Jump to content

myphone.gr AWARDS: Οι καλύτερες συσκευές του 2013!


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν παρακολουθει παντως καποιος ξενα sites παρατηρει οτι ο χαμος που γινεται με το απολυτο επαγγελματικο εργαλειο (pun intented) που λεγεται note 3 μονο στην Ελλαδα γινεται... Γιατι αραγε???

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακόμα να ξεχωρίσουν κάποιοι οτι το Note 3 ανήκει σε ξεχωριστή κλειστή κατηγορία. Και το οτι πρέπει να δώσεις μια περιουσία για να το αποκτήσεις μετράει αρνητικά, όταν έχεις ένα G2 με κάτω από 400 ευρώ τιμές πλέον. Τι δεν καταλαβαίνετε;
No great artist ever sees things as they really are. If he did, he would cease to be an artist.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να ξεχωρίσουν κάποιοι οτι το Note 3 ανήκει σε ξεχωριστή κλειστή κατηγορία. Και το οτι πρέπει να δώσεις μια περιουσία για να το αποκτήσεις μετράει αρνητικά, όταν έχεις ένα G2 με κάτω από 400 ευρώ τιμές πλέον. Τι δεν καταλαβαίνετε;

 

Απο οσο ξερω δεν βαθμολογουνται οι συσκευες βαση τιμης.

Αρεσε σε πολλους το G2 και 1ο θα βγει λογικα κι απο την ψηφοφορια των μελων.Πραγματικα το αξιζει.

Να πω την αληθεια 2ο περιμενα το note 3 κι οχι το iphone.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

To Note 3 μόνο ουσιώδεις διαφορές έχει από το Note 2(επεξεργαστή,gpu,camera,υποστήριξη s-pen στα πλήκτρα και αμφίδρομη τοποθέτηση,video 4k) και πολλές άλλες που τις αναγνωρίζεις αν δουλέψεις και τα δύο.

 

Είναι η πιο επαγγελματική συσκευή αλλά πληρώνει τα απόνερα της περσινής ψηφοφορίας.

 

Αν διαβάσεις πιο πάνω θα δεις ότι συμφωνώ με την πρωτιά του G2 και δεν υπερασπίζομαι το τερματικό που κατέχω.

 

Όσο για τις αλμυρές τιμολογισεις εκεί:

 

 

 

The winner: Apple

 

 

Τα δούλεψα και τα δυο. Το οτι ειναι επαγγελματικό εργαλείο μου ειναι αδιάφορο. Επεξεργαστής που χρησιμοποιείται και απο άλλες συσκευές άρα οχι μοναδικός ή καινοτόμος και κόστιζε σε καταστήματα (οχι skroutz) 60€ πάνω. Μάλλον με δουλεύεις.

 

 

Παιδιά είμαστε και εμείς που τα κινητά ειναι χόμπι και δεν μας ενδιαφέρουν αν ειναι επαγγελματικά εργαλεία όπως και στον περισσότερο κόσμο εδώ μέσα. Μας ενδιαφέρει ποσο μας καλύπτουν και ποσο μας αρέσουν. Δεν ειναι φόρουμ για επαγγελματίες εδώ. Ειναι τεχνολογικό φόρουμ και το 2013 το πιο ενδιαφέρον τεχνολογικά ειναι ο 64bit επεξεργαστής της Apple.

Edited by giannisk82
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδιά αλλά διαφωνώ στα awards. Το note 3 επρεπε να ειναι τουλάχιστον στη 2η θέση και το Note 10.1 2013 edition επρεπε να ειναι στη θέση του iPad air.

 

Τώρα πως γινεται το σαφέστατα βελτιωμένο UX του note 3 να έχει ξεπεραστει από (αληθεια, το UX του LG?) δεν το εξηγείτε αλλά προσπαθείτε απλά να δικαιολογήστε επιλογές που μόνο ισορροπίες προσπαθούν να κρατήσουν.

