Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι...εαν δεν περασεις τα Binaries sta lg settings εχεις την επιλογη για saturation και night shutter speed 1/4 sec.

Μολις περασεις τα binaries χανεις την επιλογη για saturation και το night shutter speed αλλαζει σε 1/7 sec

 

Προφανως αναφερεσαι σε stock unrooted τηλεφωνο χωρις τα binaries? αυτο με το saturation το γνωριζα αλλα με το shutter στο 1/4 πρωτη φορα το ακουω. Στις δοκιμες που ειχα κανει ολες οι φωτο ηταν καλυτερες σε αυτες με τα binaries με καλυτερη αποδοση χρωματων. Στην stock ειχε την ταση να τα "κοκκινιζει" ολα (οπως και στο συγκριτικο με το 808).

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η XCam 5.2.4 g2 advanced.apk(εφαρμογη καμερας) ειναι free, το XCam settings απ' το play ειναι επι πληρωμη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bellabytes.xcamlgsettings

Μπορεις να παιξεις με τις ρυθμισεις για καλυτερα αποτελεσματα, πιο πισω θα βρεις και "αναλυσεις" απ' το φιλo demon2411!!

Κατα τα αλλα νομιζω εισαι κομπλε ;)

Το 4Κ βιντεο ειναι πολυ καλο, αλλα εγω το αποφευγω λογω τεραστιου ογκου των αρχειων, λογω παιδιών τραβαω συχνα βιντεο........ και εχω και 32αρα συσκευη να φανταστεις:p

Την καμερα εγω την εχω στα 10MP γιατι μου αρεσει το 16:9!!

 

Σωστο για το 4k απλα η διαφορα στην ποιοτητα εικονας ειναι πραγματικα το κατι αλλο ακομα και σε 1080p τηλεοραση.! Επισης λογω τρελλου φορτου εργασιας, το κινητο ζεστενεται λιγο (νορμαλ) και στα 5 λεπτα αυτοματα κλεινει το video. Οποτε με 4Κ εχεις limit 4 λεπτα.

Πολυ καλο mode ειναι το 1080p 30fps και bitrate 28-30000kbps απο τα settings.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ανεβαζω ενα mini συγκριτικο χαμηλου φωτισμου που σας ειχα υποσχεθει καποτε μεταξυ G2 και Dslr Nikon D3200.

Οι ρυθμισεις ειναι απλες.

Στο g2 ολα auto αλλες ειναι τραβηγμενες με normal mode και αλλες με night.

Στην μηχανη επειδη το αποτελεσμα δεν ηταν το αναμενομενο μετα απο δοκιμες, το εβαλα στο προγραμμα "νυχτερινο" και εκει απεδωσε καλυτερα. Υποψιν οτι με ρυθμισεις μπορει να κανει παπαδες η μηχανη, αυτο ειναι το αυτονοητο, απλα ηθελα να δω σε μια καθημερινη στιγμη πως μπορει να ανταποκριθει. Εξαλλου.....φωτογραφικη μηχανη 400 ευρω ειναι.!! H συγκριση σαφως και ειναι ανιση αλλα γιατι οχι??

Και τα 2 σεταρισμενα στα 13mp. Στην φωτο με το αγγελακι να τονισω οτι δεν με αφησε η μηχανη να νεταρω πιο κοντα.

Πρωτα βλεπετε αυτες της μηχανης και μετα του g2.

*** ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ!!! ***

 

15907215557_a09559d4d0_k.jpgDSC_0218 by drizosg, on Flickr

 

 

 

15905651670_87befd03ae_k.jpg20141125_205927 by drizosg, on Flickr

 

 

15905687470_cc15ed9a5d_k.jpgDSC_0223 by drizosg, on Flickr

 

 

15470613064_1511a8ac91_k.jpg20141125_210713_Night by drizosg, on Flickr

 

16067130976_0c8ce1ac22_k.jpgDSC_0226 by drizosg, on Flickr

 

 

16092950755_6642c90aaf_k.jpg20141125_211443 by drizosg, on Flickr

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάπου προτεινόμενες ρυθμίσεις για το xcam lg settings;

Ναι, εδω...

