Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ. Έχω δοκιμάσει όλες τις ρομ που έχουν βγεί και αυτήν την συγκεκριμένη έχω πλέον ώς βάση, για μένα η καλύτερη ρομ όχι μόνο σε gps αλλά και γενικά. αυτό με την κατανάλωση μπαταρίας δεν μου έχει φανεί. χρησιμοποιώ boot manager (xposed framework) κλείνω όλες τις εφαρμογές που ξεκινάνε και με greenify "πρασσινίζω" ότι μπορώ και μου βγάζει μέρα άνετα με την χρήση που κάνω.

Update στο θέμα με την μπαταρία thl.

Χτες άφησα όλο το βράδυ κλειστό το κινητό να φορτίζει και ανοίγοντάς το το πρωί διαπίστωσα ότι είχε φορτίσει 100%. Με ανοιχτό το wifi και με λιγότερο από 10-15 λεπτά οθόνης (δεν το χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου) σε 4 ωρες είχε πάει στο 60% πράγμα που δεν μου το έχει κάνει ποτέ με την μαμά μπαταρία και σε καμία ρομ. Δεν έχω κάνει battery calibration (μπορεί από τα 60%-->10% να κρατήσει μια μέρα ποιός ξέρει...) αλλά κατα την γνώμη μου μην μπαίνετε στον κόπο για την μόντα της μπαταρίας, καλύτερα αν θέλετε ντε και καλά δεύτερη μπαταρία πάρτε την μαμά, να ξέρετε τι σας γίνεται.

 

Όσον αφορά την kitkat, αν βγει κάποια λειτουργική miui για το κινητό μας ποσώς και με ενδιαφέρει προσωπικά η ΚΚ. btw τι σας λείπει απο την τωρινή JB που (ίσως να) το έχει η ΚΚ? ρωτάω από περιέργεια

 

 

Σωστος οσο για το greenity ειμαι θετικος να κλεινεις καποια αλλα οχι ολα

για το καλιμπραρισμα αδεφρε ειμαι εντελως κατα δεν πιστευω οτι βοηθαει

οπως επισης για προγραμματα για την μπαταρια που κλεινουν δεδομενα και λοιπα τα θεωρω μλκιες

το συγκεκριμενο που εδωσα το λινκ αν προσεξεις δεν κανει τιποτα απο οσα κανουν τα κοινα προγραμματα που ειναι μουφες

ειναι μολις 18 kbyte και κανει 18 φορες καλυτερη δουλεια απο οσα κυκλογορουν στο πλει στορε

βεβαια θελει ροοταρισμενη συγκευη για να δουλεψει

 

 

επισης συμφωνω εντελως μαζι σου για την κιτ κατ δεν υπαρχει λογως με το που βγαινει μια νεα εκδοση να πεφτουμε με τα μουτρα

τις περισσοτερες φορες κανουν μεγαλυτερη ζημια

μαυρη ηταν η μερα που αναβαθμισα το s4 σε 4,4 χιλιες φορες πηγαινει καλυτερα με την 4,3

η μπαταρια τελειωνει σαν τρελη συν οτι η 4,4 δεν αφηνει write στην sd card που για να το διορθωσεις πρεπει να ροοταρεςι την συσκευη

 

πολλες φορες οι μπαταριες δεν φταινει καθολου αλλα οι αναβαθμισεις

οποτε ας μη ψαχνουμε μπαταιριες με τρελα mah αλλα σταθερο λειτουργεικο

 

 

 

 

 

Δεν κλειδωνει κανενα δορυφορο σημερα εχω την 1.0.8 gps fix .μεχρι χθες δουλευε μια χαρα

Σημερα δε μου δειχνει να βλεπει κανενα δορυφορο

Οταν κανω επανεκινηση και ανοιγω gps test plus η androits gps test δειχνει 9 δορυφορουσ in view και μετα απο ενα λεπτο τιποτα

Μηπωσ φταιει που εχει συννεφια ?

