Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατάσταση xposed-->framework-->απεγκατάσταση κάνεις reboot και μετά απεγκαθιστας και το gravity box και το xposed installer και είσαι οκ. Μου κάνει ομως εντύπωση αυτό που λες για τα reboot λόγω Gravity Box γιατί το δικό μου το έχω δώσει και με άλλα modules εκτός του Gravity box και δε μου έχουν παραπονεθεί για κανένα κόλλημα.Και επίσης όσο καιρό το είχα εγώ πάλι δεν είχα παρατηρήσει τέτοια συμπεριφορά. Μήπως έχεις κάποια άλλη εφαρμογή που σου το κάνει αυτό;

 

Έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις έβαλα ότι είχα και πριν εκτός από xposed kai gravity και όλα οκ!! ποιος ξέρει τι κόλλημα έφαγε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φόρτιση της μπαταρίας σε εξωτερικό φορτιστή μπαταρίας

 

Και μετα ισιωνει για παντα ή θελει συνεχεια φορτισμα σε εξωτερικο φορτιστη?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οταν το συνδεω με το pc δεν κανει τιποτα παρα μονο φορτιζει, ουτε το pc κανει τον ηχο του usb ουτε το τηλεφωνο βγαζει κατι... Με αλλο inew v3 που δοκιμασα ακουω τον ηχο του usb και μιου βγαζει να διαλεξω τι θελω να κανω στο κινητο. ομως στο δικο μου τιποτα!!! Εκανα factory reset παλι τιποτα.

 

Κανεις με παρομοιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκίμασες και με άλλο καλώδιο και κάνει τα ίδια, στείλτο πίσω. Μάλλον ξεκόλλησε κάποιο ποδαράκι από το βύσμα του usb...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το battery doctor και οταν το φορτίζω ανοιχτό όση ώρα και να μείνει η τάση δεν πέφτει κάτω από 4,19v. Χωρίς την εφαρμογή πεφτει η ταση οταν φορτισει τελειως . Δοκιμαστε το μαλλον λυθηκε για μενα το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το USB το ελυσα περνώντας το airdroid, οποτε ευτυχως δεν εχω θεμα σε αυτο. (χμμ βεβαια δεν μπορω να κανω root :( )

Τωρα για την μπαταρια θα δοκιμασω το battery doctor μαπς και.... Χωρις ιδιαιτερη χρηση η μπαταρια του ειναι απογοητευση για μενα

 

 

Σημ.: Ακυρο το rootara με Frameroot! Τωρα το θεμα με την μπαταρια εχει μειενι σε αυτο το κινητο. Στο αλλο που εχω φερει μαλλον δεν υπαρχει σωτηρια, εχει σοβαρο προβλημα το wifi χωρις να μποορω να κανω κατι....

Edited by crash21
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το USB το ελυσα περνώντας το airdroid, οποτε ευτυχως δεν εχω θεμα σε αυτο. (χμμ βεβαια δεν μπορω να κανω root :( )

Τωρα για την μπαταρια θα δοκιμασω το battery doctor μαπς και.... Χωρις ιδιαιτερη χρηση η μπαταρια του ειναι απογοητευση για μενα

 

 

Σημ.: Ακυρο το rootara με Frameroot! Τωρα το θεμα με την μπαταρια εχει μειενι σε αυτο το κινητο. Στο αλλο που εχω φερει μαλλον δεν υπαρχει σωτηρια, εχει σοβαρο προβλημα το wifi χωρις να μποορω να κανω κατι....

 

Στείλε το για επισκευή-αλλαγή.

Χωρίς ιδιαίτερη χρήση όπως λες δεν θα σε προβληματίζει η μπαταρία του. Το πρόβλημα είναι με έντονη χρήση. Πόσες φορές την έχεις φορτίσει μέχρι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Για το Swype, έχεις πάει στις ρυθμίσεις (του κινητού)--->γλώσσα & εισαγωγή--->Προεπιλογή, για να διαλέξεις εκεί την "default" επιλογή μεθόδου εισόδου; Εμένα, πάντως με το Swype, έτσι, δε μου το κάνει.

 

'Οσο για το θέμα με τους ήχους κλήσεις...το έχουν άλλοι; Λογικά όλοι θα έπρεπε, με την v1.0.4. τουλάχιστον, άν όχι και με άλλα mtk's κινητά. 'Εκτός, εάν τρέχει κάτι άλλο εδώ...

 

***UPDATE***

Το πρόβλημα, κατά την άποψή μου, έγκειται στο ότι το λογισμικό (μετά απο reboot/power-on/off) επιμένει να αναγνωρίζει σαν ήχους προς χρήση (π.χ. για ringtones), MONO, όσους βρίσκονται στο /system/media/audio/ringtones (δυστυχώς). Με απλά λόγια, μας λέει <<αν θέλεις ήχο για κλήση κτλ., διάλεξε μόνο μέσα από τον παραπάνω φάκελο, στο συγκεκριμένο path. Διαφορετικά είσαι... loοοοser>>. Αν και δεν θα έπρεπε! Ίσως να κάνω λάθος, αλλά αυτό συμπέρανα.

