Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Συγγνώμη για την ενόχληση Αλλά έχω Ένα προβλημα. Σήμερα αγόρασα μεταχειρισμένο το κινητό και πάτησα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Το κινητό έσβησε αλλά δεν.ξεκινάει με τίποτα. Εμφανίζει το σήμα της inew Και μετά τίποτα... ξανά επανεκκίνηση από μόνο του και τα ίδια. Το κινητό είχε την 4.2.2 και από ότι ξέρω τίποτα πειραγμενο. Τι μπορώ να κάνω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Συγγνώμη για την ενόχληση Αλλά έχω Ένα προβλημα. Σήμερα αγόρασα μεταχειρισμένο το κινητό και πάτησα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Το κινητό έσβησε αλλά δεν.ξεκινάει με τίποτα. Εμφανίζει το σήμα της inew Και μετά τίποτα... ξανά επανεκκίνηση από μόνο του και τα ίδια. Το κινητό είχε την 4.2.2 και από ότι ξέρω τίποτα πειραγμενο. Τι μπορώ να κάνω?

 

Άκυρο συγγνώμη για την.ενόχληση :-P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει και παλιότερα πως έχω πρόβλημα με wakelock της οθόνης της συσκευής, τελικά μετά από ποοοοοολλλλλυυυυυυυυυυυυ ψάξιμο και εκεί που δεν μπορούσα να βρω κάτι συγκεκριμένο, πριν λίγες μέρες απενεργοποίησα τις σιμ του κινητού το βράδυ (το κάνω καμιά φορά) και συνειδητοποίησα πως σταμάτησαν τα wakelockαρίσματα. Τελικά μετά από εναλλαγές και δοκιμές κατάλαβα πως δεν φταίει κάποια από τις κάρτες σιμ αλλά το πρόβλημα σταματάει όταν απενεργοποιούνται, επίσης η υπηρεσία που ευθύνεται για τα ξυπνήματα είναι μία που εμφανίζετε ως StartingAlertService (ακολουθεί φώτο). Σε αναζήτηση στον γούγλη βρήκα ότι σε ορισμένους σχετίζετε με τις ειδοποιήσεις του ημερολογίου της συσκευής αλλά εγώ δεν έχω καμία ειδοποίηση στο ημερολόγιο, παρόλα αυτά το απενεργοποίησα από το titanium backup αλλά πάλι τίποτα, και με μια εφαρμογή που απενεργοποιεί τις υπηρεσίες δεν κατάφερα να βρω πουθενά StartingAlertService. Έχει κανείς καμία ιδέα; Με έχει ταλαιπωρήσει πάρα πολύ το συγκεκριμένο θέμα καθώς χρησιμοποιώ κατά κόρον τσιπάκια nfc αλλά με το συγκεκριμένο wakelock δεν μπορώ γιατί αν αφήσω το κινητό πάνω σε ένα τσιπάκι το διαβάζει κάθε φορά που ξυπνάει.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να αλλάξω την εφαρμογή του ραδιοφώνου? Εκτός του ότι δεν σε αφήνει να έχεις αρκετούς αποθηκευμένους σταθμούς, δεν έχει εύχρηστη πλοήγηση μεταξύ τους. Όσοι το χρησιμοποιείτε θα καταλάβετε τι εννοώ!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

...ξεκινησε να ξεκολλαει και σε μενα απο κατω πρωτα. Σιγα σιγα συνεχιζε ωσπου ξεκολλησε εντελως και οταν τη σηκωνα ελαφρα κρατιοταν μονο απο τα πλακε εσωτερικα καλωδια.Μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιαδηποτε epoxy glue 2 συστατικων (υπαρχουν διαφορες μαρκες παντου στο εμποριο bison,logo κ.λ.π)που να στεγνωνει σε 5-10 λεπτα με πολλη προσοχη ομως.Πρεπει να βαλεις ελαχιστη ποσοτητα για να μην σου την ξερασει και μονο στην πατουρα που υπαρχει γυρω γυρω στο σωμα του τηλεφωνου η οποια φαινεται οταν σηκωνεις την οθονη.Αφου βαλεις την κολλα προσπαθησε να ασκησεις λιγη πιεση στην οθονη, εγω εβαλα 2 μισολιτρα εμφιαλωμενο νερο, σφραγισμενα βεβαιως! Το αφησα κανα 10λεπτο και ολα κομπλε. Το alien eye και τα capacitive buttons ειναι τα γνωστα λεντακια στα οποια πανω υπαρχει κατι σαν λωριδα σελοτειπ, λευκο στα 2 και γαλαζιο στο μεσαιο.Το μεσαιο ξεκολλαει ευκολα απλα τραβοντας το και μπορεις να βαλεις οτιδηποτε θες, αρα και λευκο.Εγω να φανταστεις εβαλα ενα κοκκινο κομματακι που εκοψα απο μια πλαστικη ετικετα σε βαζο μαρμελαδας.Πριν το κολλησω εκανα δοκιμη με το πλαστικο κομματακι, αναψα δλδ. τη συσκευη πατησα το κουμπι και ειδα οτι την πρωτη μου μπηκε λιγο στραβα οποτε το ξανακολλησα σωστα . Με την πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω φωτο με το κοκκινο home button. Για οποιαδηποτε διευκρινηση εδω ειμαστε...