 

στο mobile uncle tools δοκιμασε το agps restart καπου εκει στο mobile uncle νομιζω εχει gps On kai Off

κατι απο αυτα ειχα πειραξει και τελικα μου κλειδωσε το gps

 

καπου στα 45 δευτερολεπτα θα πρεπει να σου κλειδωσει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστος οσο για το greenity ειμαι θετικος να κλεινεις καποια αλλα οχι ολα

για το καλιμπραρισμα αδεφρε ειμαι εντελως κατα δεν πιστευω οτι βοηθαει

οπως επισης για προγραμματα για την μπαταρια που κλεινουν δεδομενα και λοιπα τα θεωρω μλκιες

το συγκεκριμενο που εδωσα το λινκ αν προσεξεις δεν κανει τιποτα απο οσα κανουν τα κοινα προγραμματα που ειναι μουφες

ειναι μολις 18 kbyte και κανει 18 φορες καλυτερη δουλεια απο οσα κυκλογορουν στο πλει στορε

βεβαια θελει ροοταρισμενη συγκευη για να δουλεψει

 

 

επισης συμφωνω εντελως μαζι σου για την κιτ κατ δεν υπαρχει λογως με το που βγαινει μια νεα εκδοση να πεφτουμε με τα μουτρα

τις περισσοτερες φορες κανουν μεγαλυτερη ζημια

μαυρη ηταν η μερα που αναβαθμισα το s4 σε 4,4 χιλιες φορες πηγαινει καλυτερα με την 4,3

η μπαταρια τελειωνει σαν τρελη συν οτι η 4,4 δεν αφηνει write στην sd card που για να το διορθωσεις πρεπει να ροοταρεςι την συσκευη

 

πολλες φορες οι μπαταριες δεν φταινει καθολου αλλα οι αναβαθμισεις

οποτε ας μη ψαχνουμε μπαταιριες με τρελα mah αλλα σταθερο λειτουργεικο

 

 

 

 

 

 

 

στο mobile uncle tools δοκιμασε το agps restart καπου εκει στο mobile uncle νομιζω εχει gps On kai Off

κατι απο αυτα ειχα πειραξει και τελικα μου κλειδωσε το gps

 

καπου στα 45 δευτερολεπτα θα πρεπει να σου κλειδωσει

Τελικα μεσα αε δωματιο δε κλειδωνει λογικο ειναι πιστευω , εξω μου κλειδωσε σε 30 δευτ περιπου

μπηκα και βρηκα το gps set

Μηπωσ αυτο εννοεις? Να το πατησω ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως κάνουν παρεμβολές οι Ρώσοι στους Αμερικάνους λόγω πολέμου στην Ουκρανία; χαχαχα. Κρίμα που το κινητό μας δεν υποστηρίζει το Ρώσικο GLonass

 

Παιζει ποτε δε ξερεις:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως η μπαταρια του παρακατου κινητου ταιριαζει στο δικο μασ και ειναι και 2500 mh

CoolPad 7320 SmartPhone MTK6592 Qcta Core 1.7GHZ WCDMA With 5.5inch OGS IPS Screen 13.0MP

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν στο Google maps σας δουλευει η λειτουργια πυξιδας. Δηλαδη να γυριζει ο χαρτης συμφωνα με την πυξιδα.

 

Σε εμενα δεν μπορω να το κανω να δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν στο Google maps σας δουλευει η λειτουργια πυξιδας. Δηλαδη να γυριζει ο χαρτης συμφωνα με την πυξιδα.

 

Σε εμενα δεν μπορω να το κανω να δουλεψει

 

Δοκιμασε να ακουμπησεισ 2 δαχτυλα στην οθονη και να το γυρισεισ.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως η μπαταρια του παρακατου κινητου ταιριαζει στο δικο μασ και ειναι και 2500 mh

CoolPad 7320 SmartPhone MTK6592 Qcta Core 1.7GHZ WCDMA With 5.5inch OGS IPS Screen 13.0MP

 

Στείλε email, σε ένα μαγαζί που φέρνει και τα 2 & ρώτα τους.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ακουμπησεισ 2 δαχτυλα στην οθονη και να το γυρισεισ.

