Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπόψιν... η 4G έκδοση δεν είναι δίκαρτη.

 

Δεν με ενοχλεί καθόλου , δεν ψάχνω απαραίτητα για 2καρτο . Γιαυτό σε ρώτησα τι άλλη επιλογή έχω στο ποστ #645

:D

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην έχει Lag , να είναι αξιόπιστο, να έχει φωτεινή οθόνη, να έχει αξιοπρεπή μπαταρία, φωτογραφίες που να βλέπονται ;) , και να το έχει ένας ικανοποιητικός αριθμός ανθρώπων που να ασχολείται μαζί του όπως εσείς εδώ . Δυστυχώς σε 2 άλλα που κατέληξα ( ZTE Grand S2 LTE και Jiayu G6 ) το νήμα τους είναι σχετικά ... "ήρεμο" :cool:

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια να ρωτησω το καπακι πισω βγαινει γιατι παρατηρω μερικα κενα πισω(τριζει ελαχιστα αλλ μου τιν δινει) και θα θελα να το φτιαξω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω το καπακι πισω βγαινει γιατι παρατηρω μερικα κενα πισω(τριζει ελαχιστα αλλ μου τιν δινει) και θα θελα να το φτιαξω.

 

http://www.aliexpress.com/item/For-Lenovo-K910-back-housing-cover-case-Original-New-Battery-Door-side-Button-Mesh-Camera-glass/2037354787.html σε δυο χρωματα.....και εδω περισσοτερα http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=For+Lenovo+K910+back+housing+cover+case+Original+&catId=&initiative_id=SB_20140912024250

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ποστάροντας αξιόπιστο site με καλή τιμή για την 4G έκδοση , παρακαλώ ? :D

 

Θα με ενδιέφερε και εμένα η εκδοσή με 4g και ας έχει μια sim, αλλά δεν το βρίσκω κάπου προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε ενας φιλος μου οτι αν το κινητο ειναι rootαρισμενο μπορεις να το κανεις να χρησιμοποιει ολο τον επεξεργαστη του ισχυει κατι τετοιο;;;

και αλλη μια ερωτηση τι διαφορετικο εχει η τελευταια εκδοση rom που βλεπω που ανεβαζετε απο την δικια μου την offcial για παραδειγμα;;; αξιζει τοσο πολυ η αλλαγη;;;

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει την vibeui_v2.0_1433 και έχω βάλει μόνιμο recovery το twrp. Όταν πάω να κάνω update από το updater της rom και μπαίνει στη recovery βρισκει σφάλμα και δεν εγκαθηστά την αναβάθμιση. Πιστεύω ότι φταίει το twrp και μάλλον για την αναβάθμιση χρειάζεται την stock. Ξέρει κανείς πως επιστρέφω στη stock;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.είμαι νεο μέλος όμως παντα για να συμβουλευτω για οτιδήποτε είχε να κανει με κινητό εγραφα το θέμα που με ενδιέφερε και έπειτα myphone.έτσι και τώρα που εκανα εγγραφή θέλω μια βοήθεια απο οποιονδήποτε μπορεί.αγόρασαν απο Πεκίνο το vibe z k910.το πρόβλημα είναι πως δεν μπορω να στείλω η να λάβω mms ουτε να κάνω βίντεο κλήση.απο τον πάροχο όλα καλά.ελεγμενο.το manual είναι στα κινεζικα μονο και επίσης το λογισμικο δεν είναι καν στα αγγλικά...ΒΟΗΘΕΙΑ;;;; Edited by evaggelatosa
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 1437ST και ειδα δραματικη καταναλωση μπαταριας κατα την διαρκεια που εχω ανοιχτο το ιντερνετ στο κινητο. Ειτε με wifi ειτε με 3g. Standby ολα μια χαρα.Ολο το βραδυ με 1% καταναλωση. Την εχει βαλει καποιος να μου πει εντυπωσεις?

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 1437ST και ειδα δραματικη καταναλωση μπαταριας κατα την διαρκεια που εχω ανοιχτο το ιντερνετ στο κινητο. Ειτε με wifi ειτε με 3g. Standby ολα μια χαρα.Ολο το βραδυ με 1% καταναλωση. Την εχει βαλει καποιος να μου πει εντυπωσεις?

