Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν σου βγάζει καμία ένδειξη τπτ όπως λες τότε μάλλον κάτι άλλο θα είναι και αφού είσαι στην εγγύηση ακόμα στειλτους κατευθείαν να δεις τι θα σου πούνε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Εχω και εγω ενα θεμα παρομοιο με ενα φιλο απο δω. Το κινητο νεκρωνει απο μονο του και δεν ανοιγει. Ανοιγει μονο αμα του φλασαρω με το sp tool. Αλλα μετα απο μια μερα περιπου νεκρωνει και παλι. Ειναι πολυ παραξενο. Διοτι με νεο φλασαρισμα δουλευει κανονικα για καποιο καιρο, ενω αμα δεν του φλασαρω δεν ανοιγει με τιποτα. Λογικα ειναι η mboard αλλα παιζει να ειναι και καποια.εφαρμογη. Να προσθεσω οτι ξεκόλλησε η δεξια πλευρα και εχω χασει τα volume buttons, και το κόλλησα με κολα στιγμης.
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες εχασες τα button?

Τα πλαστικα εξωτερικα η χαλασε απο μεσα το μπουτον που ειναι στην καλωδιοταινια?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες εχασες τα button?

Τα πλαστικα εξωτερικα η χαλασε απο μεσα το μπουτον που ειναι στην καλωδιοταινια?

 

Τα πλαστικα. Ειναι κενο εκεινο το σημειο. Ο ηχος δουλευει κανονικα με μυτερο αντικείμενο

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κ να εχω τα πλαστικα εκεινα αμα τα θες, θα πρεπει να το κοιταξω.

 

Αλλιως κατεβασε καμια εφαρμογή για να ρυθμιζεις απο εκει την ενταση αν σου χρειαζετε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εβαλα σε λειτουργια ΜTP και ετσι το ειδε το Shuame και το εκανα root.:)

 

 

Xρηστο αν δεν εχει custom recovery δεν μπορει να φλασσαρει zip!

 

Λοιπον μολις ξεμπερδεψα και παιρνω και ενα backup για καλου κακκου!:)

1) Οσοι ειναι με τον παλιο kernel-rom αφου κατεβασουν την rom απο εδω http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-e/ ξεζιπαρουν το αρχειο(αλλιως ολοκληρο το zip αν το ριξουν στην καρτα θα τους γραψει installation aborted) και παιρνουν μονο το update zip που εχει μεσα και το ριχνουν στην καρτα τους.

Μπαινουμε recovery power + volume+ (προσοχη εδω, το πληκτρο επιλογης ειναι το volume+ και οχι το power) αρα χρησιμοποιουμε μονο το volume- για να πλοηγηθουμε μεσα στα αρχεια μας, επιλεγουμε update zip from sd και ετσι φλασσαρουμε την νεα rom.

2)Root εδω πανευκολα! http://www.kingoapp.com/?utm_source=Android%20ROOT

3) Αφου το κανουμε root κατεβαζουμε απο playstore το mobileuncletools - εγκαθιστουμε και μεσα απο εκει επιλεγουμε recovery update

(συνηθως ειναι το πρωτο) Αυτο που εκανα εγω γιατι διαβασα οτι δεν εχει κανενα προβλημα κατεβασα την νεα rom απο εδω http://www.needrom.com/mobile/v3-e-ultimate-stock/ και αφου ανοιξα το zip τραβηξα απο τον φακελο files too flash το recovery.img που ειχε μεσα και ειναι και touch και δεν εχει κανενα προβλημα!

