Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει περίπτωση να κρατάει τόσο πολύ. Ανέβασε screenshot από την κατανάλωση.

 

To φόρτισα 19/4 και στις 25/4 όσο ήμουν στο Internet μου έκανε επανεκκίνηση και στην επαναφορά έβγαλε μήνυμα, να απεγκαταστήσω το framaroot και δυστυχώς τότε μου μηδένισε τις μέρες που έλεγε από πότε είναι ανοιχτό το κινητό. Πάντως είναι πολύ περίεργο, το γιατί μου κρατάει τόσο. Δεν το έχω κλείσει καθόλου και κατά βάση κάνω μόνο τηλέφωνα και τα email που παίρνω μεσω wifi. Το screenshot είναι σημερινό, πριν από λίγο.

http://pc-at-home.gr/photos/Screenshot_2014-04-28-14-28-40.png

Edited by anto1000
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τις τελευταιες 3 μερες μου κανει πολυ συχνα επανεκινησεις...το εχω 50 μερες και δεν μου το ειχε κανει ποτε...τι μπορει να φταιει? Το quick boot το ειχα βγαλει απο την πρωτη μερα
"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Αν παραγγείλεις με singapore post, οι πιθανότητες να έχεις πρόβλημα, είναι απειροελάχιστες.

Αν παραγγείλεις με EMS ή DHL πιθανόν και να έχεις.

 

Με DHL σίγουρα θα έχεις πρόβλημα. Με EMS έχεις τις ίδιες πιθανότητες όπως με απλό ταχυδρομείο.

 

Παρέλαβα δύο δέματα με EMS τον Απρίλιο κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω ρεσετ ? Τι να κανω? Ειμαι σε φαση να το πεταξω στον τοιχο....
"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και σε μενα κανει τουλαχιστον 5 restar την ημερα χωρισ να ανοιγοκλεισω το καπακι .

Επισησ εχει και ενα bug εντονο η οθονη οταν παω να βγω απο εφαρμογεσ και οχι μονο .

Πιο πανω αναφερθηκε πωσ η 1.0.4 τα λυνει αυτα ισχυει ?

 

Εχω 1.0.5

Edited by panos666
λαθοσ εκανα
Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι μου ήρθε επιτέλους το κινητό... Είναι το πρώτο κινέζικο τηλέφωνο που αγοράζω και το τελευταίο. Πρώτες αρνητικές εντυπώσεις.. το wifi δεν πιάνει πάνω από 5-6 μέτρα από τον ρούτερ την στιγμή που το HTC Desire HD συνδέεται από τα 20-30 μέτρα ανάμεσα από τοίχους. Το GPS πιάνει όλο και όλο 3 δορυφόρους. Ψάχνοντας στο διαδίκτυο βρήκα έναν που είχε βάλει αλουμινόχαρτο στην κεραία του GPS όπως έλεγε αυτός (από τις φωτό βέβαια φαινόταν ότι ήταν στην πλευρά του wifi) το έκανα και εγώ και τελικά πέτυχα έστω το να έχω wifi μέσα στο σπίτι. Με το GPS δεν ασχολήθηκα ακόμα, ίσως το δω όταν ηρεμήσω ....
Link to comment
Share on other sites

μάλλον έπεσες σε κακή παρτίδα, ή κάτι τέτοιο.. δεν έκανε κανένα τέτοιο πρόβλημα σε εμένα.. αυτό με το wi-fi μπορεί να είναι και θέμα modem (π.χ 1-2 modem που έδινε παλιότερα η HOL, δεν πιάνανε ούτε στο διπλανό δωμάτιο που ειναι μισό μέτρο απόσταση. πόσο μάλλον στα 5-6 μέτρα που θες εσύ..)

Το δικό μου έπιανε 2-3 ορόφους πάνω απ'το modem me 3 γραμμές συνήθως (πολλές φορές έπεφτε στις 2 αλλά γενικά δεν είχε ιδιαίτερο πρόβλημα) αυτό με τα restart με ανυσηχεί μόνο γιατί το αναφέρουν πολλοί απ'οτι βλέπω και σήμερα το ξαναπαράγγειλα..

