Jump to content

Metal - Τα Άπαντα


ifrit
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπαβο του:cool:

εκλεισε τα 68 και ακομα ντουρος:)

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για οσους ειναι λατρεις του black metal συστηνω αυτους

http://www.metal-archives.com/bands/W%C4%99druj%C4%85cy_Wiatr/3540366351

 

μην με ρωτησετε πως μου φανηκαν

μολις τελειωσα την πρωτη ακροαση οποτε δεν εχω ακομη αποψη:)

αυτο που μπορω να πω μεχρι στιγμης ειναι οτι η ατμοσφαιρα των κομματιων με εχει τραβηξει:cool:

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει καποιος που να εχει οπτικο η ακουστικο υλικο απο την συναυλια των sepultura το 91 ειτε θεσσαλονικη(προτιμηση)ειτε αθηνα?
Link to comment
Share on other sites

για οσους ειναι λατρεις του black metal συστηνω αυτους

http://www.metal-archives.com/bands/W%C4%99druj%C4%85cy_Wiatr/3540366351

 

μην με ρωτησετε πως μου φανηκαν

μολις τελειωσα την πρωτη ακροαση οποτε δεν εχω ακομη αποψη:)

αυτο που μπορω να πω μεχρι στιγμης ειναι οτι η ατμοσφαιρα των κομματιων με εχει τραβηξει:cool:

H Πολωνια εχει παρει τα πανω της τα τελευταια χρονια στο χωρο του black...εν αντιθεση με τους Νορβηγους που εχουν λιγο "ηρεμησει" αν και οι περισσοτεροι εχουν σφαξει ο ενας τον αλλο η ειναι φυλακη....λιγοι και καλοι πλεον!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

19 Φεβρουαρίου 1948 ημερομηνία γέννησης και «βλέπει» ήδη 66 στο κοντέρ. :)

Εύχομαι πολλά πολλά ακόμα.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/dc/Tony-Iommi_2009-06-11_Chicago_photoby_Adam-Bielawski.jpg/220px-Tony-Iommi_2009-06-11_Chicago_photoby_Adam-Bielawski.jpg :bow:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έλα να ξυπνάμε λίγο. :)

Την ημέρα που ανακοινώθηκε η καινούργια δισκογραφική δουλειά των Judas Priest, έδωσαν το

στην δημοσιότητα. Και στην συνέχεια μας δίνουν μια γεύση από το
.

Σίγουρα η απουσία του K.K. αφήνει ένα μεγάλο κενό. Όχι μόνο λόγο του ότι είναι μια από τις καλύτερες κιθάρες όλων των εποχών + ότι μαζί με τον Glenn παίζει να ήταν το κορυφαίο δίδυμο όλων των εποχών. Μην ξεχνάμε επίσης ότι όλα αυτά τα χρόνια η συμβολή του στην δημιουργία των τραγουδιών ήταν καθοριστική. K.K. ο Richie δεν είναι και δεν πρόκειται να γίνει, αλλά από όσο έχω ακούσει μέχρι τώρα τολμώ να πω ότι μου αρέσει πολύ και «δένει» καλά με τον Glenn. Οι άλλοι δύο, Ian Hill και Scott Travis, σταθερές αξίες και πολύ καλοί μουσικοί-εκτελεστές. Και φυσικά ο Rob, ο ορισμός του Metal.

Παρακολουθώ σχόλια που γίνονται και διέκρινα μια θα έλεγα απογοήτευση σε πολλούς. Ειδικά σε ότι έχει να κάνει με τον Rob. Ο οποίος, όπως και οι υπόλοιποι, λένε ότι το άλμπουμ είναι άπαιχτο. Και για τον οποίο γράφτηκαν πολλά. Σίγουρα η ηλικία παίζει τον ρόλο της, ειδικά σε μια φωνή όπως αυτή. Αλλά θέλω να πιστεύω ότι αν δεν μπορούσε δεν θα προχωρούσε σε καινούργιο άλμπουμ.

Αν μου άρεσε το Redeemer of Souls και αν βλέπω τη ίδια κλασική αξία του Metal; Ναι και περιμένω να ακούσω όλο το άλμπουμ για να δω τι ετοίμασαν. Δεν έγραψα όμως στην αρχή τυχαία να ξυπνάμε λίγο. Το έγραψα γιατί πριν λίγο έδωσαν μια γεύση ακόμα με το

. «Έμεινα» όπως «έμεινα» όταν άκουσα πρώτη φορά το Judas Rising. Όπως λέει και ο Glenn στο βίντεο, λίγοι τραγουδιστές μπορούν να κάνουν αυτό που κάνει ο Rob.

