαιωμάτων του Έλληνα καταναλωτή??

 

Οι νόμοι στην Ευρώπη είναι ξεκάθαροι και καμιά LG Hellas δεν μπορεί να τους αγνοεί!!

 

 

Αγγλία καλύπτεται κανονικά, σε κάθε περίπτωση.

 

Όπως δεν υπάρχει και καμία δικαιολογία για όλα τα χρώματα στο 16αρι σε θέματα Hardware τουλάχιστον, που διαβάζω άλλους φίλους και λένε.

 

Τωρα η lg φταιει ή η γουγλε? Διαβασε λιγο τους ορους αγορας συσκευης απο το google play και θα καταλαβεις γιατι του το ειπαν

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μα όπως γράφω κ πιο πανω ειναι σειρας 403.... Δεν ξέρω λοιπον τι πιθανότητα έχω σε πιθανή αντικατασταση να ειναι ανύπαρκτο το πρόβλημα....αν λοιπον ειναι κάτι που σε ενα βαθμο εμφανιζεται σχεδόν σε ολους ας το αποδεχτω κ εδώ τελειωνουμε με το ζήτημα. Αν όμως όντως στην παρτίδα αυτή έχουν διορθωθεί όλα αυτά κ στην τελικη όταν δίνεις 300ε για κινητό τηλέφωνο ,ίσως στο βαθμο που δεν ειναι κάτι δικαιολογημένο να έχει νόημα πιθανή αντικατασταση. Ταλαιπωρία βέβαια γιατί είμαι εκτός Αθήνας κ θα χρειαστεί να μείνω χωρις τηλεφωνο κλπ

 

Εκατσα και διάβασα κ τις 16 σελίδες του thread κ νομιζω πως δεν ειναι κάτι το διαφορετικό απο οτι οι περισσοτεροι έχετε πει σχετικα δηλαδη με το χαλαρό powerbutton. Ίσως ειναι τόσο τέλειο το κινητό πια που ψαχνομαστε υπερβολικά... Τι να πω!

 

Και γω το ίδιο πρόβλημα εχω,χαλαρό power button.Μην αγχώνεσαι,όλοι το έχουν...παρτίδα 402

Link to comment
Share on other sites

Μα όπως γράφω κ πιο πανω ειναι σειρας 403.... Δεν ξέρω λοιπον τι πιθανότητα έχω σε πιθανή αντικατασταση να ειναι ανύπαρκτο το πρόβλημα....αν λοιπον ειναι κάτι που σε ενα βαθμο εμφανιζεται σχεδόν σε ολους ας το αποδεχτω κ εδώ τελειωνουμε με το ζήτημα. Αν όμως όντως στην παρτίδα αυτή έχουν διορθωθεί όλα αυτά κ στην τελικη όταν δίνεις 300ε για κινητό τηλέφωνο ,ίσως στο βαθμο που δεν ειναι κάτι δικαιολογημένο να έχει νόημα πιθανή αντικατασταση. Ταλαιπωρία βέβαια γιατί είμαι εκτός Αθήνας κ θα χρειαστεί να μείνω χωρις τηλεφωνο κλπ

 

Εκατσα και διάβασα κ τις 16 σελίδες του thread κ νομιζω πως δεν ειναι κάτι το διαφορετικό απο οτι οι περισσοτεροι έχετε πει σχετικα δηλαδη με το χαλαρό powerbutton. Ίσως ειναι τόσο τέλειο το κινητό πια που ψαχνομαστε υπερβολικά... Τι να πω!

 

Εγώ με παρτίδα 401 έχω ακριβώς το ίδιο θέμα. Μην σκας. Κι εμένα με ενοχλούσε στην αρχή. Θέμα συνήθειας είναι. Μετά ούτε που θα το προσέχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω κι εγώ το 5 και απο χτες στα καλά καθουμενα χαμήλωσε η ενταση του ακουστικού.εκανα επαναφορά αλλά μάταια .Τηλεφωνήσατε στην lg για εγγύηση και μόλις είπα οτι είναι αγορασμενο απο playstore agglias μου ειπαν να απευθυνθω εκεί.έχει κανεις ανάλογη εμπειρία?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μα όπως γράφω κ πιο πανω ειναι σειρας 403.... Δεν ξέρω λοιπον τι πιθανότητα έχω σε πιθανή αντικατασταση να ειναι ανύπαρκτο το πρόβλημα....αν λοιπον ειναι κάτι που σε ενα βαθμο εμφανιζεται σχεδόν σε ολους ας το αποδεχτω κ εδώ τελειωνουμε με το ζήτημα. Αν όμως όντως στην παρτίδα αυτή έχουν διορθωθεί όλα αυτά κ στην τελικη όταν δίνεις 300ε για κινητό τηλέφωνο ,ίσως στο βαθμο που δεν ειναι κάτι δικαιολογημένο να έχει νόημα πιθανή αντικατασταση. Ταλαιπωρία βέβαια γιατί είμαι εκτός Αθήνας κ θα χρειαστεί να μείνω χωρις τηλεφωνο κλπ

 

Εκατσα και διάβασα κ τις 16 σελίδες του thread κ νομιζω πως δεν ειναι κάτι το διαφορετικό απο οτι οι περισσοτεροι έχετε πει σχετικα δηλαδη με το χαλαρό powerbutton. Ίσως ειναι τόσο τέλειο το κινητό πια που ψαχνομαστε υπερβολικά... Τι να πω!