 

 

Και μενα μετα απο μια καλη πτωση ξεκολησε η οθονη απο πανω για να το κολλησω υα χρειαστει να ξεδιδωσω τιποτα η απλα να το ξεκολισω ολο με προσοχη κ να βαλω κολα?

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ξεκόλλησε μετά από απο6 μήνες αλλά όταν πήγα να το κολλήσω καταλαθος το χάλασα,το ίδιο έγινε και σε έναν φίλο μου, και από οτι διαβάζω στο forum έγινε σε πάρα πολλούς,τελικά δεν φτάνουν μόνο τα τεχνικά χαρακτηριστικά να είναι καλά πρέπει και η ποιότητα κατασκευής να είναι καλή,συμπερασμα μακρια απο τα inew
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ξεκόλλησε μετά από απο6 μήνες αλλά όταν πήγα να το κολλήσω καταλαθος το χάλασα,το ίδιο έγινε και σε έναν φίλο μου, και από οτι διαβάζω στο forum έγινε σε πάρα πολλούς,τελικά δεν φτάνουν μόνο τα τεχνικά χαρακτηριστικά να είναι καλά πρέπει και η ποιότητα κατασκευής να είναι καλή,συμπερασμα μακρια απο τα inew

 

Εντάξει, το συμπέρασμα δεν το λες και καθολικό!!! Μάλλον είναι θέμα πολλών παραμέτρων, όπως και τύχης. Εγώ το έχω 10 μήνες τώρα, και πέρα από το ότι είμαι εξαιρετικά ικανοποιημένος, η οθόνη του δεν ξεκόλλησε ποτέ. Έχει υποστεί, όχι μία αλλά δύο ισχυρότατες πτώσεις (χωρίς θήκη) στη σκληρή άσφαλτο (είχαν αναφερθεί στο forum στις αρχές) και μερικές άλλες μικρότερης έντασης με θήκη σιλικόνης. Το κινητό δεν κατάλαβε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
19319 Χτυπα στο antutu το δικο μου ενω πιο παλια εκανε 17300? Πωσ ε;ιναι δυνατον

 

Έχει σημασία; Το antutu ενημερώνεται και βγάζει ότι θέλει, μην του δίνετε περισσότερη αξία απ' ότι του αρμόζει.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ξεκόλλησε μετά από απο6 μήνες αλλά όταν πήγα να το κολλήσω καταλαθος το χάλασα,το ίδιο έγινε και σε έναν φίλο μου, και από οτι διαβάζω στο forum έγινε σε πάρα πολλούς,τελικά δεν φτάνουν μόνο τα τεχνικά χαρακτηριστικά να είναι καλά πρέπει και η ποιότητα κατασκευής να είναι καλή,συμπερασμα μακρια απο τα inew

 

Με βενζινικολα και 2 οδοντογλςφιδεσ εγινε καινουργιο καλυτερο απο πριν σε Μολισ 5 λεπτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει σημασία; Το antutu ενημερώνετε και βγάζει ότι θέλει, μην του δίνεται περισσότερη αξία απ' ότι του αρμόζει.

 

Μαλιστα...

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το συμπέρασμα δεν το λες και καθολικό!!! Μάλλον είναι θέμα πολλών παραμέτρων, όπως και τύχης. Εγώ το έχω 10 μήνες τώρα, και πέρα από το ότι είμαι εξαιρετικά ικανοποιημένος, η οθόνη του δεν ξεκόλλησε ποτέ. Έχει υποστεί, όχι μία αλλά δύο ισχυρότατες πτώσεις (χωρίς θήκη) στη σκληρή άσφαλτο (είχαν αναφερθεί στο forum στις αρχές) και μερικές άλλες μικρότερης έντασης με θήκη σιλικόνης. Το κινητό δεν κατάλαβε τίποτα.

 

Εισαι απ τους τυχερους αδερφε! Εγω το χα απ την αρχη με μεμβρανη, προστατευτικη θηκη σιλικονης ΚΑΙ την flip cover case.