μήπως το είχατε κάνει root ? εγώ εφόσον δεν έχει προεγκατεστημένες εφαρμογές δεν ζήτησα να μου το rootάρουν οπότε... μήπως φταίει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

μάλλον έπεσες σε κακή παρτίδα, ή κάτι τέτοιο.. δεν έκανε κανένα τέτοιο πρόβλημα σε εμένα.. αυτό με το wi-fi μπορεί να είναι και θέμα modem (π.χ 1-2 modem που έδινε παλιότερα η HOL, δεν πιάνανε ούτε στο διπλανό δωμάτιο που ειναι μισό μέτρο απόσταση. πόσο μάλλον στα 5-6 μέτρα που θες εσύ..)

Το δικό μου έπιανε 2-3 ορόφους πάνω απ'το modem me 3 γραμμές συνήθως (πολλές φορές έπεφτε στις 2 αλλά γενικά δεν είχε ιδιαίτερο πρόβλημα) αυτό με τα restart με ανυσηχεί μόνο γιατί το αναφέρουν πολλοί απ'οτι βλέπω και σήμερα το ξαναπαράγγειλα..

μήπως το είχατε κάνει root ? εγώ εφόσον δεν έχει προεγκατεστημένες εφαρμογές δεν ζήτησα να μου το rootάρουν οπότε... μήπως φταίει αυτό?

 

Εγω πρωσοπικα δεν το εχω κανει ροοτ δεν ηθελα να μπλεξω με αυτα

Δε το χω δηλαδη αλλα απο τι βλεπω θα πρεπει να το κανω λογω διαφορων προβλημτων που αναφερθηκαν παραπανω

Το δικο μου ηρθε με την 1.0.5 θα την αλλαξω συντομα με τιν 1.0.4

 

Σημερα μπηκα στο τρυπακι να παρω θηκη σιλικονησ να μην το εχω αλλο στην δερματινη

Γιατι πιστευω πωσ το χαλαω πολυ

Διαπιστωσα πωσ κατω απο 5 δολαρια δεν βρισκεισ και οχι την καλη ευλιγηστη σιλικονη αλλα την ποιοτιτα (κινεζιασ)

Παντωσ με το inew καπωσ την εχουν δει εκει στη κινα ενω σε ολα σχεδον τα κινητα βρισκεισ θηκη με

1 δολαριο οι κοινεζοι ξυπνησαν και το δινουν πανακριβα.

Ελεοσ ....

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς με την καινούρια 1.0.1; Μήπως έχεις κάποια άλλη;

 

[ATTACH]44395[/ATTACH] Εκδοση 15/2/14

Edited by angelo_ath
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα την παραγγειλα απο ebay στα 3.7 e ποτε ξανα απο το coolicool

Ειχα δωσει παραγγελια για μπαταρια του inew στισ 10/3 την εστειλαν 23 /3

Μου ηρθε 25/4 εκτοσ αυτου μου πουλαγανε και υφακι στα emails και καλα ηταν out of stock k

Και δεν βλεπω κλα ενω τουσ ειχα στειλει μην πριν κανω παραγγελια για σιγουρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[ATTACH]44395[/ATTACH][ATTACH]44396[/ATTACH]

 

Ποσο καιρο την εχεισ ?

Δουλευουν ολα οκ

Restar και lug τελοσ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτε restart και λαγκαρισματα. Η εκδοση αυτη ηρθε με το κινητο μεσα μαρτιου απο to2c.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτε restart και λαγκαρισματα. Η εκδοση αυτη ηρθε με το κινητο μεσα μαρτιου απο to2c.

 

Ποσο καιρο το εχεισ ?

Εγω εχω απο μινιντιλ αλλα το εχω φορτωσει τερμα

Καπου διαβασα πωσ παιζει ρολο και η καρτα μνημησ πρεπει να ειναι

Class10 να μην λαγκαρει το κινητο εγω εχω μια απλη 16g απο κινα

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο το εχεισ ?