 

Εννοω αυτοματα οπως γυρναω θεση....εχω ενα Xperia J και το κανει

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως η μπαταρια του παρακατου κινητου ταιριαζει στο δικο μασ και ειναι και 2500 mh

CoolPad 7320 SmartPhone MTK6592 Qcta Core 1.7GHZ WCDMA With 5.5inch OGS IPS Screen 13.0MP

 

Πως το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα; Ότι ταιριάζει;

Link to comment
Share on other sites

Πως το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα; Ότι ταιριάζει;

 

Εχει την ιδια διαταξη καμερα φλασ ειναι περιπου ιδιο με το δικο μασ αλλα και 5.5 οθονη

Δυσκολο να ταιριαζει !

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στείλε email, σε ένα μαγαζί που φέρνει και τα 2 & ρώτα τους.

 

Ok θα στειλω να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι με την τσουνάμι όταν εγκαθιστώ/αναβαθμίζω εφαρμογές από το playstore, κολλάει αρκετά το κιν, δεν κατεβαίνει ομαλά η μπάρα ειδοποιήσεων, λαγκάρει γενικά το κιν. Νομίζω με την 1.1.4 δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι με την τσουνάμι όταν εγκαθιστώ/αναβαθμίζω εφαρμογές από το playstore, κολλάει αρκετά το κιν, δεν κατεβαίνει ομαλά η μπάρα ειδοποιήσεων, λαγκάρει γενικά το κιν. Νομίζω με την 1.1.4 δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο

 

Δεν έχω παρατηρήσει κανένα τέτοιο φαινόμενο. Εδώ και 10 μέρες, η συμπεριφορά είναι ομαλή. Μάλιστα στο θέμα του wi-fi που έχει αναφερθεί, μόλις ξαναδοκίμασα και τα 2 κινητά (1.0.4 & Tsunami ROMS), στην ίδια απόσταση (με διαφορετικό router αυτή τη φορά, σε απόσταση ενός ορόφου i.e. router στον Χ όροφο και κινητά στον Χ-1 όροφο). Το γράφημα της έντασης του σήματος του wi-fi ήταν ακριβώς το ίδιο (μία μπάρα) και τα download/upload speeds, όπως και τα ping times, παρόμοια (e.g. download speed ~5.5Mbits/sec +/-10%).

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Αμαν τι πηγα να παθω...

 

Βρηκα ενα ξεχασμενο φορτιστη στην αποθηκη (απο αυτους με τα πολλαπλα βυσματα) και λεω δεν τον δοκιμαζω, αν δουλευει να τον παρω στη δουλεια.

 

Ε, λοιπον τον συνδεω με το κινητο και αναβει το led φορτισης και δειχνει οτι φορτιζει απο το σχετικο εικονιδιο.

Ωραια λεω απο μεσα μου, δουλευει ο φορτιστης.

 

Ξαφνικα, πριν περασουν 10 δευτερολεπτα (το κρατουσα στα χερια μου ακομα το τηλεφωνο) ακουγεται ενα "τσαφ" απο τον φορτιστη και καπνοι με μυρωδια καμμενου βγηκαν απο το φορτιστη.

 

Γρηγορα τον βγαζω απο τη μπριζα (εκλεισα τον γενικο) και αρχιζω να πιστευω πως το κινητακι μας αφησε χρονους.

 

Ως δια μαγειας ομως δουλευει κανονικα, του εκανα και ενα restart ολα οκ!

Πως στο καλο την γλυτωσε και δεν βραχυκλωσε ενω "ψηθηκε" ο φορτιστης???