Ε, ενα ομορφο πρωι (μετα απο κανα 5μηνο) αποφασισε να ξεκολλησει η οθονη (στην πανω δεξια γωνια) και να μην επανελθει ποτε...

Ειμαι ακομη ερωτευμενος με το σουλουπι του.. Αλλα οι μεγαλυτεροι ερωτες, γινονται τα μεγαλυτερα μιση, οταν σε προδιδουν..

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία; Το antutu ενημερώνεται και βγάζει ότι θέλει, μην του δίνετε περισσότερη αξία απ' ότι του αρμόζει.

 

Συμωνώ και γω. Μετά την ενημέρωση του προγράμματος το σκορ στο κινητό ανέβηκε στα επίπεδα των 19000. Μέση απόδοση.

 

Εκεί που εντυπωσιάζει το τηλέφωνο είναι στην έναρξη του. Ανοίγει και πέρνει τηλέφωνο πολύ γρήγορα. Οσοι το είδαν, δεν το πίστευαν.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω συνεχώς ότι ξεκόλλησε η οθόνη σε πολλούς....τι εννοείτε ?.....γιατι και σε μένα στην κάτω αριστερή γωνία βλέπω ότι υπάρχει κενό απο κάτω ...σαν μια μεμβράνη φαίνετε ξεκολλημένη.....αλλά φαντάστηκα ότι επειδή ήρθε τώρα το τηλέφωνο και είναι καινούργιο ότι είναι η προστατευτική μεμβράνη που ΔΕΝ έβγαλα.....και σκεφτόμουν να το τραβήξω όλο και να το ξεκολήσω εντελώς......τώρα διαβάζω αυτά και δεν ξερω τι να κάνω.....τελικά αυτό που βλέπω είναι αυτό που λέτε ότι ξεκκολάει η οθόνη ?......ή είναι προστατευτικη μεμβράνη που υπάρχει όταν έρχετε το κινητό καινούργιο και δεν την έβγαλα.

 

Επίσης η οθόνη κάνει κάτι στιγμιαία μαυρίσματα.....σαν να αναβοσβήνει ....για δευτερόλεπτο....ξέρετε τι φταίει γιαυτό 'η πάλι ήμουν τυχερός και έπεσα για δευτερη φορά σε προβληματικό τηλέφωνο ?......ξεκίνησα με dooge dg800 ελλατωματικό....το έστειλα πίσω-πήρα τα χρήματα.....παρήγγειλα το inew v3 γιατί για να σας πω την αλήθεια είδα 400 σελίδες στο forum λέω εντάξει...περπάτησε το τηλέφωνο , καλά λόγια λένε ας πάρω αυτό......ήρθε..... και στην εβδομάδα πάνω κάνει αυτά τα χαζά στην οθόνη.....ΠΑΛΙ ελλατωματικό ?....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχει να κάνει με τις εξωτερικές διαστάσεις της συσκευής... μια μικρή διαφορά στη μπαταρία είναι αρκετή για να μην είναι συμβατή. Πρέπει να βρεθεί κάποιος που έχει πρόσβαση και στις δύο συσκευές για να γίνει μια δοκιμή αλλά και πάλι με μικρές πιθανότητες επιτυχίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαστασεισ lead 5

143x71x7,9

Inew v3

141x70x6.5

 

 

 

Πιστευω ταιριαζει κοιτωντασ τισ πισω πλευρεσ ..ελπιζω δηλαδη

 

Για τη μπαταρία του Leagoo Lead 5 εδώ βλέπουμε ότι:

 

Specifications:

Cell type: Lithium Ion

Standard Voltage: 3.8V

Capacity:2800mAh

Charging Limited Voltage: 4.35V

Standard: GB/T18287-2000

 

Επίσης οι επαφές "φαίνονται" να είναι στη σωστή θέση/διάταξη. Αλλά αυτό θέλει δοκιμή, από τις φωτογραφίες διάγνωση...δύσκολα! Αξίζει όμως τον κόπο panos666.

 

Ενθαρρυντικά, λοιπόν, για αρχή τα data. Οι διαστάσεις, αν δεν είναι "Κινέζικες", τότε κάτι γίνεται ;). Μη ξεχνάμε ότι το marketing της iNew μιλούσε για 6.5μμ πάχος του V3, κάτι που δεν ισχύει. Έχει φύγει ήδη email στη Leagoo & στο Banggood για να μάθουμε διαστάσεις (αν απαντήσουν φυσικά).

 

Υ.Γ.

