Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα κ γω πριν μερικές μέρες, αλλά δύστυχος η οθόνη έχει ένα καμένο pixel κ μια μπλε κηλίδα κ οι κινέζοι σφυρίζουν αδιάφορα :ninja:

 

Και που είναι το πρόβλημα;

Άνοιξε υπόθεση στο paypal, ζήτα επιστροφή και απλά ενημέρωσέ τους.

 

Αρκεί βέβαια να μην έχουν περάσει οι 45 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.

 

1) Εχει βγει η θηκη μας σε μαυρο και ειναι ωραια αλλα τη βρισκω μονο σε ενα μαγαζι. Θετικα η αρνητικα κανεις η προσωπικη αποψη για το συγκεκριμενο? Ειναι περιεργο που το εχουν μονο αυτοι?

 

http://www.antelife.com/original-protective-leather-case-for-inew-v3-black.html

 

 

 

 

Αδερφέ η θήκη είναι πολύ ωραία....εγώ το πήρα από το to2c το λευκό και είχε επιλογή να σου στείλουν μαύρη θήκη...είναι ποιό ωραία πιστεύω από την λευκή....

http://i35.photobucket.com/albums/d197/nikosni/IMG_20140324_161256_zps3cebc076.jpg

 

Στην φωτογραφία το καπάκι είναι αυτό ... Το πήρα γιατί ήθελα να το έχω και με θήκη και χωρίς αυτήν και ήταν βλακεία το κόλλα ξεκόλλα! :up:

 

Την μαύρη την θήκη την έχει και το Pandawill

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. η κοπελια μου θελει να της βρω ενα κινητο μεχρι 130ευρω μαζι με τα μεταφορικα και σκεφτομαι το INew V3 το λευκο που της αρεσει πολυ και επισης σκεφτομαι και το Xiaomi Hongmi που ειναι σε αυτα τα λεφτα. εγω ειχα και εχω Xiaomi και ειμαι φουλ ικανοποιημενος. τι λετε και εσεις ? αν εχετε καποια αλλη προταση παρακαλω βοηθηστε. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω κάτι που γράφτηκε παραπάνω, η επίσημη εταιρία έβγαλε με σημερινή ημερομηνία την 1.0.8, αναμένουμε τα αποτελέσματα από τους πρώτους που θα επιδιώξουν να την περάσουν. Εγώ δυστυχώς ακόμα το περιμένω το δικό μου να έρθει.
Link to comment
Share on other sites

Και που είναι το πρόβλημα;

Άνοιξε υπόθεση στο paypal, ζήτα επιστροφή και απλά ενημέρωσέ τους.

 

Αρκεί βέβαια να μην έχουν περάσει οι 45 μέρες.

 

Πρόβλημα δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει , απλά θα μείνω χωρίς τηλ πάλι την γκαντεμιά μου :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο foroum αν και παρακολουθω συχνα τις συζητησεις με πολυ ενδιαφερον...θα ηθελα να σας ρωτησω αν μπορει να διορθωθει μια πατατα που εκανα...Παραγγειλα το inew v3 απο το To2c στην μαυρη εκδοση γιατι νομιζα οτι θα το φερουν στις 19 του μαρτη (ετσι ελεγαν)..δεν το εφεραν λοιπον κ αρχισαν τα γνωστα ...δεν ξερουμε ποτε,θα δουμε κ τετοια .Στο τελος μου προτειναν το λευκο.Δυστυχως δεχτηκα

Η ερωτηση λοιπον ειναι,επειδη δεν αντεχω το λευκο υπαρχει καποια αμυδρη εστω πιθανοτητα να τους το στειλω πισω?κ να περιμενω το μαυρο αν καποια στιγμη ελεησει να εμφανισθει?

 

η προυποθεση για επιστροφη ειναι η υπαρξη καποιας βλαβης μονο?

Edited by daug25
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις που τις ξανακανα αλλα δεν πηρα απαντηση.. :confused:

 

1) Με NFC μπορω να στειλω τα παντα σε αλλους και να δεχθω τα παντα εκτος εικονων και βιντεο. Εκει μου βγαζει επιλογη να τα ανοιξω με Play store η το αλλο μαρκετ που εχω. Μπορει να βοηθησει καποιος????

 

2) Μπορει να υποδειξει καποιος 1-2 εξωτερικους φορτιστες για τη μπαταρια του V3 σε περιπτωση που εχει παρει καποιος 2η?

Link to comment
Share on other sites

μολις εγκατεστησα 1.0.8

χρησιμοποιησα sp flash διοτι το update.zip δεν δουλεψε..

