Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν 2 εκδοχές του mod. Η μία είναι zip αρχείο και κάνεις εγκατάσταση μέσω recovery άρα κάνεις backup-restore μέσω recovery επίσης και η άλλη είναι ένα apk αρχείο που κάνει εγκατάσταση το mod. Εκεί έχεις επιλογή για backup-restore κατά την εκτέλεση της εφαρμογής. Και στην δεύτερη περίπτωση είναι απαραίτητο να έχεις root συσκευή. Εάν έχεις εγκαταστήσεις recovery να επιλέξεις την πρώτη μέθοδο

 

Ευχαριστώ πολύ! Γνωρίζω ότι υπάρχουν δύο τρόποι αλλά ακόμα δεν έχω κάνει ούτε ροοτ ώστε να ξέρω πως γίνονται τα πράγματα στην πράξη. Αν προχωρήσω θα επιλέξω τον δεύτερο τρόπο ώστε να επέμβω όσο το δυνατόν λιγότερο στην συσκευή.

 

Το backup μπορεί να γίνει στον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής και μετά να το περάσω στο pc ή γίνεται μόνο σε στικακι otg; λέω για την περίπτωση που κάνω μόνο ροοτ(αν παίζει κάποιο ρόλο).

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ! Γνωρίζω ότι υπάρχουν δύο τρόποι αλλά ακόμα δεν έχω κάνει ούτε ροοτ ώστε να ξέρω πως γίνονται τα πράγματα στην πράξη. Αν προχωρήσω θα επιλέξω τον δεύτερο τρόπο ώστε να επέμβω όσο το δυνατόν λιγότερο στην συσκευή.

 

Το backup μπορεί να γίνει στον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής και μετά να το περάσω στο pc ή γίνεται μόνο σε στικακι otg; λέω για την περίπτωση που κάνω μόνο ροοτ(αν παίζει κάποιο ρόλο).

 

Backup γίνεται και στις 2 περιπτώσεις στη μνήμη του τηλεφώνου και εσύ εάν θέλεις μπορείς να αντιγράψεις τα αρχεία του backup σε κάποιο στικάκι ή στο pc σου. Η λύση του recovery πάντως είναι πολύ καλύτερη σε ότι αφορά το backup καθώς κρατάει backup όλο σου το τηλέφωνο ενώ η εφαρμογή κρατάει απλά μόνο κάποια αρχεία που πειράζει το Mod

Link to comment
Share on other sites

Backup γίνεται και στις 2 περιπτώσεις στη μνήμη του τηλεφώνου και εσύ εάν θέλεις μπορείς να αντιγράψεις τα αρχεία του backup σε κάποιο στικάκι ή στο pc σου. Η λύση του recovery πάντως είναι πολύ καλύτερη σε ότι αφορά το backup καθώς κρατάει backup όλο σου το τηλέφωνο ενώ η εφαρμογή κρατάει απλά μόνο κάποια αρχεία που πειράζει το Mod

 

Υπάρχει νόημα να κρατηθεί back up όλο το τηλέφωνο; θέλω να πω ότι αν γίνει καμία στραβή και σβηστούν αρχεία του συστήματος, δεν αρκεί ένα πέρασμα της stock rom από το lg suite; γιατί μέχρι τώρα δεν έχω διαβάσει από κανέναν ότι κατάφερε να brickάρει το g2. Μέχρι και το παιδί που έχασε το imei, κατάφερε να το επαναφέρει!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νόημα να κρατηθεί back up όλο το τηλέφωνο; θέλω να πω ότι αν γίνει καμία στραβή και σβηστούν αρχεία του συστήματος, δεν αρκεί ένα πέρασμα της stock rom από το lg suite; γιατί μέχρι τώρα δεν έχω διαβάσει από κανέναν ότι κατάφερε να brickάρει το g2. Μέχρι και το παιδί που έχασε το imei, κατάφερε να το επαναφέρει!

