Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθω να περασω το gps.conf στο system/etc αλλα μου βγαζει read only file system, μεσα απο ES explorer. Καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιές ρομ μπορούν να πάρουν τα WCDMA 900/2100 ? Κανείς?

 

Oficial Rom, δεν υπάρχει κάποια άλλη από αυτή που έχεις.

 

 

Προσπαθω να περασω το gps.conf στο system/etc αλλα μου βγαζει read only file system, μεσα απο ES explorer. Καποια λυση?

Τσέκαρε το root σου.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα έτοιμο gps.conf καθώς και ένα ZIP που το κάνετε flash από clockworkmod

 

GPS.conf

 

Καλησπέρα, δεν μπορώ να το κατεβάσω, μπορεί κάποιος να μου το στείλει στο pmslesvos@gmail.com

Ευχαριστώ

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περασω το gps.conf στο system/etc αλλα μου βγαζει read only file system, μεσα απο ES explorer. Καποια λυση?

 

ES File Explorer--->Root Explorer (ON)

Και, επίσης, πατάς στο "Root Explorer". Θα σου βγάλει επιλογές. Πας---->"Mount R/W" και τσεκάρεις αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν μπορώ να το κατεβάσω, μπορεί κάποιος να μου το στείλει στο pmslesvos@gmail.com

Ευχαριστώ

Eχεις mail :lol:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Κάποιες σελίδες έχουν κόφτη και δεν μπορεί να μπεί κάποιος

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι κανα μηνα περιμενεσ να ερθει ? Απο επισκευη τι προβλημα ειχε το wi- fi
1.5 μηνα εκανε να παει και να ερθει γιατι εκει εμεινε περιπου 15 μερες

μετα λεμε για το ελληνικο δημοσιο, εκει παντου εχει γραφειοκρατια:p

νομιζα πως ειχε προβλημα το wifi γιατι εκανα το λαθος να το συγκρινω με το αλλο μου κινητο

αλλα τελικα ετσι ειναι απλα εχει πιο χαμηλο wifi

 

υγ ποια ROM ειναι πιο σταθερη, μου ηρθε με την 1.0.4

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όσα περισσότερα ποστ μπορούσα, αλλά δεν μπορώ να καταλήξω.

Μερικές ερωτησούλες και συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι, αλλά δεν γίνεται να διαβάσω και τις 296 σελίδες... ελπίζω να δείξετε κατανόηση.

 

1. Η αίσθηση που σου δίνει στο χέρι είναι όντως ενός ultra-thin κινητού ή πιάνει επίπεδα iphone 5 και βάλε; Γιατί μπορεί στις άκρες να είναι πολύ λεπτό, αλλά το πραγματικό του πάχος είναι αρκετά μεγαλύτερο σε σχέση με του i5. 8.4 έναντι 7.2.

2. Η συσκευή out of the box είναι σε θέση να λειτουργήσει απροβλημάτιστα χωρίς πολλά τερτίπια; Έχω σιχαθεί να αλλάζω ROMS σε android συσκευές (με την κάθε μια να έχει τα κουσούρια της).

3. Τα μαύρα bezels πάνω και κάτω ενοχλούν γενικά; Θα μπορούσε κάποιος να τα μετρήσει και να ανεβάσει τις μετρήσεις;

 

Έχω δει ότι βγαίνει τώρα στα κοντά το Neo M1 με πραγματικό 5.99 πάχος σε όλη την πλάτη, Gorilla 3rd (ή τουλάχιστον έτσι ισχυρίζονται), Sony 13mp lens, και θα φορτώνει στο μέλλον και dual-os (android + windows 8.1) και 2000η μπαταρία.

http://www.neomobile.me/neo-m1-feature

Να περιμένω ή να προχωρήσω με το inew v3.

 

Αυτή τη στιγμή έχω το Star X920 butterfly, από το οποίο έμεινα πολύ ευχαριστημένος για τα λεφτά του (έχει φάει και καμιά 10αριά τούμπες)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τωρα και ενα προγραμμα πλοηγησης για να μας πεις πως συμπεριφερεται, κραταει σταθερα τη θεση κατα τη διαρκεια της πλοηγησης, ή η θεση παιζει συνεχεια απο δω και απο εκει, εκτος διαδρομης ? :worry:

Κατ' αρχήν σε ευχαρστούμε για τον χρόνο σου και την βοήθειά σου σε ότι αφορά τα θέματα του κινητού και πάνω απ' όλα που ταα μοιράζεσαι και εσύ μαζί μας.

Δεν πρόλαβα σήμερα να το τεστάρω (μόλις γύρισα από την δουλειά) θα γίνει όμως αύριο όπου θα επιχειρήσω να έχω και screenshots.

Το πρώτα που πόσταρα ήταν με την [devteam.vn] iNew v3e/c Updater 1.1.1 Version.

