Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει δοκιμάσει κανείς την ρομ από το smartdigi 8-2 εκδοση ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχει δοκιμάσει κανείς την ρομ από το smartdigi 8-2 εκδοση ?

 

iKRTMv4 Custom Rom for iNewV3-E

Update 7 Feb 2014

Kit kat 4.4.2 Google Update

+ Google framework fix 4.4.2

+ Google driver module updates

+ Google search 4.4.2

+ Google voice 4.4.2

+ Google Camera 4.4.2

+ Update camera modules

+ Update library modules

+ Kitkat logo

+ Easter eggs

+ Kernel custom fixes

+ Modem Gsm rebuild+ fixes

 

————————–

Whats new with – Camera Google Kit kat 4.4.2

Back: 8mp Real sensor with fast + clean shoot with flash (Best photo) 2448×3264

Front: 8mp Real camera sensor with lighter and clean shoot 2448×3264

Photo: 72dpi / 24 bit/ f/2.2

Photosphere 4.4.2 : works

Panorama photo: works

 

-Video camera recorder (the driver works only for rec 640×480 resolution for now)

αυτην εδω βλεπω σαν latest

φαινονται καλα πραγματακια εκτος απο το video recording και το " downgrade 8mp? " στην καμερα

Αλλά μετα τα τελευταία σχόλια εις βάρος τους ψιλοφοβαμαι να προχωρησω:confused:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις θηκη σιλικονης σε κανενα αλλο εκτος απο το antelife

γιατι τοχω παραγγειλει απο τις 2/2 σ αυτους και ακομη ειναι σε επεξεργασια

τους στελνω μειλ αλλα απαντηση δε παιρνω

 

Όχι, είναι το μόνο κατάστημα που έχει θήκη σιλικόνης και προφανώς περιμένουν καινούρια παραγγελία! Εμένα μου απάντησαν στο μειλ μου το παρακάτω!

Dear customer,

we are so sorry to tell you case for Inew v3 White will be in stock 3 days later. please wait patiently

Have a nice day

Best regards

Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλησα ονλινε με το σιτε και τον ρωτησα αν τα στειλανε πισω για το θεμα με τη φορτιση κ μου απαντησε οτι ειχε καποιο θεμα

με το software και οτι θα ειναι διαθεσιμο απο 20 του μηνα παλι.

Επιβεβαιώνω:

 

Dear customer:

thanks for choosing us ,just some soft ware problem ,itwill be in stock again after 20Th ,you can order it right now

 

 

best regards

FCT service TEAM

Fast & Safe & Retail & Wholesale Low Prices!High Quality!

Fastcardtech specializes in support small business

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι το μόνο κατάστημα που έχει θήκη σιλικόνης και προφανώς περιμένουν καινούρια παραγγελία! Εμένα μου απάντησαν στο μειλ μου το παρακάτω!

Dear customer,

we are so sorry to tell you case for Inew v3 White will be in stock 3 days later. please wait patiently

Have a nice day

Best regards

Kαι σε μένα το ίδιο απάντησαν.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολλά κινέζικα βγαίνουν με προβλήματα στο software.

Δεν έχω δει να επιστρέφουν όμως στο εργοστάσιο.

Μήπως καλό είναι να στείλετε ένα support ticket στο κατάστημα, περιγράφοντας το πρόβλημα, μήπως και σας πουν ότι χρειάζεται π.χ. επιστροφή ή αναμονή για αυτό το software update.

Τουλάχιστον να πάρετε μια εικόνα κι ας μη το στείλετε.

 

Έχει W200s, οκταπύρηνο, 1/32GB, με Corning glass 3, στα 199$ στο Minideal. Αφήστε το ήσυχο το iNew με τα προβλήματά του και προχωρήστε σε σοβαρό μηχάνημα. Και μην ακούσω ότι δεν έχει NFC, ή ότι αυτό κάνει 175$...

 

Το θέμα μας ειναι η συγκεκριμένη συσκευή και όχι επιλογές συσκευής..

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολλά κινέζικα βγαίνουν με προβλήματα στο software.

Δεν έχω δει να επιστρέφουν όμως στο εργοστάσιο.

Μήπως καλό είναι να στείλετε ένα support ticket στο κατάστημα, περιγράφοντας το πρόβλημα, μήπως και σας πουν ότι χρειάζεται π.χ. επιστροφή ή αναμονή για αυτό το software update.

Τουλάχιστον να πάρετε μια εικόνα κι ας μη το στείλετε.

 

 

 

Το θέμα μας ειναι η συγκεκριμένη συσκευή και όχι επιλογές συσκευής..

