Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και δεν το συνηθίζω από τόσο νωρίς... Το παράγγειλα από το Pandawill. Όταν έρθει θα σας κάνω εγώ ένα mini review.

 

PANDAWILL.COM

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

14 gb free

 

Χθες το βράδυ το παράγγειλα και το μεσημέρι μου έδωσαν tracking number!

Το περίεργο είναι ότι από ότι γράφουν το στείλανε μέσω TNT και το tracking number παραπέμπει σε ολλανδικό courier. Εγώ διάλεξα free post by Singapore post.

Και εσένα με παρόμοιο τρόπο έφτασε; Δεν πιστεύω να το παραλάβει ιδιωτικός courier εδώ και να έχω θέμα...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα,
Link to comment
Share on other sites

To K910 είναι dual SIM 3G.

Το K910L είναι Single SIM αλλά 4G.

Στην Ασία έχει περίπου 310 ευρώ το 4G, συμπεριλαμβανομένης της επιστροφής του φόρου σχεδόν 6% στο αεροδρόμιο.

Εννοώ φυσικά αν πας ο ίδιος να το πάρεις από κατάστημα και όχι από ηλεκτρονικό κατάστημα.

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω τη συγκεκριμένη συσκευή, αλλά δυσκολεύομαι να καταλήξω απο ποιο site να το παραγγείλω (δεν έχω προηγούμενη εμπειρία). Απο κάποια ανάγνωση στο forum, μάλλον θα κινηθώ μεταξύ to2c και pandawill. Τι λέτε; Υπάρχει κάτι σημαντικό που πρέπει να προσέξω; Να επιλέξω απλή αποστολή (Singapore post ή Hong Kong post); Πόσες ημέρες να υπολογίζω; Είναι σίγουρο ότι δεν θα μπλέξω με τελωνείο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας.

 

ΥΓ: Όσον αφορά το menu της συσκευής, υποστηρίζει by default Ελληνικά στο menu και τα μηνύματα ή πρέπει να το ζητήσω;

Edited by vasilisv74
Link to comment
Share on other sites

Με Singapore post ηρθε η συσκευή σε περιπου 25 μερες.

 

Περίεργα πράγματα :confused:

 

Εμένα όντως με TNT το έστειλαν και σήμερα μάλιστα έβγαλε status update στο site τους. Ελπίζω να μην γίνει καμία στραβή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω, αμα παθει καποιο προβληματακι το ακινητο ποιος επιβαρυνεται Μεταφορικα και Προβλήματα Κινητου? απο to2c παραγγελία!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα, κατοχος κι εγω του K910 απο σημερα ωστοσο εχω καποια θεματακια. Περασα την τελευταια official η οποια εχει μονο κινεζικα- αγγλικα. Στη ρομ υπαρχουν πολλα κινεζικα apps, το θεμα μου ειναι, ποια απο αυτα μπορουν να απεγκατασταθουν? Οσοι γνωριζετε, δωστε μου τα φωτα σας! Ευχαριστωωωω! :)

Το θεμα μου ειναι πως η εφαρμογη Youtube τρωει force close...

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα χρειαστεί να το κάνεις root για να πετάξεις ότι δεν θέλεις. Μπορείς να πετάξεις και το youtube app και να κάνεις εγκατάσταση από το market.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να το κάνεις root για να πετάξεις ότι δεν θέλεις. Μπορείς να πετάξεις και το youtube app και να κάνεις εγκατάσταση από το market.

 

Ειμαι ρουτ φυσικα, το προβλημα ειναι οτι αμα βγαλω καποια system apps κολλαει πχ το play store. Αυτο που σιγουρα δεν πρεπει να σβησετε (για να μην εχει θεμα το Play Store) ειναι το SECUREit.

Για το youtube δε βρηκα λυση και κατεβασα αλλο app. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Για το youtube δε βρηκα λυση και κατεβασα αλλο app. :wacko:

 

Τελικα ολα καλα και με την εφαρμογη του youtube. Δεν ξερω αν η google εκανε καποιο update αλλα τωρα δεν εχει force close.

 

Εχοντας τη συσκευη για 2 μερες, μπορω να πω παντως οτι αξιζει τα λεφτα της.

 

Η οθονη ειναι αψογη με πολυ καλες γωνιες θεασης και επιπλεον επιλογες για τη ρυθμιση των χρωματων της κλπ.

Ο επεξεργαστης ειναι ο γνωστος μας 800αρης με ο,τι αυτο συνεπαγεται. Σε αυτο προστιθεται και η 2gb ram και καλυπτονται οι multitasking απαιτησεις.

