Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ποια version είσαι;

Υπηρχε bug με την θήκη σε κάποιες εφαρμογες σε landscape mode που έχει λυθεί με αναβάθμιση του λειτουργικού.

Εχω την 1.0.5

Τη ενοεισ μηπωσ χρειαστω αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μια ερωτηση-το κινητο της γυναικας το εχω στην 1.0.3. μου λεει οτι τησ κανει restart. τι να φταιει? να αλλαξω ρομ?και αν ναι ποια ειναι η πιο τελευται η πιο σταθερη?η 1.0.8? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπορεί να μετρήσει κάποιος το μήκος και το πλάτος της μπαταρίας ?και την από στάση που έχει το πρώτο pin της μπαταρίας από την άκρη ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 1.0.5

Τη ενοεισ μηπωσ χρειαστω αναβαθμιση

 

Υπήρχε ένα bug στην 1.0.1. Το τηλ έκανε restart σε κάποιες εφαρμογές σε landscape mode όταν έκλεινες την θήκη το οποίο και λύθηκε στην επόμενη version (1.0.3)

Eσύ προφανώς δεν είσαι σε αυτήν την περίπτωση.

Αν χρειάζεσαι αναβάθμιση, είναι σχετικό.

Αν έχεις κάποιο back up χρησιμοποίησέ το, μπορεί να διορθώσει το πρόβλημα, όπως επίσης και μια αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω, θα ήθελα την γνώμη σας από που προτείνεται να το παραγγείλω, από το to2c.com ή από το minideal? Βλέπω μια διαφορά στην τιμή γι'αυτό ρωτάω :)
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το παράγγειλα απο εδώ .

Inew v3 white 133,37 with DHL

Ο πωλήτης Online και εξηπηρετικότατος

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το παράγγειλα απο εδώ .

Inew v3 white 133,37 with DHL

Ο πωλήτης Online και εξηπηρετικότατος

 

Για ποιο λόγο το παρήγγειλες απο εκεί?Και μάλιστα με dhl που έχεις πάρα πολλές πιθανότητες να πληρώσεις τελωνείο ? :cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση-το κινητο της γυναικας το εχω στην 1.0.3. μου λεει οτι τησ κανει restart. τι να φταιει? να αλλαξω ρομ?και αν ναι ποια ειναι η πιο τελευται η πιο σταθερη?η 1.0.8? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μου μπήκαν ψίλοι στα αυτιά άλλαξα με τον πωλητή την εταιρία μεταφοράς σε EMS για καλού κακού!

Αυτή τα στέλνει με τις ταχυμεταφορές των ΕΛΤΑ.

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε ένα bug στην 1.0.1. Το τηλ έκανε restart σε κάποιες εφαρμογές σε landscape mode όταν έκλεινες την θήκη το οποίο και λύθηκε στην επόμενη version (1.0.3)

Eσύ προφανώς δεν είσαι σε αυτήν την περίπτωση.

Αν χρειάζεσαι αναβάθμιση, είναι σχετικό.

Αν έχεις κάποιο back up χρησιμοποίησέ το, μπορεί να διορθώσει το πρόβλημα, όπως επίσης και μια αναβάθμιση.

 

Επειδη δεν ξερω πολλα απο πειραγματα και τετοια το αφηνω οπωσ ειναι

και βλεπουμε ευχαριστω παντοσ:cool:

Link to comment
Share on other sites

Το devteam.vn μας πέταξε μια καινούργια rom 1.1.1 και ενα νεο MIUI.

 

παίρνω ήδη nandroid backup :)

και οι δυο φαίνονται ενδιαφέρουσες περιπτώσεις

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω, θα ήθελα την γνώμη σας από που προτείνεται να το παραγγείλω, από το to2c.com ή από το minideal? Βλέπω μια διαφορά στην τιμή γι'αυτό ρωτάω :)

Καιτα δύο αξιόπιστα είναι. Πάρε από όποιο έχει στοκ και καλύτερη τιμή ή δωράκια.

Link to comment
Share on other sites

Το devteam.vn μας πέταξε μια καινούργια rom 1.1.1 και ενα νεο MIUI.

 

Ουφφ, βαρέθηκα τα update.... Εχω την 109 απο τους ιδιους...

Εξαλλου δεν βλεπω και τίποτα το φοβερό στο changelog.

