Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπράβο παιδιά πολύ καλή δουλειά,έχω μια απορία, είμαι stock κατάσταση με root, αν δε φλασαρω αυτό το αρχείο με recovery θα έχω Θέμα στις φώτο η μόνο τα βίντεο επηρεάζει;
Link to comment
Share on other sites

Σαν smartphone το θεωρω οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου μεχρι σημερα.

σαν καμερα την θεωρω την καλυτερη που υπαρχει σε Android συσκευη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

την ειχα δοκιμασει την cloudy g3 προτου μιλησουμε και την εβγαλα κατευθειαν...δεν μ'αρεσε καθολου η καμερα ειδικα το βραδυ. Απο την στιγμη που δεν μπορεις να ρυθμισεις saturation εισαι εγκλωβισμενος και εχεις σχεδον αχρωμες φωτοφραφιες.

και μια παρατηρηση

stock kitkat root + xcam + lg settings NO BINARIES

οι ρυθμισεις που γινονται στα lg settings περνανε και στο normal mode και στο hdr mode και μερικες φορες και στο night mode....οχι παντα...εκει δεν ξερω τι παιζεται

 

Ωστε ετσι με cloudy..Μαλιστα...οκ.!

Οσο για το αλλο που λες, δεν ξερω αν θυμασαι πριν μερικα ποστ ειπα οτι τα xcam settings παιζουν μονο σε normal + burst mode και εσυ ειπες οτι den ισχυει αυτο αλλα παιζει σε ολα εκτος απο το night.

Ισχυει αυτο που λες αλλα με στοκ binaries. Αν δοκιμασεις τα binaries του xdabbeb θα δεις οτι παιζει μονο σε burst+normal.! Γιαυτο ειχα αναφερει αυτο. Με λιγα λογια καταλαβαινω οτι τα modded binaries εκτος απο το οτι ειναι port lg g pro2, ειναι περιορισμενα και οντως εχουν πιο ψυχρα χρωματα. Πιο γρηγορη καμερα ελαφρως, αλλα και χειροτερη αποδοση.

Επισης αν παρατηρησεις στο κλειστρο ναι μεν ισχυει αυτο που ειχες πει (ταχυτητα 1/4 αντι 1/6) αλλα θα παρατηρησεις οτι με στοκ binaries φτανει μεχρι το 26 ενω στα modded binaries φτανει μεχρι και το 30.

Παντως εχω παρατηρησει οτι με την επιλογη 3 που εχω αναφερει, το night mode δεν πολυ χρειαζεται μιας και το normal mode βγαζει αξιοπρεπεστατες νυχτερινες.

Το σχολιο περι καλυτερης καμερας σε android, συμφωνω απλα θεωρω οτι το note 4 ισως εχει την καλυτερη....δεν το εχω πιασει στα χερια μου ακομη αλλα ετσι φενεται.

Οπως και να χει το g2 εκτος απο vfm εχει τρομερη ισορροπια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλα εσυ κι ο Παοκ εχετε τρελα με την καμερα.Και οτι κι οι 2 καταληξατε στο G2 για μενα λεει πολλα γιατι σας εμπιστευομαι σε αυτο τον τομεα.

Πολυ vfm κινητο το G2 και με την cloudy g3 δεν με τρωει να παρω και το G3.

Το οποιο το πηρε φιλος μου και εβγαλα ιδιες φωτογραφιες κι ολη η παρεα συμφωνησε πως του G2 εδειχναν λιγο καλυτερες στα χρωματα κυριως.Ηταν πιο φυσικα.

 

Ειναι αυτο που λεω πιο πριν Πανο, το g3 σαν συσκευη εχει τους βελτιωμενους drivers g pro2.

Ειναι οντως πιο ψυχρο, αν δεις στο νημα "ποιο κινητο εχει την καλυτερη καμερα" σε καποια σελιδα ειχα κανει συγκριτικο μεταξυ lg g3 vs lg g2. Οι φωτο του g2 αρεσαν πιο πολυ. (νομιζω το θυμαται και ο paok).

