Jump to content

myphone.gr AWARDS: Οι καλύτερες συσκευές του 2013!


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι του myphone.gr, καλώς ήρθατε (και φέτος) στα καλύτερα της χρονιάς!

 

Όπως και πέρυσι, έτσι και φέτος, η ομάδα του αγαπημένου σας site θα δώσει βραβεία για τα καλύτερα της χρονιάς στις mobile συσκευές που, για τον ένα η τον άλλο λόγο, μας άρεσαν περισσότερο και ξεχώρισαν.

 

Μια χρονιά γεμάτη από αξιόλογες συσκευές, καινοτομίες, αλλαγές σκηνικών, το 2013. Έτσι, ξεκινώντας από τα smartphones, ψηφίσαμε ποια είναι τα καλύτερα, σε δύο διαφορετικές κατηγορίες: Value for money (για το smartphone που έχει τον καλύτερο λόγο τιμής/απόδοσης αλλά και χαρακτηριστικών) και Editors Choice (για το καλύτερο smartphone της χρονιάς). Παράλληλα, δεν παραλείψαμε να δώσουμε και το βραβείο Best Tablet, για το καλύτερο tablet του 2013.

 

Οι συσκευές που μπήκαν στην ψηφοφορία ήταν αυτές που έκαναν την εμφάνιση τους μέσα στο 2013 αλλά και που παρουσιάστηκαν επίσημα στην ελληνική αγορά. Για την κατηγορία Value for money, πήραμε σαν βάση τον μέσο όρο τιμών από την έναρξη διάθεσης της συσκευής, σε συνάθροιση με την χαμηλότερη τιμή εμπορίου (τη στιγμή της ψηφοφορίας).

 

Πάμε λοιπόν να δούμε τους νικητές της κάθε κατηγορίας, όπως τους έχει επιλέξει μετά από ψηφοφορία η ομάδα του myphone.gr.

 

 

 

Value for money:

 

3. Nokia Lumia 920

 

Μπορεί να παρουσιάστηκε στην ελληνική αγορά πριν από έναν χρόνο, δεν παύει να είναι μια από τις κορυφαίες προτάσεις της Nokia. Μια ιδιαίτερα αξιόλογη συσκευή, η οποία κοστίζει πλέον κάτι παραπάνω από 250 ευρώ. Σίγουρα, όσοι την αγόρασαν πριν καιρό, θα παθαίνουν... καρδιακά με αυτήν την πτώση τιμής, οι υπόλοιποι όμως θα είναι ιδιαίτερα ευτυχισμένοι για την επιλογή τους.

 

2. LG G2 16GB

 

Η ναυαρχίδα της LG κατάφερε να τρυπώσει και στο Value for money. Και πώς να μην το κάνει, όταν η συσκευή που κυκλοφόρησε ελάχιστους μήνες πριν, έχει πέσει σε έναν μέσο όρο τιμής 461 ευρώ, με καταστήματα να τη διαθέτουν ακόμα και κάτω από τα 400 ευρώ.

 

 

And the winner is...

 

http://content.myphone.gr/photo/full/20012/nexus4.jpg

 

LG Google Nexus 4 16GB

 

Ναι, παρουσιάστηκε το 2012 θα μου πείτε. Στα μέρη μας όμως, ήρθε τον Φεβρουάριο του 2013, και έγινε αμέσως best seller. Τώρα μάλιστα που η τιμή του είναι κάτω από τα 300 ευρώ (294), τα πολύ καλά χαρακτηριστικά του το κάνουν μια ιδιαίτερα αξιόλογη αγορά. Δίκαια παίρνει λοιπόν το βραβείο της κορυφαίας συσκευής Value for money (σχεδόν παμψηφεί) από την ομάδα του myphone.gr!