 

Κι εγώ σκεφτόμουν να την εγκαταστήσω, αλλά τώρα το ξανασκέφτομαι! 'Εχω την 1435, rooted με custom TWRP recovery. Μπορώ να κάνω την αναβάθμιση απευθείας με το λογισμικό της Lenovo ή θα πρέπει να κάνω από την αρχή τη διαδικασία που περιγράφεται στο πρώτο post; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Τελικά το παρήγγειλα και εγώ το Κ910 από etotalk (έβαλα τσεκ στην επιλογή για mod rom γιατί δεν το κατέχω καθόλου το άθλημα με root κλπ). Χθες μου έστειλαν μήνυμα με το tracking number από singpost (το είχε σαν επιλογή για tax free το singpost). Παρήγγειλα και μία θήκη της Nillkin από εδώ. Ελπίζω σε κανά 15μερο να το έχω και για τυχόν απορίες θα σας ξαναενοχλήσω.

 

Να σας ρωτήσω κάτι για τις κάρτες sim. Τώρα έχω το P770 που παίρνει τις full sim (σε μέγεθος). Για να τις αλλάξω σε micro sim ξέρετε περίπου πόσο κοστίζει μαζί με τους αντάπτορες; (ώστε αν χρειαστεί να τις ξαναβάλω σε κινητό που παίρνει full sim)

 

Κάπου διάβασα ότι τις κόβουν, αλλά θα προτιμούσα να πάρω καινούριες micro sim με τους αντάπτορες, γιατί αυτές που έχω ήδη είναι πολλών χρόνων, γι' αυτό ρωτάω και για την τιμή.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι εγώ σκεφτόμουν να την εγκαταστήσω, αλλά τώρα το ξανασκέφτομαι! 'Εχω την 1435, rooted με custom TWRP recovery. Μπορώ να κάνω την αναβάθμιση απευθείας με το λογισμικό της Lenovo ή θα πρέπει να κάνω από την αρχή τη διαδικασία που περιγράφεται στο πρώτο post; Ευχαριστώ!

 

Αν έχεις βάλει custom recovery δεν γίνεται να κάνεις ΟΤΑ update.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Τελικά το παρήγγειλα και εγώ το Κ910 από etotalk (έβαλα τσεκ στην επιλογή για mod rom γιατί δεν το κατέχω καθόλου το άθλημα με root κλπ). Χθες μου έστειλαν μήνυμα με το tracking number από singpost (το είχε σαν επιλογή για tax free το singpost). Παρήγγειλα και μία θήκη της Nillkin από εδώ. Ελπίζω σε κανά 15μερο να το έχω και για τυχόν απορίες θα σας ξαναενοχλήσω.

 

Να σας ρωτήσω κάτι για τις κάρτες sim. Τώρα έχω το P770 που παίρνει τις full sim (σε μέγεθος). Για να τις αλλάξω σε micro sim ξέρετε περίπου πόσο κοστίζει μαζί με τους αντάπτορες; (ώστε αν χρειαστεί να τις ξαναβάλω σε κινητό που παίρνει full sim)

 

Κάπου διάβασα ότι τις κόβουν, αλλά θα προτιμούσα να πάρω καινούριες micro sim με τους αντάπτορες, γιατί αυτές που έχω ήδη είναι πολλών χρόνων, γι' αυτό ρωτάω και για την τιμή.

Ευχαριστώ

 

Για να κανειw Micro sim ειναι 5 euro σε οποιονδηποτε φορεα και 2.90 ο ανταπτορας απο Micro sim σε regular sim

Link to comment
Share on other sites

Για να κανειw Micro sim ειναι 5 euro σε οποιονδηποτε φορεα και 2.90 ο ανταπτορας απο Micro sim σε regular sim

 

Ευχαριστώ πολύ. Οπότε άλλα 15Ευρώ για τις 2 κάρτες. Πάντως όπως και να έχει, βγαίνει πολύ πιο φτηνά, από ότι αν το έπαιρνα από Ελλάδα (που δεν ξέρω αν το έχουν φέρει τα συγκεκριμένα σκρουτζομάγαζα από Κίνα και κάνουν root και αυτοί, ή αν είναι συσκευές που προορίζονται για την Ευρωπαϊκή αγορά).

Link to comment
Share on other sites

γεια σας , εχω αγοράσει ενα Κ 910 , το πρόβλημα ειναι οτι το wifi δεν ανοίγει , το παω στο on και αυτόματα γυρίζει αμεσως στο off . τη βοήθεια σας παρακαλώ.......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γνωριζετε καποιο ημερολογιο που να συνχρονιζει τα γενεθλια απο το facebook. Αυτο που εχει η lenovo δεν κανει και πολλα...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας , εχω αγοράσει ενα Κ 910 , το πρόβλημα ειναι οτι το wifi δεν ανοίγει , το παω στο on και αυτόματα γυρίζει αμεσως στο off . τη βοήθεια σας παρακαλώ.......