Σε g3 θα πηγαινα μονο και μονο για την καρτα sd. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα.Έβαλα την sotmax και το saturation Δεν υπάρχει στα settings.Ξέρει κάποιος αν φοράει τα binaries η αν είναι stock;

 

O sotmax εχει ισως την καλυτερη rom για μενα ΑΛΛΑ φοραει modded binaries. Και ειναι και λιγο παλια.

Ειχα την εντυπωση οτι φοραγε τα στοκ, μεχρι που εκανα decompile και το ειδα στα binaries.

Αμα δεις στο thread του το αναφερει καθαρα "xdabbeb camera binaries". ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Έβαλα την sotmax και το saturation Δεν υπάρχει στα settings.Ξέρει κάποιος αν φοράει τα binaries η αν είναι stock;

 

οσοι δεν βλεπετε saturation sta settings...να ξερετε οτι δεν φορατε τα stock binaries.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπράβο παιδιά πολύ καλή δουλειά,έχω μια απορία, είμαι stock κατάσταση με root, αν δε φλασαρω αυτό το αρχείο με recovery θα έχω Θέμα στις φώτο η μόνο τα βίντεο επηρεάζει;

 

για ποιο αρχειο μιλας?

 

απιστευτο HDR...απιστευτο πραγματικα

16137589995_11e6cf8a17_c.jpg

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά πολύ καλή δουλειά,έχω μια απορία, είμαι stock κατάσταση με root, αν δε φλασαρω αυτό το αρχείο με recovery θα έχω Θέμα στις φώτο η μόνο τα βίντεο επηρεάζει;

Αν αναφερεσαι στο αρχειο που γραφω στο τελος για το 4k οχι επηρρεαζει μονο το video. Αλλα για μενα γιατι να μην το βαλεις? για να μην εισαι root? εκτος απο το 4κ εχεις και καλυτερο video σε χαμηλο φωτισμο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οσοι δεν βλεπετε saturation sta settings...να ξερετε οτι δεν φορατε τα stock binaries.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

για ποιο αρχειο μιλας?

 

απιστευτο HDR...απιστευτο πραγματικα

16137589995_11e6cf8a17_c.jpg

 

Οντως πολυ καλο ισως το καλυτερο που εχω δει. Ωραια φωτο ψαγμενη!

Μου κανουν εντυπωση ο ουρανος και τα φαναρια των αυτοκινητων που σε αλλα κινητα φωσφοριζουν...και γενικοτερα τα χρωματα και οι σκιες σε πολυ καλα επιπεδα χωρις να εχουν το φαινομενο "cartoon" (ψευτικα χρωματα και σκιες).

Link to comment
Share on other sites

για ποιο αρχειο μιλας?

 

γι αυτο εδω φιλε https://www.androidfilehost.com/?fid=95747613655041675 , δε θελω να κανω εγκατασταση recovery ,αν δε το φλασαρω επηρεάζει τις φωτο η οχι? ειναι μονο για βιντεο σωστα?αξιζει το φλασαρισμα? επισης στα ποσα megapixels εχετε ρυθμισει για φωτο και ποσο για καμερα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν αναφερεσαι στο αρχειο που γραφω στο τελος για το 4k οχι επηρρεαζει μονο το video. Αλλα για μενα γιατι να μην το βαλεις? για να μην εισαι root? εκτος απο το 4κ εχεις και καλυτερο video σε χαμηλο φωτισμο...

.

 

root ειμαι απλα recovery δε θελω, αν αξιζει τοσο πολυ που λες τοτε να το περασω :)

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο εδω φιλε https://www.androidfilehost.com/?fid=95747613655041675 , δε θελω να κανω εγκατασταση recovery ,αν δε το φλασαρω επηρεάζει τις φωτο η οχι? ειναι μονο για βιντεο σωστα?αξιζει το φλασαρισμα? επισης στα ποσα megapixels εχετε ρυθμισει για φωτο και ποσο για καμερα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

root ειμαι απλα recovery δε θελω, αν αξιζει τοσο πολυ που λες τοτε να το περασω :)

υπαρχει και τροπος να το περασεις εκτος recovery me sideload...μην με ρωτας ομως πως το κανεις δεν το ξερω :p

Αν αξιζει τον κοπο? θα σου πω τι κανει και εσυ κρινεις. Στις επιλογες του video εχεις πλεον και 4k.