 

 

 

Best Tablet

 

http://content.myphone.gr/photo/full/20010/ipadair.jpg

 

iPad Air

 

Πέρυσι ήταν το Nexus 7 που πήρε το βραβείο σχεδόν παμψηφεί, φέτος όμως είναι η σειρά του iPad Air να δείξει τα «δόντια» του και να κερδίσει το βραβείο του tablet της χρονιάς. Η Apple δεν χρειάστηκε να σκεφτεί πολύ για το πώς να φτιάξει το κορυφαίο 10αρι tablet: Πιο ελαφρύ, πιο λεπτό, πιο γρήγορο από το προηγούμενο iPad, δεν έχει κανένα πρόβλημα να κυριαρχήσει έναντι του ανταγωνισμού. Game, Set, Match.

 

 

 

Editor’s Choice

 

3. Samsung Galaxy Note 3

 

Το Galaxy Note 2 σάρωσε πέρυσι τα βραβεία. To Galaxy Note 3 όμως, περιορίστηκε φέτος στην τρίτη θέση. Δεν μας άρεσε η συσκευή; Όχι, το Note 3 είναι ένα φανταστικό phablet, εργαλείο από τα καλύτερα, αξιόλογη κατασκευή, κορυφαία χαρακτηριστικά. Γιατί έπεσε από την πρώτη θέση; Ίσως μας κούρασε λίγο το Touchwiz και ο «φόρτος» χαρακτηριστικών, ίσως ο ανταγωνισμός κατάφερε να φτάσει ή να προσπεράσει την κορυφαία συσκευή της Samsung. Αυτό δεν αλλάζει όμως το ότι πρόκειται για τον βασιλιά των phablets (ή, τουλάχιστον, για μια από τις κορυφαίες συσκευές της κατηγορίας).

 

2. Apple iPhone 5s

 

Αυτό το S δεν είναι σαν τα άλλα. Η Apple είδε το 5s σαν μια ξεχωριστή συσκευή, με την αναβάθμιση από το 5 να είναι κάτι παραπάνω από τυπική. Ειδικά ο 64bit επεξεργαστής, έδωσε την έναρξη για την επόμενη γενιά chipsets, με τους υπόλοιπους κατασκευαστές να προσπαθούν να... μαζέψουν τα ασυμμάζευτα. Δίκαιη η δεύτερη θέση, με το iPhone 6 να ετοιμάζεται να κατακτήσει την κορυφή. Τα ξαναλέμε σε έναν χρόνο.

 

 

And the winner is...

 

http://content.myphone.gr/photo/full/20011/lgg2.jpg

 

1. LG G2

 

Η LG έβγαζε πάντα αξιόλογες συσκευές, αλλά μάλλον πάντα κάτι έλειπε. Στο G2 φαίνεται ότι η κορεατική εταιρία έβαλε τα δυνατά της, παρουσιάζοντας μια κορυφαία συσκευή. Τεχνικά χαρακτηριστικά που το βάζουν άνετα στην κορυφή των smartphones, καινοτομία (κουμπιά στην πίσω όψη, φωτογραφική με OIS), ποιότητα κατασκευής, κάνουν το G2 την κορυφαία επιλογή για το 2013. Περιμένουμε με ανυπομονησία τη συνέχεια.

 

________________________________________

 

http://content.myphone.gr/photo/full/20016/readers.jpg

 

Φυσικά, δεν τελειώσαμε εδώ. Μπορεί να δώσαμε τα δικά μας βραβεία για τις καλύτερες συσκευές του 2013, σύντομα όμως έρχεται και η δική σας σειρά. Έτσι, την ερχόμενη Δευτέρα, θα ανακοινώσουμε τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας των αναγνωστών, για τα καλύτερα του 2013. Μείνετε συντονισμένοι!

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου κάνει εντύπωση που στο καλύτερο ταμπλετ είναι το ipad air και όχι το ipad mini που τα έχει όλα και παραπάνω αν βάλει την φορητοτητα.