ολα καλα, το εκανα και ρουτ και επαναφερω τις εφαρμογες με τιτανιουμ μπακαπ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια ,ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο foroum αν και παρακολουθω συχνα τις συζητησεις με πολυ ενδιαφερον...θα ηθελα να σας ρωτησω αν μπορει να διορθωθει μια πατατα που εκανα...Παραγγειλα το inew v3 απο το To2c στην μαυρη εκδοση γιατι νομιζα οτι θα το φερουν στις 19 του μαρτη (ετσι ελεγαν)..δεν το εφεραν λοιπον κ αρχισαν τα γνωστα ...δεν ξερουμε ποτε,θα δουμε κ τετοια .Στο τελος μου προτειναν το λευκο.Δυστυχως δεχτηκα

Η ερωτηση λοιπον ειναι,επειδη δεν αντεχω το λευκο υπαρχει καποια αμυδρη εστω πιθανοτητα να τους το στειλω πισω?κ να περιμενω το μαυρο αν καποια στιγμη ελεησει να εμφανισθει?

 

η προυποθεση για επιστροφη ειναι η υπαρξη καποιας βλαβης μονο?

 

Επικοινώνησε μαζί τους για να συνεννοηθείτε. Μπορείς να απευθυνθείς και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις εγκατεστησα 1.0.8

χρησιμοποιησα sp flash διοτι το update.zip δεν δουλεψε..

ολα καλα, το εκανα και ρουτ και επαναφερω τις εφαρμογες με τιτανιουμ μπακαπ

 

Με στόκ cwm δοκίμασες το update.zip και απέτυχε?

Σου έκανε κάτι εντύπωση απο την 1.0.8?

Το iNew, 1η φουρνιάς είναι; καλά θυμάμαι ?

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πως το κατέβασες; Προσπαθούσα χθες και πήγαινα μόνο σε κινέζικα. Υπάρχει κάτι σε αγγλικά;

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία. Παρέλαβα για κάτι γνωστούς μερικά v3 και έχω μια απορία για τα flip covers. Αυτό με την κόλλα πώς δουλεύει; Κόλλα - ξεκόλλα; Δεν αφήνει υπόλοιπα στο κινητό να το λερώσει, ή δεν σταματάει να δουλεύει κάποια στιγμή;

 

Υπάρχει άλλο flip cover που να είναι χωρίς κόλλα; Ή κάποια απλή θήκη σιλικόνης που να προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Με στόκ cwm δοκίμασες το update.zip και απέτυχε?

Σου έκανε κάτι εντύπωση απο την 1.0.8?

Το iNew, 1η φουρνιάς είναι; καλά θυμάμαι ?

 

Ναι,

Λοιπόν, πιστεύω ειναι αυτο που ψάχναμε.....

Απο αποψη μνήμης στο 50 τοις εκατό...

Η δυσλειτουργια του κεντρικού πλήκτρου δεν υφίσταται πλεον

Οι φωτογραφίες είναι πλεον f. 2.0

Αρκετά πιο ομαλη η κίνηση, κανένα λαγκαρισμα, πουθενα..

Wifi πιο δυνατό.. Ακομη και χωρίς ενδειξη, πιάνει κανονικά. Δοκιμασμένο σε σημειο που πριν δεν έπιανε.

Οσον αφορά την κατανάλωση, θα το δοκιμάσω αποψε.... Παντως απο αναφορες αλλων, φαίνεται πως υπάρχει βελτίωση σημαντική..

Το γιουτουμπ λειτουργεί πιο ομαλά...

Σε λιγο θα τσεκάρω τζιπιες, μόλις βγω εξω....

Η αναβαθμιση εγινε με spflash, καθώς η αναβαθμιση που εκανα με το update. Zip, μεσω cwm, κολλησε στο αρχικο λογκο

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε μαζί τους για να συνεννοηθείτε. Μπορείς να απευθυνθείς και εδώ.

 

Κατ αρχην σ ευχαριστω για την αμεση υποδειξη...Η ερωτηση ειναι κ γενικη ...εχουμε δικαιωμα σαν καταναλωτες να μπορουμε να επιστρεψουμε κατι που αγορασαμε γιατι δεν ειμαστε ικανοποιημενοι απο αυτο που βλεπουμε ανοιγοντας τη συσκευασια?(το ξαναλεω ..εγω προσωπικα εκανα πατατα)

 

Στην Ελλαδα εχω κανει απειρες αγορες μεσω internet κ δυο -τρεις φορες που δεν μου αρεσαν τα επεστρεψα(μεσα σε ενα χρονικο οριο)χωρις κανενα προβλημα.