Το ίδιο βράδι όμως την έβγαλα και πέρασα την Thunderbolt Stock v.1.2.0 Rom η οποία μου δουλεύει πολύ καλά πρός ώρας αλλά "ψήνομαι" να περάσω την INEW V3 (V3-E) – GPS fix η οποία είναι πιο "λιτή" και υποψιάζομαι πιο σταθερή ίσως.

Αύριο που θα δοκιμάσω το GPS θα αποφασίσω και θα ενημερώσω.

1. Wifi δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα.

2. OTG λειτουργεί τσεκαρισμένο με ποντίκι.

3. NFC μόλις παραλάβω το νεό BT MW1 της SONY θα το τσεκάρω αν και πιστεύω ότι δεν θα έχει θέμα.

4. ΚΑΠΑΚΙ παρόμοιο έχουν αρκετά BRAND named κινητούλια τα οποία τα χρυσοπληρώνουμε.

5.ΜΠΑΤΑΡΙΑ αυτή η πατεντιά με την THL είναι όλα τα λεφτά και ναι έχει θέμα (σκαλί από το 100% στο 85%) αλλά εγώ με φουλ χρήση ομιλία - ραδιο - player μουσική - BT - οθονη σε auto mode δεν βγάζω ούτε μισή μερα και δεν το περίμενα εξαλλου με τετοια χρήση. Μάλλον θα επιχειρήσω αργότερα την πατέντα αφού εχω τον φορτιστη μαζί μου συνέχεια (12000 mAh).

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους .Μολις το πηρα στα χερια μου και το ανοιξα μου ηρθε με την cxg_v3_inew_v1.0.8 .Να ρωτησω αν χρειαζεται να κανω κατι h οχι οπως επισης αν πρεπει να κανω calibration μπαταριας 17420 antutu .Πως μπορω να δω αν ειναι root h oxi συγνωμη αλλα δηλωνω ασχετος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους .Μολις το πηρα στα χερια μου και το ανοιξα μου ηρθε με την cxg_v3_inew_v1.0.8 .Να ρωτησω αν χρειαζεται να κανω κατι h οχι οπως επισης αν πρεπει να κανω calibration μπαταριας 17420 antutu .Πως μπορω να δω αν ειναι root h oxi συγνωμη αλλα δηλωνω ασχετος

 

Σε καλή μεριά. Προς το παρών, εξερεύνησέ το για bugs. Είναι νωρίς ακόμα για να αποφασίσεις, αν χρειάζεται κάτι. Μπορείς να εγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή από το Play Store, όπως το "Root Checker" και να την τρέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν 3 μερες το παρελαβα...ειναι με την 1.0.6 το κινητο ειναι οντως πανεμορφο κ ελαφρυ με την μπαταρια του να υστερει οπως εχει ηδη αναφερθει.Αυτο που με εχει ενοχλησει στο συγκεκριμενο κινητο ειναι η καμερα του...ναι μεν οι φωτογραφιες του ειναι καθαρες αλλα υπαρχει μια ελαφρα πρασινωπη αποχρωση σε ολες τις εικονες...ειδικα οταν χρησιμοποιω το flash τοτε η μια πλευρα πρασινιζει κυριολεκτικα....εχει παρατηρηθει αυτο απο κανενα αλλον?μηπως μιαα αναβαθμιση της rom εξαλει ψει το προβλημα?

κ κατι αλλο προσπαθωντας να δω ενα 1080p video στο you tube δεν εχει ομαλη ροη ...σκαλωνει συνεχως κ η ποιοτητα που αποδιδει το κινητο δεν ειναι σιγουρα 1080....εχει κανεις ιδεα τι συμβαινει?

Edited by daug25
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώ τις οδηγίες για εγκατάσταση cwm από εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5138171#post5138171 πιστά, πατάω reboot σε recovery αλλά δεν μπαίνει ποτέ. Είμαι root, με kingroot αλλά δεν μπορώ να εγκαταστήσω cwm. Τι λάθος μπορεί να κάνω? Το κινητό το πήρα χθες και είναι με την 1.0.8 και θέλω να περάσω το gps fix αλλά δεν μπορώ. Υπάρχει συνδυασμός κουμπιών κατά την εκκίνηση για να μπω στο cwm? Λέω μήπως έχει εγκατασταθεί και απλά δεν έχω μπει. Στο μεταξύ όλοι οι οδηγοί την ίδια διαδικασία έχουν. Παίζει κάτι με το batch? Πως μπορώ να δω ποια φουρνιά έχω? Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

1.5 μηνα εκανε να παει και να ερθει γιατι εκει εμεινε περιπου 15 μερες

μετα λεμε για το ελληνικο δημοσιο, εκει παντου εχει γραφειοκρατια:p

νομιζα πως ειχε προβλημα το wifi γιατι εκανα το λαθος να το συγκρινω με το αλλο μου κινητο

αλλα τελικα ετσι ειναι απλα εχει πιο χαμηλο wifi

 