θετικα και αρνητικα 4κ:

+ απιστευτη λεπτομερεια video. Κανεις pause Και νομιζεις οτι βλεπεις φωτογραφια. Εχει διαφορα αισθητη απο το 1080p. Και φαντασου οτι τα βλεπω σε 42αρα 1080p.

 

+ πολυ καλη συμπεριφορα σε ολες τις συνθηκες φωτισμου. σε σκοτεινα σημεια εχει λιγο θορυβο αλλα οπως και να χει ειναι καλυτερο απο το 1080p 60fps. Απο το 30fps οχι ιδιαιτερα.

 

- μεγαλα αρχεια σε μεγεθος (5 λεπτα 1.5gb περιπου)

- οριο εγγραφης 5 λεπτα σερι

 

Στο θεμα του αρχειου παλι, το θετικο ειναι οτι βελτιωνει αισθητα το video σε χαμηλο φωτισμο (αυτο που ολοι γκρινιαζαν καποτε μαζι με μενα).

Αυτο συμβαινει για τον απλουστατο λογο οτι το κινητο απο στοκ εχει κακη διαχειριση exposure. Κραταει την φωτεινοτητα ψηλα ακομα και σε σκοτεινα σημεια με αποτελεσμα το κινητο την ωρα που γραφει να εχει πτωση frame rate (10-15fps) με αποτελεσμα να φαινεται κατι σαν slow motion.

ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑ: τραβα video 30fps 1080p μεσα στο σπιτι σου σε ενα δωματιο, και γυρνα το κινητο μια προς τα εξω στο πολυ φως και μια προς τα μεσα στο σκοτεινο μερος του σπιτιου η σε αυτο με λιγο φωτισμο. Μετα δες το video. Αν περασεις το αρχειο, κανε παλι ενα τσεκ και πεςμου τι βλεπεις.

Το mediaprofile.xml (γιατι περι αυτου προκειται) αυτο που κανει ειναι να ισορροπει την κατασταση ριχνοντας την φωτεινοτητα και να εχεις ενα ομαλο και σωστο video.

Αν δεν θες recovery ντε και καλα, ρωτα τους guru στο νημα τροποποιησεων και θα σου πουν τροπους να το περασεις. ;)

Eλπιζω να σε βοηθησα!

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και τροπος να το περασεις εκτος recovery me sideload...μην με ρωτας ομως πως το κανεις δεν το ξερω :p

Αν αξιζει τον κοπο? θα σου πω τι κανει και εσυ κρινεις. Στις επιλογες του video εχεις πλεον και 4k.

θετικα και αρνητικα 4κ:

+ απιστευτη λεπτομερεια video. Κανεις pause Και νομιζεις οτι βλεπεις φωτογραφια. Εχει διαφορα αισθητη απο το 1080p. Και φαντασου οτι τα βλεπω σε 42αρα 1080p.

 

+ πολυ καλη συμπεριφορα σε ολες τις συνθηκες φωτισμου. σε σκοτεινα σημεια εχει λιγο θορυβο αλλα οπως και να χει ειναι καλυτερο απο το 1080p 60fps. Απο το 30fps οχι ιδιαιτερα.

 

- μεγαλα αρχεια σε μεγεθος (5 λεπτα 1.5gb περιπου)

- οριο εγγραφης 5 λεπτα σερι

 

Στο θεμα του αρχειου παλι, το θετικο ειναι οτι βελτιωνει αισθητα το video σε χαμηλο φωτισμο (αυτο που ολοι γκρινιαζαν καποτε μαζι με μενα).

