Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

respect: με υπερκάλυψες και σ'αυτό το κομμάτι (σε διαβάζω γενικότερα στο forum και βοηθάς πολύ κόσμο)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μετά από μέρες αδράνειας.

Εχω μπλέξει και δεν μπόρεσα να ενημερώσω για την συνύπαρξή μου με το νέο κινητό (κινητάρα:)).

Εχω περασμένη την thunderbolt-stock-v-1-2-0-rom και μπορώ να πώ ότι δεν υπάρχουν σημαντικά προβλήματα παρά μόνο μικρά (τα γνωστά),

ΑΛΛΑ

επειδή όπως πολύ σωστά αναφέρει καποιος "φιλος" πιο πάνω έχουμε το μικρόβιο και θέλουμε πάντα το κάτι παραπάνω θέλω να περάσω την 1.0.4 plus ή την 1.0.4 ultimate γιατί όπως διαβάζω από τους πραγματικούς ειδικούς πρέπει να αποτελεί την ιδανικότερη επιλογή ROM της συσκευής.

Αυτό που ζητώ από εσάς είναι τα:

1. links να την κατεβάσω (κάτι έχω κατεβάσει αλλά λόγω μη καλής γνώσης του αντικειμένου έχω ανασφάλειες)

2. Οδηγό εγκατάστασης (με SP flashtools ίσως ή update μέσω recovery mode?)

3. Θα παραμείνω rooted ή θα κάνω πάλι τα ίδια?

4. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Αν πάρω backup τις εφαρμογές μου με titanium θα μπορέσω να κάνω επαναφορά κι ας είναι μεταφερμένες στην sd 32Gb class10 που το προίκισα?

ή

να περιμένω κατά τον Ιούνιο (κατα πως διάβασα) τα νέα της μαμάς εταιρίας?

Σημείωση:

Πριν 3 μέρες παραλάβαμε άλλες 2 συσκευες (φίλων) και προχωράμε για άλλες 3 (οποιος το βλέπει το ερωτεύεται και το θέλει ΤΩΡΑ:)) οπότε έχουμε να δοκιμάζουμε διαρκώς.

Ζητώ συγνώμη αν σας κούρασα.

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

και κατι ακόμα γιατί το διαβάζω διαρκώς εδώ μεσα και αφορά τους υποψήφιους αγοραστές:

Το κινητο τα αξιζει μέχρι τελευταίου cent !!!:)

Edited by costaspap
προσθήκη συνδέσμου
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

respect: με υπερκάλυψες και σ'αυτό το κομμάτι (σε διαβάζω γενικότερα στο forum και βοηθάς πολύ κόσμο)

 

Ευχαριστώ....

Έτσι είναι το σωστό και οχι με το που αγοράσαμε την συσκευή να την κανουμε Lewis.....

Στη θέση που ειναι τωρα, νεότεροι χρήστες - υποψήφιοι αγοραστες της συσκευής, ημουν και γω νωριτερα....

 

Εξάλλου, γραφοντας εδώ, "εμπλουτίζω" και το swiftkey keyboard :p

 

Σχετικά με το ακριβως παραπανω ποστ, επειδη εγω εχω την 1.2.0 εδω και κανα μήνα, μπορω να πω οτι ειναι εξίσου καλη με την 104 συν το οτι Διαχειρίζεται λιγο καλυτερα την μπαταρια (αυτο το τελευταίο μπορεί να έχει να κανει και με στρωσιμο της μπαταριας ή λογω της χρησης βελτιωτικης "μηχανης" , ας πούμε). Τυχον προβλημα με το τζιπιες, λύνεται με το γνωστό κόλπο. Τυχόν λαγκαρισματα, δεν υφίστανται διοτι η συσκευη ειναι αρκετά γρηγορη. Στην περίπτωση ομως multitasking, ειδα σημαντικη διαφορα με την εφαρμογη xbooster απο πλειστορ.

Εν αναμονή, λοιπόν, της 1.1.4, η οποία, αποτι φαίνεται βελτιώνει πολλά πράγματα, θα σου πρότεινα υπομονη...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Τυχον προβλημα με το τζιπιες, λύνεται με το γνωστό κόλπο.

Εν αναμονή, λοιπόν, της 1.1.4, η οποία, αποτι φαίνεται βελτιώνει πολλά πράγματα, θα σου πρότεινα υπομονη...

 

Καλημέρα, το πρόβλημα με το gps λύνεται μονο εάν εισαι root? Ή υπάρχει και τίποτε αλλο για εμας που δεν το ρουταραμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

θα ήθελα την γνώμη σας. Να το παραγγείλω από το vickmall ή από το minideal?

 

Δαγκωτό minideal άψογη σε όλα ακόμα και σε επιστροφή με εγγύηση με εξυπηρέτησαν άμεσα μπράβο τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το πρόβλημα με το gps λύνεται μονο εάν εισαι root? Ή υπάρχει και τίποτε αλλο για εμας που δεν το ρουταραμε?

 

ΥΠΑΡΧΕΙ..

Πρώτα απ όλα συνδέεσαι στο ίντερνετ.

Πας settings-location access-ανοιγεις το τζιπιες απο τον διακοπτη.

Τωρα, προσεξε..

Κάνεις κλικ πανω στην λεξη GPS satelites. Θα σου ανοίξει μια καρτελα σχετικά με ΕΡΟ και A gps. Ολα τα κουτάκια τσεκαρισμενα. Πατάς ΕΡΟ Settings

Εκει θα κανεις download την τελευταία θεση των δορυφόρων... Και εισαι ΟΚ..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα χτές μια TWRP recovery για το INEW V3.

