Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

28/4 παρηγγειλα, σημερα το πηρα

Ουτε με nova launcher γινετα τιποτα. Unfortunately, settings has stopped

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικα, δεν μ αρεσει η ρομ που μου εβαλαν:

VIBEROM_V1.0_1407_2_ST_K910

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανε αναβαθμιση μεσω recovery σε νεοτερη εκδοση. Εγω εχω την 1411 και ειμαι μια χαρα αλλα και η 1415 ειναι καλη αποτι λενε οι περισσοτεροι χρηστες.
Link to comment
Share on other sites

Κανε αναβαθμιση μεσω recovery σε νεοτερη εκδοση. Εγω εχω την 1411 και ειμαι μια χαρα αλλα και η 1415 ειναι καλη αποτι λενε οι περισσοτεροι χρηστες.

 

Μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ με τον οδηγο?

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό,

 

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-k910-vibe/

 

και αυτό,

 

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-vibe-z-k910-latest-updates-01-04-2014/

 

απλά ψάξτο λίγο για να είσαι σίγουρος.

 

το τηλ. δεν το έχω ακόμα για να σου πώ αν λειτουργούν ή όχι.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό,

 

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-k910-vibe/

 

και αυτό,

 

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-vibe-z-k910-latest-updates-01-04-2014/

 

απλά ψάξτο λίγο για να είσαι σίγουρος.

 

το τηλ. δεν το έχω ακόμα για να σου πώ αν λειτουργούν ή όχι.

 

Σ ευχαριστω. Το θεμα μου ειναι οτι δεν ξερω πως να κανω τη διαδικασια. Ψαχνω οδηγους στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό για root,

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2597590

 

μια ερώτηση, με dhl παρέλαβες τόσο γρήγορα;

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα στα χερια μου και ειναι οντως παρα πολυ καλο. Εχω δυο θεματακια προς το παρον. Πρωτο και κυριοτερο, εχει μεσα την εκδοση 4.2.2 του Android. Ειναι ρουταρισμενο το τηλεφωνο και οταν ππαταω στο system update κρασαρουν τα settings. Ετσι παει με το ρουτ?

Και δευτερο, δεν εχει clock widget Καθολου το τηλεφωνο. Εχει μερικα ωραια θεματακια που δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω στην ουσια, αφου δεν βρισκω καν το ρολοι

 

Και τελος, στο lock screen, μ εκλειστο το καπακι της θηκης, μου λεει please add city για να μου δειξει τον καιρο. Δεν βρισκω πως

 

από πιο site το πήρες? εγώ το έχω παραγγείλει από το etotaik και τους είπα να μου το rootαρουνε και να μου περασουνε την δικιά τους custom rom που έχουνε .

Link to comment
Share on other sites

Απο το to2c. Κι εγω το ιδιο εκανα αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος απο τη ρομ. Οχι οτι εχει κατι σοβαρο, μικροθεματακια. Το χειροτερο ειναι οτι η μεταφραση στα αγγλικα δεν ειανι αψογη και εμενα αυτο μου καθεται ασχημα. Το θεμα ιεναι οτι δεν εχω κανει ποτε ροοτ κι απ οτι βλεπω καθε συσκευη εχει τη διαδικασια της. Δεν βρηκα ακομα κατι για το κ910, οποτε, οποιος το χει κανει, παρακαλω να με διαφωτισει.

Ευχαριστω

 

hotfixus ευχαριστω αλλα τον βλεπω κι αυτον που εφτιαξε τον οδηγο οτι δεν ειναι και πολυ σιγουρος, οποτε σαν ασχετος, προτιμω να μην τον παρακολουθησω

Link to comment
Share on other sites

Απο το to2c. Κι εγω το ιδιο εκανα αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος απο τη ρομ. Οχι οτι εχει κατι σοβαρο, μικροθεματακια. Το χειροτερο ειναι οτι η μεταφραση στα αγγλικα δεν ειανι αψογη και εμενα αυτο μου καθεται ασχημα. Το θεμα ιεναι οτι δεν εχω κανει ποτε ροοτ κι απ οτι βλεπω καθε συσκευη εχει τη διαδικασια της. Δεν βρηκα ακομα κατι για το κ910, οποτε, οποιος το χει κανει, παρακαλω να με διαφωτισει.