Αυτο συμβαινει για τον απλουστατο λογο οτι το κινητο απο στοκ εχει κακη διαχειριση exposure. Κραταει την φωτεινοτητα ψηλα ακομα και σε σκοτεινα σημεια με αποτελεσμα το κινητο την ωρα που γραφει να εχει πτωση frame rate (10-15fps) με αποτελεσμα να φαινεται κατι σαν slow motion.

ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑ: τραβα video 30fps 1080p μεσα στο σπιτι σου σε ενα δωματιο, και γυρνα το κινητο μια προς τα εξω στο πολυ φως και μια προς τα μεσα στο σκοτεινο μερος του σπιτιου η σε αυτο με λιγο φωτισμο. Μετα δες το video. Αν περασεις το αρχειο, κανε παλι ενα τσεκ και πεςμου τι βλεπεις.

Το mediaprofile.xml (γιατι περι αυτου προκειται) αυτο που κανει ειναι να ισορροπει την κατασταση ριχνοντας την φωτεινοτητα και να εχεις ενα ομαλο και σωστο video.

Αν δεν θες recovery ντε και καλα, ρωτα τους guru στο νημα τροποποιησεων και θα σου πουν τροπους να το περασεις. ;)

Eλπιζω να σε βοηθησα!

 

:respect: φιλε μου , ωραιος, τελικα θα εγκαταστησω το recovery, απ οτι βλεπω για lolli θα παει μακρυα η βαλιτσα (βλεπω μετα το Πασχα), πότε θα βγει η rom ,πότε το root λπ κλπ, αρα ας κανουμε το κινητο τελειο στην 4.4 τωρα που μπορουμε και ευτυχως εχουμε και εσας δηλαδη (Παοκτζη κλπ κλπ) :p, φωτο τραβαμε με 13M σωστα ? βιντεο αν οχι 4Κ τι ειναι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και τροπος να το περασεις εκτος recovery me sideload...μην με ρωτας ομως πως το κανεις δεν το ξερω :p

Αν αξιζει τον κοπο? θα σου πω τι κανει και εσυ κρινεις. Στις επιλογες του video εχεις πλεον και 4k.

θετικα και αρνητικα 4κ:

+ απιστευτη λεπτομερεια video. Κανεις pause Και νομιζεις οτι βλεπεις φωτογραφια. Εχει διαφορα αισθητη απο το 1080p. Και φαντασου οτι τα βλεπω σε 42αρα 1080p.

 

+ πολυ καλη συμπεριφορα σε ολες τις συνθηκες φωτισμου. σε σκοτεινα σημεια εχει λιγο θορυβο αλλα οπως και να χει ειναι καλυτερο απο το 1080p 60fps. Απο το 30fps οχι ιδιαιτερα.

 

- μεγαλα αρχεια σε μεγεθος (5 λεπτα 1.5gb περιπου)

- οριο εγγραφης 5 λεπτα σερι

 

Στο θεμα του αρχειου παλι, το θετικο ειναι οτι βελτιωνει αισθητα το video σε χαμηλο φωτισμο (αυτο που ολοι γκρινιαζαν καποτε μαζι με μενα).

Αυτο συμβαινει για τον απλουστατο λογο οτι το κινητο απο στοκ εχει κακη διαχειριση exposure. Κραταει την φωτεινοτητα ψηλα ακομα και σε σκοτεινα σημεια με αποτελεσμα το κινητο την ωρα που γραφει να εχει πτωση frame rate (10-15fps) με αποτελεσμα να φαινεται κατι σαν slow motion.

ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑ: τραβα video 30fps 1080p μεσα στο σπιτι σου σε ενα δωματιο, και γυρνα το κινητο μια προς τα εξω στο πολυ φως και μια προς τα μεσα στο σκοτεινο μερος του σπιτιου η σε αυτο με λιγο φωτισμο. Μετα δες το video. Αν περασεις το αρχειο, κανε παλι ενα τσεκ και πεςμου τι βλεπεις.