 

Και εγω ηθελα να το παραγγειλω αλλα τωρα θα περιμενω να δω τι θα γινει κ δεν λενε κ συγκεκριμενα τη προβλημα software ηταν..

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε εμείς το beta testing και τώρα θα πάρετε τα λουκούμια εσείς...:-P μακάρι να βελτιώσουν το software όπως ισχυρίζονται.. Πιο πιθανό να μην έχουν στοκ πάντως και απλώς να τρεναρουν τη κατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Aλλο πάλι και τούτο ξαφνικά ανοίγοντας την κάμερα να βγάλω φωτογραφία μου βγαζει ενα μήνυμα ειδοποίησης οτι ο χώρος στην Sd καρτα έχει γεμίσει και θα πρεπει να παω στις ρυθμίσεις ωστε να αλλάξω τον χώρο που αποθηκεύονται τα δεδομένα....Κοιτάω στις ρυθμίσεις στον αποθηκευτικό χώρο και η κάρτα που ειναι 32gb τα διαθέσιμα είναι 28 περίπου και εχω πχ μόνο 2 περίπου giga σε εικόνες και φωτογραφίες....Σας έχει τύχει....Τι να συμβαίνει??
Link to comment
Share on other sites

Aλλο πάλι και τούτο ξαφνικά ανοίγοντας την κάμερα να βγάλω φωτογραφία μου βγαζει ενα μήνυμα ειδοποίησης οτι ο χώρος στην Sd καρτα έχει γεμίσει και θα πρεπει να παω στις ρυθμίσεις ωστε να αλλάξω τον χώρο που αποθηκεύονται τα δεδομένα....Κοιτάω στις ρυθμίσεις στον αποθηκευτικό χώρο και η κάρτα που ειναι 32gb τα διαθέσιμα είναι 28 περίπου και εχω πχ μόνο 2 περίπου giga σε εικόνες και φωτογραφίες....Σας έχει τύχει....Τι να συμβαίνει??

 

Εμένα μου το έκανε ακριβώς το ίδιο με τον χώρο data που εγκαταστεί της εφαρμογές και ενώ είχα ελεύθερα 800 Mb από το 1 Gb που έχει δεν ξέρω τι φταίει....

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να γυρισω στην 1.0.3 και ματα το φλασσαρισμα δεν εχω IMEI οποτε και σημα.....:worry:

Στο mobile uncle εχει μια επιλογη καπου modify imei αλλα δεν μπορω να την βρω, γνωριζει καποιος που ειναι αυτο η καποιο αλλο τροπο για να ξαναγραψω το imei μου?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Aλλο πάλι και τούτο ξαφνικά ανοίγοντας την κάμερα να βγάλω φωτογραφία μου βγαζει ενα μήνυμα ειδοποίησης οτι ο χώρος στην Sd καρτα έχει γεμίσει και θα πρεπει να παω στις ρυθμίσεις ωστε να αλλάξω τον χώρο που αποθηκεύονται τα δεδομένα....Κοιτάω στις ρυθμίσεις στον αποθηκευτικό χώρο και η κάρτα που ειναι 32gb τα διαθέσιμα είναι 28 περίπου και εχω πχ μόνο 2 περίπου giga σε εικόνες και φωτογραφίες....Σας έχει τύχει....Τι να συμβαίνει??

 

Εμένα μου το έκανε ακριβώς το ίδιο με τον χώρο data που εγκαταστεί της εφαρμογές και ενώ είχα ελεύθερα 800 Mb από το 1 Gb που έχει δεν ξέρω τι φταίει....

 

Έχετε ρουτάρει; Έχει πέσει σκάλισμα ;

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να γυρισω στην 1.0.3 και ματα το φλασσαρισμα δεν εχω IMEI οποτε και σημα.....:worry:

Στο mobile uncle εχει μια επιλογη καπου modify imei αλλα δεν μπορω να την βρω, γνωριζει καποιος που ειναι αυτο η καποιο αλλο τροπο για να ξαναγραψω το imei μου?

 

Δες εδώ http:// http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374457

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο Root ειμαι τίποτα άλλο...

