Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξανατράβα αυτή την φωτογραφία με το φλας κλειστό(δεν τραβάμε τοπίο με φλας, είναι άχρηστο και περιορίζει κάποιες ρυθμίσεις και έτσι έχεις χειρότερο αποτέλεσμα) και πες μας αποτελέσματα.

Επίσης προσπάθησε να είσαι σταθερός (λόγω μικρής ταχύτητας κλείστρου) και σιγουρέψου ότι έχει εστιάσει.

Όπως είπα και πιο πριν ο σένσορας που έχει ( sony exmor IMX135) είναι από τους καρυφαίους ( ; ) και υπάρχει σε Samsung Galaxy S4, Galaxy note 3,κλπ. Δεν τίθεται θέμα ποιότητας. Δεν ξέρω τι τηλέφωνο είχες πριν και το συγκρίνεις, κρίνοντάς την ως μετριότατη.

Η version 1.0.3 διορθώνει αρκετά, τον θόρυβο σε λήψεις με μεγάλο ISO.

 

 

 

Αν όπως λες ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ το 3g στο τηλ σου, στείλε το για επισκευή γιατί σε όλους τους άλλους δουλεύει μια χαρά! (δεν έχει παραπονεθεί κανένας άλλος)

Και επίσης αν κάτι δεν σου δουλεύει σωστά, κατά τη γνώμη σου, δεν σημαίνει ότι είναι σε όλους έτσι.

 

με τι εφαρμογή μετράτε την ταχύτητα στα δεδομένα για 3G? Eγώ όταν πιάνω με Η τότε λιγο πάει γρήγορα το browsing αλιώς με G και Ε σέρνετε..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eγώ σήμερα πούλησα το δικό μου και ησύχασα :lol: Μακάρι να καταφέρει κάποιος να του δώσει 8 ώρες οθόνη με την κανονική μπαταρία και προσωπικά θα το ξαναπάρω σε μαύρο.Μέχρι τότε,μακριά και αγαπημένοι!!!

 

Είσαι για κάνα κινέζικο πάλι :p?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι ήδη στην αναζήτηση νέας συσκευής.Εχοντας πάρει αρκετές mtk συσκευές μέχρι σήμερα,βλέπω ότι δύσκολα θα υπάρξει το τέλειο πακέτο όχι μόνο γιατι στα χρήματα αυτά,αναπόφευκτα θα κάνεις παραχωρήσεις σε κάποιους τομείς αλλά και γιατί οι κινέζοι κάνουν προχειροδουλειές ανεξαρτήτως αν η συσκευή κάνει 30 ή 300$

με τι εφαρμογή μετράτε την ταχύτητα στα δεδομένα για 3G? Eγώ όταν πιάνω με Η τότε λιγο πάει γρήγορα το browsing αλιώς με G και Ε σέρνετε..

Δες το speedtest.net

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι ήδη στην αναζήτηση νέας συσκευής.Εχοντας πάρει αρκετές mtk συσκευές μέχρι σήμερα,βλέπω ότι δύσκολα θα υπάρξει το τέλειο πακέτο όχι μόνο γιατι στα χρήματα αυτά,αναπόφευκτα θα κάνεις παραχωρήσεις σε κάποιους τομείς αλλά και γιατί οι κινέζοι κάνουν προχειροδουλειές ανεξαρτήτως αν η συσκευή κάνει 30 ή 300$

 

Δες το speedtest.net

 

Προσεχε την επομενη επιλογη σου :)

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε την επομενη επιλογη σου :)

 

εγώ πάντως βλέπω την Zopo να ξεχωρίζει για την σταθερότητα... και αντε και λίγο την Xiaomi...αλλά και πάλι...Σορυ για το offtopic....

Link to comment
Share on other sites

Αν όπως λες ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ το 3g στο τηλ σου, στείλε το για επισκευή γιατί σε όλους τους άλλους δουλεύει μια χαρά! (δεν έχει παραπονεθεί κανένας άλλος)

Κοίταξε τι γίνεται.. έχω το κακό πως ό,τι έχω θέλω να το δοκιμάζω ΤΕΡΜΑ προτού αποφασίσω αν θέλει παραμετροποίηση, πέταμα ή κάψιμο.

