Jump to content

Metal - Τα Άπαντα


ifrit
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για ακουστε λιγο και αυτο....

 

Monte Pittman (Prong)

 

 

Πολύ ωραίο ρε φίλε!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Χρειάζονται πολλά κότσια για να παίξει μια μπάντα κομμάτια όπως αυτό που έχουν αφήσει ιστορία. Όταν μάλιστα, όπως στην συγκεκριμένη περίπτωση, μιλάμε ουσιαστικά για παιδιά τότε θέλω να πιστεύω ότι το metal έχει πολύ μέλλον ακόμα. Οι συγκεκριμένοι το αξίζουν και αν δεν τους «φάει» το σύστημα και καταφέρουν να «επιβιώσουν» τότε έχουν ένα λαμπρό μέλλον μπροστά τους. :)

 

10553670_824647254220320_118450295438856335_o.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνωμη σας για συγκροτηματα σαν burzum, gorgoroth, watain? γενικα τους τυπους που εχουν...γινει ενα με τον :devil:

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνωμη σας για συγκροτηματα σαν burzum, gorgoroth, watain? γενικα τους τυπους που εχουν...γινει ενα με τον :devil

 

Μπορεις να μου εξηγησεις τι εννοεις με το εχουν γινει ενα με τον διαβολο?

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνωμη σας για συγκροτηματα σαν burzum, gorgoroth, watain? γενικα τους τυπους που εχουν...γινει ενα με τον :devil:

Εχω την εντυπωση οτι ο Vikernes ειναι παγανιστης/φyσιολατρης . Δεν εκαψε εκκλησια γιατι ειναι σατανιστης. Αντεδρασε οπως εκαναν και οι ρωμαιοι με τους χριστιανους που κατεστρεφαν αγαλματα και ναους των θεοτητων τους.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου εξηγησεις τι εννοεις με το εχουν γινει ενα με τον διαβολο?

Googlare μια watain... Δεν είμαι από αυτούς που θεωρουν σαταναδες τους μεταλλαδες, απλά όταν ο άλλος δηλωνει theistic satanist και βγάζει τραγούδι F*** your jewish God... Ε κάτι μου λέει αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω την εντυπωση οτι ο Vikernes ειναι παγανιστης/φyσιολατρης . Δεν εκαψε εκκλησια γιατι ειναι σατανιστης. Αντεδρασε οπως εκαναν και οι ρωμαιοι με τους χριστιανους που κατεστρεφαν αγαλματα και ναους των θεοτητων τους.

Δεν ακούω τέτοια συγκρότηματα, οπότε δεν ξέρω λεπτομέρειες. Απλά και πάλι το να καις εκκλησία για αυτό τον λόγο, είναι σαν να φοράς ναζιστικη μπλούζα για αντιδραση(sid vicious).

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Googlare μια watain... Δεν είμαι από αυτούς που θεωρουν σαταναδες τους μεταλλαδες, απλά όταν ο άλλος δηλωνει theistic satanist και βγάζει τραγούδι F*** your jewish God... Ε κάτι μου λέει αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ακούω τέτοια συγκρότηματα, οπότε δεν ξέρω λεπτομέρειες. Απλά και πάλι το να καις εκκλησία για αυτό τον λόγο, είναι σαν να φοράς ναζιστικη μπλούζα για αντιδραση(sid vicious).

Πρωτον να σου υπενθυμισω οτι εχουμε ανεξιθρησκεια αρα ο καθενας πιστευει αυτο που θελει

Εμενα που ακουω metal πανω απο 20 χρονια κ εχω κατασταλαγμενη αποψη ποσως με ενδιαφερει

Δεν ξερω την ηλικια σου παντως η εισαι μικρος η δεν εισαι μεσα στο <metal>

Οσο για το καψιμο εκκλησιων τοτε αυτο ηταν το μετρο για να μετρησουν ποιος την εχει πιο μεγαλη την μαγκια στην σκανδιναβια κ φυσικα ειναι ηλιθιο ασε που ηταν καθαρα για εμπορικους λογους

Ο χαζος varg εκανε ποσα χρονια φυλακα για την δολοφονια του Euronymous κ εκει νομιζω ειχα διαβασει μια συνεντευξη του το παραδεχοταν

Τελος παντων πρεπει να διαβαζεις μεσα απο τις λεξεις ασε που απο τα χειροτερα εγκληματα εχουν γινει στο ονομα του χριστιανισμου απο τους ανθρωπους