 

Δεν πειράζει, να μαστε καλά.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

το note 10.1 πανω απο το ipad air??? Χα,χα αυτο...

http://www.theverge.com/2013/10/1/4788258/samsung-galaxy-note-10-1-review-2014-edition

 

Αλλα και περα απο αυτο οσο καλος και να γινει ο συνδυασμος hardware & software στα android tablets το γεγονος οτι στο ipad υπαρχουν πολυ περισσοτερες tablet apps αποτελει μονιμο αγκαθι για το android tablet ecosystem.. Στις 7-8 ιντσες αντε πες τρεχεις και απο καμια phone app... Στις 10 ομως? ουτε με σφαιρες

Edited by Nagata

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να ξεχωρίσουν κάποιοι οτι το Note 3 ανήκει σε ξεχωριστή κλειστή κατηγορία. Και το οτι πρέπει να δώσεις μια περιουσία για να το αποκτήσεις μετράει αρνητικά, όταν έχεις ένα G2 με κάτω από 400 ευρώ τιμές πλέον. Τι δεν καταλαβαίνετε;

 

Δε νομιζω οτι η τιμη ειναι κριτηριο μονο, ειδικα οταν αυτη η τιμη οφειλεται στις τοσο χαμηλες πωλησεις.. διοτι καμια ναυαρχιδα δεν πεφτει τοοοοσο πολυ αν πουλαει! ακομα και η σονυ που διδασκει στην πτωση τιμων, δεν το ξεφτιλιζει τοσο γρηγορα ενα κινητο, απλα δεν κραταει το 700αρι σχεδον καθολου γιατι απλα αυτη η τιμη ειναι μονο για φανατικους..

οι περισσοτεροι στο 500αρι αρχιζουν να τα σκανε (πουλωντας και καποιο παλιοτερο, κανοντας ανταλλαγη κτλ)

Το οτι επεσε στα 400 λοιπον σιγουρα το κανει να ειναι το καλυτερο στα λεφτα αυτα, αλλα με το ιδιο σκεπτικο στα 350 παιρνεις ενα Ζ που ειναι αδιαβροχο και με καλυτερο UI, και ας ειναι πιο αργο, δεν παυει να ειναι ενα πολυ γρηγορο κινητο και με 450 παιρνεις ενα htc one με 32GB μνημη που εχει σαφως καλυτερο UI. στα 480 παιρνεις ενα Ζ1 που για 80 ευρω διαφορα απο G2 εννοειται οτι αξιζει..(Ειδικα αν ειναι να σκασεις τα 400, οκ σκασε 480, εκει κωλωνουμε τωρα??)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δίκαια η πρωτιά του G2..... Για μένα το πιο ολοκληρωμένο Android τηλέφωνο που κυκλοφορεί.... Δύο μήνες που το δουλεύω και κάθε μέρ Edited by Nagata
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ με τον συν-φορουμίτη που ανέφερε το One. Πραγματικά αδικημένο! Η τριάδα για μένα θα έπρεπε να ήταν:

3. iPhone 5S

2. HTC One

1. LG G2

 

Καλό, χρυσό και άγιο το Note 3, αλλά εγώ προσωπικά έχω βαρεθεί αυτό το +1 στα χαρακτηριστικά, που εφαρμόζει η Samsung, απλά και μόνο για να ανεβούν τα νούμερα σε σχέση με πέρσι, χωρίς να προσφέρει ουσιαστικά κάτι άλλο.

 

Και οι 3 επιλογές μου, έχουν εκτός από κορυφαία χαρακτηριστικά να προσφέρουν και κάποιες καινοτομίες/διαφοροποιήσεις, που τα ξεχωρίζουν από τον ανταγωνισμό.

iPhone 5S: κορυφαίο επεξεργαστή, One: front-facing speakers, Ultrapixel camera (+κορυφαία οθόνη του 2013), LG G2: back-buttons, OIS, πολύ λεπτό bezel.