 

Έχω την εντύπωση ότι και στο poll το ίδιο θα βγει :-$

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι εξαιρετική πρόταση το G2. Η μόνη διορθωτική κίνηση που χρειάζεται είναι του αποθηκευτικού χώρου.
[sIGPIC][/sIGPIC] Ronnie 2004♥2018
Link to comment
Share on other sites

Κατανοητη η επιλογη του Lg G2 παρα τα σοβαρα του μειονεκτηματα (τραγικο UI-χειροτερο και απο touchwiz, κουμπακια στην πλατη)

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ειμαι ικανοποιημενος που εδωσα το Samsung Galaxy S4 και πηρα το LG G2 πιστευω δεν ειμαι ο μονος στο myphone που εκανε αυτη την κινηση.Ειναι στο νουμερο 1 Editor’s Choice και νουμερο 2 στο Value for money.BRAVO στην LG.:happy:

 

Πράγματι εξαιρετική πρόταση το G2. Η μόνη διορθωτική κίνηση που χρειάζεται είναι του αποθηκευτικού χώρου.

Υπαρχει η εκδοση τον 32gb με το ρισκο ομως της Εγγυησης.

Κατανοητη η επιλογη του Lg G2 παρα τα σοβαρα του μειονεκτηματα (τραγικο UI-χειροτερο και απο touchwiz, κουμπακια στην πλατη)

Κουμπακια στην πλατη ισον καινοτομια-πρωτοτυπια τα συνηθίζεις μεσα σε μια εβδομαδα και το UI αλλαζει με εναν Launcher (Nova) απλα πραματα.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Άξια το G2 κατέκτησε την πρώτη θέση. Αν προσθέσει κανείς ότι το βρίσκει κανείς ακόμα και κάτω από €400 στην Ελλάδα, τότε κοντραρίζεται το HTC One και το Nexus 5 και ως value for money πρόταση.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως αλλαζουν τα παντα στο android. Εγω απλα μιλαω για το προιον οπως βγαινει απο τον κατασκευαστη.. οσο για τη λυση του launcher δεν ειναι και η καλυτερη μιας και παλι δεν αντιμετωπιζει το bloatware αλλα ουτε και το notifiation shade.. Για μενα καλυτερα πας σε αλλαγη rom!

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ειμαι ικανοποιημενος που εδωσα το Samsung Galaxy S4 και πηρα το LG G2 πιστευω δεν ειμαι ο μονος στο myphone που εκανε αυτη την κινηση.Ειναι στο νουμερο 1 Editor’s Choice και νουμερο 2 στο Value for money.BRAVO στην LG.:happy:

Όντως είναι αστερίας τα έστειλα όλα (σχεδόν, το Νote 2 είναι το εργαλείο μου) για χάρη του, άψογο!

 

Υπαρχει η εκδοση τον 32gb με το ρισκο ομως της Εγγυησης.

Αν το έχεις αγορασει απο Ελληνικό μαγαζί (απο δή τα γνωστα) δεν έχεις προβλημα αφου θα σε καλύψει (θέλει δε θέλει), τώρα αν είναι αγοραστό απο Ebay ή αν το έχεις φέρει γενικα απο εξωτερικό όντως έχεις δίκιο (ΑΝ ΚΑΙ υπάρχει παγκόσμια εγγύηση και ένα γραμματάκι παραπόνων στα κεντρικά όσον αφορά ποιοτητα εξυπηρέτησης και αθέτηση πανευρωπαικής/παγκόσμιας εγγύησης να γλυτώσει τζάμπα κόμπο και φωνές στους εδώ "τοιχους")...

 

Κουμπακια στην πλατη ισον καινοτομια-πρωτοτυπια τα συνηθίζεις μεσα σε μια εβδομαδα και το UI αλλαζει με εναν Launcher (Nova) απλα πραματα.

