Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά λίγο τα φώτα σας το παρήγγειλα από εδώ http://www.etotalk.com/advanced_search_result.html?keyword=Lenovo+VIBE+Z&search_in_description=1&inc_subcat=1&productsort=1

και τους πλήρωσα και από επάνω 50+$ μέσω ems για πιο γρήγορα επειδή το βιαζόμουν άλλα το tracking μου βγάζει:

Timing Site Status

2014-05-12 18:09:00 XINHUI Posting

2014-05-12 18:43:58 SUDIYINGYE Despatch from Sorting Center

2014-05-12 19:12:47 JIANGMEN Arrival at Sorting Center

2014-05-12 19:30:20 JIANGMEN Despatch from Sorting Center

2014-05-13 00:36:00 GUANGZHOU Arrival at Sorting Center

2014-05-13 00:46:00 GUANGZHOU Handed over to Customs

2014-05-13 10:24:00 GUANGZHOU Released from Customs

2014-05-14 01:29:00 GUANGZHOU Despatch from Sorting Center

πήρα τα ΕΛΤΑ τηλέφωνο και μου είπανε ότι το δέμα δεν έχει φύγει ακόμα από κίνα ή ότι μπορεί να έχει χαθεί. ρωτάω τούς Κινέζους και αυτοί κάνουνε τον 'κινεζο' και δεν μπορώ να βγάλω άκρη γενικά . καμιά ιδέα τι παίζει και πως να κινηθώ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά λίγο τα φώτα σας το παρήγγειλα από εδώ http://www.etotalk.com/advanced_search_result.html?keyword=Lenovo+VIBE+Z&search_in_description=1&inc_subcat=1&productsort=1

και τους πλήρωσα και από επάνω 50+$ μέσω ems για πιο γρήγορα επειδή το βιαζόμουν άλλα το tracking μου βγάζει:

Timing Site Status

2014-05-12 18:09:00 XINHUI Posting

2014-05-12 18:43:58 SUDIYINGYE Despatch from Sorting Center

2014-05-12 19:12:47 JIANGMEN Arrival at Sorting Center

2014-05-12 19:30:20 JIANGMEN Despatch from Sorting Center

2014-05-13 00:36:00 GUANGZHOU Arrival at Sorting Center

2014-05-13 00:46:00 GUANGZHOU Handed over to Customs

2014-05-13 10:24:00 GUANGZHOU Released from Customs

2014-05-14 01:29:00 GUANGZHOU Despatch from Sorting Center

πήρα τα ΕΛΤΑ τηλέφωνο και μου είπανε ότι το δέμα δεν έχει φύγει ακόμα από κίνα ή ότι μπορεί να έχει χαθεί. ρωτάω τούς Κινέζους και αυτοί κάνουνε τον 'κινεζο' και δεν μπορώ να βγάλω άκρη γενικά . καμιά ιδέα τι παίζει και πως να κινηθώ??

 

3 μέρες έχουν περάσει, περίμενε κανά 2 μέρες ακόμα να δεις τι θα γίνει. Αν έχει πληρώσει με paypal έχεις την δυνατότητα του dispute, μην πανικοβάλεσαι.

Διάβασε τον οδηγό αποστολών για παραγγελίες από Κίνα. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375436

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς φίλε μου είναι 13 ημέρες και ακόμα το δέμα δέν φαίνεται πουθενά γιαυτό πανικοβάλλομαι :(

 

κάνε dispute στο paypal.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς φίλε μου είναι 13 ημέρες και ακόμα το δέμα δέν φαίνεται πουθενά γιαυτό πανικοβάλλομαι :(

Για μενα καλά κάνεις και ανησυχείς, γιατί ειδικά με το EMS θα έπρεπε να είναι ηδη στα χέρια σου απο 5-7η ημέρα.

Κάνε dispute στο paypal, ελπίζω να έχεις πληρώσει μεσω paypal...???

Link to comment
Share on other sites

και βέβαια με paypal πλήρωσα ,μόνο με αυτό για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο στις online αγορές :p . περιμένω μέχρι αύριο το πρωί που θα ανοίξουνε στην κίνα ελεου σ/κ και ανάλογα την απάντηση άπό etotaik και μαι λ στο paypaλ asap.

 

αυτό νόμισα και εγώ για ems 5-7 ημέρες , γιαυτό και τούς έσκασα άλλα 50+$ άλλα μάλλον πιάστηκα κορόιδο :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ το συγκεκριμένο τηλέφωνο (μάλλον από το to2c λόγω τιμής και δώρων).

 

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω όσους το έχουν ήδη στα χέρια τους 2-3 πράγματα:

1) αν η κάμερα τραβά ικανοποιητικές φωτογραφίες το βράδυ

2) αν είναι καλή η απόκριση (touch) της οθόνης

3) και το σημαντικότερο όλων για εμένα (είναι ο λόγος που απέκλεισα Jiagu G4S, THL T11 αν και θα με βόλευαν λόγω μικρότερου μεγέθους), αν το gps είναι επαρκές για πλοήγηση εντός Αθήνας στο αυτοκίνητο (στενά με δέντρα, ψηλές πολυκατοικίες κτλ) ή χάνει το σήμα κάθε τρεις και λίγο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τα σχόλιά σας μιας και δεν υπάρχει η δυνατότητα να το δω από κοντά.