 

Είδες, ανέφερα το θέμα με το 3G και αμέσως μετά πετάχτηκε ένα παλικάρι ακόμα ότι έχει το ίδιο θέμα.

 

Επίσης, ο bill αντιμετώπισε ίδιο πρόβλημα με λύση που δεν δούλεψε σε εμένα.

 

Τελικά δούλεψε όταν επέλεξα από τα δίκτυα wcdma μόνο.

 

Όταν δούλεψε λοιπόν σε "εξαναγκαστική χρήση 3G" έβγαλε αποδεκτές τιμές. Όταν το ξαναβάζω στο αυτόματο ξαναπέφτει η απόδοση.

 

Ερώτηση: Για να βγάλει το Η+, αντιλαμβάνεται μέσω software ότι ξεπερνάει κάποια ταχύτητα ή ο πάροχος το πληροφορεί;

Στη δεύτερη περίπτωση ίσως το Η+ στο μέρος που είμαι να είναι ψιλοπλασματικό.

 

Και επίσης αν κάτι δεν σου δουλεύει σωστά, κατά τη γνώμη σου, δεν σημαίνει ότι είναι σε όλους έτσι.

Δεν παθιάζομαι με αυτό που έχω. Θέλω να ξέρω αν και που αξίζει. Το ότι τονίζω μερικά σημεία που θεωρώ ατέλειες θεωρώ πως είναι καλό, κυρίως για όσους σκέφτονται να αγοράσουν το ίδιο.

Για τα λεφτά του,135€,το χαίρομαι αφάνταστα για αυτό και το κρατάω.

 

Όμως δεν θα διστάσω να το κατακεραυνώσω στα σημεία που πάσχει αισθητά (είτε αυτό είναι μπαταρία είτε κάμερα) όπως δε διστάζω και να το "κολακέψω" εκεί που το αξίζει (εμφάνιση, οθόνη, ταχύτητα) .

 

Για την ιστορία, αμέσως πριν το iNew είχα ένα Huawei W1 το οποίο πέρα από το ότι είχε τρομερό θέμα με τρεμούλιασμα εικόνας αν δεν ήσουν απολύτως ακίνητος, έβγαζε εκπληκτικές φωτογραφίες σε καθαρότητα και χρώματα.

 

Επαναλαμβάνω, δεν πήρα το τηλέφωνο για την κάμερα του. Απλά δεν βρήκα και αυτό που παρουσιαζόταν στο νετ.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η μπαταρία είναι ικανοποιητική (για τη χωρητικότητα της...)

[ATTACH]41340[/ATTACH]

 

Σήμερα θα περάσω την 1.04 , το τρέναρα μήπως και βγει τίποτα καινούργιο σε ρομ ... αλλά κολλήσαμε στο 1.0.4 τελικά :O

Link to comment
Share on other sites

Είδες, ανέφερα το θέμα με το 3G και αμέσως μετά πετάχτηκε ένα παλικάρι ακόμα ότι έχει το ίδιο θέμα.

 

To παλικάρι ανλεφερε ότι άμα είναι σε G ή σε E, τότε σέρνεται. Δεν είπε ότι έχει πρόβλημα.

 

Αν νομίζεις ότι το Huawei W1 έχει καλύτερη κάμερα από το iNew V3 τότε κατά την γνώμη σου το Huawei έχει καλύτερη κάμερα από του SG 4!.

 

Κανένας φίλε μου δεν παθιάζετε αλλά να λέμε τα πράγματα ως έχουν. Εγώ είμαι αυτός που έχω γράψει ένα σωρό φορές για την μπαταρία του.

Αν κάποιος διαβάσει το προηγούμενό σου ποστ (αυτό που περιέγραφες τα προβλήματά σου) θα βγάλει το συμπέρασμα ότι το τηλέφωνο είναι άχρηστο. Δύο είναι τα μεγαλέτερα ατού αυτού του τηλεφώνου και εσύ το ένα το έβγαλες άχρηστο (μετριόταστη χαρακτήρισες την κάμερά του)!

Αυτό δεν είναι παραπληροφόρηση;; Εκτός και η συσκευή σου έχει κάποιο HW πρόβλημα οπότε θα πρέπει να το ψάξεις. Googleαρε λίγο για την κάμερα του iNEw V3 αν δεν πιστεύεις εμένα.