Η καμερα (13mp), οπως εχει ηδη ειπωθει, ειναι πολυ καλη επισης. Οι φωτογραφιες ειναι καθαρες με ωραια χρωματα και γρηγορη στις ληψεις. Η μπροστινη καμερα ειναι απο τις καλυτερες front facing καμερες της αγορας με πραγματικα 5mp αναλυσης φακο.

Απο την αλλη το βιντεο δεν ειναι καλης ποιοτητας. Υπαρχει προβλημα στο focus κατα τη διαρκεια ληψης ενω εντονος ειναι και ο θορυβος στην εικονα. Το θεμα ειναι σιγουρα software και ειναι κατι που θα πρεπει η Lenovo να επιλυσει. Το 720p βιντεο του αλκατελ μου εχει πολυ καλυτερη εικονα στο βιντεο τοσο σε χρωματα οσο και σε αναλυση (δε μιλαω για pixels αλλα ποιοτητα εικονας).

Ως προς το software, εχω την εκδοση 1411 της vibe rom της lenovo (απο needrom) η οποια τρεχει απροβληματιστα και προσφερει smooth εμπειρια χρησης χωρις προβληματα. Εχει μονο αγγλικα και κινεζικα ενω υπαρχουν και κινεζικα apps, με τα περισσοτερα να μπορουν να διαγραφουν.

Οι δυνατοτητες παραμετροποιησης της εμφανισης της ρομ προσφερονται απο την ιδια τη lenovo, τοσο ως προς το εκαστοτε theme οσο και σε ο,τι εχει να κανει με notification bar, unlock screen κλπ.

Προσωπικα προτιμησα το Nova Launcher για λογους εμφανισης αλλα και λογω app drawer.

Για τους fans των benchmarks (αν και δεν τα βρισκω και τοσο ουσιωδη) να αναφερω οτι το κινητο σκοραρει πανω απο 35000.

Σε ο,τι εχει να κανει με ποιοτητα στις κλησης ομιλιας, το κινητο τα παει μια χαρα. Το ιδιο και στα μηνυματα (Handcent sms για οποιον θελει ελληνικα με 160 χαρακτηρες στα sms).

Gps χρησιμοποιησα με το Sygic. Το κλειδωμα των δορυφορων (χωρις wifi, data ή αλλη υποβοηθηση) εγινε σε δευτερολεπτα χωρις να χαθει το στιγμα στη διαρκεια πλοηγησης ενω η πιξιδα επισης λειτουργησε μια χαρα.

Ως προς την μπαταρια, δεν μπορω να εχω πληρη εικονα αλλα τα δειγματα ειναι μεχρι στιγμης θετικα.

Χρησιμη εφαρμογη για στατιστικα μπαταριας μιας και στα system settings δεν εμφανιζονται καλο θα ηταν να κατεβαζατε την εφαρμογη battery stats γιατι στη stock app Power Manager δεν εμφανιζονται και πολλα στατιστικα οπως πχ ωρες ανοιχτης οθονης.

Υπενθυμιζω οτι υπαρχουν τα αρνητικα της μνημης στα 16gb με τα 12gb να ειναι διαθεσιμα στο χρηστη και το SAR στα 1,4.

 

Αυτη τη στιγμη ειναι το πιο ισχυρο δικαρτο της αγορας και στα 300 περιπου € ειναι μια επιλογη που δικαιολογει τα χρηματα της. Η αμεσως καλυτερη επιλογη σε δικαρτο απο πλευρας επιδοσεων ειναι το TCL S960 ή Alcatel Idol X+ το οποιο εχει χαμηλοτερο SAR αλλα δεν ειναι phablet (εχει 5 inch screen).

Αυτα, συγγνωμη αν κουρασα! :)

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος, πως δικαιολογείται η τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή μεταξύ των γνωστών site που εμφανίζονται στο forum; Κάποια το δίνουν κοντά στα 300€, ενώ σε ορισμένα η τιμή του φτάνει τα 500€. Τι συμβαίνει; Παίζει τα φτηνά να μην είναι original;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος, πως δικαιολογείται η τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή μεταξύ των γνωστών site που εμφανίζονται στο forum; Κάποια το δίνουν κοντά στα 300€, ενώ σε ορισμένα η τιμή του φτάνει τα 500€. Τι συμβαίνει; Παίζει τα φτηνά να μην είναι original;

 

Το δικο μου 310€ το πηρα και ειναι καραοριτζιναλ επομενως η διαφορα τιμης δικαιολογειται απο την προσπαθεια ορισμενων να βγαλουν παραπανω κερδος. Πονταρουν στα high end specs κι ανεβαζουν την τιμη. Ομως στα γνωστα site εγω 300-300κατι το βρηκα (βλεπε to2c).