 

 

Σταλθηκε απο το "ηλεκτρισμενο" Inew V3!!!

Edited by Spiros79
Link to comment
Share on other sites

Tο δοκίμασες αν φορτίζει κανονικά;;

Μήπως έχει πειράξει κάτι εκεί!

Κανενα προβλημα με τη φόρτιση.

 

Αυτο που παρατηρω ειναι οτι εγινε πιο "γρηγορο":p

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα με τη φόρτιση.

 

Αυτο που παρατηρω ειναι οτι εγινε πιο "γρηγορο":p

Πολύ παρακινδυνευμενη κίνηση φίλε. Αγιο είχες. Μπας και ήταν του αϊ Νιού; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε εκτροπή-προώθηση κλήσεων? Έχω εγκαταστήσει το Touchpal για διαχείριση επαφών και δεν έχω από το κουμπί του Μενού την επιλογή για τις κλήσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θελω να ρωτησω εχει μετανιωσει κανεις για την αγορα του συγκεκριμενου κινητου για καποιο σοβαρο λογο?

 

Ειμαι αναμεσα σε αυτο κ στο hawuei 3c μηπως κατα τυχει εχει δοκιμασει καποιος κ τα δυο για να μου πει υπερ και κατα?

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε εκτροπή-προώθηση κλήσεων? Έχω εγκαταστήσει το Touchpal για διαχείριση επαφών και δεν έχω από το κουμπί του Μενού την επιλογή για τις κλήσεις

 

Δε ξέρω αν αναφέρεσαι σε προώθηση μέσω της εφαρμογής, αλλά για να σε βοηθήσω άμεσα μπορείς να ενεργοποιήσεις τις παρακάτω προωθήσεις, ανα περίπτωση. Από τον dialer (σαν να θες να καλέσεις κάπου δηλαδή), πληκτρολογείς:

 

1.Για απευθείας προώθηση ΟΛΩΝ των κλήσεων (χωρίς να έρθει καθόλου η κλήση στο κινητό σου) **21*τον_αριθμο_στον_οποίο_θα_προωθήσεις# και το κουμπί της κλήσης. Συνήθως ένα τηλεφωνάκι - ακουστικό.

 

2. Για την περίπτωση που είσαι κατειλημμένος, **67*τον_αριθμο_στον_οποίο_θα_προωθήσεις# και το κουμπί της κλήσης.

 

3. Για την περίπτωση που είσαι εκτός δικτύου/απενεργοποιημένος **62*τον_αριθμο_στον_οποίο_θα_προωθήσεις# και το κουμπί της κλήσης.

 

4.Για την περίπτωση που δεν απαντάς, **61*τον_αριθμο_στον_οποίο_θα_προωθήσεις# και το κουμπί της κλήσης. Για την περίπτωση αυτή και ΜΟΝΟ, μπορείς να ρυθμίσεις και το χρόνο σε δευτερόλεπτα που θα περασει ΠΡΙΝ η κλήση προωθηθεί αλλού. Το χρονικό διάστημα μπορεί να ρυθμιστεί από 5 δευτερόλεπτα μέχρι και 30 με ακρίβεια 5 δευτερολέπτων. π.χ. 5-10-15-20-25-30 αλλα όχι 21! Για να το ρυθμίσεις αυτό: **61*τον_αριθμο_στον_οποίο_θα_προωθήσεις*30# και το κουμπι της κλήσης. Σε αυτή την περίπτωση έχεις ορίσει το χρόνο σε 30 δευτερόλεπτα.

 

Για έλεγχο κατάστασεις των προωθήσεων, κατ' αντιστοιχία:

1. *#21# κλήση

2. *#67# κληση

3. *#62# κλήση

4. *#61# κλήση

 

Για ακύρωση, κατ' αντιστοιχία:

1. ##21# κλήση

2 ##67# κλήση

3. ##62# κλήση

4. ##61# κλήση

ή, για απενεργοποίηση με μιας και των τεσσάρων ##002# κλήση

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα. Θελω να ρωτησω εχει μετανιωσει κανεις για την αγορα του συγκεκριμενου κινητου για καποιο σοβαρο λογο?