 

Γεια σου Αποστόλη,

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα κι εγώ όταν παρέλαβα το κινητό. Μάλλον ήταν πρόβλημα της έκδοση της rom. Πέρασα άλλη όπως δείχνουν τα παιδιά στο πρώτο post και διορθώθηκε κατευθείαν.

 

Να ξαναρωτήσω. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να επιστρέψω στην stock recovery χωρίς να κάνω factory reset κτλ; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αποστόλη,

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα κι εγώ όταν παρέλαβα το κινητό. Μάλλον ήταν πρόβλημα της έκδοση της rom. Πέρασα άλλη όπως δείχνουν τα παιδιά στο πρώτο post και διορθώθηκε κατευθείαν.

 

Να ξαναρωτήσω. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να επιστρέψω στην stock recovery χωρίς να κάνω factory reset κτλ; Ευχαριστώ.

 

Γεια σου Pariah , ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση , ειμαι πρωταρης θα τα καταφερω ? ειναι δυσκολο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γνωριζετε καποιο ημερολογιο που να συνχρονιζει τα γενεθλια απο το facebook. Αυτο που εχει η lenovo δεν κανει και πολλα...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anydo.cal Εμενα με βολεψε αυτο Θοδωρη...!!!

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Pariah , ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση , ειμαι πρωταρης θα τα καταφερω ? ειναι δυσκολο ?

 

Αν ακολουθήσεις βήμα-βήμα τις οδηγίες δεν θα έχεις πρόβλημα. Δες και ένα βίντεο στο youtube που βοηθάει αρκετά και όλα θα πάνε καλά.

Αν έχεις κάποιο θέμα στείλε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Οπότε άλλα 15Ευρώ για τις 2 κάρτες. Πάντως όπως και να έχει, βγαίνει πολύ πιο φτηνά, από ότι αν το έπαιρνα από Ελλάδα (που δεν ξέρω αν το έχουν φέρει τα συγκεκριμένα σκρουτζομάγαζα από Κίνα και κάνουν root και αυτοί, ή αν είναι συσκευές που προορίζονται για την Ευρωπαϊκή αγορά).

 

Φιλε μου , μερικα καταστηματα στις κοβουν δωρεαν αλλα θελει να πας απο καταστημα σε καταστημα μεχρι να τους πετυχεις ,ενω μερικοι κοβουν μονο των εταιριων που εχουν.

 

Σε καταστημα wind μου ειπαν οτι την κοβουν δωρεαν αν ειναι wind αλλα αν δεν ειναι δεν την κοβουν καθολου!!

Εχω 1 cosmo και 1 voda οποτε δεν με εξυπηρετησαν.

 

Τελικα ενα μαγαζι στα καμινια μου εκοψε κ τις 2 χωρις χρεωση και χωρις προβληματα αν κ η cosmote ειναι αρκετα παλια.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου , μερικα καταστηματα στις κοβουν δωρεαν αλλα θελει να πας απο καταστημα σε καταστημα μεχρι να τους πετυχεις ,ενω μερικοι κοβουν μονο των εταιριων που εχουν.

 

Σε καταστημα wind μου ειπαν οτι την κοβουν δωρεαν αν ειναι wind αλλα αν δεν ειναι δεν την κοβουν καθολου!!

Εχω 1 cosmo και 1 voda οποτε δεν με εξυπηρετησαν.

 

Τελικα ενα μαγαζι στα καμινια μου εκοψε κ τις 2 χωρις χρεωση και χωρις προβληματα αν κ η cosmote ειναι αρκετα παλια.

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Αλλά όπως έγραψα και πιο πριν επειδή οι κάρτες είναι πολύ παλιές, δεν σκέφτομαι να τις κόψω. Θα πάρω οπωσδήποτε καινούριες microsim μαζί με τους αντάπτορες.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βάλει custom recovery δεν γίνεται να κάνεις ΟΤΑ update.

 

Ευχαριστώ πολύ! Δοκίμασα την 1437 κι επίσης παρατήρησα την αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας, οπότε επιστρέφω στην 1435. Μπορεί να εγκατασταθεί η 1435 όπως περιγράφεται στον οδηγό, ώστε να μη χαθεί η δυνατότητα ΟΤΑ updates;

Edited by kxanthop
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα και εγω το pass για την v5 του χαραλαμπη εαν εχετε την καλοσυνη , ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Γνωριζει κανεις αυτο το site?http://www.2lenovo.com.Γενικοτερα μπορειτε να μου προτεινετε αξιοπιστα sites,(π.χ.απο εκει που το αγορασατε εσεις.).Αυτο για να μην ψαχνω 45 σελιδες.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...