Δοκίμασα πολλές τεχνικές, που μπόρεσα να σκεφτώ. Τίποτε δε λειτούργησε, εκτός από μια ανιαρή: Μια προσωρινή λύση λοιπόν, που φαίνεται να λειτουργεί, είναι να αντιγράψει κάποιος, στο παραπάνω path, τα αρχεία που θέλει να χρησιμοποιήσει για ήχους κλήσεις. Μετά, την αντιγραφή θα φαίνονται και στη λίστα με τους "εργοστασιακούς" (θέλει reboot για να φανούν οι νέοι<----πολύ ανιαρή διαδικασία). Δεν έχω απενεργοποιήσει το quick-boot mode. Μετά από αρκετά reboot & power-on/off, δεν έχει παρουσιάσει ούτε μία φορά το bug! Οπωσδήποτε όμως, χρήζει σωστής επίλυσης από τους devs. Δεν τη θεωρώ λύση αυτή....

 

Το πρόβλημα πάντως με 'μενα είναι ότι ακόμα και αποκλειστικά από εκεί (system/media/audio/ringtone) να διαλέξω ringtone (και μάλιστα απο τα built-in, όχι δικό μου custom), μπορεί να κάτσει μετά από κάποιο reboot ή δεν ξέρω 'γω τι να χτυπήσει ο ήχος ο αρχικός ήχος κλήσης που είχε όταν πρωτοάνοιξα το κινητό. Μετανιώνω που δεν έκανα factory reset όταν το πρωτοάνοιξα γιατί πολλοί προτείνουν πως πρέπει να κάνεις σε καινούρια συσκευή για να αποφεύγεις κάτι τέτοια χαζοπροβλήματα, άλλα τώρα ψάχνομαι μήπως και το αποφύγω να τα ξαναπερνώ όλα απ' την αρχή. Τις τελευταίες μέρες δοκιμάζω το Tone Picker και το AUDIKO για επιλογή - διαχείριση ringtone κλπ. ήχων και μέχρι στιγμής φαίνεται εντάξει αλλά κρατώ μικρό καλάθι.

 

Επίσης παρατήρησα ότι όταν το συνδεω σαν USB storage για να δω την SD μετά την αποσύνδεση μου αλλάζει το default write disk σε PHONE STORAGE από SD που έχω επιλέγμένο. Είναι φυσιλογικό αυτό γιατί δεν θυμάμαι να συνέβαινε σε άλλες συσκευές που έχουν περάσει απ΄τα χέρια μου?

 

Για το αδύναμο Wi-Fi το θέμα βελτιώνεται ελαφρώς αν απενεργοποιηθούν οι power saving ρυθμίσεις (Wi-Fi optimization όχι και always keep on during sleep, με προσοχη μην ξεχνάμε να το απενεργοποιούμε όταν δεν το χρειαζόμαστε). Κατά τα άλλα μάλλον είναι θέμα αδύναμης κεραίας η κακής επαφής με το καπάκι που λειτουργεί σαν κεραία , αν και το τελευταίο μάλλον πιο πολύ έχει να κάνει με το NFC παρά με το Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα πάντως με 'μενα είναι ότι ακόμα και αποκλειστικά από εκεί (system/media/audio/ringtone) να διαλέξω ringtone (και μάλιστα απο τα built-in, όχι δικό μου custom), μπορεί να κάτσει μετά από κάποιο reboot ή δεν ξέρω 'γω τι να χτυπήσει ο ήχος ο αρχικός ήχος κλήσης που είχε όταν πρωτοάνοιξα το κινητό. Μετανιώνω που δεν έκανα factory reset όταν το πρωτοάνοιξα γιατί πολλοί προτείνουν πως πρέπει να κάνεις σε καινούρια συσκευή για να αποφεύγεις κάτι τέτοια χαζοπροβλήματα, άλλα τώρα ψάχνομαι μήπως και το αποφύγω να τα ξαναπερνώ όλα απ' την αρχή. Τις τελευταίες μέρες δοκιμάζω το Tone Picker και το AUDIKO για επιλογή - διαχείριση ringtone κλπ. ήχων και μέχρι στιγμής φαίνεται εντάξει αλλά κρατώ μικρό καλάθι.

 

Δε θα έλεγα ότι είναι και κάτι το τραγικό το factory reset. Με ένα Titanium Backup, η δουλειά γίνεται. Ακόμα, εξάλλου, το τεστάρουμε. Εγώ το αφήνω για αργότερα, πάντως. Τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά που λες (και πολλά άλλα παρόμοια από το Play Store), άλλα δε μου έλυσαν το πρόβλημα.

