Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιώργο όσο πιο κλώνος είναι το κινητό,τόσο μεγαλώνουν οι πιθανότητες να το έχεις απλά για να το κοιτάς .... κλειστό :lol: λόγω των πολλών bug που θα έχει

 

Έτσι ακριβώς Χρήστο , αλλά είναι πανέμορφα όλα (huawei , jiake , haipai , inew ) , και αν έχουν όντως καλή κάμερα (που κρατάω μικρό καλάθι , ακόμα δεν τον είδαμε βγάλαμε το συμπέρασμα ότι βγάζει καλές φωτό ,"sony" γαρ ... ) ΤΟ ΘΕΛΩ , έχω μαράζι με την κάμερα ... δεν ξέρω αν δεν υποκύψω , θέλει και ένας κολλητός μου τηλέφωνο μόλις είδε το JK ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ το θέλω για δεύτερο και τα 128€ ειναι πειρασμός αλλά τώρα περιμένω να παραλάβουν πρώτα οι υπόλοιποι για να ξέρω τουλάχιστον αν δουλεύουν όλα απευθείας ή χρειάζεται να ψάχνω όλα τα mtk65xx για να βρω λύσεις σε απλά πράγματα όπως χρειάστηκε να γίνει με το jk809
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το θέλω για δεύτερο και τα 128€ ειναι πειρασμός αλλά τώρα περιμένω να παραλάβουν πρώτα οι υπόλοιποι για να ξέρω τουλάχιστον αν δουλεύουν όλα απευθείας ή χρειάζεται να ψάχνω όλα τα mtk65xx για να βρω λύσεις σε απλά πράγματα όπως χρειάστηκε να γίνει με το jk809

 

λογικα η επομενη εκδοαη του θα ειναι με 2-32 και ακριβοτερη

Link to comment
Share on other sites

Αν πας μια βολτα στα μαγαζια(αλυσιδες) και τους πεις θελω αξιολογο κινητο μεχρι 130€ δε θα εχουν να σου δειξουν.
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=fBnNQ7eOuZs Παρουσιαση του κινητου,πρωτο ολοκληρωμενο βιντεο,αυτο που κανει με την καρτα σαν να σκαναρει τι ειναι.....?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48634968 επισης λενε εδω οτι ειναι πιο παχυ απο 6.5 χίλ,οτι αυτο ειναι μονο στις ακρες του τηλεφωνου,α΄λλα...μ αρεσει ακομα.

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=fBnNQ7eOuZs Παρουσιαση του κινητου,πρωτο ολοκληρωμενο βιντεο,αυτο που κανει με την καρτα σαν να σκαναρει τι ειναι.....?

 

η λειτουργία NFC που είπαν πως δεν δουλεύει ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

η λειτουργία NFC που είπαν πως δεν δουλεύει ...

 

το nfc δουλευει,το otg δεν λειτουργει,επισης στο xda διαβασα οτι θα γινονται updates μeσω της Inew..

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=fBnNQ7eOuZs Παρουσιαση του κινητου,πρωτο ολοκληρωμενο βιντεο,αυτο που κανει με την καρτα σαν να σκαναρει τι ειναι.....?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48634968 επισης λενε εδω οτι ειναι πιο παχυ απο 6.5 χίλ,οτι αυτο ειναι μονο στις ακρες του τηλεφωνου,α΄λλα...μ αρεσει ακομα.

 

Όσο το κοιτάζω τόσο περισσότερο μου αρέσει!! Χαλάλι και το otg που δεν έχει...αν και ελπίζω....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όσο το κοιτάζω τόσο περισσότερο μου αρέσει!! Χαλάλι και το otg που δεν έχει...αν και ελπίζω....:lol:

 

ολα τα firmware θα ειναι διαθεσιμα μεσα απο το επισημο σαιτ

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48634968 επισης λενε εδω οτι ειναι πιο παχυ απο 6.5 χίλ,οτι αυτο ειναι μονο στις ακρες του τηλεφωνου,α΄λλα...μ αρεσει ακομα.

