Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αχα δεν εχω σκοπο να βαλω custom recovery , το εχω κανει μονο ροοτ .

Να περασω λετε κανα μοντ τοτε ?

Αφου εισαι που εισαι ρουτ φιλε μου, γιατι δεν περνας και ενα custom recovery να βρεις την υγεια σου;

Θα σου φανει χρησιμο για πολλα πραματα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η xcam δεν χρειάζεται custom recovery.

Απλα μονο με την XCam, χωρις binaries, δεν κανεις και πολλα πραγματα........συμφωνα παντα με το φιλο Γιωργο (demon2411) που ασχοληθηκε οσο κανενας μας με την καμερα του G2 ;)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Απλα μονο με την XCam, χωρις binaries, δεν κανεις και πολλα πραγματα........συμφωνα παντα με το φιλο Γιωργο (demon2411) που ασχοληθηκε οσο κανενας μας με την καμερα του G2 ;)

Ακριβώς χωρις binaries no party.

Link to comment
Share on other sites

αχα δεν εχω σκοπο να βαλω custom recovery , το εχω κανει μονο ροοτ .

Να περασω λετε κανα μοντ τοτε ?

 

Καταρχήν (και με το συμπάθιο) ξέρεις τι είναι το custom recovery ??? μην μπερδεύεσαι με αλλαγή Rom...! το custom recovery δεν επηρεάζει πουθενά το τηλέφωνο, εν αντιθέσει με το Root που έκανες...!!! συμφωνώ με τον TUPAC_RIP

 

Αφου εισαι που εισαι ρουτ φιλε μου, γιατι δεν περνας και ενα custom recovery να βρεις την υγεια σου;

Θα σου φανει χρησιμο για πολλα πραματα.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Απλα μονο με την XCam, χωρις binaries, δεν κανεις και πολλα πραγματα........συμφωνα παντα με το φιλο Γιωργο (demon2411) που ασχοληθηκε οσο κανενας μας με την καμερα του G2 ;)

Δηλαδή όλες οι εκδόσεις του xdabbed μέχρι να βγάλει τα binary ήταν άσκοπες;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλες οι εκδόσεις του xdabbed μέχρι να βγάλει τα binary ήταν άσκοπες;

Νομιζω με το που εβγαλε τις XCam (που ειναι apk) o xdabbed, εβγαλε και τα binaries μαζι!

Παλαιοτερα ειχε μονο τα mod's (τα οποια βεβαια τα εχει ακομη και ειναι zip αρχεια) που τα φλασαρες απο recovery!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω με το που εβγαλε τις XCam (που ειναι apk) o xdabbed, εβγαλε και τα binaries μαζι!

Παλαιοτερα ειχε μονο τα mod's (τα οποια βεβαια τα εχει ακομη και ειναι zip αρχεια) που τα φλασαρες απο recovery!

 

όχι, από την 2.2 έκδοση και μετά είχε και έκδοση apk.

Link to comment
Share on other sites

όχι, από την 2.2 έκδοση και μετά είχε και έκδοση apk.

Αυτο λεω φιλε μου........ συνυπηρχαν, μετα απο καποια στιγμη τα apk με τα mod's. Αλλα οταν εβγαλε τα apk, εβγαλε και τα binaries!!

Τα mod's συνεχισε να τα βγαζει μεχρι και την version 3.2.0. Και την v. 4 για τις G3 rom's.

Τελος παντων... any way......!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω φιλε μου........ συνυπηρχαν, μετα απο καποια στιγμη τα apk με τα mod's. Αλλα οταν εβγαλε τα apk, εβγαλε και τα binaries!!

Τα mod's συνεχισε να τα βγαζει μεχρι και την version 3.2.0. Και την v. 4 για τις G3 rom's.

Τελος παντων... any way......!

Από 2.2 ως 3.2 δεν είχε βγάλει binaries. Δεν ξέρω αν τα είχε ενσωματωμένα ή χρησιμοποιούσε της lg. Τουλάχιστον εγώ δεν τα είδα.

Link to comment
Share on other sites

Από 2.2 ως 3.2 δεν είχε βγάλει binaries. Δεν ξέρω αν τα είχε ενσωματωμένα ή χρησιμοποιούσε της lg. Τουλάχιστον εγώ δεν τα είδα.

