Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσείς (εμείς) που έχουμε και είχαμε θέμα με το gps με τις μαμίσιες ρομ, πως σας φαίνεται η rom του batsilos? Ρωτάω γιατί όταν είχα περάσεις την official κιτκατ που είχε βγει, όλα λειτουργούσαν ρολόι εκτός του gps, όπως και με την ρομ που είχε έρθει το κιν. Θυμάμαι πριν επιστρέψω στην τσουνάμι που λειτουργεί το gps, είχα κάνει κάτι κινήσεις μήπως και σώσω το gps, με διάφορα αρχεία και τροποποιήσεις του batsilos αλλά δεν άλλαζε τίποτα...Γιαυτό ρωτάω αν έχει αλλάξει κάτι, αν είναι να την κάνω την προσπάθεια μου κάποια στιγμή όταν βρω χρόνο!

 

Ευχαριστώ :)

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εσείς (εμείς) που έχουμε και είχαμε θέμα με το gps με τις μαμίσιες ρομ, πως σας φαίνεται η rom του batsilos? Ρωτάω γιατί όταν είχα περάσεις την official κιτκατ που είχε βγει, όλα λειτουργούσαν ρολόι εκτός του gps, όπως και με την ρομ που είχε έρθει το κιν. Θυμάμαι πριν επιστρέψω στην τσουνάμι που λειτουργεί το gps, είχα κάνει κάτι κινήσεις μήπως και σώσω το gps, με διάφορα αρχεία και τροποποιήσεις του batsilos αλλά δεν άλλαζε τίποτα...Γιαυτό ρωτάω αν έχει αλλάξει κάτι, αν είναι να την κάνω την προσπάθεια μου κάποια στιγμή όταν βρω χρόνο!

 

Ευχαριστώ :)

 

Τις ROM του batsilos, δεν τις εχω δοκιμασει, οσο ομως για το gps, στην δικη μου συσκευή, η οποια ειναι με την κιτ κατ, εξακολουθει να μη λειτουργει οτι κολπακι και αν δοκιμασα.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα μερικες ρομ που βρηκα αλλα οσες πηγα να περασω από την sd καρτα μου γραφει στο κινητο σφαλμα installation aborted.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και το τι recovery έχεις.

Σε εργοστασιακή δεν πρόκειτει να δουλέψει.

Δοκίμασε κάποια με SP Flash tools

Link to comment
Share on other sites

ok.θα το δοκιμασω.:):)

 

Πριν βάλεις ρομ δοκίμασε να απενεργοποιήσεις τη γρήγορη εκκίνηση απο το μενου Προσβασιμότητα

Link to comment
Share on other sites

Στιλιστικά στην κατηγορία του δικού μας (αν όχι ανώτερη). Ίσως κάποιοι εδώ μέσα, που σκέφτονται για αλλαγή, να το τολμήσουν :). Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάζεις κάτι είναι για κάτι καλύτερο, αλλά ο επεξεργαστής του είναι πισωγύρισμα.

Λογικά είναι ο 6582 που είναι απαράδεκτο όταν το προηγούμενό τους μοντέλο είχε τον 6592

Link to comment
Share on other sites

Στιλιστικά στην κατηγορία του δικού μας (αν όχι ανώτερη). Ίσως κάποιοι εδώ μέσα, που σκέφτονται για αλλαγή, να το τολμήσουν :).