 

Για να μην παρεξηγηθώ το Note 3 προφανώς και είναι καταπληκτική συσκευή, αλλά η Samsung μου δείχνει ότι απλά δεν ενδιαφέρεται να καινοτομήσει, με σκοπό τα κινητά της να μην ξεχωρίζουν (+ το ότι το Note αποτελεί μία κατηγορία μόνο του - phablet)

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Aναμενόμενα για μένα ειδικά το G2 εκτός απο το θεματάκι του με την κάμερα είναι πραγματικά τέλειο.Το ipad air παίζει χωρίς αντίπαλο και όσοι γκρινιάζεται για το "εργαλείο" NOTE 3 λόγω μαγαζιού να ξέρετε το 70% και πάνω το παίρνουν αποκλειστικά και μόνο για την οθόνη(δεν γνωρίζουνε καν τι είναι και τι κάνει το S-PEN) άσχετα αν μετά το μετανιώνουν και έχει γεμίσει η Χρυσή Ευκαιρία αγγελείες.
Link to comment
Share on other sites

1o το g2 σε smartphones & 1o το note 3 σε phablets, απλά.

Υ. γ. αδικία για ΟΝΕ αλλά εφόσον το g2 εμφανίστηκε ένα 6μηνο μετά θα πρέπε να αυτοκτονήσει η lg για να το βγάλει κατώτερο.

Link to comment
Share on other sites

κατα ενα μεγαλο ποσοστο ειμαι συμφωνος σε αυτα που διαβασα με μονη ενσταση στην θεση Νο3... αντι για το ΝΟΤΕ θα προτιμουσα το Lumia 1020...
Link to comment
Share on other sites

To Note 3 μόνο ουσιώδεις διαφορές έχει από το Note 2(επεξεργαστή,gpu,camera,υποστήριξη s-pen στα πλήκτρα και αμφίδρομη τοποθέτηση,video 4k) και πολλές άλλες που τις αναγνωρίζεις αν δουλέψεις και τα δύο.

Είναι η πιο επαγγελματική συσκευή αλλά πληρώνει τα απόνερα της περσινής ψηφοφορίας.

Αυτές οι διαφορές δεν δικαιολογούν με την καμμία την διαφορά τιμής απ΄το 2.

Ειδικά τη στιγμή που δεν έρχεται με τον 8πύρηνο.

Προσωπικά θα προσπεράσω και θα μεταβώ στο 4...

Link to comment
Share on other sites

Ο ανταγωνισμός φέτος ηταν μεγαλος! Εκεί που ή σαμμυ επαιζε μόνη της ξεπήδησαν συσκευές διαμάντια που τη κοντραραν στα ίσια η και την ξεπέρασαν.

Δε πήγαν εξίσου καλά σε πωλήσεις, αλλά είναι πολλοί οι λόγοι που συνέβη κάτι τέτοιο.

Εμείς σαν καταναλωτές κερδισμένοι βγήκαμε. Έφαγε κραξιμο η σαμμυ φέτος αλλά μερικοί δεν λέτε να καταλαβετε οτι δεν τη κραζουμε επειδή μας κάθεται στο στομάχι αλλά γιατί οφείλει αν θέλει πλεον να μας ξανακερδίσει να δώσει το κάτι παραπανω κι αυτό δεν είναι μονο σπεκς. Ο ανταγωνισμός είναι πλεον σοβαρός..

Με βρίσκει σύμφωνο η 3αδα αν και πιστεύω πως φέτος η htc τα πήγε παρα πολύ καλά σε ολους τους τομείς της ναυαρχίδας αλλά απο τα πιο βασικα έδωσε αναβαθμίσεις πρωτη απ ολους.

Όπως και να χει το σημαντικό είναι ότι πλεον οι επιλογές υπάρχουν και αν βγάλουμε στις παρωπιδες μπορούμε να τις δουμε και να κάνουμε τη καλύτερη επιλογή με βαση τις αναγκες μας.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω σε τι σαρωσε το lg g2 ..

 

Στη μπαταρία, μόνο...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά συμφωνώ με την πρωτιά του Lg G 2 αλλά η επιλογή του 5s μέσα στο top 3 και μάλιστα στη 2η θέση προκαλεί μόνο τον γέλωτα. Θα μου πεις ζούμε στην εποχή που ανοίγουν άτομα τοπικς για να ρωτήσουν αν αξίζει το Iphone 3gs για αγορά στα 150 ευρώ.

