Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά εμείς που προτιμάμε την g3 γιατί είναι τεσταρισμενα η καλύτερη rom,για μένα και για τους περισσότερους, για το κινητό μας τι κάνουμε;Βinaries δεν υπάρχουν μαμα πουθενά να περάσουμε;Πάντως όντως τρελή διαφορά!Στη stock είναι πολύ πιο ζωηρά τα χρώματα.

 

ΑΥτο θα κανω σημερα. Επειδη ξερω οτι πολλοι προτιμουν την cloudyg3 (κ εγω μαζι) η g3 based roms, και επειδη εχει και τα καλυτερα binaries προεγκατεστημενα, σημερα θα φλασαρω την cloudyg3 με xcam +settings, θα τραβηξω φωτο και μετα θα φλασαρω στοκ ρομ και xcam + settings και παλι φωτο. Θα πρεπει να γινουν την ιδια χρονικη στιγμη για να μην εχουμε αποκλισεις και απο τα ιδια σημεια.

Αφου τις βγαλω θα σας τις ανεβασω να τις δουμε.

Θεωρω οτι Ο λογος που το κινητο εστιαζει πιο γρηγορα ειναι γιατι ο xdabbeb εχει πειραξει την ταχυτητα του κλειστρου με αποτελεσμα πιο γρηγορη εστιαση και με φλας και χωρις φλας. (να θυμαστε παντα το tip που σας ειχα πει για το φλας πριν τραβηξετε την φωτο μην στραβωθει αυτος που τραβατε).

Για το video εχω βρει λυση αλλα ακομα το ψαχνω για να ειμαι σιγουρος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δε δουλευει... το χω δοκιμασει.Δεν την ανοιγει.

 

Λογικο. Η 5.0 εχει αλλο api τελειως διαφορετικο απο αυτο της kitkat.

Η google στην lollipop ξεκλειδωσε το camera api (v2) με αποτελεσμα να εχουμε manual exposure, raw dng,long exposure μεχρι και 60", ΑΛΛΑ μεχρι στιγμης οι εταιριες δεν το υιοθετησαν. Αυτο που δουλευει ειναι το one plus one + nexus 5.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

MH KΑΝΕΤΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΑ BINARIES

stock kitkat + Xcam + Lg settings

...για video φλασαρετε το video toy xdabbed το οποιο θα το τρεξετε απο την STOCK CAMERA

16112425821_9818531104_c.jpg

 

Φίλε μου ομως τι σχέση εχει το apk video του xdabbeb με το γεγονός οτι το βιντεο που τραβάει στοκ καμερα σε χαμιλο φωτισμό ειναι άθλια μιλάνε!!!:blink:

Γιωργο βρηκες καμια διάφορα με το advanced apk στο βιντεο??

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χρονια πολλα σε ολους,δηλαδης εγω που ειμαι σε στοκ εβαλα το xcam +xcam serttings απο πλει στορ ειμαι τζιτζι?δεν θελει binaries και τα τιαυτα?για slow mo να βαλω το βιντεο που δινει ο xdabbed στο ποστ του κατω κατω?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χρονια πολλα σε ολους,δηλαδης εγω που ειμαι σε στοκ εβαλα το xcam +xcam serttings απο πλει στορ ειμαι τζιτζι?δεν θελει binaries και τα τιαυτα?για slow mo να βαλω το βιντεο που δινει ο xdabbed στο ποστ του κατω κατω?

 

Ετσι ακριβως...το video toy xdabbed τροποποει την stock καμερα...ΟΧΙ ΤΗΝ XCAM.

μεσα στην stock βρισκεται και η επιλογη για 4k

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως...το video toy xdabbed τροποποει την stock καμερα...ΟΧΙ ΤΗΝ XCAM.

μεσα στην stock βρισκεται και η επιλογη για 4k

 

που το βρισκουμε αυτο το xdabbed?

Link to comment
Share on other sites

 

ωραιος φιλε, επειδη εχασα επεισοδια το φλασαρουμε με recovery και τελος? αυτο ισχυει μονο για video σωστα? πως το βλεπεις αξιζει ?

Link to comment
Share on other sites

ωραιος φιλε, επειδη εχασα επεισοδια το φλασαρουμε με recovery και τελος? αυτο ισχυει μονο για video σωστα? πως το βλεπεις αξιζει ?

 

μετα το φλασαρισμα κανε wipe cashe/Dalvik...ναι μονο για βιντεο ειναι μεσα απο την stock camera και ειναι απαιχτο

Link to comment
Share on other sites

μετα το φλασαρισμα κανε wipe cashe/Dalvik...ναι μονο για βιντεο ειναι μεσα απο την stock camera και ειναι απαιχτο

 

ok φιλος, τωρα θα φλασαρω,σ ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

μετα το φλασαρισμα κανε wipe cashe/Dalvik...ναι μονο για βιντεο ειναι μεσα απο την stock camera και ειναι απαιχτο

 

φλασαρισα αλλα δε βλεπω κατι μεσα στις ρυθμισεις για 4Κ video, λεω να φλασαρω cloudy g3 τι λες? η να κατσω στ αυγα μου? βαρεθηκα την stock κατασταση

Link to comment
Share on other sites

φλασαρισα αλλα δε βλεπω κατι μεσα στις ρυθμισεις για 4Κ video, λεω να φλασαρω cloudy g3 τι λες? η να κατσω στ αυγα μου? βαρεθηκα την stock κατασταση

 

την stock camera ανοιξε οχι την xcam

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

hdr ...stock kit kat + xcam + lg settings no binaries

15932723210_65b8181093_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ,πολυ καλα αποτελεσματα, επειδη εχω πολυ σαβουρα θα φλασαρω απο την αρχη την stock rom και θα επανερθω
Link to comment
Share on other sites

την stock camera ανοιξε οχι την xcam

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

hdr ...stock kit kat + xcam + lg settings no binaries

15932723210_65b8181093_c.jpg

 

Πολυ καλη και ισορροπημενη ειδικα για τις συνθηκες φωτισμου που δεν προτεινονται για hdr!