Edited by ilpanos
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ το συγκεκριμένο τηλέφωνο (μάλλον από το to2c λόγω τιμής και δώρων).

 

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω όσους το έχουν ήδη στα χέρια τους 2-3 πράγματα:

1) αν η κάμερα τραβά ικανοποιητικές φωτογραφίες το βράδυ

2) αν είναι καλή η απόκριση (touch) της οθόνης

3) και το σημαντικότερο όλων για εμένα (είναι ο λόγος που απέκλεισα Jiagu G4S, THL T11 αν και θα με βόλευαν λόγω μικρότερου μεγέθους), αν το gps είναι επαρκές για πλοήγηση εντός Αθήνας στο αυτοκίνητο (στενά με δέντρα, ψηλές πολυκατοικίες κτλ) ή χάνει το σήμα κάθε τρεις και λίγο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τα σχόλιά σας μιας και δεν υπάρχει η δυνατότητα να το δω από κοντά.

 

1. είναι καλές

2. θα μπορούσε να είναι και καλύτερο, αλλά δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

3. είναι επαρκές.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Δε σας προβληματίζει καθόλου το σχετικά υψηλό του sar...???

Επίσης έχει αντιμετωπίσει κανείς κάποιο πρόβλημα επειδή έχει ενσωματωμένη μπαταρία...???

Σκέφτομαι κι εγω να το πάρω αλλά με προβληματίζουν τα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Δε σας προβληματίζει καθόλου το σχετικά υψηλό του sar...???

Επίσης έχει αντιμετωπίσει κανείς κάποιο πρόβλημα επειδή έχει ενσωματωμένη μπαταρία...???

Σκέφτομαι κι εγω να το πάρω αλλά με προβληματίζουν τα παραπάνω...

 

Όπως έχει προαναφεθεί το 1,4... που έχει είναι το μέγιστο που έχει, και σε αυτό παίζει ρόλο η ποιότητα του σήματος.

Επίσης είναι και δίκαρτο και πιθανόνο να οφείλεται εκεί το υψηλό sar.

Δηλαδή αν κουβαλάς 2 συσκευές πάνω σου είσαι καλύτερα; Το sar είναι στα αρνητικά του, αλλά δεν μπορείς να τα έχεις και όλα.

από εκεί και πέρα, μπορείς να χρησιμοποιείς bt, headphones, και το τηλάφωνο στο τσαντάκι και όχι την πάνω σου.

 

Με την μπαταρία μέχρι στίγμής κανένα πρόβλημα. Πολλά πλέον κινητά βγαίνουν με μη αποσπόμενη μπαταρία.

Edited by hotfixus

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Για δέστε εδώ http://www.pandawill.com/lenovo-k910-vibe-z-smartphone-snapdragon-800-quad-core-22ghz-55-inch-fhd-screen-2gb-16gb-android-42-p84300.html σαν default γλώσσα έχει μέσα και ελληνικά, και από όσο ξέρω αυτοί δεν περνάνε custom roms δίκες τους άλλα ότι έχει ι μαμά rom μέσα. παράξενο όμως γιατί η μαμά ρομ μέσα από όσο ξέρω έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά :confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Δε σας προβληματίζει καθόλου το σχετικά υψηλό του sar...???

Επίσης έχει αντιμετωπίσει κανείς κάποιο πρόβλημα επειδή έχει ενσωματωμένη μπαταρία...???

Σκέφτομαι κι εγω να το πάρω αλλά με προβληματίζουν τα παραπάνω...

 

Άμα είναι κρίσιμοι παράγοντες επιλογής το SAR και η ενσωματωμένη μπαταρία τότε πρέπει να πας σε octa της Mediatek που θα σε καλύπτουν και στα δύο. Θα χάσεις λίγο σε επιδόσεις όμως, όπως επίσης και σε κάμερα. Λόγω επεξεργαστή μπορεί να χάσεις και τις πολλές αναβαθμίσεις.

Με τους octa επεξεργαστές πλέον, οι επιλογές έχουν γίνει πολλές οπότε είναι καθαρά στην κρίση σου.

 

 

Αγόρασα την official θήκη (flip cover) της Lenovo από ebay. Είναι πολύ καλή και όποιος ενδιαφέρεται για θήκη αξίζει να την τσεκάρει.

Link to comment
Share on other sites

Τα Ελληνικά που έχει δεν θα είναι ολοκληρωμένα.

Εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ με Αγλλικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης εδώ και αρκετές ημέρες έχω kitkat και συγκεκριμένα την 1420, και λειτουργεί πάρα πολύ καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άμα είναι κρίσιμοι παράγοντες επιλογής το SAR και η ενσωματωμένη μπαταρία τότε πρέπει να πας σε octa της Mediatek που θα σε καλύπτουν και στα δύο. Θα χάσεις λίγο σε επιδόσεις όμως, όπως επίσης και σε κάμερα. Λόγω επεξεργαστή μπορεί να χάσεις και τις πολλές αναβαθμίσεις.