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου 310€ το πηρα και ειναι καραοριτζιναλ επομενως η διαφορα τιμης δικαιολογειται απο την προσπαθεια ορισμενων να βγαλουν παραπανω κερδος. Πονταρουν στα high end specs κι ανεβαζουν την τιμη. Ομως στα γνωστα site εγω 300-300κατι το βρηκα (βλεπε to2c).

 

Αναφέρομαι σε περιπτώσεις σαν αυτή:

http://www.geekbuying.com/item/Lenovo-K910-5-5inch-FHD-IPS-Screen-Qualcomm-MSM8974-2-2GHz-Quad-Core-Smartphone-2GB-16GB-13-0MP-Camera-3G-GPS---Silver-322411.html

 

Στα specs μάλιστα αναφέρει ότι πρόκειται για original.

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω ότι στην Ασία, όπως Ινδία, Ταϊλάνδη, στις χώρες δηλαδή με τις περισσότερες πωλήσεις της Lenovo, κυκλοφορεί μόνο το 4G και δεχεται μία SIM.

Το μοντέλο είναι το K910L και έχει απαγορευτεί από την Lenovo η πώλησή του στην Ευρώπη, συμπεριλαμβανομένης της Γερμανίας.

 

Το έχω δοκιμάσει με True Move 4G δίκτυο.

 

Η τιμή του κυμαίνεται στα 300 Ευρώ ανάλογα με το rate του Ευρώ και με επιστροφή σχεδόν φόρου 6%.

 

Η μπαταρία με λογική χρήση λίγο από όλα και με συνεχώς ανοιχτά 3 με 4 προγράμματα κοινωνικής δικτύωσης κρατά 2 ημέρες.

 

Στο Antutu benchmark φθάνει πάνω από 36000 με κλειστά όλα τα προγράμματα, δηλαδή ξεπερνά το LG G2 και το Samsung Galaxy Note 3.

 

Όσο για την εσωτερική κάμερα δεν παίζεται.

Το βίντεο της εξωτερικής με την τελευταία επίσημη αναβάθμιση είναι εξαιρετικό, πολύ υψηλής ποιότητας, κατά την γνώμη μου καλύτερο από του Note 3.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα η Lenovo δεν πουλάει ΚΑΝΕΝΑ κινητό στην ευρώπη ( και γερμανία), εκτός από ρωσία και τσεχία αν θυμάμαι καλά, λόγω δικαιωμάτων, πατεντών, νομικών θεμάτων γενικώς. Για αυτό και αγόρα την Motorolla, για να μπει ευρώπη/ΗΠΑ. Υπάρχει σχετική ανακοίνωση στο ελληνικό site της lenovo.

Πάντως αυτό το K910L δεν θυμάμαι να το έχω πετύχει κάπου και μου κίνησε την περιέργεια....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να κατεβασω το PC suite αλλα το εχει μονο στα κινεζικα και δεν βρισκω πουθενα επιλογη για γλωσα.Ξερει κανενας που και πως θα το βρω στα αγγλικα??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να κατεβασω το PC suite αλλα το εχει μονο στα κινεζικα και δεν βρισκω πουθενα επιλογη για γλωσα.Ξερει κανενας που και πως θα το βρω στα αγγλικα??

 

Αυτό το δοκίμασες!?

http://en.miui.com/thread-5291-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πηρα χθες το κινητο και προσπαθησα να φλασαρω την τελεταια ROM KitKat 4.4.2 απο το Needrom. Το εκανα απο το recovery και τωρα το κινητο εχει κολλησει στο σημα της Lenovo και δεν ανοιγει. Καμμια ιδεα για το πως θα το ξεκολλησω; Προσπαθησα να μπω σε factory mode με volume up + power αλλα δεν κανει τιποτα. Δοκιμασα και με το volume down και πατωντας το κουμπια την ωρα που το συνδεσα στον υπολογιστη.