Σχετικά με το crossbreader, το περασα κι εγω και παρατηρησα αυξημένη καταναλωση.

Τεσπα.....

οποιος την περάσει, αν θέλει, ας γράψει 2 Λογια

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ουφφ, βαρέθηκα τα update.... Εχω την 109 απο τους ιδιους...

Εξαλλου δεν βλεπω και τίποτα το φοβερό στο changelog.

Σχετικά με το crossbreader, το περασα κι εγω και παρατηρησα αυξημένη καταναλωση.

Τεσπα.....

οποιος την περάσει, αν θέλει, ας γράψει 2 Λογια

 

η 1.1.1 έχει πολλές εφαρμογές μέσα δικές τους :mad: bloatware δεν είχαμε bloatware αποκτήσαμε...(ευτυχώς βγαίνουν)

Έχει δύο πολύ περίεργους launchers ο ένας laggάρει και ο άλλος είναι ο smart ο οποίος είναι όμορφος και διαφορετικός και με πολλά θέματα αλλά όχι για τα γούστα μου. Το χειρότερο είναι ότι δεν κρατάει ρυθμίσεις για κάποιο λόγο κάθε φορά μετα απο ρεσταρτ μου υπενθυμίζει για το app permission της google παρόλο που το απενεργοποιώ όπως έκανα σε κάθε καινούρια ρομ. Τραγικά boot animations και logos. Επίσης παρόλο που ξήλωσα τον smart και έβαλα ως default τον nova πάλι μετά απο κάθε restart φορτώνει πρώτα τον laggy "solo launcher" και μόλις πατήσεις το home τότε μπαίνει ο Nova. μετά απο αυτα τα λίγα επανέφερα την προηγούμενη ρομ 1.0.8_gps_fix.

Πάω για MIUI τώρα να δούμε

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα, αδερφέ....

Παντως αυτο με τα μπλοτγουερ... Η πλάκα είναι οτι ζητούσαμε απο τους κινεζους να ξηλωσουν, κατά την παραγγελία, τα δικά τους.....

Δεν νομιζω, παντως, ότι αξιζει να μπριζωσεις το κινητό...... Σχετικά με την ΜιυΙ, κατι διάβασα ότι έχει ένα θεματακι με την κάμερα....

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα, αδερφέ....

Παντως αυτο με τα μπλοτγουερ... Η πλάκα είναι οτι ζητούσαμε απο τους κινεζους να ξηλωσουν, κατά την παραγγελία, τα δικά τους.....

Δεν νομιζω, παντως, ότι αξιζει να μπριζωσεις το κινητό...... Σχετικά με την ΜιυΙ, κατι διάβασα ότι έχει ένα θεματακι με την κάμερα....

 

ισως και να ειναι γρηγορη αλλα εχει τοσα πολλα ενοχλητικα πραγματα που δεν με ενδιαφερει να την ψαξω παραπανω.τεσπα.

Περασα miui:

δειχνει πανεμορφη στην τελεια οθονη του inew αλλα καιεδω τα θεματακια τα εχει.

καταρχην ξεκιναει με 200mb ελευθερα χωρις να εχω εγκαταστησει τιποτα!

Ενω επιλεγω ελληνικα ολο το μενου και τα apps ειναι στα αγγλικα... κινεζικα που θα περιμενα να πεταγονται εδω και εκει δεν υπαρχουν ευτυχως. με το που συνδεθηκα στο wifi μου, αμεσως μου εβγαλε μυνημα οτι υπαρχει νεοτερη εκδοση miui. την κατεβαζω τωρα απο τον native updater! τελος καμερα δεν υπαρχει καν. κατεβασα μια απο το store αλλα ηταν σκοτεινη και με πρασσινα χρωματα, δεν χρησιμοποιειται δλδ. πολυ θαηθελα να δουλευει γιατι λατρευω την miui αλλα ειναι πολυ βαρια και με τα θεματακια της. α και το youtube λαγκαρει και εδω.

BTW μια βοηθεια. πλεον οταν ανοιγω το κινητο σαν splash screen εχει ενα λογοτυπο απο devteam. πως επαναφερω το παλιο???

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε το logo.bin απο την γνήσια με SPflashtools.

Δοκίμασες LG camera απο Play store ;

Edited by batsilos

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε το logo.bin απο την γνήσια με SPflashtools.

Δοκίμασες LG camera απο Play store ;

 

Σε ευχαριστω το φλασαρα και οκ ξεφορτώθηκα την αηδία.