Με τους octa επεξεργαστές πλέον, οι επιλογές έχουν γίνει πολλές οπότε είναι καθαρά στην κρίση σου.

 

 

Αγόρασα την official θήκη (flip cover) της Lenovo από ebay. Είναι πολύ καλή και όποιος ενδιαφέρεται για θήκη αξίζει να την τσεκάρει.

 

για δώσε λινκ σε παρακαλώ.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

για δώσε λινκ σε παρακαλώ.

 

http://www.ebay.com/itm/111242530695?var=410257227092&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Σκρόλαρε λίγο πιο κάτω. Την έχουν μπόλικοι πωλητές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.Παρακολουθω μερες τα διαφορα που γραφονται για το συγκεκριμενο κινητο (κ910) και επειδη με ενδιαφερει πολυ ειπα να ρωτησω κανα δυο πραγματακια.

1>τελικα υποστηριζει τα Ελληνικα στο μενου του?

2>οταν λεμε εχει ενσωματωμενη μπαταρια?τι εννοουμε,ηρθε η ωρα τις μπαταριας στελνουμε και το κινητο?:confused:

Παντως μπραβο σε ολους εσας που εχετε απαντησεις και λυσεις για ολα.Πραγματικα,χωρις εσας, σε πολλα πραγματα σηκωνουμε τα χερια μας ψηλα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης εδώ και αρκετές ημέρες έχω kitkat και συγκεκριμένα την 1420, και λειτουργεί πάρα πολύ καλά.

 

Ποια έχεις βάλει ακριβώς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις βάλει ακριβώς;

 

αυτή που αναφέρω 14_20. την 14_21 δε την έχω δοκιμάσει.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε δοκιμή και στις δύο μου κλειδώνει bootloader, σβήνει τα πάντα στην sd, χάνει το cwm και δεν είναι και rooted. Και σε εσένα έτσι είναι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε δοκιμή και στις δύο μου κλειδώνει bootloader, σβήνει τα πάντα στην sd, χάνει το cwm και δεν είναι και rooted. Και σε εσένα έτσι είναι;

 

Ναι θέλει να του φορτώσεις το root αμέσως μετά την ROM. Τα υπόλοιπα είναι όπως τα λες.

 

Το κινητό επιστρέφεται πίσω στο μαγαζί μιας και είχε 2 θεματάκια. Οπότε δεν θα έχω πια να δοκιμάζω. Κρίμα γιατί ήθελα να το κρατήσω.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το θέμα είναι πως μετά το rom flashing από cwm, σβήνονται όλα από την εσωτερική μνήμη και δεν υπάρχει supersu updater για να flashαρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως μετά το rom flashing από cwm, σβήνονται όλα από την εσωτερική μνήμη και δεν υπάρχει supersu updater για να flashαρεις.

 

Θα σας φτιαξω εναν οδηγο αυριο για να φλασαρεις και ροοτ και gapps στην official 1.5_1420 και να δουλευουν ολα ρολοι οπως ειναι το δικο μου. Απλα χρονο θα εχω αυριο.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Ναι θέλει να του φορτώσεις το root αμέσως μετά την ROM. Τα υπόλοιπα είναι όπως τα λες.

 

Το κινητό επιστρέφεται πίσω στο μαγαζί μιας και είχε 2 θεματάκια. Οπότε δεν θα έχω πια να δοκιμάζω. Κρίμα γιατί ήθελα να το κρατήσω.

Τί θεματάκια είχε, απο πού το είχες πάρει?

Link to comment
Share on other sites

1. είναι καλές

2. θα μπορούσε να είναι και καλύτερο, αλλά δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

3. είναι επαρκές.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!

 

Το παράγγειλα και εγώ (από to2c) και περιμένω να παραλάβω.

 

Ναι θέλει να του φορτώσεις το root αμέσως μετά την ROM. Τα υπόλοιπα είναι όπως τα λες.

 

Το κινητό επιστρέφεται πίσω στο μαγαζί μιας και είχε 2 θεματάκια. Οπότε δεν θα έχω πια να δοκιμάζω. Κρίμα γιατί ήθελα να το κρατήσω.

 

Δηλαδή, τι πρόβλημα αντιμετώπισες? Ρωτάω ώστε μόλις παραλάβω να ελέγξω και το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας φτιαξω εναν οδηγο αυριο για να φλασαρεις και ροοτ και gapps στην official 1.5_1420 και να δουλευουν ολα ρολοι οπως ειναι το δικο μου. Απλα χρονο θα εχω αυριο.

Η official 1.5 1420 είναι stable version. Συνήθως στις stable εκδόσεις της VIBE δεν έμπαιναν τα gapps (τουλάχιστον στο s820 που γνωρίζω και φυσικά και εσύ γνωρίζεις φίλε aloialone). Αυτό το θέμα το έχεις ξεπεράσει στο Κ910;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...