 

Κατά τα άλλα όπως έχω πει χιλιάδες φορές εδώ 2 είναι τα βασικά προβλήματα του τηλ.

Το ένα είναι το lag στην αναπαραγωγή βιντεο από το youtube και το θέμα της φόρτισης της μπαταρίας το οποίο εστιάζεται στην αποφόρτησή της αφού φορτιστή πλήρως και στο πότε θα ξανααρχίσει να φορτίζει όντας πάνω στον φορτιστή.

Και τα δύο μοιάζουν να είναι SW προβλήματα και ελπίζουμε ότι ίσως διορθωθούν.

 

Μην πει κανένας και για την μικρή μπαταρία γιατί όλοι ξέραμε τι αγοράζαμε! Δεν περιμέναμε 3 μέρες αυτονομία σε 5' 1280 χ 720 οθόνη;

 

Αν θες να έχεις κάποιο τηλ για το οποίο δεν θα παραπονιέσαι τότε θα πρέπει να δώσεις πολλαπλάσια χρήματα για κάτι (που ίσως και να μην υπάρχει), ή μήπως και αυτό δεν θα έχει προβλήματα;; Υπάρχει η τέλεια συσκευή;;

 

Ρίξε μια ματιά στα τοπικ κάποιων ναυαρχίδων και θα δεις ένα σωρό προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει σχέση με το θέμα που αναφέρθηκε λίγες σελίδες πιο πριν (ότι η εταιρεία έχει δεσμεύσει το στοκ για λόγους προβλημάτων, ή κάτι τέτοιο), πάντως το κινητό έχει πρόβλημα διαθεσιμότητας.

 

Έτσι τουλάχιστον μου είπαν στο to2c, από όπου έχω παραγγείλει εδώ και 6 μέρες, αλλά δεν το έχουν ακόμα στα χέρια τους για να μου το στείλουν. Πάω για ακύρωση μάλλον.

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο coolicool.com απο 11/2 δεν εχω λάβει tracking number και ούτε κάποια απάντηση στο email τους!Σήμερα έστειλα πάλι email με κάπως πιο απειλιτικό ύφος.Δε με νοιάζει πότε θα ρθει , ας μου στείλουνε απάντηση για το τι τρέχει και σε τι φάση βρισκόμαστε, αυτό μου τη δίνει, δεν ειναι θέμα υπομονής!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο coolicool.com απο 11/2 δεν εχω λάβει tracking number και ούτε κάποια απάντηση στο email τους!Σήμερα έστειλα πάλι email με κάπως πιο απειλιτικό ύφος.Δε με νοιάζει πότε θα ρθει , ας μου στείλουνε απάντηση για το τι τρέχει και σε τι φάση βρισκόμαστε, αυτό μου τη δίνει, δεν ειναι θέμα υπομονής!

 

Γράψε και εδώ στο θέμα τους.

Ευγενικά όμως :)

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εδώ με pandawill.Περιμένω από 7/2. Μίλησα σήμερα και μου είπαν 20/2 παραλαμβάνουν

 

Εμένα δε μου έδωσαν καν ημερομηνία, απλά είπαν ότι τους δίνουν συσκευες με το σταγονόμετρο. Και εγώ παρήγγειλα στις 11/2. Πάμε γι' άλλα!

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Με λιγη χρηση ειμαι στις 28ωρες και στο 50% της μπαταριας

 

Ειναι κουκλι παντως.

 

Αν καποιος δεν το θελει θα ηθελα αλλο ενα για τον αδελφο μου

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παρηγγειλα απο to2c στις 10-2 και σημερα τους ρωτησα τι γινεται με την παραγγελια μου και μου ειπαν οτι αυριο το στελνουν.Για να δουμε.
Link to comment
Share on other sites

Παντως οσοι ειδαν φωτογραφιες τραβηγμένες απο το inew παθαν πλάκα. Συγκριτικα και με jiayu g4 hdc galaxy s4 και jiayu g3 βγαζει καλυτερες. Και απο κινητά που πουλάνε στην Ελλάδα με 130 ευρω δεν υπάρχει καποιο για σύγκριση.
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Παντως οσοι ειδαν φωτογραφιες τραβηγμένες απο το inew παθαν πλάκα. Συγκριτικα και με jiayu g4 hdc galaxy s4 και jiayu g3 βγαζει καλυτερες. Και απο κινητά που πουλάνε στην Ελλάδα με 130 ευρω δεν υπάρχει καποιο για σύγκριση.

