Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Απο την Ψηφιακη ειναι σαφως καλυτερη η εικονα... αλλα ενταξει μια χαρα ειναι & το κινητακι μας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο την Ψηφιακη ειναι σαφως καλυτερη η εικονα... αλλα ενταξει μια χαρα ειναι & το κινητακι μας

 

δεν νομιζω να είναι ακριβως ετσι "σαφως καλυτερη" αμα τις κατεβασεις και τις μεγενθυνεις θα δεις πως το κινητακι μας είναι πολύ μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

με HDR έπρεπε να βγάλεις τις συγκεκριμένες

Νομίζω ότι τον δυναμικό τόνο δ.εν τον δοκίμασα, αλλά το πρόβλημα ήταν ότι φώτιζε πολύ μέσα στο μαγαζί και δεν έδειχνε καθόλου τα βουνα

και εγώ τον Όλυμπο ηθελα!!!!!

Edited by vanas
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τον δυναμικό τόνο δ.εν τον δοκίμασα, αλλά το πρόβλημα ήταν ότι φώτιζε πολύ μέσα στο μαγαζί και δεν έδειχνε καθόλου τα βουνα

και εγώ τον Όλυμπο ηθελα!!!!!

 

Γι αυτό ήθελε τον δυναμικό τόνο, για να εξισορροπήσει αυτές τις διαφορές του φωτισμού.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καλημέρα σας. αγόρασα το g2 προχθές και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλα η camera αργεί παρα πολύ να κάνει focus και βγαίνουν blurry οι φωτογραφίες κάποιες φορες. από ότι διάβαζα το έχουν πολλοί χρηστες αυτό το πρόβλημα. μονο με mods φτιάχνεται κάπως? υπάρχει περίπτωση να είναι hardware issue και να το παο πίσω στο κατάστημα? έχω δει δείγματα από άλλους χρηστες και οι photos τους είναι πεντακάθαρες
Link to comment
Share on other sites

CM 11

 

Δεν μου φαινονται & ασχημες... Το φλας πλεον ΔΕΝ κανει μαυρη την φωτο... Περιεργο!

 

πανε εξω καπου σε ενα μπαρ σε μια καφετερια σε ενα παρκο με παρέα και προσπαθησε να βγαλεις φίλους η κάτι να κινείται λίγο

(τι θελω να πω οτι οταν πας να βγαλεις 2,3 ατομα αυτα δεν θα ειναι αγαλματα,οποτε εκει δεν τα καταφερνει η καμερα), επισης τοση ωρα που κραταει σε σκοτεινες φωτογραφιες το φλας τον στραβωνεις τον απεναντι και οι μισες βγαινουν με κλειστα ματια,δοκιμασε τα λιγο και μετα ελα και πες μας αν δουλεύει καλα το βραδυ!

 

γιατι και εγω στο σπίτι τους καναπεδες μου και τα επιπλα μου, ολα τα βγαζω τέλεια το βράδυ αλλα εξω σε γιορτες και πανηγύρια η καμερα ειναι για τα πανηγύρια!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ναί στο σκοτάδι είναι ψιλοαπάλευτο. Στεναχωρήθηκα είχαμε βγεί τις προάλλες (χαρά εγώ νέο κινητό) πήγαμε να βγάλουμε καμιά φώτο, έκανε πόσα δευτερόλεπτα να εστιάσει στο σκοτάδι τυφλώθηκε όλος ο τριγύρω κόσμος στο μαγαζί κάποιες βγήκαν θολές κάποιες Out of focus άντε μία καλή μετά από προσπάθεια και εμείς δεν βλέπαμε για κανά 5λεπτο από το φλας...:cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ναί στο σκοτάδι είναι ψιλοαπάλευτο. Στεναχωρήθηκα είχαμε βγεί τις προάλλες (χαρά εγώ νέο κινητό) πήγαμε να βγάλουμε καμιά φώτο, έκανε πόσα δευτερόλεπτα να εστιάσει στο σκοτάδι τυφλώθηκε όλος ο τριγύρω κόσμος στο μαγαζί κάποιες βγήκαν θολές κάποιες Out of focus άντε μία καλή μετά από προσπάθεια και εμείς δεν βλέπαμε για κανά 5λεπτο από το φλας...:cry::cry::cry::cry:

 

Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα για αυτό το έδωσα..... Τώρα μερικά παιδιά λένε ότι άμα φλασαρεις μοντακι βελτιώνονται τα πράγματα..... Απορο πάντως που μερικά παιδιά έμπειρα λένε ότι καλύτερη συσκευή είναι το g2 ενώ έχει αρκετά θέματα......