 

Ειμαι αναμεσα σε αυτο κ στο hawuei 3c μηπως κατα τυχει εχει δοκιμασει καποιος κ τα δυο για να μου πει υπερ και κατα?

 

Ο μεγαλύτερος λόγος που κάποιος, κατά τη γνώμη μου ίσως να ξανασκεφτόταν την αγορά του τηλεφώνου, είναι η μπαταρία του. Το έχω μια βδομάδα, το έχω σετάρει όπως εγώ θέλω και με ότι χρειάζομαι. Το χρησιμοποιώ σε νορμαλ επίπεδα. (Λίγο ιντερνετ, κανα τραγουδάκι, καμερα,κλήσεις και μηνύματα) και ειναι οκ η μπαταρία για μια "ήσυχη" χρήση. Από κει και μετα, αν το πλακώσω στη χρήση, ε προφανώς και δε θ' αντέξει. Αλλά γι αυτό υπάρχουν τα powerbanks ;) Επέλεξα το v3 μετά από χρόνια εις βαθους ενασχόλησης με Samsung και κυρίως την σειρά S. Προφανώς και δε περιμένω να κοντράρω κάποιο απ' αυτά, αλλά δε μ απασχολεί κιόλας. Το τηλέφωνο, για τα 122 ευρώ που έδωσα, είναι εξαιρετικό. Τέλεια κατασκευή, εξαιρετική κάμερα και πολυ καλή οθόνη. Αν το πρόσεχαν λίγο περισσότερο στο λογισμικό απ' την ίδια την εταιρεία, θα ήταν το κάτι αλλο. Αλλά δόξα, υπάρχουν εκει έξω και ROMS και ένα σωρό MODDIES να κάνεις αν χρειαστείς.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

 

Έχω ένα θέμα με το INEW V3 , μετά από κολλήματα (αρκετά 4-6 φορές ανά ήμερα) και αναγκαστική επανεκκίνηση του κινητού με αφαίρεση της μπαταρίας, έφτασε στο σημείο να μην ανοίγει καθόλου!!!

 

Άλλαξα το Firmware (με το SP_Flash_Tools) από 1,0,4 σε 1,0,8 χωρίς αποτέλεσμα, μετά πέρασα σε 1,1,1 δούλεψε για κάνα 2 ώρες και μου άρχισε τα κολλήματα ξανά!!!! τώρα πάλι δεν ανοίγει!!!

 

Καμιά πρόταση???

Link to comment
Share on other sites

Αν, όπως είναι κλειστό το τηλέφωνο, το συνδέσεις στον υπολογιστή με USB, ο υπολογιστής το αναγνωρίζει;
Link to comment
Share on other sites

Και το SP Flash tool το διαβάζει; Αν ξεκινήσεις, δηλαδή, την εγκατάσταση μιας ROM, π.χ. την 1.1.4 με επιλογή firmware upgrade θα ξεκινήσει; Συνήθως όταν υπάρχει κάποιο μπρικάρισμα, το SPF τυπώνει και κάποιο αντίστοιχο μήνυμα...
Link to comment
Share on other sites

Και το SP Flash tool το διαβάζει; Αν ξεκινήσεις, δηλαδή, την εγκατάσταση μιας ROM, π.χ. την 1.1.4 με επιλογή firmware upgrade θα ξεκινήσει; Συνήθως όταν υπάρχει κάποιο μπρικάρισμα, το SPF τυπώνει και κάποιο αντίστοιχο μήνυμα...

 

Όχι πρέπει να κρατήσω το Volume up να κάνει εγκατάσταση Drivers (κάθε φορά) αλλιώς μου βγάζει Brom error 4001!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...