Δεν προλαβα να το δουλεψω ουτε μια ωρα συνολο!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πηρα χθες το κινητο και προσπαθησα να φλασαρω την τελεταια ROM KitKat 4.4.2 απο το Needrom. Το εκανα απο το recovery και τωρα το κινητο εχει κολλησει στο σημα της Lenovo και δεν ανοιγει. Καμμια ιδεα για το πως θα το ξεκολλησω; Προσπαθησα να μπω σε factory mode με volume up + power αλλα δεν κανει τιποτα. Δοκιμασα και με το volume down και πατωντας το κουμπια την ωρα που το συνδεσα στον υπολογιστη.

Δεν προλαβα να το δουλεψω ουτε μια ωρα συνολο!!!!!!!!!!!

 

Κατεβαζεις 1. https://docs.google.com/file/d/0B1S0LCuXCnnmSWh6NGJmSE1BUWc/edit ADB

2. http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407569476 RECOVERY (ΞΕΖΙΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΙΣ ΣΚΕΤΟ RECOVERY)

3. http://pub.ota.lenovomm.com/VIBEROM/DEV/DEV1413/VIBEROM_V1.0_1413_DEV_K910_NK_CBF6.zip

(ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΕ ΤΗΝ ΣΕ VIBEROM1413 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΖΙΠΑΡΕΙΣ)

 

ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ ADB ΜΕ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΩΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ

ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΖΕΙΣ ΜΕΣΑ ΤΟ RECOVERY ΚΑΙ ΤΟ VIBEROM1413

ΤΗΝ ΡΟΜ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΕΣ ΣΤΟ 3ο ΒΗΜΑ(ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΖΙΠΑΡΕΙΣ)

ΤΡΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΗ Minimal ADB and Fastboot ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΩΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ

ΣΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΕΝΑ CMD ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΕΝΤΟΛΩΝ

ΚΡΑΤΑΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΑΤΗΜΕΝΑ POWER VOLUME+ KAI VOLUME- ΟΤΑΝ ΔΕΙΣ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ LENOVO ΑΣΕ ΤΟ POWER ΚΑΙ ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ RECOVERY

ΣΕΝΔΕΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟ PC

ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΟ RECOVERY ΠΑΣ ME TA VOLUME κΟΥΜΠΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ apply update from adb ΚΑΙ ΠΑΤΑΣ POWER

ΣΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΤΟΥ ADB ΔΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ adb sideload VIBEROM1413.ZIP ΚΑΙ ΠΑΤΑΣ ENTER

 

 

ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΕΙ ΣΕ RECOVERY ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ RECOVERY.

 

ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΦΙΛΟΣ devblast

Απενεργοποιηστε το τηλεφωνο --> Τρεξτε το minimal ABD and fastboot σαν admin--> γραψτε απλα fastboot boot recovery.img (μην πατησετε ακομη enter)--> πατηστε και τα δυο κουμπια της εντασης και συνδεστε το τηλεφωνο στον υπολογιστη με το usb--> μολις κανει την δονηση πατηστε το enter. Θα σας γραψει οτι η διαδικασια ολοκληρωθηκε.

 

ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΠΛΕ ΛΑΜΠΑΚΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΑΝΩ ΠΑΝΩ ΑΝΑΜΕΝΟ. ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ.

 

ΥΓ. ΤΟ RECOVERY ΕΔΩ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ 2 ΑΛΛΕΣ ΕΝΤΟΛΕΣ ΟΤΑΝ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ CWM RECOVERY.

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις 1. https://docs.google.com/file/d/0B1S0LCuXCnnmSWh6NGJmSE1BUWc/edit ADB

2. http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407569476 RECOVERY (ΞΕΖΙΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΙΣ ΣΚΕΤΟ RECOVERY)

3. http://pub.ota.lenovomm.com/VIBEROM/DEV/DEV1413/VIBEROM_V1.0_1413_DEV_K910_NK_CBF6.zip

(ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΕ ΤΗΝ ΣΕ VIBEROM1413 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΖΙΠΑΡΕΙΣ)

 

ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ ADB ΜΕ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΩΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ

ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΖΕΙΣ ΜΕΣΑ ΤΟ RECOVERY ΚΑΙ ΤΟ VIBEROM1413

ΤΗΝ ΡΟΜ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΕΣ ΣΤΟ 3ο ΒΗΜΑ(ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΖΙΠΑΡΕΙΣ)

ΤΡΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΗ Minimal ADB and Fastboot ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΩΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ

ΣΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΕΝΑ CMD ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΕΝΤΟΛΩΝ

ΚΡΑΤΑΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΑΤΗΜΕΝΑ POWER VOLUME+ KAI VOLUME- ΟΤΑΝ ΔΕΙΣ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ LENOVO ΑΣΕ ΤΟ POWER ΚΑΙ ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ RECOVERY

ΣΕΝΔΕΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟ PC

ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΟ RECOVERY ΠΑΣ ME TA VOLUME κΟΥΜΠΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ apply update from adb ΚΑΙ ΠΑΤΑΣ POWER

ΣΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΤΟΥ ADB ΔΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ adb sideload VIBEROM1413.ZIP ΚΑΙ ΠΑΤΑΣ ENTER

 

 

ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΕΙ ΣΕ RECOVERY ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ RECOVERY.

