Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς, απο την 108 μεσω carliv 6044 απο την καρτα sd....

 

Και επειδή, πολλά εχω γράψει για την τσουνάμι..... Κράτησα το καλύτερο για το τελος..........

 

 

 

http://img841.imageshack.us/img841/8009/o28r.png

 

:!:

 

Σοβαρά υποστηρίζει 3g στα 900; το έχεις διαπιστώσει Εσύ η κάποιος άλλος;

Αυτό είναι πάρα πολύ καλό!

 

Τελικά έχουμε κινητάρα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς, απο την 108 μεσω carliv 6044 απο την καρτα sd....

Καθόλου λαγκ, χρησιμοποιεί νοβα launcher

Και επειδή, πολλά εχω γράψει για την τσουνάμι..... Κράτησα το καλύτερο για το τελος..........

 

 

 

http://img841.imageshack.us/img841/8009/o28r.png

 

:!:

μεσω τησ υπαρχουσασ ρομ 1.0.8.?

Τι ειναι το carliv 6044 δεν εχω ιδεα.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εδω που βρίσκομαι, δεν μπορώ να το τσεκάρω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μεσω τησ υπαρχουσασ ρομ 1.0.8.?

Τι ειναι το carliv 6044 δεν εχω ιδεα.:worry:

 

Μπορείς να εγκαταστήσεις μια έκδοση της 108 που περιεχει carliv 6044 recovery + rooted. Δλδ εχει ολο το πακετο...

Μπαίνοντας στο ρικοβερι αυτό, μετα, μπορεις να εγκαταστήσεις την τσουνάμι.

Α, η εκδοση της 108 που ανέφερα παραπάνω, περνιεται μονο με καλώδια.

 

Η τσουναμι χωρίς καλώδια, απο την καρτα σδ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εδω που βρίσκομαι, δεν μπορώ να το τσεκάρω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορείς να εγκαταστήσεις μια έκδοση της 108 που περιεχει carliv 6044 recovery + rooted. Δλδ εχει ολο το πακετο...

Μπαίνοντας στο ρικοβερι αυτό, μετα, μπορεις να εγκαταστήσεις την τσουνάμι.

Α, η εκδοση της 108 που ανέφερα παραπάνω, περνιεται μονο με καλώδια.

 

Η τσουναμι χωρίς καλώδια, απο την καρτα σδ

 

Καταλαβα ειναι ετοιμη η παραπανω ρομ που προανεφερεσ , η τσουναμι περνιεται τωρα με recovery εφοσον εχω την 1.0.8 gps fix

Με την τσουναμι θα χρειαστω να ρυθμισω το gps !

Λαγκαρει ο launcher!

 

Τωρα κατεβασα noba launcher και φαινεται αρκετα smooth θα το δουλεψω λιγο .

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα ειναι ετοιμη η παραπανω ρομ που προανεφερεσ , η τσουναμι περνιεται τωρα με recovery εφοσον εχω την 1.0.8 gps fix

Με την τσουναμι θα χρειαστω να ρυθμισω το gps !

Λαγκαρει ο launcher!

 

Τωρα κατεβασα noba launcher και φαινεται αρκετα smooth θα το δουλεψω λιγο .

 

Παρότι το τζιπιες εείναι ρυθμισμένο για.. Ιταλία... Παρόλα αυτα δεν χρειάστηκε να το πειραξω.

Ο νοβα ειναι ίσως ο καλύτερος απο ολους οσους δοκίμασα... Αρκετά και οχι βαρετά, παραμετροποιησιμος και πολύ smooth στην απόκριση και στις εναλλαγές....

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες το βαζω να φορτιζει και ενω κανονικα θα πρεπε να ειναι στο 50% η φορτιση δειχνει 100% , με αποτελεσμα να κλεινει η συσκευη οταν φτανει καπου στο 30%.το κανει σε κανεναν αλλο??
Link to comment
Share on other sites

Παρότι το τζιπιες εείναι ρυθμισμένο για.. Ιταλία... Παρόλα αυτα δεν χρειάστηκε να το πειραξω.

Ο νοβα ειναι ίσως ο καλύτερος απο ολους οσους δοκίμασα... Αρκετά και οχι βαρετά, παραμετροποιησιμος και πολύ smooth στην απόκριση και στις εναλλαγές....

 

Θα κρατησω νοβα ειναι πολυ καλοσ . :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα και εγω το κινητακι προχτες αλλα οι φοτο που βγαζει μου φενονται οχι και τοσο καλες οπως επρεπε να ειναι ! εχει επιλογη απο 5 μεχρι 18 αλλα για 18 δεν ειναι καλες!πως μπορω να τσεκαρω αν οντως ειναι η καμερα οσο λεει ; δεν ειμαι και ειδικος αλλα δεν μου φενονται καλες!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Μετά από αρκετή προσπάθεια έχω καταφέρει να περάσω την 1.08 με GPS fix και κατοπιν την tsunami. επίσης έχω αντικαταστήσει το αρχείο gps.conf με αυτο που ειχε αναρτηθει στο forum. επισης εχω δοκιμασει οτι εχει να κανει με τις ρυθμισεις του gps (ρυθμισεις ΕΡΟ, Α-GPS κ.λ.π.) Δυστυχως το GPS συνεχιζει να εχει προβλημα...... Καμία φρέσκια ιδέα ???