Ενσωματωμενα στο zipάκι ηταν.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενσωματωμενα στο zipάκι ηταν.

 

δεν ξέρω αν έχει νόημα η αναφορά που κάνω, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. σύμφωνα με τα changelog μέχρι την 3.2 χρησιμοποιούσε Based on Stock LG 4.3.1 Camera apk and stock libraries. στην 3.2 άλλαξε driver/libs, Updated driver/libs. επειδή πρόσφατα αναβάθμισα στην Η και δεν το ρουταρα ακόμη, έχω χάσει και την παλιά του xdabbeb, έχω και την 5.0 και την 5.2.4 xcam. στην μεν πρώτη έχω την επιλογή για UHD και slomo ενω στην δεύτερη μόνο slomo.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα binaries 1.0.0 με πιο προγραμμα τα φλασαρουμε ? Υπαρχει καποιο βιντεο να το δουμε ?

 

Εχω κατεβασει το Quick Boot και το Terminal Emulator αλλα δεν βγαζω ακρη ρε παιδια, δε μου μπαινει σε Recovery Mode....

Καποια βοηθεια ??

 

Τρεχω τις εντολες στο Terminal Emulator κανονικα για να μπω στο RECOVERY

 

http://i61.tinypic.com/2dazlnl.jpg

 

 

 

Αλλα μετα το κινητο μενει σε μια μαυρη οθονη και μου εμφανιζει αυτα τα μυνηματα..... καμια ιδεα τι κανω λαθος ???

 

http://i61.tinypic.com/sw63ie.jpg

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα binaries 1.0.0 με πιο προγραμμα τα φλασαρουμε ? Υπαρχει καποιο βιντεο να το δουμε ?

 

Εχω κατεβασει το Quick Boot και το Terminal Emulator αλλα δεν βγαζω ακρη ρε παιδια, δε μου μπαινει σε Recovery Mode....

Καποια βοηθεια ??

 

Τρεχω τις εντολες στο Terminal Emulator κανονικα για να μπω στο RECOVERY

 

http://i61.tinypic.com/2dazlnl.jpg

 

 

 

Αλλα μετα το κινητο μενει σε μια μαυρη οθονη και μου εμφανιζει αυτα τα μυνηματα..... καμια ιδεα τι κανω λαθος ???

 

http://i61.tinypic.com/sw63ie.jpg

Εχεις περασει καποιο custom recovery; Για παραδειγμα TWRP ή Philz touch;

Αν δεν εχεις, δε θα μπορεσεις να φλασαρεις τα binaries!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω περασει καποιο TWRP ή Philz touch.

Που μπορω να το βρω ?

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω περασει καποιο TWRP ή Philz touch.

Που μπορω να το βρω ?

Λοιπον κατεβασε το Autorec (και τρεξτο) απο 'δω:

https://docs.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_ySC1yQlZvLUFsQU0/edit?usp=docslist_api

Δες και ενα βιντεο:

Το Autorec θα σου κανει εγκατασταση το TWRP custom recovery........ ειναι πολυ καλο recovery!! Εγω προσωπικα εχω και προτιμω το Philz touch recovery.

Αν θελεις να βαλεις το Philz το κατεβαζεις απο 'δω:

https://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advanced_Edition/d802/philz_touch_6.27.5-d802.zip/

Θα κατεβασεις το zip αρχειο του philz, θα μπεις στο TWRP και θα κανεις install τo zip του philz.

Οταν πλεον θα εχεις custom recovery (είτε TWRP, είτε Philz) θα κατεβασεις και τα binaries, που ειναι επισης zip αρχειο, και θα περασεις μεσα απ' το recovery!

Μια γρηγορη συμβουλη........ με custom recovery, μη διανοηθεις ποτέ να κανεις ΟΤΑ update!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβασε το Autorec (και τρεξτο) απο 'δω:

https://docs.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_ySC1yQlZvLUFsQU0/edit?usp=docslist_api

Δες και ενα βιντεο:

Το Autorec θα σου κανει εγκατασταση το TWRP custom recovery........ ειναι πολυ καλο recovery!! Εγω προσωπικα εχω και προτιμω το Philz touch recovery.