 

Εχουμε τα ιδια δικαιωματα κ σ αυτες τις αγορες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,

Λοιπόν, πιστεύω ειναι αυτο που ψάχναμε.....

Απο αποψη μνήμης στο 50 τοις εκατό...

Η δυσλειτουργια του κεντρικού πλήκτρου δεν υφίσταται πλεον

Οι φωτογραφίες είναι πλεον f. 2.0

Αρκετά πιο ομαλη η κίνηση, κανένα λαγκαρισμα, πουθενα..

Wifi πιο δυνατό.. Ακομη και χωρίς ενδειξη, πιάνει κανονικά. Δοκιμασμένο σε σημειο που πριν δεν έπιανε.

Οσον αφορά την κατανάλωση, θα το δοκιμάσω αποψε.... Παντως απο αναφορες αλλων, φαίνεται πως υπάρχει βελτίωση σημαντική..

Το γιουτουμπ λειτουργεί πιο ομαλά...

Σε λιγο θα τσεκάρω τζιπιες, μόλις βγω εξω....

Η αναβαθμιση εγινε με spflash, καθώς η αναβαθμιση που εκανα με το update. Zip, μεσω cwm, κολλησε στο αρχικο λογκο

 

Καλημέρα και Χρόνια πολλά.

Δηλαδή τρέχει καλύτερα από την 1.0.4 plus; Τώρα για σημαντική βελτίωση στην κατανάλωση δεν το πολυπιστεύω αλλά εδώ είμαστε.

Μια χαρά λοιπόν. Εγώ θα περιμένω να βγεί μία custom πάνω σε αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται... Βέβαια, το τηλέφωνο ειναι αρκετά γρήγορο.....

Nfc, otg, bt και λοιπά καλαμπαλικια, λειτουργούν σωστά...

Σχετικά με την 104 πλας, ειχε κατι που μου την έσπαγε....

Μου εκλεινε γρηγορα το wifi, μολις έκλεινα το καπάκι...

......

Παντως, το σίγουρο ειναι το f2 στις φωτογραφίες με μια υποψία γρηγοροτερης εστίασης φακου...

 

http://img513.imageshack.us/img513/633/1z87.jpg

 

http://img46.imageshack.us/img46/3922/f3dc.png

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται... Βέβαια, το τηλέφωνο ειναι αρκετά γρήγορο.....

Nfc, otg, bt και λοιείμαι πά καλαμπαλικια, λειτουργούν σωστά...

Σχετικά με την 104 πλας, ειχε κατι που μου την έσπαγε....

Μου εκλεινε γρηγορα το wifi, μολις έκλεινα το καπάκι...

......

Παντως, το σίγουρο ειναι το f2 στις φωτογραφίες με μια υποψία γρηγοροτερης εστίασης φακου...

 

Αυτό με το ασύρματο αλλάζει από τις ρυθμίσεις. Δεν είναι χαρακτηριστικό της ρομ. Διάφορα στις φώτο βλέπεις; είναι ενοποιημένος ο χώρος;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το F2.0 που λέει τώρα, είναι απλά ένα νούμερο που προφανώς το άλλαξαν για να σταματήσει η γκρίνια, μιας και άλλα διαφήμιζαν στο site τους. Άλλωστε είναι αδύνατον να αλλάξει softwareικά το διάφραγμα σε αυτά τα camera modules.

To θέμα της ταχύτητας εστίασης μου μοιάζει σαν κάτι που είναι πολύ πιθανό να έχει συμβεί.

Θα την δοκιμάσω μάλλον αυριο και θα δω. Επιτέλους να ξεφορτωθώ το home button lug :)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το F2.0 που λέει τώρα, είναι απλά ένα νούμερο που προφανώς το άλλαξαν για να σταματήσει η γκρίνια, μιας και άλλα διαφήμιζαν στο site τους. Άλλωστε είναι αδύνατον να αλλάξει softwareικά το διάφραγμα σε αυτά τα camera modules.

To θέμα της ταχύτητας εστίασης μου μοιάζει σαν κάτι που είναι πολύ πιθανό να έχει συμβεί.