Ευχαριστώ !!

 

Καλησπέρα στο forum.

Μετά από αρκετή προσπάθεια έχω καταφέρει να περάσω την 1.08 με GPS fix και κατοπιν την tsunami. επίσης έχω αντικαταστήσει το αρχείο gps.conf με αυτο που ειχε αναρτηθει στο forum. επισης εχω δοκιμασει οτι εχει να κανει με τις ρυθμισεις του gps (ρυθμισεις ΕΡΟ, Α-GPS κ.λ.π.) Δυστυχως το GPS συνεχιζει να εχει προβλημα...... Καμία φρέσκια ιδέα ???

Ευχαριστώ !!

 

Μάλλον έλυσα το πρόβλημά μου με την MT GPS EPO Fix.... Με το που την εγκατέστησα και ακολούθησα ΟΛΕΣ τις οδηγίες που δίνονταιι στη σελίδα της εφαρμογής στο Google Play Store, το GPS μου κλείδωσε πολύ γρήγορα αρκετούς δορυφόρους. Θα το παρακολουθήσω (το GPS) μερικές ημέρες ακόμη για ασφαλή συμπεράσματα....

Επειδή δεν είναι εύκολο να διαβάσω 332 σελίδες δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί η συγκεκριμένη εφαρμογή κάπου αλλού... αλλά θεώρησα σωστό να το αναφέρω μήπως και βοηθηθεί κάποιος "καμένος"!!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έλυσα το πρόβλημά μου με την MT GPS EPO Fix.... Με το που την εγκατέστησα και ακολούθησα ΟΛΕΣ τις οδηγίες που δίνονταιι στη σελίδα της εφαρμογής στο Google Play Store, το GPS μου κλείδωσε πολύ γρήγορα αρκετούς δορυφόρους. Θα το παρακολουθήσω (το GPS) μερικές ημέρες ακόμη για ασφαλή συμπεράσματα....

Επειδή δεν είναι εύκολο να διαβάσω 332 σελίδες δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί η συγκεκριμένη εφαρμογή κάπου αλλού... αλλά θεώρησα σωστό να το αναφέρω μήπως και βοηθηθεί κάποιος "καμένος"!!

 

Χμμμ..δε βλέπω τι το διαφορετικό κάνει αυτή η εφαρμογή. Θα έπρεπε να σου είχε κλειδώσει και πριν, ακολουθώντας τις οδηγίες στο forum.

Πάντως, μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα προχθές Παρασκευή με ρομ 1.1.1 και ρουταρισμέμο (το ζήτησα), από to2c με Singpost. Εγκατέστησα μεταξύ άλλων το lucky patcher, προσπάθησα να περάσω μια έκδοση του Sygic ("σπασμένη" που δεν εγκαθίσταται κανονικά) και λέει ότι δεν έχω πλήρη δικαιώματα ρουτ. Το root checker όμως το έδειξε ρουταρισμέμο. Τελικά είναι ρουταρισμένο ή όχι?

Επίσης όταν είναι κλειδωμένο, στην οθόνη που έχει την κλειδαριά για σύρσιμο-ξεκλείδωμα, εμφανίζεται μια πορτοκαλί κουκίδα που κινείται αργά γύρω από την"κλειδαριά". Εξαφανίζεται μόλις ξεκλειδώσει το τηλέφωνο. Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Δοκίμασα Framaroot-Barahir κλπ πρώτης σελίδας, root cleaner, root uninstaller,κανένα δεν κάνει superuser.

Edited by SCORPIONE69
Link to comment
Share on other sites

αρχικα εγκατεστησε SU. Αν δε δουλεψει, ΔΟΚΙΜΑΣΕ vroot..

Το εχω αναφέρει σε προηγουμενες σελίδες το θεμα με τα ρουταρισματα..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με shuame και framaroot δεν rootαριζόταν. Τα κατάφερα με το root genius.

 

Ρουτ τζινιους... Σίγουρα πράγματα..

 

Τα δοκίμασα όσα βρήκα σε προηγούμενες σελίδες και δε δούλεψαν. Το SU που λές είναι εφαρμογή? Το Vroot δεν το βρίσκω στο playstore...Αν μπορείς δώσε κανένα link να δοκιμάσω κι αυτά

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα tsunami, μου αρεσε που οταν συνδεθηκα wifi βρηκε ΟΤΑ update αλλά γιατι παρόλο που πάτησα εγκατάσταση, κάθε φορα που κάνει reboot μου ξαναβγάζει να κάνω εγκατάσταση?