 

Ενσωμάτωση νέων τεχνολογιών, αλλά 8GB χωρητικότητα είναι μείον.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ενός φίλου του χάλασε η οθόνη απ'το κινητό ( μετά απο αρκετά πεσίματα απ'οτι κατάλαβα) και βγαίνει απ'τη μια γωνία η οθόνη προς τα έξω (έτσι μου περιέργαψε τη ζημιά) στο ebay είδα καινούργια οθόνη κάνει 90+μεταφορικά.. μπορούμε να βρούμε κάπου ανταλλακτικά σε νομραλ τιμή ή να του πω οτι πάει για νέο τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα την ιδια συσκευη πηρε και ο αδελφος μου εδω και καιρο και προσπαθησε να κανει ρουτ και μετα κατι αλλο και το κινητο τα επαιξε και δεν αναβει ουτε φορτιζει , υπαρχει τροπος να επαναφερει να λειτουργει οπως παλια; οπως οταν το αγορασε;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ενός φίλου του χάλασε η οθόνη απ'το κινητό ( μετά απο αρκετά πεσίματα απ'οτι κατάλαβα) και βγαίνει απ'τη μια γωνία η οθόνη προς τα έξω (έτσι μου περιέργαψε τη ζημιά) στο ebay είδα καινούργια οθόνη κάνει 90+μεταφορικά.. μπορούμε να βρούμε κάπου ανταλλακτικά σε νομραλ τιμή ή να του πω οτι πάει για νέο τηλέφωνο?

 

Αδερφε και μενα ακριβως το ιδιο προβλημα μου βγαλε. Αλλα ουτε μου χε πεσει, και το χα παντα με ζελατινες, θηκη σιλικονης, και εξωτερικη εξτρα θηκη!!

Φτηνιαρικη συσκευη τελικα με μαπα κατασκευαστικη ποιοτητα.

Του χα βαλει λιγο μονωτικη στην γωνια για να μην σηκωνεται η οθονη, μεχρι που δεν αναβε καθολου μετα απο λιγο καιρο (η οθονη).

Πατωντας την οθονη στην γωνια, η οθονη αναβε, και το κινητο ηταν λειτουργικο κανονικα.

Το δωσα σε ενα καταστημα για επισκευη και περιμενω ενημερωση τους, για το αν μπορει να γινει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε και μενα ακριβως το ιδιο προβλημα μου βγαλε. Αλλα ουτε μου χε πεσει, και το χα παντα με ζελατινες, θηκη σιλικονης, και εξωτερικη εξτρα θηκη!!

Φτηνιαρικη συσκευη τελικα με μαπα κατασκευαστικη ποιοτητα.

Του χα βαλει λιγο μονωτικη στην γωνια για να μην σηκωνεται η οθονη, μεχρι που δεν αναβε καθολου μετα απο λιγο καιρο (η οθονη).

Πατωντας την οθονη στην γωνια, η οθονη αναβε, και το κινητο ηταν λειτουργικο κανονικα.

Το δωσα σε ενα καταστημα για επισκευη και περιμενω ενημερωση τους, για το αν μπορει να γινει κατι.

 

σε ποιο καταστημα το εστειλες για επισκευη; στην αθηνα εχει σεβις; παντως το πουλανε στο σκρουτζ σε ενα καταστημα μηνπως το πηγες σε αυτο το καταστημα που το πουλαγανε;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!! Αντιμετοπιζω ενα προβλημα με τη συσκευη μου. Την ωρα που πραγματοποιω κληση δεν ακουω απολυτως τιποτα ενω το ατομο που καλω με ακουει μια χαρα. Αυτο μου το κανει αρκετα συχνα μεσα στη μερα κ ειτε του ακανω restart η το απενεργοποιω παλι τα ιδια. Εχει αντιμετοπισει καποιος το ιδιο προβλημα κ αν ναι υπαρχει λυση;
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο καταστημα το εστειλες για επισκευη; στην αθηνα εχει σεβις; παντως το πουλανε στο σκρουτζ σε ενα καταστημα μηνπως το πηγες σε αυτο το καταστημα που το πουλαγανε;

 

Σε ενα απ τα πολλα καταστηματα που πουλαν και επισκευαζουν κινητα, στην Θεσσαλονικη, το πηγα.

Με ενημερωσαν πως δεν μπορουν να κανουν κατι ουτε απο εκει. Θα το δωσω και σε κανεναν αλλον μπας και γινει κατι

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα απ τα πολλα καταστηματα που πουλαν και επισκευαζουν κινητα, στην Θεσσαλονικη, το πηγα.