 

Την επιλογή του Ipad Air την καταλαβαίνω περισσότερο παρ όλο που εγώ προσωπικά θα επέλεγα το Note 10.1 2014 edition το οποίο και έχω δουλέψει.

 

ΥΓ. Το Htc One που αναφέρετε πολλοί ούτε για αστείο στο top 3. Καλύτερα να έμπαινε ένα wp σαν το 1020 στη 3η θέση με 2ο το Note 3. Ίσως να είχα κι εγώ παρόμοια άποψη αν δεν είχα δουλέψει το One του ξαδέρφου μου για ένα διάστημα.

Edited by Androides
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά συμφωνώ με την πρωτιά του Lg G 2 αλλά η επιλογή του 5s μέσα στο top 3 και μάλιστα στη 2η θέση προκαλεί μόνο τον γέλωτα. Θα μου πεις ζούμε στην εποχή που ανοίγουν άτομα τοπικς για να ρωτήσουν αν αξίζει το Iphone 3gs για αγορά στα 150 ευρώ.

 

Την επιλογή του Ipad Air την καταλαβαίνω περισσότερο παρ όλο που εγώ προσωπικά θα επέλεγα το Note 10.1 2014 edition το οποίο και έχω δουλέψει.

 

ΥΓ. Το Htc One που αναφέρετε πολλοί ούτε για αστείο στο top 3. Καλύτερα να έμπαινε ένα wp σαν το 1020 στη 3η θέση με 2ο το Note 3. Ίσως να είχα κι εγώ παρόμοια άποψη αν δεν είχα δουλέψει το One του ξαδέρφου μου για ένα διάστημα.

 

Και για πες μας τι πρόβλημα είχε;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έχει γεμίσει με διαγωνισμούς το ίντερνετ με έπαθλο το LG2.Από μόνη της η LG βγάζει τα μάτια της.Απαξιώνεται το τηλέφωνο γι'αυτό όπως και με το πρόγραμμα ανταλλαγής .Είναι πολύ καλό τηλέφωνο αλλά όχι και η πρώτη θέση.

Η σειρά για μένα είναι....

Note 3

Iphone 5s

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν το g2 λενε αυτο, οσοι εχουν το note 3 λενε εκεινο, εγω που χρησιμοποιω για δευτερο ενα φανταροκινητο που ξεχναω να το φορτισω, λεω να πω αυτο! Αλλα δεν ειναι 2013 μοντελο..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το g2 αν και δεν το έχω <<ακόμα>> πιστεύω ότι είναι μακράν ότι καλύτερό έχουμε δει σε smartphone μέχρι και σήμερα.αν είχε κι επέκταση μνήμης θα ήταν το απόλυτο...στα υπόλοιπα τουλάχιστον είναι,specs,οθόνη,οπίσθια πλήκτρα,μέγεθος.παράδειγμα προς μίμηση.

Για την Samsung τώρα...την βαρέθηκα,lag αδικαιολόγητο ακόμα και σε ναυαρχιδες,αχρείαστα gestures που μόνο μνήμη τρώνε,ένα χάλια touchwiz κι ένα Knox που ξεπήδησε ξαφνικά...αυτοκτονικές διαθέσεις.δε θα πάρω.ας βάλουν μυαλό και σύντομα γιατί πάταγο δεν κάνουν πλέον κι ας θέλουν διάφοροι να τα προμοταρουν.

Για να δούμε το 2014 τι θα μας δείξουν.

Το ipad δικαίως κατέκτησε τον τίτλο.δεν υπάρχει ανώτερό tablet.

Για το note τώρα?αδιάφορο προς εμένα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει γεμίσει με διαγωνισμούς το ίντερνετ με έπαθλο το LG2.Από μόνη της η LG βγάζει τα μάτια της.Απαξιώνεται το τηλέφωνο γι'αυτό όπως και με το πρόγραμμα ανταλλαγής .Είναι πολύ καλό τηλέφωνο αλλά όχι και η πρώτη θέση.

Η σειρά για μένα είναι....