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Όταν παω να βγάλω φωτογραφία το βράδυ με το G2 (Stock Κάμερα) κάνει υπερβολικό LAG.Είναι και σε εσάς το ίδιο;;;;;;;

Edited by KILLER146

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Xcam + lg settings χωρις τα Binaries

 

Πολυ ενδιαφερον και πολυ βασικο. Ομολογω οτι δεν το ειχα δει ποτε.!

Το θεμα ειναι πως αποδιδει σε στοκ κατασταση μιας και εχει αρκετο "lag" οπως αναφερει και ο φιλος παραπανω.

Θυμαμαι σε στοκ φαση, το video recording σε low light καταστασεις ειχε αρκετα frame rate drops. Ενω με τα binaries ολα καλα. Το θεμα που ειχε ηταν οτι δεν κατεβαζε το exposure οσο επρεπε για να κρατησει ενα σταθερο frame rate των 60 fps.

Tσεκαρισε το και πεσμου τι βλεπεις

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο προτροπη του paok στο θεμα shutter και ενω ξερετε ολοι το κολλημα μου με την καμερα, ενω ειχα σταθεροποιηθει στην cloudy g3 + stock kernel + xcam settings, ειπα να δοκιμασω ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ την εντελως στοκ.

Ετσι για να μην χασω το root και ξαναγυρναω απο την αρχη με recovery κτλ, απλα κατεβασα την επισημη απειραχτη stock g2 rom και την περασα μεσω recovery. Επειτα εγκατασταση xcam και xcam settings. ουτε binaries ουτε τιποτα.

Το θετικο ειναι οτι πλεον μπορεις να πειραξεις saturation και ναι οντως το κλειστρο ειναι πιο αργο δινοντας την δυνατοτητα για καλυτερες βραδυνες οπως ειπε ο paok.

Το αποτελεσμα ειναι παραπανω απο εμφανη και ομολογω οτι με αφησε αφωνο. Ο Paok ειχε απολυτο δικιο, τα ευσημα δικα του!!!

Θα περιμενω τα σχολια σας (φυσικα νεες ρυθμισεις στην xcam settings πλεον οποιος θελει ευχαριστως τις ανεβαζω)

Ολες οι φωτο σημερινες (πριν απο λιγη ωρα. 2 σε normal mode και 2 σε night mode).

 

CLOUDY G3 XCAM

16113158942_69c8f90b20_k.jpg20141226_221238 by drizosg, on Flickr

 

 

STOCK G2 ROM XCAM

15494188973_4f88ec132c_k.jpg20141226_222757 by drizosg, on Flickr

 

 

CLOYDYG3 night

15926605050_07400547c6_k.jpg20141226_221215_Night by drizosg, on Flickr

 

 

STOCK G2 night

15926449718_0f08de8ada_k.jpg20141226_222812_Night by drizosg, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Δε το συζητάμε ότι θέλουμε ρυθμίσεις.. Εγώ είμαι σε cloudy stock με περασμένα binaries και XCAM... Δώσε ρυθμίσεις στο λαό να βγάλει καμία καλή φωτογραφία
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω εγώ που είμαι stock χωρίς root μπορώ να κατεβάσω το xcam settings και να έχω αυτό το εμφανές αποτέλεσμα που δείχνεις??
Link to comment
Share on other sites

γιωργο η διαφορα ειναι εμφανες φιλε αλλα αυτο που μου εσπαγε να νευρα ηταν το άθλιο βιντεο σε χαμηλό φωτισμό!!!!οποτε εγω θελω να μου πεις εκει τι γινεται ??
Link to comment
Share on other sites

γιωργο η διαφορα ειναι εμφανες φιλε αλλα αυτο που μου εσπαγε να νευρα ηταν το άθλιο βιντεο σε χαμηλό φωτισμό!!!!οποτε εγω θελω να μου πεις εκει τι γινεται ??