Το mediaprofile.xml (γιατι περι αυτου προκειται) αυτο που κανει ειναι να ισορροπει την κατασταση ριχνοντας την φωτεινοτητα και να εχεις ενα ομαλο και σωστο video.

Αν δεν θες recovery ντε και καλα, ρωτα τους guru στο νημα τροποποιησεων και θα σου πουν τροπους να το περασεις. ;)

Eλπιζω να σε βοηθησα!

 

εγω δεν το περασα αυτο το αρχειο και εχω 4κ στην xcam.

επισης τραβηξα βιντεο 4κ πριν απο λιγο μεσα σε δωματιο μια προς το φως και μια προς το σκοταδι ...και τραβαει σταθερα στα 30 fps...no frame drops...το μετρησα με το FRAPS. Με τον ηχο εχω ενα θεματακι.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά το πρόβλημα με την cloudy G3 είναι ότι ο cloudy έχει ενσωματώσει στη ρομ τα binary του xdabebb ενώ εάν είχε τα στοκ θα ήταν καλύτερα? Εάν ναι μήπως να ζητήσουμε από τον cloudy να μην τα ενσωματώνει και να τα περνάμε εμείς εφόσον το θέλουμε?
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα του χαλια ηχου στο βιντεο υπαρχει μαλλον λυση χωρις να χρειασθει να πειραξουμε τα xcam lg settings και ουτε να χασουμε το στερεοφωνικο ηχο (γραφω μαλλον γιατι θα ηθελα να το τεσταρει καποιος σε εξωτερικο χωρο και οχι σε κλειστο οπως στο σπιτι που βρισκομαι τωρα). Η λυση αφορα αυτους που εχουν custom kernel σαν του DorimanX. Δεν εχω εντρυφήσει στο βιντεο και τη φωτο παρα μονο για οικογενειακες καταστασεις .Ειχα τραβηξει πριν κανα διμηνο το παιδι και ο ηχος ηταν μια χαρα, τραβαω χθες σε ενα εμπορικο κεντρο λογω Χριστουγέννων και ο ηχος χαλια! Μετα το πρωτο σοκ θυμηθηκα οτι ειχα ξεχασει να πειραξω το μενου του stweaks του Dori που αφορα τον ηχο. Παραθετω φωτο

https://drive.google.com/open?id=0B2rmu6iwEplYaGpWelpyaEhKUms&authuser=0

H πρωτη επιλογη αφορα το μικροφωνο της καμερας

Η δευτερη το μικροφωνο του τηλεφωνου

και η τριτη του κουδουνισματος και του μεγαφωνου

Οπως βλεπετε τα εχω ολα τερματισει και δεν το εχω μετανιωσει, (ενας απο τους πολλους λογους που φοραω DorimanX)

Παρακαλω τεσταρετε για να ειμαστε 100% σιγουροι

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το περασα αυτο το αρχειο και εχω 4κ στην xcam.

επισης τραβηξα βιντεο 4κ πριν απο λιγο μεσα σε δωματιο μια προς το φως και μια προς το σκοταδι ...και τραβαει σταθερα στα 30 fps...no frame drops...το μετρησα με το FRAPS. Με τον ηχο εχω ενα θεματακι.

Για να εχεις 4k κατι εχεις περασει, αλλιως δεν εχει 4k. Μηπως περασες το video player που ελεγες? Παντως για xcam+4k ο xdabbeb δινει το αρχειο που ανεβασα πριν λιγο.

Επισης frame drops δεν εχει το 4k αλλα το 1080p 30fps. Δοκιμασε το και πεσμου τι βλεπεις.