Ακούστε το σε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ένταση γίνεται. :)

Υ.Γ. Μεταλλάδες, και μη, μην μου την κάνετε. :p Περιμένω σχόλια. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

πολλα υποσχομενο το halls of valhall αλλα αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι πλεον οι υπολοιποι πρεπει να συμβαδιζουν με την τωρινη κατασταση της φωνης του Rob

ελπιζω ο νεος δισκος να δινει μια ενταση γιατι ο προηγουμενος δεν με τραβηξε εξαρχης:(

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά τι έχει η φωνή του; Μεγάλωσε σε ηλικία σίγουρα. Το έχει πει και ο ίδιος πριν λίγες μέρες ότι δεν μπορεί να βρίσκεται φωνητικά εκεί που ήταν παλιότερα. Δεν σημαίνει όμως ότι δεν «μπορεί» πλέον. Το αντίθετο θα έλεγα. Αυτή την εισαγωγή, σε αυτή ειδικά την ηλικία, θα ήθελα πολύ να ακούσω κάποιον ο οποίος θα μπορούσε να την «πιάσει».

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ....οφειλω να ομολογησω δεν ημουν ποτε φαν τους αλλα τους ακουγα ευχαριστα

τωρα για τον δισκο κ τα φωνητικα που γινεται λογος αν δεν ηξερα τι ακουγα στην αρχη θα υπεθετα οτι κατεβασαν ταχυτητα οι overkill

το δειγμα ομως ειναι ανεπαρκες κ θα αναμενω να το ακουσω ολοκληρωμενο

 

οπως επισης η μεγαλη μου λατρεια φαινεται να βρισκεται στα τελευταια της δυστυχως

μαλλον η απωλεια κ το κενο ειναι δυσαναπληρωτο

 

 

 

 

 

Edited by efmakis
Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειπα ποτε οτι δεν μπορει πλεον

οπως ειπε και ο ιδιος οτι δεν μπορει να βρισκεται φωνητικα εκει που ηταν παλιοτερα για αυτο και οι υπολοιποι θα πρεπει να προσαρμοστουν σε αυτον

αυτο που θελω πιο πολυ ειναι ο δισκος να αξιζει συνθετικα

για αυτο το λογο απογοητευτηκα απο τον προηγουμενο δισκο

Edited by rzr86

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

3 Ιουνίου 1964 ημερομηνία γέννησης της χαρακτηρισμένης ως Metal Queen Doro. 49 χρονών και ήδη έχει στο ενεργητικό της 30 χρόνια προσφοράς στο διεθνές μουσικό στερέωμα. Μια υπέροχη γυναίκα ;) με φωνητικές και μουσικές ικανότητες που σπανίζουν.

 

http://www.heavymetal.lu/interviews/Doro%202.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το χασαμε τελειως μου φαινεται...:blink::blink::blink:

 

http://www.nydailynews.com/entertainment/music-arts/christopher-lee-releases-heavy-metal-album-celebrate-92nd-birthday-article-1.1806611

 

επισης R.I.P σε εναν παρεξηγημενο απο πολλους

http://www.metalhammer.gr/2014-01-18-10-42-36/news-2/5257-bathory-10-quorthon

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί "το χάσαμε τελείως";

Ποιος το έχασε; Ο Lee;

Γιατί, τι το χαζό έκανε;

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί "το χάσαμε τελείως";

Ποιος το έχασε; Ο Lee;

Γιατί, τι το χαζό έκανε;

 

Πρεπει να εκανε κατι χαζο?Απλα νομιζω οτι εκανε κατι το οποιο ειναι κοροιδια κ προφανως καταλαβαινεις οτι ειναι αρπαχτη κ δεν εχει να προσφερει απολυτως τιποτα στιχουργικα μουσικα

νομιζω οτι πολλοι χορτασαν απο τετοιες προσπαθειες

(προσωπικη αποψη)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πάντως ο πρώτος δίσκος του...

