Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

__________.JPG

 

Μια βοήθεια παρακαλώ...

 

Η παραπάνω φωτό είναι από το κινητό μου, εσείς έχετε το πινάκι που λείπει από τη micro sim?

 

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://image1.geekbuying.com/content_pic/201311/geekbuying-8bcad1c2-8ab6-4ea6-881e-76dd8c481ac8.jpg

 

Γιατί σε φωτος internet ΥΠΑΡΧΕΙΙΙΙΙΙ :mad:

 

Στο δικό μου υπάρχει και δουλεύει με micro της vodafone από την πρώτη μέρα.

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια υπαρχει κανενας οδηγος για το πως να δουλευω την φωτογραφικη και τι ειναι οι ρυθμισεις που βγαζει αριστερα; το 70% των φωτο που τραβαω βγαινουν ψιλοθολες ενω το βιντεο το βγαζει κρυσταλλο. Αρα μαλλον εγω δε κανω κατι καλα...
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Ok σας ευχαριστώ..

 

έκανα ταρζανιά και κόλλησα ένα καλωδιάκι και έπαιξε!!

 

να είστε καλά !

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα γιατί σε micro cards τηs wind και cosmote έπαιζαν κανονικά ? ? !!!! !!! :worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει κανενας οδηγος για το πως να δουλευω την φωτογραφικη και τι ειναι οι ρυθμισεις που βγαζει αριστερα; το 70% των φωτο που τραβαω βγαινουν ψιλοθολες ενω το βιντεο το βγαζει κρυσταλλο. Αρα μαλλον εγω δε κανω κατι καλα...

 

Αν υπηρχε θα ηταν χρησιμο...ειδικα με νυχτερινη ληψη καλη φωτο δν εχω βγαλει ακομα...και απο το store καμια καλη εφαρμογη φια καμερα αν χρησιμοποιει καποιος ας την προτεινει.....

Link to comment
Share on other sites

Ok σας ευχαριστώ..

 

έκανα ταρζανιά και κόλλησα ένα καλωδιάκι και έπαιξε!!

 

να είστε καλά !

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα γιατί σε micro cards τηs wind και cosmote έπαιζαν κανονικά ? ? !!!! !!! :worry::worry::worry:

 

Επεσες όντως σε ελλατωματικό αλλα ο Ελληνας ζει για την πατέντα....χαχα πολύ καλό. Δείξε και μια φώτο θα ήταν χρήσιμη αν καποιος ξαναπάθει το ίδιο... Δείχνει η πατέντα σου ότι το έχεις...πιάνουν τα χέρια σου....Μπράβο

Link to comment
Share on other sites

Ok σας ευχαριστώ..

 

έκανα ταρζανιά και κόλλησα ένα καλωδιάκι και έπαιξε!!

 

να είστε καλά !

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα γιατί σε micro cards τηs wind και cosmote έπαιζαν κανονικά ? ? !!!! !!! :worry::worry::worry:

 

Εσυ δεν εκανες ταρζανια, εσυ ζωγραφισες. Μπραβο σου!

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Ναι λάθος μου. 7/2 την έκανα στο pandawill. 12/2 έκανα άλλη στο to2c και μπερδεύτηκα.

[ATTACH]42008[/ATTACH]

 

 

 

Tους εστειλα χθες εμαιλ με τη φωτο και τους ειπα πως θελω επιστροφη των χρηματων και ακύρωση παραγγελίας και σήμερα το πρωι μου απάντησαν πως το έστειλαν και μου έδωσαν τρακινγκ Νο (λήγει σε NL ???) και πως μεσα σε 2 μερες θα μπορώ να το δω...

 

Τι να πω ψιλολαμογια μου φαίνεται κ τους θεωρουσα σοβαρους στο pandawiill...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει κανενας οδηγος για το πως να δουλευω την φωτογραφικη και τι ειναι οι ρυθμισεις που βγαζει αριστερα; το 70% των φωτο που τραβαω βγαινουν ψιλοθολες ενω το βιντεο το βγαζει κρυσταλλο. Αρα μαλλον εγω δε κανω κατι καλα...

 

Αν υπηρχε θα ηταν χρησιμο...ειδικα με νυχτερινη ληψη καλη φωτο δν εχω βγαλει ακομα...και απο το store καμια καλη εφαρμογη φια καμερα αν χρησιμοποιει καποιος ας την προτεινει.....

 

Kαλό θα είναι να ακουμπάς με το χέρι στο σημείο που θες να εστιάσεις και μετά αμέσως πατάς για να βγάλεις φωτογραφία.

Επίσης σε βραδινές λήψεις αν υπάρχει πχ φως δωματίου εγώ απενεργοποιώ το φλας και έχω καλύτερο αποτέλεσμα.

 

Ok σας ευχαριστώ..

 

έκανα ταρζανιά και κόλλησα ένα καλωδιάκι και έπαιξε!!

 

να είστε καλά !

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα γιατί σε micro cards τηs wind και cosmote έπαιζαν κανονικά ? ? !!!! !!! :worry::worry::worry:

 

Αν θυμάμαι καλά στην αρχή αυτόυ του νήματος κάποιος άλλος είχε αντιμετωπίσει αυτό το πρόβλημα (έλλειπε ένα πιν) και κοίταγε να το στείλει πίσω, δεν θυμάμαι να πόσταρε τι τελικά έκανε.

Οπότε καλό θα είναι μια φωτογραφία γιατί μάλλον πρόκειται για bug!

Link to comment
Share on other sites

Αν υπηρχε θα ηταν χρησιμο...ειδικα με νυχτερινη ληψη καλη φωτο δν εχω βγαλει ακομα...και απο το store καμια καλη εφαρμογη φια καμερα αν χρησιμοποιει καποιος ας την προτεινει.....