Δεν δοκίμασα την Lg camera δοκιμασα κατι παρομοιο, ανοιξε εβλεπα πολυ σκοτεινα και πρασσινα ακομα και κατευθειαν πανω σε φως.

Γενικα ξέρω οτι η miui ειναι πιο βαρια απο τις υπόλοιπες ρομ αλλα με το καλημερα 200mb free??? δηλαδή αμα σετάρω όλα τα widgets τι θα γίνει? α και τελικα το update απο τον native updater απέτυχε, πραγμα που φαντάζει λογικό μιας πρόκειται για port και οχι official rom.

Τέλοσπάντων δεν πειράζει, είναι καλό γενικότερα οτι ασχολούνται με το κινητό μας, που θα πάει σιγά σιγά θα βγάλουν κάτι πιο stable.

 

Offtopic: Από ότι έχω καταλάβει είχα πέσει σε μια παρόμοια περίπτωση με ένα zenithink tablet η οποία εταιρία δεν έδινε τον κώδικα/drivers και έτσι οι developers δεν μπορούσαν να κάνουν port άλλες ρομ σε ένα κατα άλλα καλό και φτηνο για την εποχή του μηχάνημα, με αποτέλεσμα να χάσει το hype του, αφού ούτε η εταιρία είχε σκοπό να αναβαθμίσει/fix ούτε και οι developers μπορούσαν να κάνουν πολλά εκτός απο το να αφαιρέσουν κανα δυο κινέζικες apps. κάτι τέτοιο γίνεται τώρα και με την Inew / mediatek

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ψάχνω το Inew V3 σε μαύρο χρώμα όμως..

Σε όσα site το έψαξα δεν το είχαν και σε μερικά ενώ δείχνουν να υπάρχει όταν μιλάω στο chat μαζί τους μου λένε ότι τελικά δεν το έχουν..

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο site??

Link to comment
Share on other sites

 

ΒΑΣΙΚΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ GRAVITYBOX

1.Δυνατότητα να στέλνουμε 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα.Για να το κάνουμε αυτό πάμε gravitybox-->τηλέφωνο-->Αφαίρεση Unicode-->Aφαίρεση όλων των χαρακτήρων unicode

.

 

Καλημέρα.

Ποια έκδοση του gravity έχεις(εγώ σήμερα ενημέρωσα απ 2.4.5 σε 3.0.3)? Διότι εμένα δεν μου εμφανίζει την συγκεκριμένη επιλογή. Και αν θυμάμαι καλά ούτε παλιά την εμφάνιζε. Για Νέξους όμως,4.4.δεν νομίζω να παίζει όμως ρόλο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ποια έκδοση του gravity έχεις(εγώ σήμερα ενημέρωσα απ 2.4.5 σε 3.0.3)? Διότι εμένα δεν μου εμφανίζει την συγκεκριμένη επιλογή. Και αν θυμάμαι καλά ούτε παλιά την εμφάνιζε. Για Νέξους όμως,4.4.δεν νομίζω να παίζει όμως ρόλο

Εμένα μου την έβγαζε την επιλογή όμως και πάλι δεν είχα 160 χαρακτήρες στα μηνύματα, οπότε κατέβασα το apk "greek keyboard" και ηρέμησα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ποια έκδοση του gravity έχεις(εγώ σήμερα ενημέρωσα απ 2.4.5 σε 3.0.3)? Διότι εμένα δεν μου εμφανίζει την συγκεκριμένη επιλογή. Και αν θυμάμαι καλά ούτε παλιά την εμφάνιζε. Για Νέξους όμως,4.4.δεν νομίζω να παίζει όμως ρόλο

 

Με 2.9.7 την βλέπω ως επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ποια έκδοση του gravity έχεις(εγώ σήμερα ενημέρωσα απ 2.4.5 σε 3.0.3)? Διότι εμένα δεν μου εμφανίζει την συγκεκριμένη επιλογή. Και αν θυμάμαι καλά ούτε παλιά την εμφάνιζε. Για Νέξους όμως,4.4.δεν νομίζω να παίζει όμως ρόλο

Η 3.0.2 ειναι η τελευταία για την jellybean και υπάρχει κανονικά η επιλογή και λειτουργεί.Για την kitkat υπάρχει άλλη έκδοση και την οποία δε ξέρω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...