 

εχεις απολυτο δικαιο...ειναι προκατελημενοι οι περισσοτεροι με κινεζικες συσκευες.στο παρελθον ισως αλλα τωρα προσφερουν δυτικη τεχνολογια με Ασιατικες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι προβλήματα είχε και το ανακάλεσαν μάθαμε ?

Επειδή είπε ένα μαγαζί ότι το ανακάλεσαν δε σημαινει ότι ισχύει κιόλας.Εδώ άλλο μαγαζί σε ερώτηση για το πότε θα έχουν stock,απάντησε ότι το τηλέφωνο ειναι απλώς "concept"

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είπε ένα μαγαζί ότι το ανακάλεσαν δε σημαινει ότι ισχύει κιόλας.Εδώ άλλο μαγαζί σε ερώτηση για το πότε θα έχουν stock,απάντησε ότι το τηλέφωνο ειναι απλώς "concept"

 

Βασικά 2 διαφορετικά μαγαζιά το είπαν.

Τώρα για τελευταίο που είπες, τουλάχιστον τραγικό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πιστεύω ότι κάτι άλλο παίζει με αυτά τα μαγαζιά.

Δεν πιστεύω ότι το κάθε μαγαζί έχει δικό του στοκ, αλλά ίσως υπάρχει κάποιος προμηθευτής (ες) όλων αυτών και ανάλογα βαδίζουν.

Μπορεί να τους πει πχ σήμαερα ο προμηθευτής ότι έχει στοκ και αυτοί να πουλάνε και άμα ζητήσουν άυριο να έχει ξεμείνει και να αρχίζουν τις δικαιολογίες.

Αυτό εξηγεί το πως, όταν ξεμένουν, ξεμένουν όλοι μαζί και όλοι μαζί ξαναστοκάρουν. (το δεύτερο βέβαια μπορεί να συμβαίνει γιατί τότε να έδινε στοκ το εργοστάσιο)

Αυτά τα περί ανάκλησης πάντως εμένα μου μοιάζει "μούσι". Δεν νομίζω να παίζει κάτι τέτοιο μιας και όλο και κάποιο θα είχε φύγει.

Πρόλαβαν δηλαδή και πήραν πίσω τα δέματα από το ταχυδρομείο;; Και το ταχυδρομείο έκατσε και έψαξε να βρει τα δέματα και να τα δώσει πίσω;;

Και τα είχαν όλα εκεί;; Δεν είχε φύγει κανένα;;

Το πιο πιθανό είναι να μην παραδόθηκαν ΠΟΤΕ στο ταχυδρομείο. Όλοι αυτοί θα έχουν χαρτια αποστολών με tracking numbers και τα μοιράζουν ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω παραγγειλει το inew απo to2c.com , εδω και 3 εβδομαδες (απο 27/2 συγκεκριμενα) ειναι σε κατασταση despatched to overseas!

Υπαρχει λογος ανησυχιας;

Ειναι κανεις εδω που το παρηγγειλε την ιδια περιοδο και το παρελαβε;

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι τα στοιχεία για τα καινουργια που παραγγειλα Αριθμό Αποστολής : RF20093

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 17-02-2014 01:53 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-02-2014 17:09 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 24-01-2014 16:42 IPS A

Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο το inew καποιου γνωστου,κολησε η οθονη εβγαλε την μπαταρια και το κινητο δεν ξανανοιξε , μπορει καποιος να μου πει τι συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φορτίζει; Δοκίμασες να του ξαναφλασάρεις την ρομ με το sp flash tools; Αυτό γίνεται και χωρίς να έχει την μπαταρία στο κινητό. Εν τω μεταξύ σήμερα το πρωϊ το antelife μου έστειλε μήνυμα για την αποστολή της θήκης σιλικόνης.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...