 

Προς το παρον δυστυχως ανακαλυπτω παλι οτι επανηλθε το κακο video (πτωση frame rate) σε χαμηλο φωτισμο.

Χρησιμοποιω την stock xcam αλλα το κινητο μου ειναι roοted οποτε θα δοκιμασω την αλλη xcam 4k και θα σου πω αν αλλαζει κατι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε το συζητάμε ότι θέλουμε ρυθμίσεις.. Εγώ είμαι σε cloudy stock με περασμένα binaries και XCAM... Δώσε ρυθμίσεις στο λαό να βγάλει καμία καλή φωτογραφία

 

Δωσε μου λιγο χρονο να φτιαξω τις νεες... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή για να καταλάβω εγώ που είμαι stock χωρίς root μπορώ να κατεβάσω το xcam settings και να έχω αυτό το εμφανές αποτέλεσμα που δείχνεις??

 

Σωστα. Περνας xcam και μετα xcam settings.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι με stock rom, xcam524 vs stock camera εχω τα ιδια αποτελεσματα

 

Εννοειται γιατι οπως ειχα πει κ πιο παλια ολη η ιστορια ειναι τα binaries. Επισης για να δεις διαφορες θα πρεπει να συγκρινεις μονο σε normal mode μιας και εκει δουλευουν τα xcam settings.

Link to comment
Share on other sites

MH KΑΝΕΤΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΑ BINARIES

stock kitkat + Xcam + Lg settings

...για video φλασαρετε το video toy xdabbed το οποιο θα το τρεξετε απο την STOCK CAMERA

16112425821_9818531104_c.jpg

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση.με την xcam kai lg settings υπατχει βελτιωση στην ταχυτητα του focus της καμερας?Δηλαδη θελω να μαθω αν εστιαζει πιο γρηγορα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση.με την xcam kai lg settings υπατχει βελτιωση στην ταχυτητα του focus της καμερας?Δηλαδη θελω να μαθω αν εστιαζει πιο γρηγορα.

 

Ναι μπορεί να εστιασει πιο γρήγορα αν αυξήσεις την ταχύτητα του κλείστρου.Προφανώς θα βγουν πιο σκοτεινές οι φωτογραφίες ή θα ανέβει το iso στο Θεό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμείς που προτιμάμε την g3 γιατί είναι τεσταρισμενα η καλύτερη rom,για μένα και για τους περισσότερους, για το κινητό μας τι κάνουμε;Βinaries δεν υπάρχουν μαμα πουθενά να περάσουμε;Πάντως όντως τρελή διαφορά!Στη stock είναι πολύ πιο ζωηρά τα χρώματα.
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται γιατι οπως ειχα πει κ πιο παλια ολη η ιστορια ειναι τα binaries. Επισης για να δεις διαφορες θα πρεπει να συγκρινεις μονο σε normal mode μιας και εκει δουλευουν τα xcam settings.

 

οχι σε ολα τα Modes δουλεουν τα xcam settings...εκτος απο night mode

Link to comment
Share on other sites

το xcam δουλευει με λολλιποπ? θα ηταν ενδιαφερον να δουμε τι θα γινει με 5.0 αν και διαβασα οτι ο xdabbeb προς το παρων δεν θα υποστηριξει την 5.0
Link to comment
Share on other sites

το xcam δουλευει με λολλιποπ? θα ηταν ενδιαφερον να δουμε τι θα γινει με 5.0 αν και διαβασα οτι ο xdabbeb προς το παρων δεν θα υποστηριξει την 5.0

 

δε δουλευει... το χω δοκιμασει.Δεν την ανοιγει.

Link to comment
Share on other sites

MH KΑΝΕΤΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΑ BINARIES

stock kitkat + Xcam + Lg settings

...για video φλασαρετε το video toy xdabbed το οποιο θα το τρεξετε απο την STOCK CAMERA

16112425821_9818531104_c.jpg

Τρομερή η φωτο . Τι ρυθμίσεις έβαλες ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...