 

Επίσης παρατήρησα ότι όταν το συνδεω σαν USB storage για να δω την SD μετά την αποσύνδεση μου αλλάζει το default write disk σε PHONE STORAGE από SD που έχω επιλέγμένο. Είναι φυσιλογικό αυτό γιατί δεν θυμάμαι να συνέβαινε σε άλλες συσκευές που έχουν περάσει απ΄τα χέρια μου?

 

Το κάνει και σε εμένα. Μάλιστα, το λειτουργικό κάνει και unmount την sd μου (την προσαρτώ με paragon, όμως).

 

Για το αδύναμο Wi-Fi το θέμα βελτιώνεται ελαφρώς αν απενεργοποιηθούν οι power saving ρυθμίσεις (Wi-Fi optimization όχι και always keep on during sleep, με προσοχη μην ξεχνάμε να το απενεργοποιούμε όταν δεν το χρειαζόμαστε). Κατά τα άλλα μάλλον είναι θέμα αδύναμης κεραίας η κακής επαφής με το καπάκι που λειτουργεί σαν κεραία , αν και το τελευταίο μάλλον πιο πολύ έχει να κάνει με το NFC παρά με το Wi-Fi.

 

Δε μπορώ να πω ότι με έχει απογοητεύσει το wifi του. Το έχω δοκιμάσει σε απόσταση (από τον router) ενός ορόφου και 2 ορόφων σε πολυκατοικία. Στην πρώτη περίπτωση, είναι οκ, στη δεύτερη ζορίζεται αρκετά. Στην Κινέζικη ταμπλέτα μου, η κεραία είναι σαν να μην υπάρχει, κάποιες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με εξαρτήματα/κομμάτια του Inew V3 είδα πολλά εδώ http://www.banggood.com/buy/inew-V3.html αν και δεν ξέρω για αξιοπιστία ιστοσελίδας κτλ. . Και με μπαταρία φτηνή για αγορά 2ης, στα 4,64ευρώ!!

 

Σχετικά με το μαύρο χρώμα διάβασα πως από αύριο, 1/3/2014, θα είναι προς πώληση!

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με εξαρτήματα/κομμάτια του Inew V3 είδα πολλά εδώ http://www.banggood.com/buy/inew-V3.html αν και δεν ξέρω για αξιοπιστία ιστοσελίδας κτλ. . Και με μπαταρία φτηνή για αγορά 2ης, στα 4,64ευρώ!!

 

Σχετικά με το μαύρο χρώμα διάβασα πως από αύριο, 1/3/2014, θα είναι προς πώληση!

 

μια χαρα καταστημα ειναι,πηρα την 2η μπαταρια του v3 απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει λυση στο προβλημα με την φορτιση που κολαει στο 88%???

 

Κι εμένα όταν το φορτίζω κλειστό, δείχνει ότι φωρτίζει μέχρι το100% και με το που το ανοίγω δείχνει 84%.... αλλά μένει εκεί τουλάχιστον για 1,5 ώρα πριν αρχίσει να πεύτει το ποσοστό!!! Οπότε μάλλον είναι οκ!

Επίσης έχω δοκιμάσει να το φορτίσω ανοιχτό από το 84% και μετά! Έφτασε στο 100% Αλλά στον ίδιο χρόνο και με την ίδια χρήση, μετά από 1,5 ώρα περίπου, έφτασε στο 84% κατεβένοντας ομαλά, από την αρχή!

ΥΓ. Είμαι ακόμη στην 3η φόρτηση.... δεν ξέρω αν θα στρώσει αργότερα!!

Link to comment
Share on other sites

 

Το είχα αναφέρει παλιότερα, έτσι λέγανε πως γίνεται :

 

Διάβασα μόλις στο china πως η μπαταρία μπορεί να αυξηθεί κατά 20% αν βάλετε την μπαταρία του THL W8. Οδηγίες υπάρχουν εδώ :http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=528112&st=1840#entry29020792 (είναι στα ρώσικα, ανοίξτε όμως τις εικόνες και θα καταλάβετε τι παίζει).
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Είμαι ακόμη στην 3η φόρτηση.... δεν ξέρω αν θα στρώσει αργότερα!!

 

Μετά την 6-7 φόρτιση θα δεις μεγάλη διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα καμια προταση για hands free που να είναι συμβατο με το τηλ και να δουλευει σωστα και το πληκτρο της απαντησης εχουμε παιδια και με καλυτερο ηχειο?
Link to comment
Share on other sites

όχι αυτά που εχει με μέσα το πακέτο δεν βολεύουν καθόλου:( κανενα άλλο που να εχει δοκιμαση κάνεις και να είναι βολικα στο αυτιά και να είναι συμβατά
Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να ρωτησω γιατι στο google maps δεν μου δουλευει η πυξιδα δηλαδη να γυρανει ο χαρτης συμφωνα με την πυξιδα

 

καμια ιδεα καποιος ???/

 

Εχω ξαναρωτησει αλλα δεν απαντησε καποιος

 

 

:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...