Μήπως πρέπει να έχω εξωτερική SD?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

NAI, διοτι το απντειτ το κατεβαζει εκει (είναι ενα ζιπ αρχειακι, μόνο με τα απαραίτητα) Δεν εγκαθιστα ρομ από την αρχη...

Βάλε μία εσντι, προσωρινά, μεχρι να γίνει το απντειτ και μετα βγάλτην, αν δεν την θες..

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα δοκίμασα όσα βρήκα σε προηγούμενες σελίδες και δε δούλεψαν. Το SU που λές είναι εφαρμογή? Το Vroot δεν το βρίσκω στο playstore...Αν μπορείς δώσε κανένα link να δοκιμάσω κι αυτά

 

to SU

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu&hl=en

για vroot ψαξτο στο xda...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα προγραμματα και η μαμα μπαταρια και του thl δειχνει capacity

1000.

Μπορει να το τσεκαρει και καποιος αλλος??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...καινουργια χρηστης της υπερκινηταρας...αντιμετωπιζω το εξης προβλημα : η δευτερη sim αναγνωριζεται σαν roaming μαλλον αφου εχει στο σημα επανω το συμβολο R και μολις εβαλα καρτα απλα εξαφανιστηκαν ολες οι μοναδες μου...αντιμετωπισε καποιος το ιδιο θεμα?

Αλλαξα πολλες ρυθμισεις αλλα μαλλον κατι κανω λαθος...καποια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν την Tsunami: Κατά την USB σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή, νομίζω ότι υπάρχει κάποιο θέμα. Άκυρο τελικά!!!

Άλλο:

Έχω την εντύπωση, ότι το USB storage mode, λειτουργούσε κανονικά (τουλάχιστον με την 1.0.4), με το χαρακτηριστικό Android ανθρωπάκι να εμφανίζεται. Τώρα, βλέπω removable disk στα Win7x64, το οποίο είναι άχρηστο. Κάνω λάθος;;;:worry: Δε θυμάμαι με τόσες ταμπλέτες και κινητά..πουφ!

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν είναι κλειδωμένο, στην οθόνη που έχει την κλειδαριά για σύρσιμο-ξεκλείδωμα, εμφανίζεται μια πορτοκαλί κουκίδα που κινείται αργά γύρω από την"κλειδαριά". Εξαφανίζεται μόλις ξεκλειδώσει το τηλέφωνο. Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

.

 

Αυτό που λες, είχα "σπάσει" και εγώ το κεφάλι να βρω τι είναι, και τελικά ειναι η σχηματική παράσταση του data plan που κάποια στιγμη όρισες εσύ για την μία sim card που έχει το πορτοκαλί χρώμα. Εάν ορίσεις data plan και για την αλλη τότε θα δεις και άλλον έναν κύκλο με το δεύτερο χρώμα της άλλης sim να κινείται. Το νόημα ειναι, ότι όσο καταναλώνεις τα data σου τόσο μικραίνουν οι κύκλοι έως ότου να γίνουν τελειες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάζω κατά βούληση ποια απο τις 2 κάρτες μου θα είναι 3g (επανειλλημένα) χωρίς όμως να τις αλλάξω sim slot?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάζω κατά βούληση ποια απο τις 2 κάρτες μου θα είναι 3g (επανειλλημένα) χωρίς όμως να τις αλλάξω sim slot?

 

Μετά από ψάξιμο εγκατέστησα αυτήν την εφαρμογή, αλλά ακόμα δεν την έχω δοκιμάσει να σου πω αποτελέσματα:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kdv.sim.selector

 

Πρέπει να κάνει την εναλλαγή που θέλεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που λες, είχα "σπάσει" και εγώ το κεφάλι να βρω τι είναι, και τελικά ειναι η σχηματική παράσταση του data plan που κάποια στιγμη όρισες εσύ για την μία sim card που έχει το πορτοκαλί χρώμα. Εάν ορίσεις data plan και για την αλλη τότε θα δεις και άλλον έναν κύκλο με το δεύτερο χρώμα της άλλης sim να κινείται. Το νόημα ειναι, ότι όσο καταναλώνεις τα data σου τόσο μικραίνουν οι κύκλοι έως ότου να γίνουν τελειες.

 

Τι είπες τώρα??? Όντως έχω ορίσει όριο στα Mb και μάλιστα δοκίμασα να αλλάξω χρώμα και αλλάζει χρώμα και η κουκίδα. Βρήκα ότι στην "Χρήση δεδομένων" έχει επιλογή για "εμφάνιση σε οθόνη κλειδώματος" που το είχα ON.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το πρωι ειχα την ατυχια να πεσει το τηλεφωνο μου κατω στα πλακακια και να σπασει η οθονη και ως συνεπεια να μην αποκρινετε στην αφη...τι προτυνετε να αγορασω οθονη την οποια απο το λιγο που εψαξα ειναι στα 60€ ή να αγορασω ενα καινουργιο στα 110€ :O :!:

 

Υ.Γ δεν εχω ιδεα πως να βαλω την οθονη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...