Knock on, Back Buttons, ολοκάθαρο περιμετρικά σασσί απο κουμπιά και εξογκωματα, μαζεμένο σε μέγεθος με οθονάρα, ui που έχει theme support και αλλάζεις εικονίδια κ μέγεθος κατα βούληση μέχρι και το εφφέ on/off της οθόνης σου δίνει την ευχέρεια να αλλάξεις (tv off/fade out κτλ κτλ).

Άψογο!

Edited by sugardad

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Λογικές οι editors choices. Το lg ειναι μια αξιόλογη συσκευή σε πιο μαζεμένη τιμή και θα ήταν μια απο τις επιλογές μου για αγορά αυτήν την στιγμή. Το 5s έφερε κατι όμως πραγματικά καινούργιο στους επεξεργαστές πράγμα που θα αναγκάσει τους υπόλοιπους να ακολουθήσουν. Το note 3 δεν μπορώ να καταλάβω τις ουσιώδεις διάφορες απο το 2 και ειδικά στην τιμή που ξεκίνησε (800€) πιστεύω οτι δεν έχει χώρο στο podium.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

δε με πεισατε με την επιχειρηματολογια σας γιατι δε βγηκε το note και φετος ως το καλυτερο, χωρις να σημαινει οτι διαφωνω με την αναδειξη του g2 ως εξισου κορυφαιου.

 

 

το note 2 ηταν ενα απιστευτο τηλεφωνο. ολοι συμφωνουν σ'αυτο.

ε ,φετος εγινε απο καλυτερο εως πολυ καλυτερο...παντου σε ολα τα σημεια!

ο δεδαλωδης touchwiz ως μειον που αναφερεται στο κειμενο δεν ειναι ικανος να υποσκελισει ουτε οτι ειναι το πιο δυνατο μηχανημα της εποχης μας , ουτε τις παμπολες σχεδον αναριθμητες και πολλες απο αυτες καινοτομες, δυνατοτητες που εχει στο software (απο το να καταλαβαινει νευματα και να διαβαζει τα ματια μεχρι να ζωγραφιζει να λεει την υγρασια δωματιου και δε ξερω γω τι αλλο..)

 

στο κειμενο γραφεται οτι ισως το ξεπερασε ο ανταγωνισμος.

 

- η ερωτηση μου ειναι ,που ακριβως??

 

 

 

και μια αλλη απορια.

εφοσον απο παρα πολυ κοσμο εκθειαζεται το note ως το απολυτο επαγγελματικο εργαλειο. γιατι ομως ψηφιζετε το air και οχι το note 10.1 edition 2014 ως καλυτερη ταμπλετα εφοσον κανει ακριβως οτι κανει και το phablet και μαλιστα σε μεγενθυση ??

 

 

μηπως απλα υπαρχει στο πισω μερος του μυαλου το "να κραταμε μια ισορροπια στο site με τους fan" ,οταν αναδεικνυουμε συσκευες ?

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Δίκαια η 1η θέση του G2. Άδικη η 2η θέση του 5S. Πάντως η μεγαλύτερη αδικία για το 2013 ακούει στο όνομα HTC One.

 

Για μένα η σειρά θα έπρεπε να ήταν :

 

1. LG G2

2. HTC One

3. Nokia Lumia 925

 

To Νοte 3 δεν το βάζω στην 3άδα γιατί το μέγεθός του το καθιστά phablet.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα για πέρα δίκαια η επικράτηση του G2.:)
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καμία έκπληξη τα αποτελέσματα φυσικά. Με διαφορά το G2 σάρωσε φέτος. :up:

Shining like a work of art

Hanging on a wall of stars

Are you what I think you are?