Εν κατακλειδ να σου υπενθυμισω οτι ενα βασικο στοιχειο του rock metal ειναι η ελευθερια του καθενος

Δεν ειμαι τιμητης των παντων κ οτι ειπα το ειπα καλοπροαιρετα δεν σου κανω κατηχηση απλα δεν νομιζω να βρεις πολλους σ'αυτο το νημα να τους ενδιαφερει αυτο που ρωτησες

Ολοι κοιταζουν την μουσικη

Αν με διαβασες σε ευχαριστω

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Googlare μια watain... Δεν είμαι από αυτούς που θεωρουν σαταναδες τους μεταλλαδες, απλά όταν ο άλλος δηλωνει theistic satanist και βγάζει τραγούδι F*** your jewish God... Ε κάτι μου λέει αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ακούω τέτοια συγκρότηματα, οπότε δεν ξέρω λεπτομέρειες. Απλά και πάλι το να καις εκκλησία για αυτό τον λόγο, είναι σαν να φοράς ναζιστικη μπλούζα για αντιδραση(sid vicious).

 

Eντωμεταξύ ο gaahl έπαιζε στους gorgoroth αλλά και σε μια άλλη ψιλοπαγανιστική μεν μάπντα αλλά πολύ light...Ας μην μιλήσουμε για τις προτιμήσεις του....

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το καψιμο εκκλησιων ηταν μοδα εκεινη την εποχη στη νορβηγια

απλα ο varg ηθελε να το παιξει πιο μαγκας απο ολους

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον να σου υπενθυμισω οτι εχουμε ανεξιθρησκεια αρα ο καθενας πιστευει αυτο που θελει

Εμενα που ακουω metal πανω απο 20 χρονια κ εχω κατασταλαγμενη αποψη ποσως με ενδιαφερει

Δεν ξερω την ηλικια σου παντως η εισαι μικρος η δεν εισαι μεσα στο <metal>

Οσο για το καψιμο εκκλησιων τοτε αυτο ηταν το μετρο για να μετρησουν ποιος την εχει πιο μεγαλη την μαγκια στην σκανδιναβια κ φυσικα ειναι ηλιθιο ασε που ηταν καθαρα για εμπορικους λογους

Ο χαζος varg εκανε ποσα χρονια φυλακα για την δολοφονια του Euronymous κ εκει νομιζω ειχα διαβασει μια συνεντευξη του το παραδεχοταν

Τελος παντων πρεπει να διαβαζεις μεσα απο τις λεξεις ασε που απο τα χειροτερα εγκληματα εχουν γινει στο ονομα του χριστιανισμου απο τους ανθρωπους

Εν κατακλειδ να σου υπενθυμισω οτι ενα βασικο στοιχειο του rock metal ειναι η ελευθερια του καθενος

Δεν ειμαι τιμητης των παντων κ οτι ειπα το ειπα καλοπροαιρετα δεν σου κανω κατηχηση απλα δεν νομιζω να βρεις πολλους σ'αυτο το νημα να τους ενδιαφερει αυτο που ρωτησες

Ολοι κοιταζουν την μουσικη

Αν με διαβασες σε ευχαριστω

να πιστευουν σε οποιον θελουν, αρκει να μην εχουμε περιστατικα οπως με την παλληνη.

γενικα μεταλ δε πολυακουω, απλα αναρωτιομουν αν οι πεποιθησεις των καλλιτεχνων μπορουν να επηρεασουν την γνωμη του ακροατη :)

πχ οι watain ελουσαν με αιμα γουρουνιου τους θεατες προσφατα. αυτο εννοω.

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

να πιστευουν σε οποιον θελουν, αρκει να μην εχουμε περιστατικα οπως με την παλληνη.

γενικα μεταλ δε πολυακουω, απλα αναρωτιομουν αν οι πεποιθησεις των καλλιτεχνων μπορουν να επηρεασουν την γνωμη του ακροατη :)

πχ οι watain ελουσαν με αιμα γουρουνιου τους θεατες προσφατα. αυτο εννοω.

 

Και γενικά το metal δεν είναι το black/death/grindcore ή καλύτερα μόνο αυτό...

 

Ο Araya είναι καθολικός και λέει αυτά που λέει....πως θα επηρρεαστεί ο οπαδός;;;Και αν ήταν να έχουμε σκηνικά Παλλήνης τότε σε κάθε συναυλία θα μαζεύμε και "κόσμο"....