Note 3

Iphone 5s

LG G2

 

μη το λες αυτο, με αυτους ακριβως τους διαγωνισμους εχω δει ασχετους να εχουν μαθει μια χαρα και το note ,και παρολο που δε το δειξε καθολου η τηλεοραση οπως εκανε με το s4, αρχιζουν και το μαθαινουν και μικρα κοριτσακια και μεγαλυτεροι ανθρωποι απο κατι πρωινες ζωνες που το κληρωνουν, κοινο που δεν ενδιαφεροταν πιο πριν για τετοια εξειδικευμενα πραγματα, ομως σιγα σιγα αλλαζει αυτο και ασχετα οτι μπορει να μη το επιλεγουν ,το μαθαινουν και εξοικειωνονται με τη φιρμα. τα βλεπουν στον γερμανο ας πουμε και δειχνουν να τα γνωριζουν.

ειμαι παρατηρητικος σε τετοια θεματα και τα προσεχω να λενε "ωχ! το note!!!..." "κοιτα πως ειναι!!???,,,τεραστιο!" δειχνουν ομως να γνωριζουν κατι που μεχρι πριν δυο χρονια το ηξερε μονο ο v@ggelis ,o bouss, ο giorgos, o aroutis ,o ταξιδιωτης και 10 αλλοι!

 

 

λοιπον,

το ιδιο παει να κανει και η lg και ολοσωστα το προμοταρει πολυ δυναμικα. θα της βγει εκτιμω!!

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Σε πωλήσεις ντε....Δεν βλέπεις έχει σαρώσει.....πέρα από την πλάκα, τόνους ψωμιά πρέπει να φάει για να κοιτάει την σαμμυ στα μάτια....Ένα g2 δεν φέρνει την άνοιξη.....πείτε μου σας παρακαλώ τι φοράει η περσινή της ναυαρχίδα το g?

 

Αν αναφέρεσαι σε μένα δεν είναι φανμπουσμος είναι η πραγματικότητα... λέω κάτι που δεν ισχύει Μήπως ???

 

Στο πρωτο κομματι απαντας λες κι εχασες την γη κατω απο τα ποδια....και στο σχολιο περι φανμποι εκτειθεσε....κι εχεις γεμισει το τοπιο με λογοτυπα στης σαμυ!!!(υπογραφη)

Αν μια εταιρια κανει τρελες πωλησεις δεν σημαινει οτι παντα και σε ολες τις κατηγοριες διαθετει τα καλυτερα εργαλεια....υπαρχει για ολους ακμη και παρακμη,οπως τα μηλοφωνα πουλανε πλεον μονο το ονομα τους(προσωπικη αποψη και κατοχος ipad4)...απλα να υπενθυμισω οτι η καταρεουσα htc στα βραβεια EISA εβγαλε best product 2013-2014 το htc one καταποντιζοντας το s4 που εκανε περισσοτερες πωλησεις.

Ολα αυτα βεβαια δεν σημαινουν οτι τα προιοντα της samsung δεν ειναι κορυφαια με αξιοζηλευτα χαρακτηριστικα και ενιοτε πρωτοπορα....αλλα σε πολλες περιπτωσεις ισχυει και το money talks,που σημαινει οτι το promotion παιζει σημαντικοτατο λογο για την εξελιξη πωλησεων προιοντων....

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Για το G2 συμφωνο αλλα μονο για την 32αρα εκδοση,16αρα ουτε στην 5αδα πρεπει να μπει.

Δυστηχως η LG Hellas ειναι για τα πανηγυρια γενικα σαν εταιρια.(η ιδια χαντακωνει την οποια πολυ καλη προσπαθεια απο πλευρας συσκευης)

Στα tablet δικαιος το ipad air μακραν η πληρεστερη προταση σε mobile λειτουργικο tablet,με μεγαλη διαφορα απο τον ανταγωνισμο(ενας wacom δεν φερνει την ανοιξη μονο)

Αν και θα εβαζα και το mini retina στην ιδια θεση.

Το Note τωρα που κολαει που ουτε κινητο ειναι ουτε tablet.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...