 

ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΠΛΕ ΛΑΜΠΑΚΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΑΝΩ ΠΑΝΩ ΑΝΑΜΕΝΟ. ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ.

 

ΥΓ. ΤΟ RECOVERY ΕΔΩ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ 2 ΑΛΛΕΣ ΕΝΤΟΛΕΣ ΟΤΑΝ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ CWM RECOVERY.

 

Καλησπερα και ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. Προσπαθησα να κανω αυτα που λες αλλα το κινητο δεν νιωθει. Ανοιγει βγαζει το σημα της Lenovo και μετα τπτ απολυτως. Δοκιμασα ολους τους πιθανους συνδυασμους με τα κουμπια και το καλωδιο ή χωρις αλλα δεν μπορω να μπω σε recovery με κανενα τροπο. Το κινητο οταν το συνδεσα σε αλλο laptop εδειξε να κανει εγκατασταση την συσκευη αλλα το fastboot δεν μπορει να την βρει, ουτε εγω στην διαχειριση συσκευων.

Επισης οταν παταω αρκετες φορε τα κουμπακια, σε καποια φαση κανει μονο οτι ανοιγει, δονειται αλλα σημα δεν βγαζει (προφανως πεφτει η μπαταρια). Οταν το συνδεω, αναβει κοκκινο λαμπακι πανω και μετα οταν παρει λιγο τα πανω του ανοιγει βγαζει το σημα αλλα δεν bootαρει.

Οταν κραταω πατημενα τα κουμπια ολα μαζι αρκετη ωρα (ειδα κατι αναλογο στο needrom) απλα ανοιγοκλεινει και βγαζει το σηματακι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. Προσπαθησα να κανω αυτα που λες αλλα το κινητο δεν νιωθει. Ανοιγει βγαζει το σημα της Lenovo και μετα τπτ απολυτως. Δοκιμασα ολους τους πιθανους συνδυασμους με τα κουμπια και το καλωδιο ή χωρις αλλα δεν μπορω να μπω σε recovery με κανενα τροπο. Το κινητο οταν το συνδεσα σε αλλο laptop εδειξε να κανει εγκατασταση την συσκευη αλλα το fastboot δεν μπορει να την βρει, ουτε εγω στην διαχειριση συσκευων.

Επισης οταν παταω αρκετες φορε τα κουμπακια, σε καποια φαση κανει μονο οτι ανοιγει, δονειται αλλα σημα δεν βγαζει (προφανως πεφτει η μπαταρια). Οταν το συνδεω, αναβει κοκκινο λαμπακι πανω και μετα οταν παρει λιγο τα πανω του ανοιγει βγαζει το σημα αλλα δεν bootαρει.

Οταν κραταω πατημενα τα κουμπια ολα μαζι αρκετη ωρα (ειδα κατι αναλογο στο needrom) απλα ανοιγοκλεινει και βγαζει το σηματακι...

 

100% δεν κανεις σωστα την διαδικασια. Δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπορει να μπει στο μαμα recovery. Ολο το θεμα ειναι να μπει εκει. Μετα κανεις οτι σου γραφω και εισαι οκ. Ασε το κινητο στο ρευμα κανα 2 ωρες για να εχεις και μπαταρια και δοκιμασε ολους τους πιθανους τροπους.

Δες και αυτο.

 

Μολις το δοκιμασα και στο δικο μου. Λοιπον κρατας και τα 3 κουμπια μεχρι να κανει δονηση, αφηνεις το power και οταν δεις και το logo της Lenovo αφηνεις και τα αλλα 2. Βεβαια επειδη εσσενα ανοιγοκλεινει συνεχεια δες μηπως την ωρα που πατας τα κουμπια κανει 2 φορες δονηση. Την μια για το κλεισιμο και την αλλη για το ανοιγμα. Αν σου κανει 2 τοτε θα περιμενεις την δευτερη δονηση για να αφησεις το power.

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...