Αν θελεις να βαλεις το Philz το κατεβαζεις απο 'δω:

https://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advanced_Edition/d802/philz_touch_6.27.5-d802.zip/

Θα κατεβασεις το zip αρχειο του philz, θα μπεις στο TWRP και θα κανεις install τo zip του philz.

Οταν πλεον θα εχεις custom recovery (είτε TWRP, είτε Philz) θα κατεβασεις και τα binaries, που ειναι επισης zip αρχειο, και θα περασεις μεσα απ' το recovery!

Μια γρηγορη συμβουλη........ με custom recovery, μη διανοηθεις ποτέ να κανεις ΟΤΑ update!!

 

ΟΛΑ ΟΚ !!!!

 

1000 ευχαριστω φιλε Titarasaudi για την πολυτιμη βοηθεια σου.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμιά εφαρμογή για την κάμερα στο playstore που να βελτιώνει την ταχύτητα εστίασης σε χαμηλό φωτισμό σε σχέση με την στοκ εφαρμογή, χωρίς να είναι ρουτ το κινητό;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το κάνω δώρο στον εαυτό μου για τα Χριστούγεννα αλλά με καίει να μάθω κάτι λέτε εδώ για πράγματα,θάματα αυτό σε ποια ρομ γίνονται; Γιατί με ενδιαφέρει άμα δουλεύει το xposed. Άμα ξέρει κανείς και μπορεί ας με ενημερώσει, θα το εκτιμούσα πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το κάνω δώρο στον εαυτό μου για τα Χριστούγεννα αλλά με καίει να μάθω κάτι λέτε εδώ για πράγματα,θάματα αυτό σε ποια ρομ γίνονται; Γιατί με ενδιαφέρει άμα δουλεύει το xposed. Άμα ξέρει κανείς και μπορεί ας με ενημερώσει, θα το εκτιμούσα πολύ

 

Με δυο λογια.....

Γινονται σε ολες τις stock rom's και στις stock based rom's. Γινονται επισης και σε αρκετες G3 rom's.

Με προυποθεση το root και το custom recovery, η αποδοση της καμερας βελτιωνεται παρα πολυ!!

Το xposed δουλευει παντου (στις παραπανω rom's τουλαχιστον)........ εκτος αν βαλεις custom rom lollipop ή αν γυρισεις το runtime σου σε ART, το οποιο (ακομη) δεν "συνεργαζεται" με το xposed framework!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση παιδια , xcamLG523g2 η xcam523g3 θα εγκαταστησω σε cloudyG3?:wacko:

Αυτη θα βαλεις:

https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001613656

Δυστυχως (ή ευτυχως) δεν εχουμε G3 τηλεφωνο.......... μονο G3 rom...:p:D

Link to comment
Share on other sites

Αυτη θα βαλεις:

https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001613656

Δυστυχως (ή ευτυχως) δεν εχουμε G3 τηλεφωνο.......... μονο G3 rom...:p:D

 

πολυ μπερδεμα φιλε μου, xposed εβαλα g3 ,θυμαμαι που μου ειχες πει, μια ετσι μια αλλιως :p , τι γινετε? αλλα θελουν απο g2 και αλλα απο g3, επι της ευκαιριας εχεις κατι αλλο κατα νου που πρεπει να προσεξω?

Link to comment
Share on other sites

πολυ μπερδεμα φιλε μου, xposed εβαλα g3 ,θυμαμαι που μου ειχες πει, μια ετσι μια αλλιως :p , τι γινετε? αλλα θελουν απο g2 και αλλα απο g3, επι της ευκαιριας εχεις κατι αλλο κατα νου που πρεπει να προσεξω?

Και την xcam του G3 να βαλεις θα δουλεψει. Αλλα ο ιδιος ο xdabbed ειχε πει οτι η πιο "σωστη" για μας ειναι αυτη του G2!

Αν θελεις μπορεις να βαλεις και:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bellabytes.xcamlgsettings

Λιγες σελιδες πιο πισω θα βρεις αναλυσεις και λεπτομεριες απ' το Γιωργο (demon2411) που τα "έψαξε" παρα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...