 

και εγώ το έχω, παρτίδα 401. με την θήκη (sentio) δεν ακούγετε τίποτα!!!

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω κι εγώ το 5 και απο χτες στα καλά καθουμενα χαμήλωσε η ενταση του ακουστικού.εκανα επαναφορά αλλά μάταια .Τηλεφωνήσατε στην lg για εγγύηση και μόλις είπα οτι είναι αγορασμενο απο playstore agglias μου ειπαν να απευθυνθω εκεί.έχει κανεις ανάλογη εμπειρία?

Αν η συσκευή σου είναι το 16gb μαύρο τότε είναι υποχρεωμένοι να το αναλάβουν ,την 32 έκδοση οπως και τα άλλα χρώματα (κόκκινο /άσπρο ) δεν τα αναλαμβάνουν αφού σύμφωνα με αυτους δεν εισάγονται επίσημα απο την lg hellas .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτήν την περιπτωση που δεν καλύπτεται που προτείνεται να το πάω?υπάρχει περιπτωση να είναι θέμα ρύθμισης του ακουστικού?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Οσο αναφορα το home button, επειδη ειχα και την πρωτη παρτιδα, και τωρα εχω 403, ειναι ακριβως το ιδιο...ακουγεται, εχει ενα μικρο τζογο. Αλλα δεν ειναι κατι που θα ασχοληθω προσωπικα. Στο iPhone 5S που εχω ειναι 10 φορες χειροτερο! Σαν κουδουνιστρα κανει οταν το κουναω (και δεν ειναι η φωτογραφικη, ειναι το power button).

 

Θα συμφωνησω με τους φιλους που λενε, χαρειται τις συσκευες σας, και μην κολλατε με τετοια θεματακια. Ενα κουμπακι ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτό που 'έχω παρατηρήσει στη 1,5 μέρα συμβίωσης είναι το ότι ανεβάζει στο επάνω-πίσω μέρος θερμοκρασία όταν ενεργοποιώ wi-fi ή 3g και γενικά όταν ζορίζεται. Δεν μου φαίνεται και πολύ φυσιολογικό.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτό που 'έχω παρατηρήσει στη 1,5 μέρα συμβίωσης είναι το ότι ανεβάζει στο επάνω-πίσω μέρος θερμοκρασία όταν ενεργοποιώ wi-fi ή 3g και γενικά όταν ζορίζεται. Δεν μου φαίνεται και πολύ φυσιολογικό.....

 

Κακώς, να σου φαίνεται. Δεν έχει κάτι, απολαύστε υπεύθυνα που λέει και μια διαφήμιση.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ζεσταίνεται κυρίως σε 3g με κακό σήμα. Όταν λέω ζεσταίνεται 40 βαθμούς.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Όποιος παίζει παιχνίδια μπορεί να φτάσει και 70. Λογικό είναι. Εγώ έχω CPU temp xposed module και όποτε κάνω πολλά πράματα μαζί για πολλή ώρα πιάνει 50-55.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

καλα παιδια αυτο που επαθα απιστευτο.νομιζα οτι ειχα προβλημα με το ακουστικο αλλα τελικα....δεν ειχα προσεξει οτι δεν ειχε ξεκολλησει το στρογγυλο κοματακι του screen protector που εμπαινε στο μικροφονο.ολα καλα λοιπον!!!
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλα παιδια αυτο που επαθα απιστευτο.νομιζα οτι ειχα προβλημα με το ακουστικο αλλα τελικα....δεν ειχα προσεξει οτι δεν ειχε ξεκολλησει το στρογγυλο κοματακι του screen protector που εμπαινε στο μικροφονο.ολα καλα λοιπον!!!

 

εισαι απιστευτος :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά είτε στοκ είτε με custom rom, σε άνοιγμα εφαρμογών το iPhone 5 που έχω τις ανοίγει ταχύτερα! YouTube, viber, bbm, τηλέφωνο, weatherpro είναι σταθερά ταχύτερο. Δεν έχω βάλει άλλες εφαρμογές να δοκιμάσω
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά είτε στοκ είτε με custom rom, σε άνοιγμα εφαρμογών το iPhone 5 που έχω τις ανοίγει ταχύτερα! YouTube, viber, bbm, τηλέφωνο, weatherpro είναι σταθερά ταχύτερο. Δεν έχω βάλει άλλες εφαρμογές να δοκιμάσω

 

Με 5αρι που δοκιμάσαμε με το ξάδερφο μου ανοίξαμε το real racing και το nexus άνοιξε πιο γρήγορα. Σε ίντερνετ το ίδιο..

Το 5s ναι είναι ελάχιστα μπροστά από video που χάζευα στο YouTube.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 5s και οσες φορες εχω κανει τεστ το nexus ειναι οριακα ποιο γρηγορο ιδιως στο internet! Αλλα ρε παιδια δεν μπορουμε να συγκρινουμε το μεγεθος τις οθονης και την αναλυση του nexus με αυτα του iPhone 5s,αν το iPhone ειχε την οθονη του nexus θα ηταν αισθητα ποιο αργο!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχει βρει κανείς καμιά σωστή/ακίνδυνη λύση για να καθαρίσουμε τη σκόνη από τις τρυπούλες του ηχείου;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Nexus 5 / 5X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...