Εγω εχω απο μινιντιλ αλλα το εχω φορτωσει τερμα

Καπου διαβασα πωσ παιζει ρολο και η καρτα μνημησ πρεπει να ειναι

Class10 να μην λαγκαρει το κινητο εγω εχω μια απλη 16g απο κινα

 

Από μέσα Μαρτίου

Θέμα δεν έχω κανένα μεγάλο, μόνο που μου σβήνει το ygps σε κάθε restart, αλλά του κάνω επαναφορά από titanium. Μάλλον δική μου η πατάτα κάτι πρέπει να έχω διαγράψει από root αλλά δε το βρίσκω...

Φορτωμένο το έχω κ εγώ.

Κάρτα έχω 32gb class10.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Από μέσα Μαρτίου

Θέμα δεν έχω κανένα μεγάλο, μόνο που μου σβήνει το ygps σε κάθε restart, αλλά του κάνω επαναφορά από titanium. Μάλλον δική μου η πατάτα κάτι πρέπει να έχω διαγράψει από root αλλά δε το βρίσκω...

Φορτωμένο το έχω κ εγώ.

Κάρτα έχω 32gb class10.

 

Ενταξει μια χαρα εισαι και εγω το δικο μου αμαν το ζορισω κανει νερα lug,restar πχ

Ταυτοχρονα κατεβαζω ταινια -fb-viber - asphalt 8

Ποσο να αντεξει πια

Παιζει ρολο λεσ και η καρτα μνημησ ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.geekbuying.com/item/Inew-V3-5-0inch-IPS-HD-Screen-MTK6582-Quad-core

 

Το εβαλε για λιγεσ ωρεσ 115 ε

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με courier κλπ παρόλο που φίλος παρέλαβε πριν 4-5 μέρες με DHL και ΔΕΝ πέρασε τελωνείο, καλύτερα για σιγουριά βάλτε το free airmail.

Έχω αλλάξει σχεδόν όλες τις rom που βγήκαν πολύ μικρές οι διαφορές που παρατήρησα σε σημείο που ίσως να μην άξιζε ο χρόνος του Titanium restore :lol:

Δυο πραγματάκια που με ενοχλούν δεν έχω καταφέρει να τα λύσω

1. διαβάζει ανάποδα internal/external sd

2. όταν τραβάς βίντεο αν δεν βάλεις το μικρόφωνο στη ¨λειτουργία συνεδρίου" και το αφήσεις στο "κανονικό" γράφει ένα παράσιτο για ήχο. το ξέρω ότι δεν είναι κόπος να το γυρίζεις, αλλά 2-3 αυθόρμητα βίντεο τράβηξα γρήγορα (και δεν το άλλαξα) ξενέρωσα που δεν έγραψε ήχο. Και το χειρότερο είναι οτι αν το βάλεις "λειτουργία συνεδρίου" δεν κρατάει την ρύθμιση μετα απο Restart ας πούμε.

Κατά τα άλλα το κινητό ακόμα είναι πολύ καλό vfm και ένα απο τα ομορφότερα που είχα ποτέ μου. 6 παραγγελίες και σκέφτομαι να ζητήσω ποσοστά :lol::lol::lol::lol:

 

BTW έχω αυτήν

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μια χαρα εισαι και εγω το δικο μου αμαν το ζορισω κανει νερα lug,restar πχ

Ταυτοχρονα κατεβαζω ταινια -fb-viber - asphalt 8

Ποσο να αντεξει πια

Παιζει ρολο λεσ και η καρτα μνημησ ?

 

Δε νομιζω ρε φίλε. Για βάλε σε μέτριο λαπτοπ να κατεβάζει ταινία, να έχεις ανοιχτα 5-6 προγράμματα, να έχεις και κανα πενταρι καρτελες ανοιχτες στο chrome, βαλε και ένα LoL να παιζεις, κανε και μια κληση skype και μετα πες μου... :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω ρε φίλε. Για βάλε σε μέτριο λαπτοπ να κατεβάζει ταινία, να έχεις ανοιχτα 5-6 προγράμματα, να έχεις και κανα πενταρι καρτελες ανοιχτες στο chrome, βαλε και ένα LoL να παιζεις, κανε και μια κληση skype και μετα πες μου... :lol:

Το λαπτοπ που εχω δεν πιανει μια

Το κινητο με 2 γραμεσ σημα φωρτωνει σφαιρα τισ σελιδεσ

Με το μοντεμ με χωριζει ενασ οροφοσ ενταξει δεν εχω παραπονο

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικά με courier κλπ παρόλο που φίλος παρέλαβε πριν 4-5 μέρες με DHL και ΔΕΝ πέρασε τελωνείο, καλύτερα για σιγουριά βάλτε το free airmail.