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα λογισμικού, ρυθμίσεων της κάμερας, αλλά και το εκάστοτε συνθηκών (φωτισμού) που παίρνετε την φωτογραφία! Μάλιστα υπάρχει και μια είδηση που λέει για διαρροή της ενημερωμένης έκδοσης του Kit Kat 4.4.3

 

Η λίστα με τα bug fixes αναλυτικά :

•Frequent data connection dropout fix

•mm-qcamera-daemon crash and optimization fixes

Camera focus in regular and HDR modes fixes <-----------------

•Power Manager display wakelock fix

•Multiple Bluetooth fixes

•Fix for a random reboot

•App shortcuts sometimes got removed from launcher after update

•USB debugging security fix

•App shortcuts security fix

•Wi-Fi auto-connect fix

Other camera fixes

•MMS, Email/Exchange, Calendar, People/Dialer/Contacts, DSP, IPv6, VPN fixes

•Stuck in activation screen fix

•Missed call LED fix

•Subtitle fixes

•Data usage graph fix

•Internet telephony fix

•FCC compliance fix

•Miscellaneous fixes

 

http://www.gsmarena.com/android_443_features_leaked-news-8166.php

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρουμε την αναβάθμιση και διορθωθεί το πρόβλημα θα την παραδεχτώ την LG αλλά μέχρι τότε έχει κάνει χαζομάρα με την βραδινή λήψη φωτογραφιών.Παιδιά σήμερα υπάρχει root για την official 4.4.2 θα το ρουταρο και θα δοκιμάσω κάποια mod και θα σας ενημερώσω εδώ μέσα για την βελτίωση που θα δω!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρουμε την αναβάθμιση και διορθωθεί το πρόβλημα θα την παραδεχτώ την LG αλλά μέχρι τότε έχει κάνει χαζομάρα με την βραδινή λήψη φωτογραφιών.Παιδιά σήμερα υπάρχει root για την official 4.4.2 θα το ρουταρο και θα δοκιμάσω κάποια mod και θα σας ενημερώσω εδώ μέσα για την βελτίωση που θα δω!

 

Είσαι φοβερός, περιμένουμε εντυπώσεις! Άντε μπας και διορθώνεται γιατί είναι κρίμα και τραγικό να μην μπορεί να βγάλει φωτογραφία το βράδυ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια... η φωτογραφια αυτη ειναι τραβηγμενη με ΟΡΘΙΟ το κινητο... γιατι ολες οσες ειναι με ορθιο μου τις δειχνει ετσι ? δηλαδη πλαγια ? στραβα βασικα...
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρουμε την αναβάθμιση και διορθωθεί το πρόβλημα θα την παραδεχτώ την LG αλλά μέχρι τότε έχει κάνει χαζομάρα με την βραδινή λήψη φωτογραφιών.Παιδιά σήμερα υπάρχει root για την official 4.4.2 θα το ρουταρο και θα δοκιμάσω κάποια mod και θα σας ενημερώσω εδώ μέσα για την βελτίωση που θα δω!

 

Αυτή η αναβάθμιση αφορά τα nexus και τη δική τους εφαρμογή για φωτογραφίες. Η εφαρμογή φωτογραφικής της LG δεν έχει καμία σχέση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η αναβάθμιση αφορά τα nexus και τη δική τους εφαρμογή για φωτογραφίες. Η εφαρμογή φωτογραφικής της LG δεν έχει καμία σχέση.

 

Σωστός, γιατί αν ήταν έτσι θα είχαν αντίστοιχα προβλήματα και οι "αλλες" συσκευες. Μωρέ κάποιος είπε την λύση " να μπορούσαμε να κάνουμε port την κάμερα της Samsung ".

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δοκίμασα ως τώρα Camera Zoom FX / Camera FV 5 / A Better Camera αλλα δεν είδα καμια ιδιαίτερη φορα όσο φορα τις photos. Θέλω και go να "ροοταρο" και να δοκιμάσω το mod του xdabbeb μπας και δω καμια διαφορα. έχει κανένας "φλασηαρει" το συγκεκριμένο mod και είδε διαφορες στις photos? η έχει κανένας τίποτα άλλο να δοκιμάσουμε?
Link to comment
Share on other sites

Απο τα σημερινά μου γενέθλια...

 

Normal... ισως να ηθελε HDR, τι λετε ?

 

για HDR δεν ξερω αλλα πιο πολυ σοκολατα η τουρτα σιγουρα θα θελε:lol: να τα εκατοστησεις....

Link to comment
Share on other sites

το θέμα με τις φώτο είναι η ποιότητα σε μακρινές αποστάσεις (π.χ. τοπία)

εσωτερικού χώρου όπως και χαμηλού φωτισμού είναι μια χαρά.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

για HDR δεν ξερω αλλα πιο πολυ σοκολατα η τουρτα σιγουρα θα θελε:lol: να τα εκατοστησεις....

 

Ειχε μεσα μπισκότα cookies φιλε, ειχε μπολικη :P

Link to comment
Share on other sites

.επισης να ρωτησω κατι,αργει και σε αλλα παιδια η καμερα να βγαλει φοτο με το φλας?Δηλαδη σε σκοταδι παταω το κουμπι γα να βγαλει φοτο και αναβει το φλας και μετα απο μερικα δευτερολεπτα παιρνει τη φοτογραφια.εχει κανεις αντιστοιχο θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...