 

OK αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι καλος, σιγουρα καποιοι τον προτιμησαν δεν ξερω αν εισαι μεσα σε αυτους κατι το οποιο ειναι αναφαιρετο δικαιωμα σου κ επ ουδενι δεν κρινω την επιλογη σου

εξεφρασα προσωπικη αποψη κ κριτικη κ ειλικρινα νομιζω οτι υπαρχουν μπαντες που το κανουν καλυτερα (πολυ καλυτερα) χωρις να μπορουν να εχουν το promotion

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κανένα κομματι του. Οποτε όχι δεν είμαι fanboy του or anything.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι ο συγκεκριμενος εχει αναγκη απο οποιοδηποτε promotion η αρπαχτη ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι ο συγκεκριμενος εχει αναγκη απο οποιοδηποτε promotion η αρπαχτη ;)

 

Αν εννοεις οτι εχει φουσκωμενο τραπεζικο λογαριασμο δεν μπορω παρα να συμφωνησω μαζι σου παντως πολλοι ειναι σε αυτην την κατασταση κ κανουν αρπαχτες

π.χ καποιοι που ισχυριζονται οτι ειναι οι βασιλιαδες του metal ...:whistle::whistle:

επισης για το promotion που λεμε ποσο πιο πολλα αρθρα κ διαφημιση θα τυχει ο δισκος του που δεν εχει να προσφερει κατι στο κατω κατω της γραφης με διασκευες κ τα ρεστα κ κλεβει μια θεση απο κατι φρεσκο

ναι οι δισκογραφικες οτι γουσταρουν κανουν δεν θα τους πω εγω αλλα με πανω απο 20 χρονια κ καποια ενεργα, λατρευοντας αυτη την μουσικη θελω κατι φρεσκο

Link to comment
Share on other sites

Την κ..λα του κάνει, και αφού είναι τέτοιο όνομα, θα ακουστεί ;) Πάντως ο πρώτος δίσκος θυμάμαι ήταν καλουτσικος

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Απλά respect για τα «πιτσιρίκια». :) Έχουν λαμπρό μέλλον μπροστά τους. Αρκεί να καταφέρουν να επιβιώσουν.

 

10155436_766713470013699_6964057870154072535_n.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mια φωτογραφία που μου έσκασε πριν λίγες μέρες στο FB και είμαι σίγουρος πως αρκετά fanboys εδω μέσα (συμπεριλαμβανόμενου και εμένα φυσικά) θα γουστάρουν να την δουν!

Παίζει και να τραβήχτηκε μέσα στον μήνα εκτός και κάνω λάθος.

 

http://i193.photobucket.com/albums/z196/hellasisgreece/Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomicron_zps281daf18.png

 

3 Θεοί

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχει έναν χρόνο που τραβήχτηκε αυτή η φωτογραφία.

Μην φτάνουμε όμως σε υπερβολές. Πολύ καλός εννοείται ο James Hetfield και με μεγάλη ιστορία στην πλάτη του. Δεν μπορεί όμως να θεωρηθεί «ισάξιος»* με τον Rob και τον Lemmy. Και προς τιμήν του, το αναγνωρίζει και ο ίδιος αυτό.

Υπέροχοι εννοείται οι Metallica, αλλά θεωρώ ότι είναι πολλοί υπερτιμημένοι. Και εκεί βρίσκεται η μαγκιά τους. Στο ότι κατάφεραν να φτάσουν εκεί που έφτασαν χωρίς να βασίζονται μόνο στην μουσική τους. Και επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ, μαγκιά τους και μπράβο τους. Πιστεύει κανένας ειλικρινά ότι ορθά ήταν «πάνω» από τους άλλους τρεις όταν βγήκαν στην γύρα οι Big Four;

 

*Σε αυτά τα επίπεδα καλλιτεχνών δεν θεωρώ ότι μπορεί, και δεν πρέπει, να υπάρχει απόλυτη σύγκριση. Η προσφορά και η αναγνωρισιμότητα του καθενός «μεγάλου» είναι δεδομένη και αναγνωρίζεται. Σε όποιον μουσικό χώρο και να ανήκει αυτός.

Υ.Γ. Κουίζ: Στα λίγα, δυστυχώς, χρόνια της μουσικής παρουσίας του Hendrix, ποιος ήταν ένας από τους μουσικούς που τον επηρέασαν σε έναν βαθμό στο παίξιμο του;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...