Θα την δοκιμάσω μάλλον αυριο και θα δω. Επιτέλους να ξεφορτωθώ το home button lug :)

 

Απο μενα εχουν περασει

1.0.1

1.0.3

1.0.3 ultimate

1.0.4

1.0.4 ultimate

Και τωρα εχω την 1.0.4 plus

Πουθενα δεν είχα lag στο home button. Να πω οτι έχω ρυθμίσει στο gravity box τα τρια κατω πλήκτρα να παραμένουν φωτισμένα οσο ειναι ενεργή η οθόνη και να μην σβηνουν αυτοματα. Αλλα και πριν περασω gravity παλι δεν θυμαμαι lag

Ps και εκεινη η "kitkat" της geekgirl απο chinaphone

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Απο μενα εχουν περασει

1.0.1

1.0.3

1.0.3 ultimate

1.0.4

1.0.4 ultimate

Και τωρα εχω την 1.0.4 plus

Πουθενα δεν είχα lag στο home button. Να πω οτι έχω ρυθμίσει στο gravity box τα τρια κατω πλήκτρα να παραμένουν φωτισμένα οσο ειναι ενεργή η οθόνη και να μην σβηνουν αυτοματα. Αλλα και πριν περασω gravity παλι δεν θυμαμαι lag

Ps και εκεινη η "kitkat" της geekgirl απο chinaphone

 

Θα είχες και εσύ lag, αν είχεις βάλει την LEWA rom. Αυτή η ρομ είναι υπεύθυνη για αυτό το lag.

Ήσουν από τους τυχερούς:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ασύρματο αλλάζει από τις ρυθμίσεις. Δεν είναι χαρακτηριστικό της Διάφορα στις φώτο βλέπεις; είναι ενοποιημένος ο χώρος;

 

Ναι, 13 γιγα.....

Διαφορά στις φώτο....... Δεν ξερω..... Θα δω.... Νομιζω υπαρχει ενα θεματακι στην τελικη φωτο (μετα την εστίαση). Νομίζω ειναι λιγο θολη.... Θα δω..... Χρησιμοποιώ την λενοβο καμερα

 

http://img703.imageshack.us/img703/7779/0h2z.png

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία. Παρέλαβα για κάτι γνωστούς μερικά v3 και έχω μια απορία για τα flip covers. Αυτό με την κόλλα πώς δουλεύει; Κόλλα - ξεκόλλα; Δεν αφήνει υπόλοιπα στο κινητό να το λερώσει, ή δεν σταματάει να δουλεύει κάποια στιγμή;

 

Υπάρχει άλλο flip cover που να είναι χωρίς κόλλα; Ή κάποια απλή θήκη σιλικόνης που να προτείνετε;

 

Ναι, θέλει κόλλα-ξεκόλλα και ευθυγράμμιση από πίσω οι οπές. Δεν αφήνει κανένα υπόλοιπο στο κινητό, και αυτό είναι ένα από τα θετικά του. Από ότι έχω δει εδώ μέσα, στους υπόλοιπους συνεχίζει και δουλεύει ακόμα. Σε εμένα μόνο με κασκαντεριλίκια. Βέβαια, σε εμένα τραβώντας το κινητό για να ξεκολλήσει, κάποιες φορές πετούσε (μερικώς) το καπάκι του κινητού και το άνοιγε εκεί που κουμπώνει κάτω-κεντρικά. Η άσπρη, τουλάχιστον, πιάνει βρωμιά εύκολα και χνούδι. Θέλει σχετικά συχνό καθάρισμα. Για σιλικόνη, υπάρχει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω με τον οδηγο στην πρωτη σελιδα να περασω την 1.0.8 αλλα μου βγαζει ενα μυνημα το

 

SP_Flash Tool oti PMT is changed. Must be downloaded

 

και σταματαει εκει ...δεν προχωραει.

 

καμια συμβουλη κανεις ???

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε απο το αναδυομενο παραθυρο firmware upgrade αντι download. Κούμπωσε το κινητόχωρις μμπαταρία στο καλωδιο πατά για να αρχίσει η διαδικασία και μετα βαλε την μπαταρια στη συσκευη. Μετα πάει μόνο του...

 

http://img812.imageshack.us/img812/1870/e9kj.png

Τζιπιες άψογο... 1ο κλειδωμα σε 30 δεύτερα

 

http://img541.imageshack.us/img541/8164/wavf.png

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου, αξιζει το τηλεφωνο ;

1) Ειδα σε μερικα αρχικα posts αυτου του topic πως δεν ειχε OTG πχ και τωρα στα τελευταια posts εχει; Δεν μπορω να το καταλαβω, ξερει κανεις τι συμβαινει ;

2) Το εχει κανεις το τηλεφωνο ; Ειναι normal ή laggy ;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...