Οσο για τον ηχο, εγω εκανα αυτο που γραφω πιο πριν στα settings και ειναι αψογος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το θεμα του χαλια ηχου στο βιντεο υπαρχει μαλλον λυση χωρις να χρειασθει να πειραξουμε τα xcam lg settings και ουτε να χασουμε το στερεοφωνικο ηχο (γραφω μαλλον γιατι θα ηθελα να το τεσταρει καποιος σε εξωτερικο χωρο και οχι σε κλειστο οπως στο σπιτι που βρισκομαι τωρα). Η λυση αφορα αυτους που εχουν custom kernel σαν του DorimanX. Δεν εχω εντρυφήσει στο βιντεο και τη φωτο παρα μονο για οικογενειακες καταστασεις .Ειχα τραβηξει πριν κανα διμηνο το παιδι και ο ηχος ηταν μια χαρα, τραβαω χθες σε ενα εμπορικο κεντρο λογω Χριστουγέννων και ο ηχος χαλια! Μετα το πρωτο σοκ θυμηθηκα οτι ειχα ξεχασει να πειραξω το μενου του stweaks του Dori που αφορα τον ηχο. Παραθετω φωτο

https://drive.google.com/open?id=0B2rmu6iwEplYaGpWelpyaEhKUms&authuser=0

H πρωτη επιλογη αφορα το μικροφωνο της καμερας

Η δευτερη το μικροφωνο του τηλεφωνου

και η τριτη του κουδουνισματος και του μεγαφωνου

Οπως βλεπετε τα εχω ολα τερματισει και δεν το εχω μετανιωσει, (ενας απο τους πολλους λογους που φοραω DorimanX)

Παρακαλω τεσταρετε για να ειμαστε 100% σιγουροι

 

Δεν εχω dorimanx kernel οποτε δεν μπορω να το δοκιμασω για να σου πω...παντως μεταξυ μας ο στερεοφωνικος ηχος δεν παιζει και τοσο ρολο πιστευω στο κινητο...:)

Εξαλλου 2 επιλογες ειναι οποτε θες τις κλεινεις οποτε θες τις ανοιγεις δεν ειναι mod μονιμο ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ωραια φλασαρησα recovery και ολα καλα, αντε ελατε να σας κερασω :D

 

Ομορφα χρωματα!!! θα σου προτεινα να την ανεβασεις σε κανενα flickr να την χαρουμε στην αναλυση της!

 

Mια προ ολιγου στον δρομο περπατητος..

16139547145_25d819c8e6_k.jpg20141229_190258 by drizosg, on Flickr

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κατάλαβα καλά το πρόβλημα με την cloudy G3 είναι ότι ο cloudy έχει ενσωματώσει στη ρομ τα binary του xdabebb ενώ εάν είχε τα στοκ θα ήταν καλύτερα? Εάν ναι μήπως να ζητήσουμε από τον cloudy να μην τα ενσωματώνει και να τα περνάμε εμείς εφόσον το θέλουμε?

 

Ετσι ακριβως. Βεβαια το...παραδοξο της υποθεσης ειναι οτι αν φλασαρεις τα binaries πανω απο αυτα που εχει ηδη ο cloudy στις rom του τοτε σταματαει να λειτουργει η καμερα η μαμα της rom και δουλευει μονο η xcam!!!

Μετα απο αρκετες παρατηρησεις που εγιναν στο νημα των xda, ο xdabbeb τονιζει οτι δεν περναμε binaries πανω στις rom του cloudy γιατι δεν υπαρχει λογος. Μετα απο (τον εχω πρηξει τον ανθρωπο μιλαμε για απειρους διαλογους:lol: pm που του ειχα στειλει η απαντηση του ηταν η εξης:

"Cloudy does include them, and as stated in the OP you should not flash them on his rom. There are always going to be certain minor file additions or omissions that are necessary on ported roms, so it's best to stick with what they give you. As for the other rom, I really can't say whether or not he included them properly. There are too many out there for me to keep track and it's really up to the maintainer to implement it properly."

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις 4k κατι εχεις περασει, αλλιως δεν εχει 4k. Μηπως περασες το video player που ελεγες? Παντως για xcam+4k ο xdabbeb δινει το αρχειο που ανεβασα πριν λιγο.