Παρακατω σας βαζω 3 δειγματα hdr οχι γιατι ειναι καλες φωτο αλλα γιατι μου εκαναν εντυπωση ειδικα αυτη με το συντριβανι (παρατηρηστε την κορυφη του νερου οτι δεν εχει ειδωλα και ειναι και κοντρα στον ηλιο) και η αλλη η οποια ειναι μεσα στο αυτοκινητο ΕΝ ΚΙΝΗΣΕΙ με 100χλμ την ωρα παλι δεν υπαρχει ειδωλο.!

Η 3η με το hilton απλα μου αρεσε σαν hdr.

Συννεφιασμενος καιρος και στις 3.

16120270815_4dd82dc8eb_k.jpg20141227_112210_HDR by drizosg, on Flickr

16119520922_815f9fd23e_k.jpg20141227_153437_HDR by drizosg, on Flickr

16120282425_d0d93da2c0_k.jpg20141227_112042_HDR by drizosg, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα τον κόσμο και στο play store μου βγάζει μόνο το XCam Lg settings που είναι και 1.6€ το XCam σκέτο δεν το βρίσκω.. Είμαι stock και χωρίς root έτσι.. Μπορώ να τα βάλω κ να δώ τα αποτελεσματα που δείχνεις demon2411..?
Link to comment
Share on other sites

Έφαγα τον κόσμο και στο play store μου βγάζει μόνο το XCam Lg settings που είναι και 1.6€ το XCam σκέτο δεν το βρίσκω.. Είμαι stock και χωρίς root έτσι.. Μπορώ να τα βάλω κ να δώ τα αποτελεσματα που δείχνεις demon2411..?

 

xcam ειναι εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974

Link to comment
Share on other sites

Ναι Τολη αλλα θελει και.τις ρυθμισεις. Δες το λινκ του dimtz και θα ανεβασω κ.τις.δικες μου ρυθμισεις.:)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάθε τόσο φλασαρουμε πολλά και διάφορα προτείνετε το συγχρονισμό φώτο, βίντεο με cloud υπηρεσία; εσείς τι κάνετε; έχασα κάνα δυο φώτο γι αυτό ρωτάω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μόνιμα ενεργοποιημένο το upload στο dropbox.Κανένα άγχος μην χάσω φωτογραφίες.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ενεργοποιημένο τίποτα :cool:

 

Κάνω backup ότι θέλω και όταν το θέλω :D

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως...το video toy xdabbed τροποποει την stock καμερα...ΟΧΙ ΤΗΝ XCAM.

μεσα στην stock βρισκεται και η επιλογη για 4k

Παιδια εμεις που εχουμε cloudy g3 ρομ τι γινεται;Δολευει κ σε εμας η δεν χρειαζεται;Εχω μπερδευτει.Δεν βγαινει κ ενας οδηγος με αναλυτικες οδηγιες...Δηλ.οσοι εχουν απειραχτη ρομ,οσοι εχουν τροποποιημενη κτλ και να ξερουμε τι αρχεια να βαζουμε.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μόνιμα ενεργοποιημένο το upload στο dropbox.Κανένα άγχος μην χάσω φωτογραφίες.

 

Εγώ δεν έχω ενεργοποιημένο τίποτα :cool:

 

Κάνω backup ότι θέλω και όταν το θέλω :D

Άντε τώρα ν αποφασίσω εγώ τι να κάνω :p, και τα δύο καλά ακούγονται,αρκεί το dropbox να είναι ασφαλές, την καλημέρα μου :)

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι για να αφεραισεις μικρα scratches που μαζευονται στο camera lens χρισημοποιεις οδοντοπαστα ι κατι ? νομιζω τον τελευταιο καιρο εχουν γινει πολλα scratches και δεν focusarei καλα/ εχει λιγο noise ακομη και στις πρωινες . δοκιμασα να καθαρισω με οδοντοπαστα αλλα δεν αλλαξε κατι. και καλα λεγανε για ενα coating που εχει το κινητο και αμα το περασεις απο πανω εξαφανιζεται και φευγουν τα μικρα scratches. εχει κανεις αλλος παθει κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγκατέστησα τις ρυθμίσεις για το βίντεο με την στοκ αλλά παρόλο που έγιναν όλα σωστά , δεν μου εμφανίζει στην στοκ την επιλογή για 4k. Ενώ στην xcam την έχω κανονικά όπως και πριν. Ξέρει κανείς τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι για να αφεραισεις μικρα scratches που μαζευονται στο camera lens χρισημοποιεις οδοντοπαστα ι κατι ? νομιζω τον τελευταιο καιρο εχουν γινει πολλα scratches και δεν focusarei καλα/ εχει λιγο noise ακομη και στις πρωινες . δοκιμασα να καθαρισω με οδοντοπαστα αλλα δεν αλλαξε κατι. και καλα λεγανε για ενα coating που εχει το κινητο και αμα το περασεις απο πανω εξαφανιζεται και φευγουν τα μικρα scratches. εχει κανεις αλλος παθει κατι παρομοιο?

Καθαριστικο κεραμικης εστιας.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...