 

Φυσικά και έχει νόημα να κρατηθεί bakup το τηλέφωνο όχι βέβαια λόγο του συγκεκριμένου mod αλλά για να έχεις εσύ ένα backup (αχρείαστο να είναι). Δεν μιλάω για backup των προσωπικών σου αρχείων αλλά για bakup του συστήματος σου με τις εφαρμογές και όλες τις ρυθμίσεις που έχεις. Εάν ας πούμε γίνει στραβή είτε με το συγκεκριμένο mod (που είναι απίθανο) είτε αργότερα στο μέλλον με κάτι άλλο, γιατί όταν μπεις στη διαδικασία να πειράξεις - βελτιώσεις το τηλέφωνο θα γλυκαθείς, καλό είναι να έχεις ένα backup. Αλίμονο αν κάθε φορά που είτε δεν μας άρεσε μία αλλαγή ή γινόταν στραβή έπρεπε να στήνουμε από την αρχή όλο το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Είπα να πειραματιστώ λίγο σήμερα με τον ωραίο ήλιο και την καθαρή ατμόσφαιρα....Σίγουρα έχουν εξελιχθεί πολύ οι φωτογραφικές μηχανές των κινητών αλλά απέχουν αρκετά ακόμη από μια καλή φωτογραφική μηχανή και ίσως δεν την φτάσουν ποτέ μόνον και μόνον από θέμα φακού.

(Πάντα για προσωπική μου άποψη μιλάω)

 

https://www.dropbox.com/s/xed11sesfai6paw/FALIRO.jpg

 

Καλό σας βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει νόημα να κρατηθεί bakup το τηλέφωνο όχι βέβαια λόγο του συγκεκριμένου mod αλλά για να έχεις εσύ ένα backup (αχρείαστο να είναι). Δεν μιλάω για backup των προσωπικών σου αρχείων αλλά για bakup του συστήματος σου με τις εφαρμογές και όλες τις ρυθμίσεις που έχεις. Εάν ας πούμε γίνει στραβή είτε με το συγκεκριμένο mod (που είναι απίθανο) είτε αργότερα στο μέλλον με κάτι άλλο, γιατί όταν μπεις στη διαδικασία να πειράξεις - βελτιώσεις το τηλέφωνο θα γλυκαθείς, καλό είναι να έχεις ένα backup. Αλίμονο αν κάθε φορά που είτε δεν μας άρεσε μία αλλαγή ή γινόταν στραβή έπρεπε να στήνουμε από την αρχή όλο το τηλέφωνο.

 

Είσαι απόλυτα σωστός σε αυτό που γράφεις! Απλά στην αρχή νόμιζα ότι έγραψες πως πρέπει να κάνουμε backup για να γλυτώσουμε πιθανό brickάρισμα. Oτι λάθος και να κάνουμε ή ότι σβήσουμε(π.χ. imei) κατά το "πείραγμα" του κινητού, επανέρχεται με το backup; Γιατί με αυτά που διαβάζω στο forum, μου δίνεται η εικόνα ότι το τηλέφωνο είναι "unbrickable".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά Καλησπέρα... έχω παρατηρήσει το εξής στο κιινητό...αφού 'τραβήξω' την φωτογραφία που θέλω μετα όταν πηγαίν στο άλπουμ να την δώ...στην αρχή την εμφανίζει θαμπή και μετα απο 1 με 2 δευτερόλεπτα την εμφανίζει τέλεια...το έχετε παρατηρήσει και εσείς αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι "βαριά" σε μέγεθος κι έχεις ρύθμιση για αποθήκευση στην κάρτα, η οποία μάλλον είναι αργή, το κάνει αυτό.
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι "βαριά" σε μέγεθος κι έχεις ρύθμιση για αποθήκευση στην κάρτα, η οποία μάλλον είναι αργή, το κάνει αυτό.