Έχω αλλάξει σχεδόν όλες τις rom που βγήκαν πολύ μικρές οι διαφορές που παρατήρησα σε σημείο που ίσως να μην άξιζε ο χρόνος του Titanium restore :lol:

Δυο πραγματάκια που με ενοχλούν δεν έχω καταφέρει να τα λύσω

1. διαβάζει ανάποδα internal/external sd

2. όταν τραβάς βίντεο αν δεν βάλεις το μικρόφωνο στη ¨λειτουργία συνεδρίου" και το αφήσεις στο "κανονικό" γράφει ένα παράσιτο για ήχο. το ξέρω ότι δεν είναι κόπος να το γυρίζεις, αλλά 2-3 αυθόρμητα βίντεο τράβηξα γρήγορα (και δεν το άλλαξα) ξενέρωσα που δεν έγραψε ήχο. Και το χειρότερο είναι οτι αν το βάλεις "λειτουργία συνεδρίου" δεν κρατάει την ρύθμιση μετα απο Restart ας πούμε.

Κατά τα άλλα το κινητό ακόμα είναι πολύ καλό vfm και ένα απο τα ομορφότερα που είχα ποτέ μου. 6 παραγγελίες και σκέφτομαι να ζητήσω ποσοστά :lol::lol::lol::lol:

 

BTW έχω αυτήν

Αυτο με τι λειτουργεια συνεδριου ειναι σπαστικο αλλα. Μικρο το κακο

Τελικα ισχυει οτι φοραει φακο sony η καμερα ?

Link to comment
Share on other sites

28/04/2014

Εμένα ήρθε έτσι..Υπάρχουν 4 κινητά στο σπίτι. Το μόνο που δεν πιάνει wifi πάνω από 5-6 μέτρα μακρυά από τον ρούτερ είναι το INew. Τα άλλα (LG,HTC,Motorola) πιάνουν και στη αυλή...

Edited by IliasPe_1
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ισχυει οτι φοραει φακο sony η καμερα ?

 

Δεν φοράει φακό sony, είναι όλο το πακέτο Sony. Αιστθητήρας και φακός.

Συγκεκριμένα είναι ο IMX135 exmor sensor (RGBW) με φακό 5 γκρουπ, 5 οπτικών στοιχείων, στο πακέτο που λέγεται IU135F3-Z.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω οθόνη για το inew v3;;;

Μου έπεσε και έσπασε.

Επικοινώνησα με το Minideal που το είχα αγοράσει και μου είπαν ότι δεν στέλνουν ανταλακτικό...αλλά αν θέλω να το στείλω για επισκευή σε αυτούς με κόστος ΜΟΝΟ για αυτό 85 $

Εννοείτε ότι δεν συμφέρει, αν συμπεριλάβω και τα μεταφόρικά που πρέπει να δώσω.

Στείλτε ιδέες από που θα μπορούσα να παραγγείλω το ανταλακτικό

Link to comment
Share on other sites

 

Κατώτερο του V3...

 

Εντύπωση μου κάνει ότι με ανάλυση 960 * 540 βγάζει antutu ¨οσο το v3 που είναι 720p

Link to comment
Share on other sites

Κατώτερο του V3...

 

Εντύπωση μου κάνει ότι με ανάλυση 960 * 540 βγάζει antutu ¨οσο το v3 που είναι 720p

 

Το θέμα είναι η μπαταρία, βέβαια, και αν ταιριάζει (παρά το ότι έιναι 5.5 inch). Επικοινώνησα & αναμένω απαντήσεις από τα μαγαζιά.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...