 

μάλιστα, όποτε θα περιμένω και εγώ το δικό μου από το etotaik να τσεκάρω την δικιά τους rom. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλο θέμα. Είχα αλλάξει όλα τα νούμερα μου και πρόσθεσα το +30. Τώρα παρατήρησα οτι εναν αριθμό μου τον έβγαλε σαν άγνωστο και μόλος έβγαλα το +30 τον αναγνώρισε. Τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλο θέμα. Είχα αλλάξει όλα τα νούμερα μου και πρόσθεσα το +30. Τώρα παρατήρησα οτι εναν αριθμό μου τον έβγαλε σαν άγνωστο και μόλος έβγαλα το +30 τον αναγνώρισε. Τι παιζει?

Εξαρταται απο τον παροχο και το πως εμφανιζει τα νουμερα που σε καλουνε. Αν τα εμφανιζει με ή χωρις το +30 δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα μου αρεσε η viberom απο το to2c , και κατεβασα την K910_SS_S_2_040_0109_131226 , οπου μετα την ρουταρα με τον οδηγο απο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2597590.

 

Τελικα κατεληξα σε viberom 1.1.1413 dev οπου ρουταρα με την ιδια διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και εμένα.

 

από To2c και με ρομ VIBEROM_V1.0_1407_2_ST_K910 αυτή.

Τα αγγλικά που έχει δεν είναι ότι καλύτερο.

ψάχνω να δώ τι ρομ να του βάλω.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την 1415. Καπως καλυτερη αλλα μην φανταστείς, τα αγγλικα της ειναι τα ιδια. Αν βρεις κατι καλυτερο, πες μου και μενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήρθε και εμένα.

 

από To2c και με ρομ VIBEROM_V1.0_1407_2_ST_K910 αυτή.

Τα αγγλικά που έχει δεν είναι ότι καλύτερο.

ψάχνω να δώ τι ρομ να του βάλω.

Το σημα του wifi και του δικτυου στο δειχνει και σενα ετσι, μπλε?

Edited by dim_sar
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την 1415. Καπως καλυτερη αλλα μην φανταστείς, τα αγγλικα της ειναι τα ιδια. Αν βρεις κατι καλυτερο, πες μου και μενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το σημα του wifi και του δικτυου στο δειχνει και σενα ετσι, μπλε?

 

από needrom το κατέβασες;

το wifi εμένα είναι πράσινο.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Needrom ειναι, ναι. Επειδη ξεκολλαει καμια φορα και το βλέπω, κανονικα ειναι ασπρες μπαρες. Μ ςνοχλει περισσότερο απ οτι θα έπρεπε
Link to comment
Share on other sites

Needrom ειναι, ναι. Επειδη ξεκολλαει καμια φορα και το βλέπω, κανονικα ειναι ασπρες μπαρες. Μ ςνοχλει περισσότερο απ οτι θα έπρεπε

 

τελικά είναι ασπρες, λάθος σου είπα πριν.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

πέρασα την 1413 πάνω από την προηγούμενη που είχα, και τώρα δεν μου λειτοργεί το play store.

 

ξέρει κάποιος τι χρειαζεται;

 

ευχαριστω.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, σήμερα το απόγευμα είχα την ευκαιρία να πιάσω στα χέρια μου και να δουλέψω για λίγο το εν λόγο κινητό, ομολογώ ότι ενθουσιάστηκα και έχω αρχίσει να ψήνομαι για την αγορά του.

Καθότι πρώην κάτοχος Note II και καλομαθημένος από τις μεγάλες οθόνες των Samsung θεωρώ ότι το Lenovo είναι μια πολύ καλή λύση για δυνατό 2καρτο κινητό.

