Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατα την φόρτιση δεν υπάρχει σκαλοπάτι...

Κατά την αποφορτιση επίσης δεν υπαρχει, εκτός κι αν πλακωθείς στο σερφαρισμα, οπότε κσι θα δεις πολλα σκαλοπάτια...

Παντως, από τις πρώτες ενδείξεις φαίνεται να κινειται σε λογικά επιπεδα...

Ισως και να έχει να κάνει με στρώσιμο της μπαταρίας.... Ισως......

 

Ενδεικτικά, με χρήση ως τηλέφωνο (κανα μισαωρο κλησεις) και ελάχιστο ιντερνετ (κανα 5 λεπτο) στο τελος της ημερας, εχω 70 τοις εκατό...

Πριν απο λιγο δοκίμασα το τζιπιες με την εφαρμογή runtastic PRO. Λοκαρε σε λιγοτερο απο μισο λεπτο σε 7 από 11 δορυφορους και η απόκριση του σε θεματα αποτυπωσης χάρτη και μετρησης αποστάσεων ήταν ικανοποιητικη... Επισημαίνω οτι το τζιπιες χρησιμοποιηθηκε για περιπου μία ωρα, σε τρεξιμο+περπατημα, χωρις data υποβοήθηση... Η καταναλωση του ηταν περίπου 13 τοις εκατό με ταυτόχρονη λειτουργια ως mp3 player με την εφαρμογη rocket player pro (αρκετά βελτιωμένη η νεα εκδοση runtastic PRO. Χαμηλή κατανάλωση. Οι παλαιότερες εκδόσεις καίγαν ταντερα τους)

Ως γενικότερη εκτίμηση, εχω πλεον λιγοτερη ανησυχία για το κατά πόσο είναι φορτισμένη η μπαταρία την ωρα που βγαινω απο το σπίτι. Η αίσθηση αυτή υπάρχει από την thunderbolt και μετά. Τωρα ακόμα περισσότερο. Δεν ξέρω αν είναι πραγματική ή πρόκειται για.. Πλασιμπο λόγω συνήθειας... Θα δείξει...

Εκεινο παντως που είναι γεγονός, ειναι ότι και με χαμηλο ποσοστο της ταξεως π.χ. 30 τοις εκατό, δεν ανησυχω...

Sorry αν κούρασα...:O

 

Ερώτηση: άλλη η tsounami και άλλη ROM η Thunderbolt? Έχω μπερδευτεί με τις ορολογίες...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: άλλη η tsounami και άλλη ROM η Thunderbolt? Έχω μπερδευτεί με τις ορολογίες...

 

Διαφορετικές είναι, αν και προέρχονται από τον ίδιο developer (Daniela). Η Thunderbolt μας έρχεται από το μακρινό Απρίλη του 2014! Τώρα το παιχνίδι παίζεται, προς το παρόν, ανάμεσα στην unoficial 1.1.14 και την Tsunami.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικές είναι, αν και προέρχονται από τον ίδιο developer (Daniela). Η Thunderbolt μας έρχεται από το μακρινό Απρίλη του 2014! Τώρα το παιχνίδι παίζεται, προς το παρόν, ανάμεσα στην unoficial 1.1.14 και την Tsunami.

 

Με τόσες εξελίξεις φαίνεται μακρινός :). Η επόμενη δοκιμή θα είναι (tsounami+battery update)Daniela's+THL W8 battery, για να δούμε τι θα βγάλει η εξίσωση σε διάρκεια:)

Link to comment
Share on other sites

Κατα την φόρτιση δεν υπάρχει σκαλοπάτι...

Κατά την αποφορτιση επίσης δεν υπαρχει, εκτός κι αν πλακωθείς στο σερφαρισμα, οπότε κσι θα δεις πολλα σκαλοπάτια...

Παντως, από τις πρώτες ενδείξεις φαίνεται να κινειται σε λογικά επιπεδα...