4) Αμεσως μετα μολις μπηκα custom recovery πηρα και back up την rom και αμεσως μετα φλασσαρα και το zip για την ενοποιηση του αποθηκευτικου χωρου σε 6gb που εχει δωσει ο φιλος μας εδω https://www.dropbox.com/s/tuprrj9yv8d8lid/inew%20v3%20stuff.rar

Ολα καλα λοιπον τωρα παμε για στησιμο!!!:)

 

Καλησπέρα έχω το JellyBean 4,2 και θέλω να βάλω costum thn miui v7

μπορείς να μπου πείς την διαδικασία όπως την εξηγείς εδω σε παρακαλώ γιατι πρέπει να βάλω πρώτα την kitkat 1,3

με το flashtool αλλα δεν τα καταφερνω , γιατι δεν βρίσκει το κιν μου

 

:O

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα λειπουν οι απαραιτητοι driver απο τον υπολογιστη σουαν εχεις windows 7 στα 8 μπορει να σου τυχει και ασυμβατοτητα μου ετυχε και αυτο.

Τσεκαρε πρωτα για τους drivers ωστε να αναγνωριστει σωστα το κινητο σου απο το flash tools.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα λειπουν οι απαραιτητοι driver απο τον υπολογιστη σουαν εχεις windows 7 στα 8 μπορει να σου τυχει και ασυμβατοτητα μου ετυχε και αυτο.

Τσεκαρε πρωτα για τους drivers ωστε να αναγνωριστει σωστα το κινητο σου απο το flash tools.

 

εβαλα ολα τα drivers τη να πω θα προσπαθήσω ξανά

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω οθονη ή digitizer για το inew v3 . Οποιος διαθετει κατι απο αυτα και θελει να τα πουλησει ας μου στειλει ενα πμ ή εστω ενα λινκ απο το εξωτερικο site για να αγορασω
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω οθονη ή digitizer για το inew v3 . Οποιος διαθετει κατι απο αυτα και θελει να τα πουλησει ας μου στειλει ενα πμ ή εστω ενα λινκ απο το εξωτερικο site για να αγορασω

Καλημερα, τι εκδοση android φορας τωρα κ ποτε πηρες περιπου το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανακαλυψα κατι αλλο. Τελικα το κινητο νεκρωνει οταν η μπαταρια πεφτει στο 36%. Οταν το βαζω για φορτιση για κανα 5λεπτο δεν κανει τιποτα, και μετα φορτιζει και αναβει κανονικα. Εχω 3 μπαταριες και σε ολες κανει το ιδιο. Επισης εχω δοκιμασει 3 ρομ, 2 official και την μερε του Βασιλη, σε ολες το ιδιο πραγμα. Εχω κανει και wipe battery stats απο το recovery. Αν καποιος γνωριζει ας μου πει τι συμβαινει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, τι εκδοση android φορας τωρα κ ποτε πηρες περιπου το κινητο?

το κινητό δεν ανοίγει γιατί έχει ξεκολλήσει η οθόνη (δες# 6733) αλλά νομίζω είχε 4.2 και η αγορά έγινε πριν 2χρόνια περίπου

Link to comment
Share on other sites

Σε ρωταω γιατι αν ειχες 4.4 κ ειναι παλιο κ παρεις νεα οθονη μπορει να εχεις θεμα κ να λειτουργει μονο με την τςλευταια 4.2 η καποια custom που να εχει ολους τους drivers. Μου εχει τυχει για αυτο σε ρωτησαα κ καταφερα να το στρωσω μονο με συγκεκριμενη εκδοση sp flash και ρομ.

 

Οθονη υπολογιζε γυρω στα 50+ κ κοιτα σε κανενα alixpress απο κανεναν πωλητή που να εχει πολλες πωλησεις στημ συγκεκριμένη οθονη κ γενικα να εχει θετικά feedbacks.

Edited by giannhs07gg
Link to comment
Share on other sites

Σε ρωταω γιατι αν ειχες 4.4 κ ειναι παλιο κ παρεις νεα οθονη μπορει να εχεις θεμα κ να λειτουργει μονο με την τςλευταια 4.2 η καποια custom που να εχει ολους τους drivers. Μου εχει τυχει για αυτο σε ρωτησαα κ καταφερα να το στρωσω μονο με συγκεκριμενη εκδοση sp flash και ρομ.