Περιμένω απάντηση από official iNew tech service. Τους έστειλα ερώτηση για το θέμα που έθιξε ο φίλος παραπάνω ότι υπήρχε ανάκληση κτλ και με ρώτησαν από ποιον supplier άκουσα κάτι τέτοιο, τους απάντησα, και περιμένω να μου απαντήσουν με τη σειρά τους τι ακριβώς πρόβλημα υπάρχει,αν υπάρχει, και αν μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας update :cool:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω απάντηση από official iNew tech service. Τους έστειλα ερώτηση για το θέμα που έθιξε ο φίλος παραπάνω ότι υπήρχε ανάκληση κτλ και με ρώτησαν από ποιον supplier άκουσα κάτι τέτοιο, τους απάντησα, και περιμένω να μου απαντήσουν με τη σειρά τους τι ακριβώς πρόβλημα υπάρχει,αν υπάρχει, και αν μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας update :cool:

 

Ωραίος. Ποια είναι η επίσημη εταιρεία; υπάρχουν 2 ιστότοποι.

Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει το v3 απο το fastcardtech.com και ενώ είχα πάρει tracking number το κινητό το γύρισαν πίσω και μου έστειλαν αυτο μόλις τώρα:

 

This is our honor for support you.

We have one bad news. You order items iNew V3 recently much buyer report it has tech problem, and also can not easy fixed by software.

So we had urgent called back package from shipment Company back to us.

We will pay this ship fee; we just hope our buyer will feel happy get better goods and services.

 

We already sent all our first stock back to the facotory for replacment , But they told us it may take 1-2 weeks to supply us again.

Due to these items known issues, right now we have to beg you exchange to another items , And we will send you 4GB memory card as compensation .

 

Once you decided we will urgent deal with it and ship to you ASAP.

We apologize for this inconvenience again. We hope for your understanding, And your early reply will be highly appreciated.

Best regards!

 

Άρα πάω για παραγγελία hdc galaxy s4. Η τιμή του έπεσε στα 135 ευρω!!!

Στο v3 που έχω ήδη πάντως δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Παρελαβα σημερα το κινητο που ειχα παραγγειλει πριν ενα μηνα απο to2c και δοκιμασα να το θεσω σε λειτουργια αλλα δεν ανοιγε. Το εβαλα να φορτισει μηπως ηρθε εντελως αφορτιστο αλλα δεν δειχνει καν οτι φορτιζει. Επανατοποθετησα τη μπαταρια αλλα παλι τιποτα. Καμια ιδεα για το τι μπορει να κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Ποια είναι η επίσημη εταιρεία; υπάρχουν 2 ιστότοποι.

Η official ιστοσελίδα που έχει να κάνει με κινητά είναι η http://www.inewmobile.com/

 

Το δεύτερο αποτέλεσμα έχει να κάνει γενικότερα με την εταιρεία και από ό,τι κατάλαβα παίζει σαν huawei, ασχολείται γενικότερα με ηλεκτρονικά.

 

Μιλάω με τη "lilly" από tech service και αποφεύγει να μου δώσει σαφή απάντηση. Μου λέει ότι απλά έχω 12 μήνες εγγύηση,να μην ανησυχώ. Την πίεσα ρωτώντας την ευθέως. Είδωμεν

 

edit: Τώρα είδα ότι παίζει δυνατά και αυτό http://www.inewphone.com/EN/

 

lol κινέζοι θεοί

Edited by yaroglanzo
Link to comment
Share on other sites

Κατι παιζει εδω σιγουρα. Αν ηταν software ποσο δυσκολο ειναι να το flashαρουμε μονοι μας?

Αρα ή hardware ειναι ή παπατζες επειδη δεν εχουν στοκ.

Παντως και εγω πλυν του θεματος με την φορτιση δεν εχω δει ουτε ακουσει καποιο προβλημα.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Και σε ένα Jiayu g5 που είχα παραγγείλει με το που το έστειλαν το ίδιο ακριβώς. Το γύρισαν πίσω λόγω hardware προβλήματος ενώ ποτέ πουθενά δεν διάβασα για κάποιο πρόβλημα. σίγουρα το κάνουν για να μην τους πριζουν, ταυτόχρονα χιλιάδες άτομα αν αργεί η παραγγελία τους λένε αυτό για να παραγγείλουν κάτι άλλο που έχουν ήδη σε στοκ γιατί μετά αλλάζει και η τιμή του αν μείνει πολύ καιρό και χάνουν χρήματα
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Έχω απο τις 11/2 που παρήγγειλα το inewV3 για έναν φίλο μου απο coolicool.com και δε μου έχουνε στείλει ακόμη tracking number.Toυς έστειλα σήμερα ένα email και περιμένω.Το πρωι μπήκα για λίγο στο site τους και μετά δε μπορώ να μπω απο πουθενά, μου βγάζει ένα μήνυμα "looks like we got no XML document".Ελπίζω να μην εχουμε παρατράγουδα!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...