Ισως και να έχει να κάνει με στρώσιμο της μπαταρίας.... Ισως......

 

Ενδεικτικά, με χρήση ως τηλέφωνο (κανα μισαωρο κλησεις) και ελάχιστο ιντερνετ (κανα 5 λεπτο) στο τελος της ημερας, εχω 70 τοις εκατό...

Πριν απο λιγο δοκίμασα το τζιπιες με την εφαρμογή runtastic PRO. Λοκαρε σε λιγοτερο απο μισο λεπτο σε 7 από 11 δορυφορους και η απόκριση του σε θεματα αποτυπωσης χάρτη και μετρησης αποστάσεων ήταν ικανοποιητικη... Επισημαίνω οτι το τζιπιες χρησιμοποιηθηκε για περιπου μία ωρα, σε τρεξιμο+περπατημα, χωρις data υποβοήθηση... Η καταναλωση του ηταν περίπου 13 τοις εκατό με ταυτόχρονη λειτουργια ως mp3 player με την εφαρμογη rocket player pro (αρκετά βελτιωμένη η νεα εκδοση runtastic PRO. Χαμηλή κατανάλωση. Οι παλαιότερες εκδόσεις καίγαν ταντερα τους)

Ως γενικότερη εκτίμηση, εχω πλεον λιγοτερη ανησυχία για το κατά πόσο είναι φορτισμένη η μπαταρία την ωρα που βγαινω απο το σπίτι. Η αίσθηση αυτή υπάρχει από την thunderbolt και μετά. Τωρα ακόμα περισσότερο. Δεν ξέρω αν είναι πραγματική ή πρόκειται για.. Πλασιμπο λόγω συνήθειας... Θα δείξει...

Εκεινο παντως που είναι γεγονός, ειναι ότι και με χαμηλο ποσοστο της ταξεως π.χ. 30 τοις εκατό, δεν ανησυχω...

Sorry αν κούρασα...:O

 

Καλησπέρα και από εμένα

Προσωπικά θεωρώ αυτήν την rom μακράν καλύτερη όλων πλην της 1.0.4 + επειδή ΔΕΝ την έχω δοκιμάσει.

Από χθές και μετά την 1η επίσημη "σούπα" που έφαγε το κινητάκι (και ήταν και γερή - 3 σημάδια) αναγκάστηκα να βάλω την θήκη. Εφαγε και το 1ο του κόλλημα σε απάντηση κλήσης με το άνοιγμα της θήκης... !!!

Καθάρισμα μνήμης και όλα ΟΚ.

GPS OK

Μετά το OTA Update η μπαταρία κινήθηκε σε φυσιολογικά επίπεδα και θα συμφωνήσω με τον jpower73 λειτουργεί πιο στρωτά. Αυτό που ΔΕΝ πρόσεξα ήταν αν έκανε σκαλοπάτι. Θα επανέλθω αύριο καθώς θα το προσέξω και θα ενημερώσω.

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Με τόσες εξελίξεις φαίνεται μακρινός :). Η επόμενη δοκιμή θα είναι (tsounami+battery update)Daniela's+THL W8 battery, για να δούμε τι θα βγάλει η εξίσωση σε διάρκεια:)

 

Είμαι σε αναμονή παραλαβής 4 τεμ THL W8 battery

Η 1 θα μπει στο δικό μου που έχει την rom της Daniela και οι άλλες 3 σε factroy rom οπότε θα έχουμε πλήρης εικόνα σύντομα.

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Κατα την φόρτιση δεν υπάρχει σκαλοπάτι...

Ισως και να έχει να κάνει με στρώσιμο της μπαταρίας.... Ισως......

 

Δεν υπάρχει "στρώσιμο της μπαταρίας"

 

4 Μύθοι για τις μπαταρίες που θα πρέπει να ξεχάσεις!

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει "στρώσιμο της μπαταρίας"

 

4 Μύθοι για τις μπαταρίες που θα πρέπει να ξεχάσεις!