Έχω όμως κάποιες απορίες :

1) Notification led για τις χαμένες κλήσεις και τα μηνύματα έχει ;

2) Η μπαταρία του με φούλ χρήση πόσο κρατάει ;

3) Η επίσημη υποστήριξη πως είναι ;

4) 4.4 Kit Kat επίσημα θα πάρει ;

5) Είναι δοκιμασμένο ότι το κινητό είναι dual active δηλαδή μιλάτε στη μια γραμμή χτυπά ή 2η και σας δείχνει σε αναμονή ;

6) Επίσης αυτό με τους αριθμούς τηλεφώνων και το +030 δεν το κατάλαβα, δηλαδή πρέπει να καθήσω να αλλάξω σε 400+ επαφές που έχω τα νούμερα ;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την πολύτιμη βοήθεια σας .

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

πέρασα την 1413 πάνω από την προηγούμενη που είχα, και τώρα δεν μου λειτοργεί το play store.

 

ξέρει κάποιος τι χρειαζεται;

 

ευχαριστω.

 

λύθηκε με επανεγκατάσταση των googleapps από εδώ κατέβασμα http://www.devfiles.co/download/nzmXh3xF/gapps-jb-20130812-signed.zip

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, σήμερα το απόγευμα είχα την ευκαιρία να πιάσω στα χέρια μου και να δουλέψω για λίγο το εν λόγο κινητό, ομολογώ ότι ενθουσιάστηκα και έχω αρχίσει να ψήνομαι για την αγορά του.

Καθότι πρώην κάτοχος Note II και καλομαθημένος από τις μεγάλες οθόνες των Samsung θεωρώ ότι το Lenovo είναι μια πολύ καλή λύση για δυνατό 2καρτο κινητό.

Έχω όμως κάποιες απορίες :

1) Notification led για τις χαμένες κλήσεις και τα μηνύματα έχει ;

2) Η μπαταρία του με φούλ χρήση πόσο κρατάει ;

3) Η επίσημη υποστήριξη πως είναι ;

4) 4.4 Kit Kat επίσημα θα πάρει ;

5) Είναι δοκιμασμένο ότι το κινητό είναι dual active δηλαδή μιλάτε στη μια γραμμή χτυπά ή 2η και σας δείχνει σε αναμονή ;

6) Επίσης αυτό με τους αριθμούς τηλεφώνων και το +030 δεν το κατάλαβα, δηλαδή πρέπει να καθήσω να αλλάξω σε 400+ επαφές που έχω τα νούμερα ;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την πολύτιμη βοήθεια σας .

 

1) Ναι

2) full χρηση σχεδον 1 μερα

3) δεν εχω χρειαστει κατι

4) πρεπει να εχει βγει αλλα κλειδωνει τον bootloader

5) ναι ,μιλαγα και οταν με παρουν στο αλλο νουμερο χτυπαει κανονικα

6) υπαρχει και προγραμα που το κανει μονο του

 

Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι

2) full χρηση σχεδον 1 μερα

3) δεν εχω χρειαστει κατι

4) πρεπει να εχει βγει αλλα κλειδωνει τον bootloader

5) ναι ,μιλαγα και οταν με παρουν στο αλλο νουμερο χτυπαει κανονικα

6) υπαρχει και προγραμα που το κανει μονο του

 

Ελπιζω να βοηθησα.

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες, σχετικά με το (6) είναι απαραίτητο να γίνει η μετατροπή των αριθμών ;

 

Εγω εβγαλα 15400κατι με την 1411!! Η 1413 που αποτι νομιζω φορας ξερεις τι διαφορες εχει απο την 1411 που εχω?

Η διαφορά του δικού σου σκορ σε σχέση με τα τεστ που έχω δεί στο youtube αλλά και με αυτά που έχουν ποστάρει τα υπόλοιπα παιδιά είναι χαοτική, υπάρχει κάποιο θέμα με τις επιδόσεις τις συσκευής γενικά ;

Τα υψηλά σκορ είναι με custom rom ή με την μαμά ; διότι εγώ δεν θέλω να μπώ στη διαδικασία του root προκειμένου η συσκευή να μου δώσει τα αυτονόητα .

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...