 

Ήδη το geekbuying στα χαρακτηριστικά γράφει 8.0 mm thin body άρα παραμύθι το 6.5 είναι απλά λεπτό και το jiayu που έχω 8,1mm ειναι. Δείχνει παντως εντυπωσιακό κι έχει και τις τσαχπινιές του LG G2 με τη θήκη...

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ήδη το geekbuying στα χαρακτηριστικά γράφει 8.0 mm thin body άρα παραμύθι το 6.5 είναι απλά λεπτό και το jiayu που έχω 8,1mm ειναι.

 

6,5 ειναι στις ακρες του,7.9 το πιο παχυ σημειο

Link to comment
Share on other sites

O 6582 στα 1.3 που εχει το κινητο ειναι πιο γρηγορος απο τον 6589τ με το 1.5? γιατι απο οτι βλεπω βγαζει πιο μεγαλο σκορ στο antutu απο αντιστοιχα κινητα με τον αλλο επεξεργαστη.
Link to comment
Share on other sites

το σκορ είναι συνάρτηση πολλών περαμέτρων, μεταξύ των οποίων και η οθόνη. 15000 περίπου βγάζουν τα 6589t σε 1080 οθόνες όμως.

 

to jiayu g3t που εχω βγαζει απο 16050 εως 16250. στο βιντεο το κινητο βγαζει 16920 με ιδιες αναλυσεις οθονης

Link to comment
Share on other sites

to jiayu g3t που εχω βγαζει απο 16050 εως 16250. στο βιντεο το κινητο βγαζει 16920 με ιδιες αναλυσεις οθονης

 

Εκτος απο την αναλυση παιζει ρολλο η ram και η rom που ειναι εγκαταστημενη.

Οι custom roms αυξανουν την ταχυτητα,εργονομια με αποτελεσμα να δινει βελτιωμενο score το antutu.

για παραδειγμα το 967 που περασε απο τα χερια μου με τη miui βγαζει σχεδον 16000 ενω με την stock πολυ λιγοτερο.

Edited by gblakas
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο την αναλυση παιζει ρολλο η ram και η rom που ειναι εγκαταστημενη.

Οι custom roms αυξανουν την ταχυτητα,εργονομια με αποτελεσμα να δινει βελτιωμενο score το antutu.

για παραδειγμα το 967 που περασε απο τα χερια μου με τη miui βγαζει σχεδον 16000 ενω με την stock πολυ λιγοτερο.

 

ανεξαρτητα απο το σκορ ποιος θεωρειται καλυτερος επεξεργαστης απο τους 2? σε ταχυτητα και καταναλωση?

Link to comment
Share on other sites

ανεξαρτητα απο το σκορ ποιος θεωρειται καλυτερος επεξεργαστης απο τους 2? σε ταχυτητα και καταναλωση?

 

Δεν εχουν τεραστιες διαφορες

 

Process Technology: Both 28nm (nanometer)

CPU: Both Quad-Core ARM Cortex-A7

Speed: 1.3 GHz (MT6582), 1.2 GHz (MT6589)

GPU: MALI 400 (MT6582), PowerVR SGX544 (MT6589),

Resolution: Up to 1280 x 720 pixels (MT6582), 1280 x 1080 pixels (MT6589)

Camera: Up to 8 MP (MT6582), 13 MP (MT6589)

Video: Up to HD 720p (MT6582), Full HD 1080p (MT6589)

Modem: 3G/HSPA+ (MT6589). HSPA+ is faster and provides higher download rates than HSPA.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φαίνεται πολύ όμορφο γι' αυτό και δεν άντεξα και το παρήγγειλα και εγώ!!! Μου έκανε πολύ θετική εντύπωση το ότι το to2c την επόμενη μέρα από την παραγγελία μου έστειλε tracking number. Συνήθως τα άλλα κινέζικα μαγαζιά κάνουν 2-3 μέρες να σου στείλουν tracking number. Ελπίζω να συνεχιστεί η θετική εντύπωση όταν ανοίξω τη συσκευασία!!!! :p

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατήθηκα και μου το έκανα χριστουγγενιάτικο δώρο!!!!

Η θα κλαίμε όλοι μαζί που βιαστήκαμε η θα χαμογελάμε όλοι μαζί!!!

Με το καλό να μας έρθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...