Link to comment
Share on other sites

Λογικές οι editors choices. Το lg ειναι μια αξιόλογη συσκευή σε πιο μαζεμένη τιμή και θα ήταν μια απο τις επιλογές μου για αγορά αυτήν την στιγμή. Το 5s έφερε κατι όμως πραγματικά καινούργιο στους επεξεργαστές πράγμα που θα αναγκάσει τους υπόλοιπους να ακολουθήσουν. Το note 3 δεν μπορώ να καταλάβω τις ουσιώδεις διάφορες απο το 2 και ειδικά στην τιμή που ξεκίνησε (800€) πιστεύω οτι δεν έχει χώρο στο podium.

 

To Note 3 μόνο ουσιώδεις διαφορές έχει από το Note 2(επεξεργαστή,gpu,camera,υποστήριξη s-pen στα πλήκτρα και αμφίδρομη τοποθέτηση,video 4k) και πολλές άλλες που τις αναγνωρίζεις αν δουλέψεις και τα δύο.

Είναι η πιο επαγγελματική συσκευή αλλά πληρώνει τα απόνερα της περσινής ψηφοφορίας.

Αν διαβάσεις πιο πάνω θα δεις ότι συμφωνώ με την πρωτιά του G2 και δεν υπερασπίζομαι το τερματικό που κατέχω.

Όσο για τις αλμυρές τιμολογισεις εκεί:

 

The winner: Apple

[sIGPIC][/sIGPIC] Ronnie 2004♥2018
Link to comment
Share on other sites

Εγω το note 3 ψηφισα αν κ ημουν αναμεσα σε αυτο κ στο lg2 κ με δυσκολια ψηφισα ενα απτα δυο.. οσο για ταμπλετ εδωσα ψηφο τυπικα σε καποιο γιατι απο ταμπμετ δεν εχω ασχοληθει πολυ.. και δε μου αρεσε π επρεπε να ψηφισουμε με το ζορι καποιο.. οσο για την apple θελει να βαλει πλατη για να πιασει κορυφη.. οταν θα μπορεσει να βαλει να χτυπαει με τραγουδι της αρεσκειας μας σε ηχο κλησης τα ξαναλεμε... ενα μεγαλο μπραβο στην lg περιμενουμε πιο πολλα κ απο αυτην κ απο την σαμι.. μιας κ το νοτε 3 ειναι ασχημο μπροστα στο 2..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικό εργαλείο το G2 αλλά στα αρνητικά έχω να προσθέσω την ποιότητα κατασκευής που ίσως οφείλεται και στην συσκευή που εχω στα χέρια μου και όχι σε όλα . Γενικά τρίζει αρκετά το πίσω μέρος και πολλές φορές αμα κάθεσαι σε ησυχία (πχ βραδυ στο κρεβάτι) είναι εκνευριστικό. Ναυαρχίδα που δεν έχει αποσπώμενη μπαταρία να τρίζει τόσο πολύ είναι απαράδεκτο!
Link to comment
Share on other sites

Σε πωλήσεις ντε....Δεν βλέπεις έχει σαρώσει.....πέρα από την πλάκα, τόνους ψωμιά πρέπει να φάει για να κοιτάει την σαμμυ στα μάτια....Ένα g2 δεν φέρνει την άνοιξη.....πείτε μου σας παρακαλώ τι φοράει η περσινή της ναυαρχίδα το g?

 

 

Ετσι, σαρωσε στις πωλησεις, εχει παει απατο, συμφωνα με φιλους σε μαγαζια που μου λενε οτι δεν πουλαει καθολου..τυχαιο?

Αντιθετα τα σονυ πανε ορθια και τα samsung επισης!

 

Κανα xperia Z?κανα Ζ1 δεν υπαρχει?

Δεν θυμαμαι ποτε ηρθε το Ζ στην ελλαδα αλλα νομιζω το 2013 ηταν, στα 350 που το βρισκεις τωρα ισως ειναι το καλυτερο κινητο για μενα,και τα σονυ ειναι απο τα κινητα που η τιμη τους ξεφτιλιζεται αμεσως! ολοι μπορουν να εχουν ενα καινουριο σε τιμη μεταχειρισμενου μετα απο λιγο, σε αντιθεση με iphone!! και ειδικα αν αναφερομαστε στον μεσο χρηση εχει απλο μενου,ευκολο,πρακτικο, χωρις αναγκη αλλων ρομ και launcher!