 

Αν διαβάσεις σε προηγούμενες σελίδες τι ισχύει με τη συμπεριφορά της μπαταρίας του INEW V3, θα δεις ότι αποτελεί ένα μύθο από μόνη της. Έχουν γραφτεί τόσα πολλά και έχουν εφαρμοστεί όλες οι δυνατές πατέντες και μετρήσεις,που τελικά όλα συντελούν στο ότι υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω καταλήξει στο INew V3 και θα ήθελα την γνώμη σας πάνω σε κάποιες απορίες μου.

1. Η κάμερα είναι καλή?

2. Το σήμα του wifi είναι επαρκές?

3. Το σήμα του GPS?

4. Να το παραγγείλω με root ή μπορώ να το κάνω και μόνος μου?

5. Σαν αντοχή, στιβαρότητα το κινητό αντέχει γιατί διάβασα ότι είναι πολύ εύθραυστο.

Σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας.

Edited by freenew
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω καταλήξει στο INew V3 και θα ήθελα την γνώμη σας πάνω σε κάποιες απορίες μου.

1. Η κάμερα είναι καλή?

2. Το σήμα του wifi είναι επαρκές?

3. Το σήμα του GPS?

4. Να το παραγγείλω με root ή μπορώ να το κάνω και μόνος μου?

5. Σαν αντοχή, στιβαρότητα το κινητό αντέχει γιατί διάβασα ότι είναι πολύ εύθραυστο.

Σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας.

 

1. Super Duper

2. Super

3. Jet

4. Loneliness

5. Duros (αγόρασε και silicon case)

Link to comment
Share on other sites

1. Super Duper

2. Super

3. Jet

4. Loneliness

5. Duros (αγόρασε και silicon case)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, άρα να δεν έχει, εκτός της μπαταρίας κάποιο θέμα σοβαρό, έτσι δεν είναι?

Χρειάζεται να περάσω κάποια νέα έκδοση fw ή όπως έρθει θα δουλεύουν όλα καλά?

Να προχωρήσω δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση..παρειγγειλα το κινητο και ειμαι απολυτα ευχαρηστημενος απο ολα εκτος απο ενα προβλημα..δεν μου διαβαζει την καρτα sd...δεν την θεωρω απαραιτητη εκτος του οτι χρειαζεται για να κανω αντιγραφη ολων των εφαρμογων και ρυθμισεων...επειδη δεν θελω να το στειλω πισω..υπαρχει καπιος αλλος τροπος να αποθηκευσω το back up αρχειο..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

βγαλτην και ξαναβαλτην (την καρτα)..

ΔΟκιμασε..

Δες μηπως έχει κανενα σπασμενο πινάκι η υποδοχη.

Δοκιμασε την σε αλλο κινητο...τσεκαρε την αν δουλευει σωστα

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

βγαλτην και ξαναβαλτην (την καρτα)..

ΔΟκιμασε..

Δες μηπως έχει κανενα σπασμενο πινάκι η υποδοχη.

Δοκιμασε την σε αλλο κινητο...τσεκαρε την αν δουλευει σωστα

 

 

το εχω κανει πολλες φορες, εχω δοκιμασει 5-6 διαφορετικες καρτες..

τις εχω δοκιμασει και αλλου και δουλευουν...δεν βλεπω κανενα σπαζμενο δοντακι στην υποδοχη του κινητου..στην αρχη μου δουλευψε οταν την εβαλα αλλα επειδη δεν εβγαινε ευκολα ασκισα λιγο ελαφρως ομως πιεση..μηπως τις εκανα εγω καμια ζημια?..μπορει να φταινε τα συρματακια που φαινονται στην υποδοχη του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση..παρειγγειλα το κινητο και ειμαι απολυτα ευχαρηστημενος απο ολα εκτος απο ενα προβλημα..δεν μου διαβαζει την καρτα sd...δεν την θεωρω απαραιτητη εκτος του οτι χρειαζεται για να κανω αντιγραφη ολων των εφαρμογων και ρυθμισεων...επειδη δεν θελω να το στειλω πισω..υπαρχει καπιος αλλος τροπος να αποθηκευσω το back up αρχειο..ευχαριστω

 

το εχω κανει πολλες φορες, εχω δοκιμασει 5-6 διαφορετικες καρτες..