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή υπάρχουν συγκεκριμένοι κανόνες του forum αλλά και κοινής λογικής, θα παρακαλέσω να μην δοθεί συνέχεια σε ότι έχει να κάνει με το περιεχόμενο των τελευταίων ποστ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πολλα πράγματα βασίζονται πάνω στο image,τώρα αν ένας φαν το πάει παραπέρα αυτό είναι καθαρά ατομική επιλογή!

 

Η μουσική είναι μουσική και τα παρακλάδια του metal πολλά και καλύπτουν οοολα τα γούστα!

 

Ακούω ατμοσφαιρικό death και symphonic black ,folk και Viking αλλά αυτά μου τα ακούσματα δεν έχουν να κανουν με την όλη μου ψυχολογία ως άτομο...να το θέσω και διαφορετικά...το μεγαλύτερο ποσοστό serial killers ήταν τα λεγόμενα παιδιά της διπλανής πόρτας...απο'κει και πέρα όλα τα υπόλοιπα εχουν να κάνουν με το που θέλει ο καθένας να ρίξει το φταίξιμο για μια (ας πούμε) συμπεριφορά εκτός της συνηθισμένης!

 

@impreza_sti συγνωμη για την παρέμβαση,20ετια στο metal ε και κάποια πράγματα με φουντώνουν :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Πολλα πράγματα βασίζονται πάνω στο image,τώρα αν ένας φαν το πάει παραπέρα αυτό είναι καθαρά ατομική επιλογή!

 

Η μουσική είναι μουσική και τα παρακλάδια του metal πολλά και καλύπτουν οοολα τα γούστα!

 

Ακούω ατμοσφαιρικό death και symphonic black ,folk και Viking αλλά αυτά μου τα ακούσματα δεν έχουν να κανουν με την όλη μου ψυχολογία ως άτομο...να το θέσω και διαφορετικά...το μεγαλύτερο ποσοστό serial killers ήταν τα λεγόμενα παιδιά της διπλανής πόρτας...απο'κει και πέρα όλα τα υπόλοιπα εχουν να κάνουν με το που θέλει ο καθένας να ρίξει το φταίξιμο για μια (ας πούμε) συμπεριφορά εκτός της συνηθισμένης!

 

@impreza_sti συγνωμη για την παρέμβαση,20ετια στο metal ε και κάποια πράγματα με φουντώνουν :p

οταν προωθει ο τραγουδιστης ειδωλο πχ τον σατανισμο, ενας ανθρωπος να επηρεαστει και να εχουμε σκηνικα παλληνης και πιο προσφατα γλυφαδας, τοτε ειναι λαθος του.

Δεν ειμαι κατα του μεταλ, ισα ισα που ακουω και γω κατι λιγα. Και το λουσιμο με αιμα γουρουνιου δεν θα το ελεγα "ασυνηθιστη συμπεριφορα". ;)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αν επηρεαστεί κάποιος από τον οποιοδήποτε διάσημο, τότε γενικά έχει θέματα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν επηρεαστεί κάποιος από τον οποιοδήποτε διάσημο, τότε γενικά έχει θέματα

 

7.000.000.000 ειμαστε, ολο και καποιος θα επηρεαστει. χωρις βεβαια να φταιει απαραιτητα το μεταλ.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

οταν προωθει ο τραγουδιστης ειδωλο πχ τον σατανισμο, ενας ανθρωπος να επηρεαστει και να εχουμε σκηνικα παλληνης και πιο προσφατα γλυφαδας, τοτε ειναι λαθος του.

Δεν ειμαι κατα του μεταλ, ισα ισα που ακουω και γω κατι λιγα. Και το λουσιμο με αιμα γουρουνιου δεν θα το ελεγα "ασυνηθιστη συμπεριφορα". ;)

 

Πρωτοπόρος ήταν ο Ozzy όταν επι σκηνής δάγκωσε μια ζωντανή νυχτερίδα...ααα και δεν είναι μόνο οι Watain αλλά πιο πριν υπήρχαν (και υπάρχουν) οι Mayhem που το έκαναν αυτό,αλλά και πάλι so what?ο καθένας επιλέγει να κάνει show,τι να πει και η Lady Gaga που βγήκε με φόρεμα φτιαγμένο από μπριζόλες :p το θέμα είναι,ότι μέσα στα x εκατομμύρια υπάρχει και το ψ νούμερο που τα παίρνει αλλιώς,το οποίο βέβαια δείχνει πως έτσι και αλλιώς έχει πρόβλημα

αααα και ο "σατανιστής" της Γλυφάδας ήταν hip-hopας,κοινώς ότι του φανεί του καθενός!