Με ενημερωσαν πως δεν μπορουν να κανουν κατι ουτε απο εκει. Θα το δωσω και σε κανεναν αλλον μπας και γινει κατι

 

παρε τηλεφωνο και ρωτα στο καταστημα που το πουλαει στο σκρουτζ δεσ εδω http://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=2530&virtuemart_category_id=187&Itemid=71 και ρωτα που εχει σερβισ για να το στειλεις.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν βαζω το τηλεφωνο σε κατασταση airplane mode, δεν ενεργοποιειται το wifi ;

Υπάρχει καποια ρυθμιση ;

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν βαζω το τηλεφωνο σε κατασταση airplane mode, δεν ενεργοποιειται το wifi ;

Υπάρχει καποια ρυθμιση ;

 

Για να ενεργοποιηθεί πρέπει να ανοίξεις το ασύρματο μετά την ενεργοποίηση της πτήσης.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν βαζω το τηλεφωνο σε κατασταση airplane mode, δεν ενεργοποιειται το wifi ;

Υπάρχει καποια ρυθμιση ;

 

σε όλα τα κινητά γίνεται αυτό. Το προφίλ πτήσης δεν σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις ότι εκπέμπει ακτινοβολία όπως δίκτυο κινητής τηλεφωνίας,wifi, radio , bluetooth ! Στο παλιό μου κινητό νοκια ε52 όταν το είχα στο προφίλ πτήσης με ρωτούσε για το wifi να ενεργοποιηθεί σε προφίλ πτήσης.γενικά ότι δημιουργεί εκπομπή συχνοτήτων μπορεί να επηρεάσει το αεροπλάνο για αυτό γίνεται αυτό σε όλα τα κινητά που έχουν την επιλογή .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθα τα εξής βήματα: 1.Ενεργοποίησε τη λειτουργια πτήσης απο το drop down menu(κουρτίνα). 2.Ενεργοποίσε το wifi επίσης από το drop down menu.

Κι εμένα όποτε θέλω να ενεργοποιήσω το wifi σε λειτουργία πτήσης δς με αφήνει από το widget.Μόνο από το drop down menu.

Link to comment
Share on other sites

το οτι μπαινει σε λειτουργεία πτήσης ενώ μιλας στο τηλέφωνο πάνω απο κάποια ώρα είναι νορμαλ ή μόνο σε εμένα το κάνει? υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω εντελώς την λειτουργία πτήσης?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως θα φτιαξω το gps βοηθηστε καποιος

 

Αν είσαι με κιτ κατ 4.4.2 καλυτερα να το ξεχασεις.

Είναι ο μονος λογος που θελω να δωσω το τηλ, εχω δοκιμασει τα παντα, οτι εχουν γραψει εδω στο φορουμ, αλλά στην δικη μου συσκευη, οπως και σε αλλες δυστυχως δεν γινεται τιποτα.

Φταιει η φτινοδουλεια απο το τσιπακι του επεξεργαστη που εχουν στον τηλ.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου βγάζει καθόλου δορυφόρους; Η απλά δεν συνδέεται;

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους. Εδώ και 10 μερες έχω παραλάβει το inew v3.

Η συνολική εικονα ειναι παρα πολυ καλη.

 

2. Επίσεις ορισμένες φορές όταν ειμαι online, η οθόνη στιγμιαία για κλάσματα του δευτερολέπτου μαυριζει . Τι μπορεί να συμβαίνει;;;

Σας ευχαριστώ

 

Γεια σας παιδιά.. Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Αυτό το κάνει στον browser, viber, εφαρμογές π δουλεύουν online π λέει κ ο φίλος. Ξαφνικά άρχισε να το κάνει μετά απο ένα μήνα περίπου. Να έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι λέτε?:(

HERETICAL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...