τις εχω δοκιμασει και αλλου και δουλευουν...δεν βλεπω κανενα σπαζμενο δοντακι στην υποδοχη του κινητου..στην αρχη μου δουλευψε οταν την εβαλα αλλα επειδη δεν εβγαινε ευκολα ασκισα λιγο ελαφρως ομως πιεση..μηπως τις εκανα εγω καμια ζημια?..μπορει να φταινε τα συρματακια που φαινονται στην υποδοχη του κινητου?

 

Δες μήπως δεν την έχεις πιέσει ώστε να μπει καλά μέσα. Δοκίμασε μία άλλη κάρτα που δουλεύει σε άλλο κινητό να δεις.

Όταν θα θέλεις να την βγάλεις, να την βγάζεις με ένα συνδετήρα βάζοντάς τον σε μία εγκοπή που έχει.

Αν δεν καταφέρεις κάτι για μενα στείλτο πίσω. Όχι όμως για επισκευή. Να σου επιστρέψουν τα λεφτά και να ξανακάνεις την παραγγελία. Ναι καταλαβαίνω ότι είναι χρονοβόρο, όμως μόνο έτσι θα είσαι εξασφαλισμένος..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει "στρώσιμο της μπαταρίας"

 

4 Μύθοι για τις μπαταρίες που θα πρέπει να ξεχάσεις!

 

Δεν υπάρχει στρώσιμο με την έννοια ότι πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο, για το "στρώσιμο", αλλά ΟΛΕΣ οι μπαταρίες ιόντων λιθίου φτάνουν στην μάξιμουμ απόδοσή τους μετά από 5-10 κύκλους.

Οπότε δεν υπάρχει στρώσιμο αλλά οι πρώτες φορτίσες έχουνε μικρότερη απόδοση σε σχέση με τις μεταγενέστερες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχασα ολα μου τα αρχεια απο την sd τι μπορει να εγινε; μπορω με οποιονδηποτε τροπο να τα επαναφερω.

Εχθες περασα μεσω usb μερικα αρχεια pdf στο κινητο , μπορει να εχει σχεση;

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε την κάρτα στον υπολογιστή σου και με διάφορα προγράμματα μπορείς να επαναφέρεις διάφορα αρχεία, όπως φώτο, mp3 κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια ειμαι root τωρα με pharmaroot εχω κατεβασει tsounami rom απο τον οδηγο

Κατεβασα titanioum backup για να μεταφερω τα αρχεια στο λαπτοπ .

Τι αλλο πρεπει να κανω για να εγκαταστησω την ρομ χωρισ υπολογιστη???

Εχω μπερδευτει λιγο με τουσ οδηγουσ :(

Link to comment
Share on other sites

Το τιτανιουμ μπακαπ θα κανει μπακαπ στην καρτα sd

Αυτο ειναι αεκετο, δεν είναι ανάγκη να το μεταφέρεις στο πισι.

Απο κει και περα, για να βαλεις μια καστομ ρομ, χρειάζεται cwm 5.5 και ανω.

Απο το μενού του cwm κανεις install zip from sd βρισκεις το ζιπ της ρομ που εχεις ηδη κατεβάσει και αποθηκευσει στην καρτα σου και εγκαθιστάς. Πρώτα ομως, απο το μενου του cwm κανεις ολων των ειδων τα wipe, μετα εγκαθιστας την ρομ και μετα ξανά όλα τα wipe.

Οι οδηγοι που έχουν ανεβάσει τα παιδιά ειναι αρκετά κατατοπιστικοι.... Αν δεν εισαι σιγουρος για το τι κανεις σε καθε βημα, μη βιάζεσαι... Διάβασε και ψαξε...