Έχει δυο πλεονεκτήματα , κάνει backup και στην Internal storage αλλά χωρίς το Data userpartition (Δεν μπορεί να αντιγράφει στον εαυτόν της αλλά αν θες backup και τα data διαλέγεις SD) και έχει και File editor μέσα.

Δοκιμάστε την (Για ROM 1.08 και πάνω)

 

TWRP recovery for Inew V3

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα χτές μια TWRP recovery για το INEW V3.

Έχει δυο πλεονεκτήματα , κάνει backup και στην Internal storage αλλά χωρίς το Data userpartition (Δεν μπορεί να αντιγράφει στον εαυτόν της αλλά αν θες backup και τα data διαλέγεις SD) και έχει και File editor μέσα.

Δοκιμάστε την (Για ROM 1.08 και πάνω)

 

TWRP recovery for Inew V3

 

Sorry ???

How to ???

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός:O

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το αρχείο στην SD σου και με το Mobile uncle tools την περνάς στο recovery partition. Μετά κάνεις restart και την ώρα που ανοίγει το κινητό (Πριν βγάλει το logo) κρατάς πατημένο το Vol + (Πάνω)

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το αρχείο στην SD σου και με το Mobile uncle tools την περνάς στο recovery partition. Μετά κάνεις restart και την ώρα που ανοίγει το κινητό (Πριν βγάλει το logo) κρατάς πατημένο το Vol + (Πάνω)

Δηλαδή απ' οτι κατάλαβα στην ουσία

1. αλλάζει το interface του recovery και

2. ΔΕΝ πειραζει τα αρχεια μου (εγκατεστημενα προγραμματα, επαφες κλπ) και

3. απ ότι ειδα εδω είναι πιο "φιλικο" στην χρηση.

Σωστά ?

Αν είναι ετσι το περναω με ενα ΟΚ από εσενα στα 1 & 2 πιο πανω

ΥΓ το παλιο recovery.img που υπαρχει ηδη στο root τη SD καρτας να το περασω σε καποιον φακελλο?

Edited by costaspap
ΥΓ
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

κάνε το παλιό rename και κρατα το , το βάζεις πίσω όποτε θες. To recovery αλλάζει μόνο το recovery partition και τίποτα άλλο!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να βαλω μια καρτα microsd και ειμαι σε 32 και 64 gb λετε να εχω θεμα με την 64.το δοκιμασε κανεις?την 64 γενικα να μας πει?και ειδα οτι λεει microsd tf card.υπαρχει καμια διαφορα?παιρνω της κανονικες microsd?
Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ..

Πρώτα απ όλα συνδέεσαι στο ίντερνετ.

Πας settings-location access-ανοιγεις το τζιπιες απο τον διακοπτη.

Τωρα, προσεξε..

Κάνεις κλικ πανω στην λεξη GPS satelites. Θα σου ανοίξει μια καρτελα σχετικά με ΕΡΟ και A gps. Ολα τα κουτάκια τσεκαρισμενα. Πατάς ΕΡΟ Settings

Εκει θα κανεις download την τελευταία θεση των δορυφόρων... Και εισαι ΟΚ..

 

Πολύ καλό φίλε μου! Σε ευχαριστώ!! Δούλεψε αμέσως και λοκάρισε 6 δορυφόρους σε δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά από που να κατεβάσω gps free που να λειτουργεί offline?

 

Υπάρχει μια free εφαρμογή που έχει free χάρτες και λέγεται be-on-road.

 

επειδη θελω να βαλω μια καρτα microsd και ειμαι σε 32 και 64 gb λετε να εχω θεμα με την 64.το δοκιμασε κανεις?την 64 γενικα να μας πει?και ειδα οτι λεει microsd tf card.υπαρχει καμια διαφορα?παιρνω της κανονικες microsd?

 

Κάποιος είχε δοκιμάσει και δούλευε η 64άρα. Δοκίμασέ την.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις μπαταρία ,προφανώς κλειστο, και αφου ξεκινήσεις την διαδικασία απο το spflashtool μετά βάζεις μπαταρία και τότε ξεκινάει η κανονική διαδικασία.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό φίλε μου! Σε ευχαριστώ!! Δούλεψε αμέσως και λοκάρισε 6 δορυφόρους σε δευτερόλεπτα.

 

μπορεις να μου πεις σε παρακαλω πολυ, πια ROM χρησιμοποιεις γιατι εχω προβλημα με το gps μου κι εγω....δοκιμασα αρκετες rom

αλλα σε καμια δεν μπορω να κληδωσω δορυφορους!!! :(

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερει κανεις πως βαζω το stock recovery? εκανα update την rom και τωρα εχω το twrp και δεν μπορω να κανω το backup απο το stock

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εχω

Εχει ενα παιδι το inew v3 και του βγάζει οταν η μπαταρία πέφτει κάτω απο 15% το μήνυμα system ui stopped. Δεν φεύγει μέχρι η μπαταρία να ανεβει στο 16% ξέρουμε τιποτα γιαυτο?

 

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θανάση ευχαριστώ.

Γιαυτο θ ρωτήσω και εγω και επειδή δεν το εχω μπροστά μου εμαθα οτι η ρομ που φοράει ειναι η cxq_v3_inew_v1.1.1 ετσι μου ειπε. Το πρόβλημα ειναι αυτο που αναφέρει ο karthan.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις σε παρακαλω πολυ, πια ROM χρησιμοποιεις γιατι εχω προβλημα με το gps μου κι εγω....δοκιμασα αρκετες rom

αλλα σε καμια δεν μπορω να κληδωσω δορυφορους!!! :(

 

Καλημέρα, είμαι χωρίς root, και έχω την 1.0.8.

Για να το βοηθήσεις περισσότερο, ψάχνοντας βρήκα και αυτό το βιντεάκι:

Edited by xristos_mi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...