υγ ποια ROM ειναι πιο σταθερη, μου ηρθε με την 1.0.4

Παντου τα ιδια ειναι

Τωρα το wi-fi ειναι λιγο αδυναμο αλλα δε κολλαει πουθενα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

τους aliexpress και alibaba δεν τους εμπιστεύομαι.. 9 στους 10 που παράγγειλαν είχαν πρόβλημα.. ρίξε μια ματιά και στο banggood μήπως σε συμφέρουν καλύτερα (αν και τελευταία έχουν ακριβίνει οι τιμές τους)

Link to comment
Share on other sites

κ κατι αλλο προσπαθωντας να δω ενα 1080p video στο you tube δεν εχει ομαλη ροη ...σκαλωνει συνεχως κ η ποιοτητα που αποδιδει το κινητο δεν ειναι σιγουρα 1080....εχει κανεις ιδεα τι συμβαινει?

 

Είναι θέμα με την έκδοση του youtube... κατέβασε και εγκατέστησε την έκδοση YouTube 4.5.17 όπου δουλεύει νερό ;) Επίσης απενεργοποίηση την αυτόματη ενημέρωση της εφαρμογής ... γιατι θα στην αναβαθμίση στη τελευταία πάλι

Link to comment
Share on other sites

η απλή η η plus;

 

Προτιμώ πλας ...... Αν και, λιαν συντόμως... Official iNew v3 stock 1.1.4 rom with a lot of improvements

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ πλας ...... Αν και, λιαν συντόμως... Official iNew v3 stock 1.1.4 rom with a lot of improvements

 

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-ROM-Official-iNew-v3-stock-1-1-4-rom-with-a-lot-of-improvements

Για να δούμε....:worry:

 

Βέβαια δεν μπορώ να πω ότι ακολουθώ τη λογική της εταιρείας. Από την 1.0.8---->1.1.4; Τί έγιναν οι υπόλοιπες;

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να βοηθησει; Βγηκα περιφερειακη θεσσαλονικης και δεν βρισκει με τιποτα δορυφορους. Εχω κατεβασει faster GPS και GPS test αλλα δεν βλεπει τιποτα. Δεν εχω περασει το GPS fix που ανεβασε ενας φιλος παραπανω γιατι δεν εχω cwm οπως προανεφερα, δεν θα επαναλαβω. Τι μπορω να κανω; μηπως να επιστρεψω για service το κιν; μπορει καποιος εμπειρος να με βοηθησει; Το μονο μ θεμα ειναι το GPS και θα ηθελα να το λυσω.. Ευχαριστω εκ των προτερον για οποαδηποτε συμβουλή
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να βοηθησει; Βγηκα περιφερειακη θεσσαλονικης και δεν βρισκει με τιποτα δορυφορους. Εχω κατεβασει faster GPS και GPS test αλλα δεν βλεπει τιποτα. Δεν εχω περασει το GPS fix που ανεβασε ενας φιλος παραπανω γιατι δεν εχω cwm οπως προανεφερα, δεν θα επαναλαβω. Τι μπορω να κανω; μηπως να επιστρεψω για service το κιν; μπορει καποιος εμπειρος να με βοηθησει; Το μονο μ θεμα ειναι το GPS και θα ηθελα να το λυσω.. Ευχαριστω εκ των προτερον για οποαδηποτε συμβουλή

 

Ψήνεσαι να δοκιμάσεις την 1.0.4; Το κινητό είναι δοκιμασμένο στον περιφερειακό, όπως και σε πολλά άλλα μέρη της πόλης (& Χαλκιδική, γιατί σαν τη Χαλκιδική...δεν έχει!), και δουλεύει άψογα. Έχω βέβαια τα extra καλούδια που αναφέρεις πάνω.

Διαφορετικά, κράτα πατημένο το Vol + & Power On/Off για να δεις αν μπορείς να μπεις έτσι στην CWM.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι αλλα εδω δεν μπορω να περασω cwm, θα παω σε προηγουμενη εκδοση..; πως; Και θα χασω τον ενοποιημενο χωρο; θα ηθελα να δοκιμασω το GPS fix πρωτα, αν βρεθει λυση κ μετα να δω αυτο που λες
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι αλλα εδω δεν μπορω να περασω cwm, θα παω σε προηγουμενη εκδοση..; πως; Και θα χασω τον ενοποιημενο χωρο; θα ηθελα να δοκιμασω το GPS fix πρωτα, αν βρεθει λυση κ μετα να δω αυτο που λες

 

Υπάρχει και έκδοση της 1.0.4 για SP Flash Tools, αν δεν κάνω λάθος. Στην 1.0.4 είναι ενοποιημένος ο χώρος. To GPS fix γιατί δε μπορείς να το περάσεις; Αφού είσαι root. Δοκίμασε, σε παρακαλώ, εδώ πρώτα.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...