Επισης frame drops δεν εχει το 4k αλλα το 1080p 30fps. Δοκιμασε το και πεσμου τι βλεπεις.

Οσο για τον ηχο, εγω εκανα αυτο που γραφω πιο πριν στα settings και ειναι αψογος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν εχω dorimanx kernel οποτε δεν μπορω να το δοκιμασω για να σου πω...παντως μεταξυ μας ο στερεοφωνικος ηχος δεν παιζει και τοσο ρολο πιστευω στο κινητο...:)

Εξαλλου 2 επιλογες ειναι οποτε θες τις κλεινεις οποτε θες τις ανοιγεις δεν ειναι mod μονιμο ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ομορφα χρωματα!!! θα σου προτεινα να την ανεβασεις σε κανενα flickr να την χαρουμε στην αναλυση της!

 

Mια προ ολιγου στον δρομο περπατητος..

16139547145_25d819c8e6_k.jpg20141229_190258 by drizosg, on Flickr

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ετσι ακριβως. Βεβαια το...παραδοξο της υποθεσης ειναι οτι αν φλασαρεις τα binaries πανω απο αυτα που εχει ηδη ο cloudy στις rom του τοτε σταματαει να λειτουργει η καμερα η μαμα της rom και δουλευει μονο η xcam!!!

Μετα απο αρκετες παρατηρησεις που εγιναν στο νημα των xda, ο xdabbeb τονιζει οτι δεν περναμε binaries πανω στις rom του cloudy γιατι δεν υπαρχει λογος. Μετα απο (τον εχω πρηξει τον ανθρωπο μιλαμε για απειρους διαλογους:lol: pm που του ειχα στειλει η απαντηση του ηταν η εξης:

"Cloudy does include them, and as stated in the OP you should not flash them on his rom. There are always going to be certain minor file additions or omissions that are necessary on ported roms, so it's best to stick with what they give you. As for the other rom, I really can't say whether or not he included them properly. There are too many out there for me to keep track and it's really up to the maintainer to implement it properly."

 

φοβερη...μονο απο τα χρωματα καταλαβαινω οτι ειναι με stock binaries

θα ακουστει υπερβολη αλλα τετοια βραδυνη ουτε το Lumia 1020 δε βγαζει...

15520108423_890891c9b8_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με ψησατε ρε παλιοπαιδα και φλασαρα στοκ ρομ για τα στοκ binaries.

Ψιλοξενερωσα με την στοκ ρομ γιατι η G3 ειναι πιο ομορφη αλλα χαλαλι.

Παοκ με manual ρυθμισεις ή στο auto;Επαθα σοκ τωρα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Για πεστε μου ρε παιδια δηλαδη για να εχουμε αποτελεσματα σαν του παοκ και του daemon πρεπει να φλασαρω stock rom και να βαλω xcam και xcam lg settings;
Link to comment
Share on other sites

Για πεστε μου ρε παιδια δηλαδη για να εχουμε αποτελεσματα σαν του παοκ και του daemon πρεπει να φλασαρω stock rom και να βαλω xcam και xcam lg settings;

 

Ναι και μετα φτιαχνεις και τις ρυθμισεις στο xcam settings.Τωρα εγω εβαλα αυτες που χρησιμοποιει ο Γιωργος.Ο Παοκ(που δεν θυμαμαι το ονομα του) δεν ξερω τι χρησιμοποιει,δεν μας λεει :p

 

Γιωργο η Η στοκ ρομ εχει 4κ βιντεο.Το επιβεβαιωνω κι εγω UHD λεει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μετα φτιαχνεις και τις ρυθμισεις στο xcam settings.Τωρα εγω εβαλα αυτες που χρησιμοποιει ο Γιωργος.Ο Παοκ(που δεν θυμαμαι το ονομα του) δεν ξερω τι χρησιμοποιει,δεν μας λεει :p

 

Γιωργο η Η στοκ ρομ εχει 4κ βιντεο.Το επιβεβαιωνω κι εγω UHD λεει.