Μοναδικο πλεονεκτημα η αδιαβροχοποιηση, ισως μερικοι το θεωρουν περιττο, αλλα οταν ξερεις οτι δε σε νοιαζει να βραχει, κυκλοφορεις ανετα σε μια δυνατη μπορα, στον καφε το απολαμβανεις στο τραπεζι χωρις το αγχος μην στο βρεξει η σερβιτορα που σου γεμιζει νερο ή κανας ατσουμπαλος φιλος.. σου πεφτει στην τουαλετα (ποσοι αντρες κανετε την αναγκη σας μιλωντας?) και τη γλιτωνει..

αυτο νομιζω ειναι πλεονεκτημα

Ομοιως για το Ζ1, που εχει ολα τα παραπανω, σε παραπανω τιμη και παραπανω δυνατοτητες. η καμερα του σιγουρα δεν ειναι καλυτερη, αλλα δεν ειναι ενα συγκριτικο που το G2 να εχει καλυτερα αποτελεσματα στο συνολο.

Αν θελουμε την κορυφαια καμερα το 1020 ειναι μονοδρομος!

Νομιζω οτι η ελλειψη εξωτερικης μνημης του G2, οχι γιατι δε μας φτανουν τα 16GB, απορω γιατι παντα κολατε εκει, αλλα για την ασφαλεια των δεδομενων! σου πεφτει και σπαει η οθονη..πως βγαζεις καταλογο εξω και αρχεια? εγω προσωπικα μετα την προσθηκη νεας επαφης κανω και ενα back up του καταλογου στην καρτα μνημης. φωτο/βιντεο αποθηκευονται μονο εκει. μου επεσε και εσπασε το κινητο? τα δεδομενα μου υπαρχουν ΟΛΑ! στο G2 και htc ONE αυτο δεν το εχεις.

Σιγουρα το Ζ1 εβγαλε κακες παρτιδες οθονων. αλλα εβγαλε και καλες, και παλι, προτιμω την ασφαλεια των δεδομενων μου. ξερω πολυ καλα τι γινεται πολλα σερβις με δεδομενα που "δεν τα κοιτανε ποτε..καλα μας πεισανε".

 

Θα εβαζα και το S4 στο παιχνιδι, αλλα θεωρω οτι ειναι κατωτερο, πιο αργο, με πολυ λαγκαρισμα (οι ιδιοκτητες τα λενε), πανασχημο και μη πρακτικο UI, και για μια ακομα φορα σχεδον ιδιο σχεδιο. εχω βαρεθει να βλεπω αυτη την οβαλ πλαστικουρα! ας αλλαξουν λιγο σχημα! το ARC S, με το xperia S, το Τ, το Ζ, το Ζ1 ειχαν ολα διαφορετικο σχεδιασμο!!το βλεπεις απο μακρια και ξερεις ποιο ειναι, το βλεπεις απο πλαγια και ξερεις ποιο ειναι!

 

Δεν ειμαι fanboy της σονυ, γιατι απλα το ιδανικο για μενα κινητο θα ηταν ενα 1020, αδιαβροχο, με wp αλλα με τις δυνατοτητες του ανδροιδ (πχ να μην ειχε ελλειψεις σε notification centre οπως το ανδροιδ που ειναι πρακτικο) αλλα με τη σταθεροτητα και την αποκριση των wp! και ολο αυτο σε παχος οσο το δυνατον καλυτερα, και με ποιοτητα κατασκευης νοκια. ομως το μη χειρον βελτιστον βρισκω οτι ειναι το Ζ1 αυτη τη στιγμη και το Ζ λογω τιμης και διαστασεων, 7,9mm παχος!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...