 

Οθονη υπολογιζε γυρω στα 50+ κ κοιτα σε κανενα alixpress απο κανεναν πωλητή που να εχει πολλες πωλησεις στημ συγκεκριμένη οθονη κ γενικα να εχει θετικά feedbacks.

 

δεν αξιζει τοτε....50Ε+ και αν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Θα σου δουλεψει απλα μπορει να χρειαστεις ψαξιμο. Εγω εχω τα αρχεια να στα δωσω αν προχωρησεις στην επισκευη του. Εγω που εφτιαξα ενος φιλου δουλεψε χωρις θεματα με την συγκεκριμενη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εφτιαξα. Ποσταρω την λυση για να μην παθει αλλο ατομο το ιδιο. Τα stats της μπαταριας ηταν λαθος. Για αυτο εσβηνε στο 36% ενω στην ουσια ηταν στο 0. Αυτο που εκανα ηταν να διαγραψω το battery bin file με μια ρουτ εφαρμογη απο το μαρκετ. Εσβησα το κινητο και το φορτισα πληρες με το κινητο σβηστο. Και ουαλα. Εφτιαξε. Γραφω με 29%.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με εκείνες τις φουρνιές V3 που έχουν πρόβλημα φόρτισης σε ΚΚ, ένας δεύτερος φορτιστής (από τους ελάχιστους) που δεν παρουσιάζει κανένα απολύτως θέμα, είναι και ο εξής:

 

Από κινητό Jiayu G3 (αλλά χρησιμοποιήθηκε και σε άλλα Jiayu), YSN05100, 5V/1A.

 

Μου έχει λύσει οριστικά το πρόβλημα, εδώ και ένα μήνα, και ως μπόνους φορτίζει γρηγορότερα από άλλους που έχω δοκιμάσει! Μοναδικό πρόβλημά μου είναι η κακή ως μέτρια απόδοση του gps. Είμαι με MIUI V7 του batsilos, τους τελευταίους 2 μήνες!

 

Υ.Γ. Το gps κλειδώνει, η πλοήγηση είναι ότι να'ναι!

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος...

Να πω και εγώ ότι χρησιμοποιώ έναν htc με 400ma και είναι οκ.

Αρκετά "αργός" θα έλεγα βέβαια.

Από gps κλειδώνει σχεδόν ακαριαία αλλά δεν κάνει πλοήγηση.

Είμαι κ γω με Miui v7 batsilos

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα! Παιδια! Το τηλεφωνο το χρησιμοποιω σαν δευτερο, σημερα που το ανοιγα δεν δουλευε το google play, οτι δεν εβρισκε συνδεση, με τον firefox σερφαρα κανονικα.

Τι επανεκκινηση του εκανα τι το εκλεισα, εκανα εκαθαριση δεδομενων του google play, το εφερα σε εργαστηριακη ρυθμιση αλλά τιποτα, σε αλλο ρουτερ μπηκα, αλλα τιποτα.

Τι μπορει να φταιει?

Βεβαια εβαλα mobogenie store

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους.

γνωριζει κανεις αν μπορουμε να βελτιωσουμε την ένταση του ακουστικου.

Ειχες θέμα απο την αρχή με το ακουστικό? Ήταν χαμηλό?

 

Ρωατω μηπως αλλαξες καμία ρομ κ μετά άλλαξε κ η ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατεβασα ολα τα updates με ενα προγραμματακι στο pc και θα πειραματιατω το απογευμα παλι.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους.

γνωριζει κανεις αν μπορουμε να βελτιωσουμε την ένταση του ακουστικου.

 

Αν το κινητό είναι ρουτ κατεβάζεις το mobile uncle tools και το κάνεις απο κει.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό είναι ρουτ κατεβάζεις το mobile uncle tools και το κάνεις απο κει.

Και πια επιλογη πειραζεις φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβαζουμε απο το play store ή από αλλού;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και πια επιλογη πειραζεις φιλε μου?

 

Το κατεβαζουμε απο το play store ή από αλλού;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...