 

Δωσε link για την stock

Link to comment
Share on other sites

για να εχουμε 4κ στην στοκ ,βαζουμε και το video του xdabbed ετσι?παρεα με το xcam +settings
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δωσε link για την stock

 

Αν και ειμαστε offtopic εγω αυτη περασα.Κατεβαζεις το 2ο link που λεει prerooted και την φλασαρεις μεσω custom recovery.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειμαστε offtopic εγω αυτη περασα.Κατεβαζεις το 2ο link που λεει prerooted και την φλασαρεις μεσω custom recovery.

 

οκ thanks:):)

Link to comment
Share on other sites

Με ψησατε ρε παλιοπαιδα και φλασαρα στοκ ρομ για τα στοκ binaries.

Ψιλοξενερωσα με την στοκ ρομ γιατι η G3 ειναι πιο ομορφη αλλα χαλαλι.

Παοκ με manual ρυθμισεις ή στο auto;Επαθα σοκ τωρα...

@paok η φωτο σου ειναι πολυ καλη, αλλα θεωρω οτι μπορουσες να την βγαλεις ακομα καλυτερη. Φαινεται οτι εχει υποστει επεξεργασια απο το κινητο με το επιθετικο noise reduction. Δοκιμασες αλλες ρυθμισεις? κανε μια δοκιμη με τα settings και τραβα την στο normal-auto iso-brightness -2.

εξαιρετικα χρωματα και πολυ δυσκολη φωτο παντως...

 

Στο παλικαρι που ρωτησε στο flickr ειμαι ο drizosg (Δριζος Γιωργος)

 

@panos Κοιτα θα πρεπει να το κρινεις και μονος σου. Δεν παιρνω κανεναν στο λαιμο μου, οτι ανακαλυπτω το ανεβαζω για να το βλεπετε κ εσεις.

Εγω επιμενω οτι οι συγκρισεις πρεπει να γινονται την ιδια στιγμη αν ειναι δυνατον.

Ενα φεγγαρι θυμαμαι εναν καμμενο :lol: που φλασαρε στο δρομο επιτοπου τις ρομ για να εχει συγκριτικο....να δεις πως τον λεγανε...:rolleyes:

 

Δειτε λιγο τις παρακατω φωτο...θεωρω οτι ειναι ενδιαφερον!

(ολες με xcam+settings)

Η πρωτη ειναι με cloudyg3 και απλα το exposure -2. Τιποτα αλλο. Στο μηδεν δεν μπορουσε να νεταρει. Για καποιο λογο με στοκ ρομ τα καταφερε να νεταρει και με το exposure στη μαμα θεση (0).

Ολες μου τις φωτο τις τραβαω με τις ρυθμισεις που σας ανεβασα με screenshot. :)

Τα σχολια δικα σας....

 

CloudyG3 2.1 με τα binaries ως εχουν (modded xdabbeb) + xcam + settings

15953426758_644f7bf909_k.jpgcloudyg3 xcam by drizosg, on Flickr

 

 

Stock rom +xcam +settings exposure 0

16115073936_7f5c0fff8e_k.jpgstock rom by drizosg, on Flickr

 

 

Stock rom +xcam+settings exposure -2

16140101582_deb089a373_k.jpgstock rom 2 by drizosg, on Flickr

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη διαφορα Γιωργο.Δεν εχω λογο να σε αμφισβητω εγω ειμαι ψιλοασχετος :p

Περισσοτερο μου αρεσε η 3η φωτογραφια.Και φυσικα η 1η ειναι η χειροτερη.

 

Λοιπον καταλαβα τι παιζει με το 4κ βιντεο.Υπαρχουν 2 εφαρμογες .apk για xcam 5.2.4.

Αυτη εδω XCamLG_524_g2adv.apk εχει κανονικα 4κ βιντεο ενω αυτη XCamLG_524_g2uhd.apk που λεει ο Γιωργος μολις την φλασαρα και ειδα πως δεν εχει και χρειαζεται εξτρα αρχειο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...