Πάντως, έχω στην κατοχή μου ένα Lead 3 με διαστάσεις: 133.1*66.6*8.2mm (L×W×H) και με τη χοντρή του (~ +1mm) μπαταρία (4.2V, 3.7V 1600 mAh) το καπάκι του iNew V3 κλείνει περιμετρικά στις 3 από τις 4 πλευρές του (λογικό), με μια κλασσική κοιλίτσα που κάνει στην τέταρτη πλευρά.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με τις εξωτερικές διαστάσεις της συσκευής... μια μικρή διαφορά στη μπαταρία είναι αρκετή για να μην είναι συμβατή. Πρέπει να βρεθεί κάποιος που έχει πρόσβαση και στις δύο συσκευές για να γίνει μια δοκιμή αλλά και πάλι με μικρές πιθανότητες επιτυχίας.

 

Υπαρχει μια πιθανοτητα παντως .

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τη μπαταρία του Leagoo Lead 5 εδώ βλέπουμε ότι:

 

Specifications:

Cell type: Lithium Ion

Standard Voltage: 3.8V

Capacity:2800mAh

Charging Limited Voltage: 4.35V

Standard: GB/T18287-2000

 

Επίσης οι επαφές "φαίνονται" να είναι στη σωστή θέση/διάταξη. Αλλά αυτό θέλει δοκιμή, από τις φωτογραφίες διάγνωση...δύσκολα! Αξίζει όμως τον κόπο panos666.

 

Ενθαρρυντικά, λοιπόν, για αρχή τα data. Οι διαστάσεις, αν δεν είναι "Κινέζικες", τότε κάτι γίνεται ;). Μη ξεχνάμε ότι το marketing της iNew μιλούσε για 6.5μμ πάχος του V3, κάτι που δεν ισχύει. Έχει φύγει ήδη email στη Leagoo & στο Banggood για να μάθουμε διαστάσεις (αν απαντήσουν φυσικά).

 

Υ.Γ.

Πάντως, έχω στην κατοχή μου ένα Lead 3 με διαστάσεις: 133.1*66.6*8.2mm (L×W×H) και με τη χοντρή του (~ +1mm) μπαταρία (4.2V, 3.7V 1600 mAh) το καπάκι του iNew V3 κλείνει περιμετρικά στις 3 από τις 4 πλευρές του (λογικό), με μια κλασσική κοιλίτσα που κάνει στην τέταρτη πλευρά.

 

Περιμενω τισ απαντησεισ απο τα τα emails που εστειλες συν κατοχε ν3 !

 

Και αν επιβεβαιωθουμε θα λυσουμε το νουμερο ενα προβλημα του v3 την μπαταρια .. Με 2800 ανετα θα βγαζει μερα με εντατικη χρηση .

Τωρα χρησιμοποιω την μπαταρια τησ thl w8 και ειμαι στο οριο των αναγκων μου 15-20 % better life απο την μαμισια .

 

Εχεισ βαλει την μπαταρια το lead 3 στο ν3 κ δεν κουμπωνει ? Αυτο καταλαβα σωστα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μήπως θα μπορούσε να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω κουμπί έντασης (volume up/down button) για το κινητό μου γιατί ξεκόλλησε η πλαϊνή ρίγα και το έχασα. Ή αν γνωρίζει κάποιος αν ταιριάζει από κάποια άλλη συσκευή. Ψάχνοντας βρήκα ένα στο alibaba έκανα την παραγγελία το πλήρωσα και μετά από μέρες μου έστειλε μήνυμα ο Κινέζος ότι έκανε λάθος και ότι το κουμπί πάει με όλη την οθόνη.Επίσης είμαι διατεθειμένος να αγοράσω κάποιο κατεστραμμένο κινητό εάν το βρω σε καλή τιμή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιον έχει την καλή διάθεση να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Εχεισ βαλει την μπαταρια το lead 3 στο ν3 κ δεν κουμπωνει ? Αυτο καταλαβα σωστα!

 

Ναι, απλά για δοκιμή. Δε θα μπορούσε να ταιριάξει , φυσικά, λόγω διαστάσεων. Απλά, έδωσα ένα παράδειγμα από Leagoo και με την ευκαιρία ενεργοποίησα και το κινητό μαζί της, μπακαλίστικα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά για δοκιμή. Δε θα μπορούσε να ταιριάξει , φυσικά, λόγω διαστάσεων. Απλά, έδωσα ένα παράδειγμα από Leagoo και με την ευκαιρία ενεργοποίησα και το κινητό μαζί της, μπακαλίστικα.

 

Ωραια δοκιμη την δουλεψεσ καθολου?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια δοκιμη την δουλεψεσ καθολου?

 

Όπως γράφω πιο πάνω, απλά ενεργοποίησα το κινητό με την μπαταρία από περιέργεια. Τίποτα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...