 

Την sim εννοείς? Αποθηκεύεται στην μνημη του κινητού νομίζω, τις συγκεκριμένες ρυθμίσεις που τις βρίσκω?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι "βαριά" σε μέγεθος κι έχεις ρύθμιση για αποθήκευση στην κάρτα, η οποία μάλλον είναι αργή, το κάνει αυτό.

 

δεν δέχεται κάρτες sd το g2. ολα τα δεδομένα αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κακησπερα παιδια ειμαι ρουτ με στοκ ρομ και εβαλα ρο μοντακι για την καμερα.Απο τοτε το κινητο κανει κατι περιεργα,δηλαδη το quick memo δε δουλευει και γενικα το κινητο εχει αλλαξει λιγο συμπεριφορα,προς το πιο αργο.Ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
[ATTACH]47896[/ATTACH] New York

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

νομίζω εχω κάποιο πρόβλημα με την κάμερα του g2

 

ενω στα τοπία πχ βγαζει καλα <<ισως πολυ λιγο θολες>> το κυριως προβλημα μου ειναι με τα φωτα

βαζω την ιδια φωτο με το g2 και με ενα g2 απο το πλαισιο (με 4.2.2)

lg g2 δικο μου

 

http://s8.postimg.org/y6ecb079h/20140801_140103.jpg

 

 

lg g2 πλαισιου

 

http://s29.postimg.org/h579to9nr/CAM00028.jpg

 

εχει κανεις το ιδιο προβλημα? ειναι προβλημα της 4.4.2 ή εχει η συσκευη μου προβλημα???

εβαλα και το mod του xdabeeb αλλα δεν ειδα καμια διαφορα

 

υ.γ τωρα ειδα οτι και η μπροστινη βγαζει το ιδιο ακριβως...

Edited by nop77
Link to comment
Share on other sites

τελικα κατι γινετε με το τηλεφωνο εβαλα αλλη rom 4.4.4 και παλι τα ιδια βγαζει, αλλα να εχουν και οι 2 καμερες προβλημα (μπροστα-πισω) ???
Link to comment
Share on other sites

τελικα κατι γινετε με το τηλεφωνο εβαλα αλλη rom 4.4.4 και παλι τα ιδια βγαζει, αλλα να εχουν και οι 2 καμερες προβλημα (μπροστα-πισω) ???

Σε οποιαδήποτε φως στο κάνει; Για έλεγξε μήπως έχει γρατζουνιστει η κάμερα σου.

Link to comment
Share on other sites

ναι σε ολα , αλλα ελεγα επειδη ειναι και στην μπροστα οτι ηταν θεμα software , αλλα μαλλον ειναι hardware τι να πω ξεχασαν να βαλουν κανα φιλτρο μεσα?
Link to comment
Share on other sites

νομίζω εχω κάποιο πρόβλημα με την κάμερα του g2

 

ενω στα τοπία πχ βγαζει καλα <<ισως πολυ λιγο θολες>> το κυριως προβλημα μου ειναι με τα φωτα

βαζω την ιδια φωτο με το g2 και με ενα g2 απο το πλαισιο (με 4.2.2)

lg g2 δικο μου

 

http://s8.postimg.org/y6ecb079h/20140801_140103.jpg

 

 

lg g2 πλαισιου

 

http://s29.postimg.org/h579to9nr/CAM00028.jpg

 

εχει κανεις το ιδιο προβλημα? ειναι προβλημα της 4.4.2 ή εχει η συσκευη μου προβλημα???

εβαλα και το mod του xdabeeb αλλα δεν ειδα καμια διαφορα

 

υ.γ τωρα ειδα οτι και η μπροστινη βγαζει το ιδιο ακριβως...

 

Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα.Υπερεκθέτει πολύ.Δεν είναι θέμα Rom.Μπορούμε να κάνουμε αντικατάσταση του φακού ;

Link to comment
Share on other sites

Ας ανεβάσω και εγώ μια φωτό που έβγαλα χθές στην μαρίνα του Φαλήρου με θέμα ένα πολύ όμορφο σκαρί που έτυχε να δέσει πρίν απο λίγο....

 

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...