 

Και μην αγχωνεσαι, το καλό που εχουν τα mtk ειναι οτι..... Δεν μπρικαρονται εύκολα.....:p

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το τιτανιουμ μπακαπ θα κανει μπακαπ στην καρτα sd

Αυτο ειναι αεκετο, δεν είναι ανάγκη να το μεταφέρεις στο πισι.

Απο κει και περα, για να βαλεις μια καστομ ρομ, χρειάζεται cwm 5.5 και ανω.

Απο το μενού του cwm κανεις install zip from sd βρισκεις το ζιπ της ρομ που εχεις ηδη κατεβάσει και αποθηκευσει και εγκαθιστάς. Πρώτα ομως, απο το μενου του cwm κανεις ολων των ειδων τα wipe, μετα εγκαθιστας την ρομ και μετα ξανά όλα τα wipe.

 

Εχω κατεβασει cwm 5.5 rar το εκανα αποσυπμιεση μεχρι εδω οκ

Εχω κατεβασει mtk tools ακολουθωντασ τον οδηγο απο το app store

Με το titanioum backup μεταφερω αρχεια τησ μνημησ του τηλεφωνου στο κινητο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τιτανιουμ μπακαπ θα κανει μπακαπ στην καρτα sd

Αυτο ειναι αεκετο, δεν είναι ανάγκη να το μεταφέρεις στο πισι.

Απο κει και περα, για να βαλεις μια καστομ ρομ, χρειάζεται cwm 5.5 και ανω.

Απο το μενού του cwm κανεις install zip from sd βρισκεις το ζιπ της ρομ που εχεις ηδη κατεβάσει και αποθηκευσει στην καρτα σου και εγκαθιστάς. Πρώτα ομως, απο το μενου του cwm κανεις ολων των ειδων τα wipe, μετα εγκαθιστας την ρομ και μετα ξανά όλα τα wipe.

Οι οδηγοι που έχουν ανεβάσει τα παιδιά ειναι αρκετά κατατοπιστικοι.... Αν δεν εισαι σιγουρος για το τι κανεις σε καθε βημα, μη βιάζεσαι... Διάβασε και ψαξε...

 

Και μην αγχωνεσαι, το καλό που εχουν τα mtk ειναι οτι..... Δεν μπρικαρονται εύκολα.....:p

 

Να.σαι καλα τα wipe τι ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τα wipe τι ειναι ?

 

Αν μπεις σε cwm recovery θα τα δεις, είναι μια διαδικασία για να "καθαρίσεις" cacje, data, system κτλ. Με άλλα λόγια, κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από custom recovery.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις σε cwm recovery θα τα δεις, είναι μια διαδικασία για να "καθαρίσεις" cacje, data, system κτλ. Με άλλα λόγια, κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από custom recovery.

 

σε ευχαριστω για την πληροφορια:)

Link to comment
Share on other sites

Το τιτανιουμ μπακαπ κανει μπακαπ στην καρτα σου οτι εφαρμογη εχεις εγκαταστησει, οτι εφαρμογες εέχει το κινητό εξ αρχής, οτι λογαριασμού, κωδικους wifi, email, επαφες τηλεφωνου κτλ, καθως και πολλα αλλα καλουδια που δεν ειναι του παρόντος

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το τιτανιουμ μπακαπ κανει μπακαπ στην καρτα σου οτι εφαρμογη εχεις εγκαταστησει, οτι εφαρμογες εέχει το κινητό εξ αρχής, οτι λογαριασμού, κωδικους wifi, email, επαφες τηλεφωνου κτλ, καθως και πολλα αλλα καλουδια που δεν ειναι του παρόντος

 

Οκ τωρα για να καταλαβω ειμαι ροοτ κατεβασα τζουναμι ρομ την ξεζιπαρω

Και μετα με το cwm 5.5 αφου το περασω με βοηθαει να περασω την ρομ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...