 

Αν επηρεαστεί κάποιος από τον οποιοδήποτε διάσημο, τότε γενικά έχει θέματα

και αυτό ακριβώς,υπάρχει θέμα...πχ το να κάνεις 100 εγχειρήσεις για να μοιάσεις πχ στον Bieber είναι λογικό?όχι βέβαια....άρα δεν παίζει ρόλο η μουσική,δε πα να ακούει και κάποιος Καζαντζίδη...αν την έχει φάει την πετριά τότε χαιρετίσματα!!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Πάνω στη μαστούρα του, νόμιζε ήταν πλαστική και την δάγκωσε... καημένη νυχτερίδα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτοπόρος ήταν ο Ozzy όταν επι σκηνής δάγκωσε μια ζωντανή νυχτερίδα...ααα και δεν είναι μόνο οι Watain αλλά πιο πριν υπήρχαν (και υπάρχουν) οι Mayhem που το έκαναν αυτό,αλλά και πάλι so what?ο καθένας επιλέγει να κάνει show,τι να πει και η Lady Gaga που βγήκε με φόρεμα φτιαγμένο από μπριζόλες :p το θέμα είναι,ότι μέσα στα x εκατομμύρια υπάρχει και το ψ νούμερο που τα παίρνει αλλιώς,το οποίο βέβαια δείχνει πως έτσι και αλλιώς έχει πρόβλημα

αααα και ο "σατανιστής" της Γλυφάδας ήταν hip-hopας,κοινώς ότι του φανεί του καθενός!

 

 

και αυτό ακριβώς,υπάρχει θέμα...πχ το να κάνεις 100 εγχειρήσεις για να μοιάσεις πχ στον Bieber είναι λογικό?όχι βέβαια....άρα δεν παίζει ρόλο η μουσική,δε πα να ακούει και κάποιος Καζαντζίδη...αν την έχει φάει την πετριά τότε χαιρετίσματα!!!

 

μεγαλος ο Ozzy :lol:

αλλο να το κανεις για το show ομως(slipknot) και αλλο να το πιστευεις κιολας(watain)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

μεγαλος ο Ozzy :lol:

αλλο να το κανεις για το show ομως(slipknot) και αλλο να το πιστευεις κιολας(watain)

 

Τι ψάχνεις να βρεις τώρα?είναι ανεξάντλητο το θέμα αν το πιάσουμε...το ζήτημα είναι να σου αρέσει αυτό που ακούς,τώρα αν ο καλλιτέχνης θέλει να πει και κάτι παραπάνω,εκείνος το ξέρει καλύτερα βλ Dissection (χαρακτηριστική μπάντα που τα τραγούδια συμβάδιζαν και με την όλη φιλοσοφία τους και δεν το αρνήθηκαν ποτέ)

 

Από την άλλη πάλι,δες τους Pantera καμία σχέση με το όλο θέμα (θρησκείες κλπ) παρ'όλα αυτά βρέθηκε ένα ψυχάκι,το οποίο πυροβόλησε και σκότωσε τον Dimebag Darell εν ώρα live,γιατί πίστεύε ότι θα διαλυόταν η μπάντα εξαιτίας του :wacko:

 

Εν κατακλείδι,η μουσική δεν φταίει σε τίποτα,όπως και αν είναι αυτή και όπως και αν την ονομάζουμε,απλά καμιά φορά την χρησιμοποιούμε σαν εξιλαστήριο θύμα για να καλύψουμε την ****** που μας δέρνει (το διάβασα στους στίχους του τάδε,μου το είπε ο King Diamond κλπ κλπ) θεωρίες πολλές,ποιός φταίει?ο άνθρωπος και ο εγκέφαλος που κουβαλάει!end of story...

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

10345833_10152573979154707_936214947046890467_n.jpg?oh=81e665a6871d5df6fc32419c5874cd1d&oe=54E1DD03&__gda__=1420913332_ecb86cc6438d64c8328b2a99312929d2

 

Πρέπει να ομολογήσω ότι μου άρεσε πολύ. Το έχει ακούσει κανείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

το εχω στη λιστα μαζι με κατι αλλα για ακουσμα:cool:

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Αληθευει οτι ο kirk εχει κανει καποια solos παλι στους exodus στο συγκεκριμενο album(αποφασισε να παιξει παλι μεταλ?)

Καλο ειναι αλλα ειναι ιδεα μου οτι ακουγεται υπερβολικα σαν τον mille?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...