 

Θα σου πρότεινα, χωρίς δεύτερη σκέψη: Lenovo Super Camera (App)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2391694

Link to comment
Share on other sites

Kαλό θα είναι να ακουμπάς με το χέρι στο σημείο που θες να εστιάσεις και μετά αμέσως πατάς για να βγάλεις φωτογραφία.

Επίσης σε βραδινές λήψεις αν υπάρχει πχ φως δωματίου εγώ απενεργοποιώ το φλας και έχω καλύτερο αποτέλεσμα.

 

 

 

Αν θυμάμαι καλά στην αρχή αυτόυ του νήματος κάποιος άλλος είχε αντιμετωπίσει αυτό το πρόβλημα (έλλειπε ένα πιν) και κοίταγε να το στείλει πίσω, δεν θυμάμαι να πόσταρε τι τελικά έκανε.

Οπότε καλό θα είναι μια φωτογραφία γιατί μάλλον πρόκειται για bug!

 

Μπορεί να αγόρασα και το ίδιο τηλέφωνο !!!

 

Απο αγγελία το πήρα !

πάντως έψαξα όλο το θέμα και δεν βρήκα κάτι....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να αγόρασα και το ίδιο τηλέφωνο !!!

 

Απο αγγελία το πήρα !

πάντως έψαξα όλο το θέμα και δεν βρήκα κάτι....

 

Eίμαι σίγουρος ότι το είχα δει αυτό το πρόβλημα, τώρα να κάνω λάθος και να ήταν για άλλο τηλέφωνο;; Χλωμό αλλά ποτέ μην λες ποτέ!

Να διέγραψε τα ποστ πριν το πουλήσει;; Παίζει και αυτό. Τι να πω;;

 

Αnyway, αφού το έφτιαξες και δουλεύει, όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα, χωρίς δεύτερη σκέψη: Lenovo Super Camera (App)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2391694

 

Kανει δουλεια αυτο??

Link to comment
Share on other sites

@Foz

Νομίζω ότι είναι μονόδρομος, κατά την ταπεινή μου άποψη. Η Lenovo έχει κάνει καταπληκτική δουλειά.

Όταν λέμε μονόδρομος, εννοούμε ότι ναι μεν ίσως αναφερθούν εδώ κάποιες άλλες, αυτή όμως θα σε κάνει

καλύτερο άνθρωπο.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει βάλει κανένας ακουστικά,στο τηλέφωνο?με καλώδιο εννοώ,οταν πάω να πάρω τηλέφωνο,η οταν με καλανε,ο ήχος ειναι πολύ χαμηλός, για να ακούω δυνατά,πρέπει να πατάω συνέχεια το κουμπί, που ειναι για να απαντήσεις στα ακουστικά,οταν τα βάζω σε άλλο τηλέφωνο,λειτουργούν κανονικά.στις ρυθμίσεις δεν είδα τίποτα να γίνεται.ξερει κανένας πως να το ρύθμιση αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει βάλει κανένας ακουστικά,στο τηλέφωνο?με καλώδιο εννοώ,οταν πάω να πάρω τηλέφωνο,η οταν με καλανε,ο ήχος ειναι πολύ χαμηλός, για να ακούω δυνατά,πρέπει να πατάω συνέχεια το κουμπί, που ειναι για να απαντήσεις στα ακουστικά,οταν τα βάζω σε άλλο τηλέφωνο,λειτουργούν κανονικά.στις ρυθμίσεις δεν είδα τίποτα να γίνεται.ξερει κανένας πως να το ρύθμιση αυτό?

 

Τα ακουστικά δεν είναι συμβατά με το τηλέφωνο. Υπάρχουν 2 συνδέσεις. ctia και omtp.

Link to comment
Share on other sites

Εχω της 1ης φουρνιάς, μαλλον τύπου ομτρ,. Πως μπορώ να το τσεκάρω?

 

Έχεις σίγουρα omtp επειδή κάτι εγώ από την 1η φουρνιά έχω. Αν βάλεις ακουστικά πχ από Samsung, apple θα σου βγάλει εικονίδιο μόνο για ακουστικά. Ενώ με τα δικά του σου βγάζει και μικρόφωνο.

 

edit

Δοκίμασα άλλη κάρτα στην sim1 και είχε κανονικά ίντερνετ. Άρα τραβάει ζόρι η κάρτα σιμ μάλλον. Θα πάω αύριο να την αλλάξω.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους .ειμαι και εγω κατοχος του v3 και θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω τον music player να αναγνωριζει ελληνικους χαρακτηρες γιατι δειχνει ερωτηματικα στο τργουδια.μεγαλο ζορι να τα αλλαξω ενα ενα σε λατινικους χαρακτηρες.please βοηθηστε αν ξερει καποιος!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις σίγουρα omtp επειδή κάτι εγώ από την 1η φουρνιά έχω. Αν βάλεις ακουστικά πχ από Samsung, apple θα σου βγάλει εικονίδιο μόνο για ακουστικά. Ενώ με τα δικά του σου βγάζει και μικρόφωνο.

 

Me too 1η παρτιδα και τα κλασσικά ακουστικά των 8.8€ http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664 δουλευουν χωρίς αντάπτορα :)

 

Επίσης το voltage στη φόρτιση περνάει τα 4.2 .... Μάλλον αυτές ειναι οι διαφορές με τις καινούργιες φουρνιές :cool:

 

γεια σε ολους .ειμαι και εγω κατοχος του v3 και θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω τον music player να αναγνωριζει ελληνικους χαρακτηρες γιατι δειχνει ερωτηματικα στο τργουδια.μεγαλο ζορι να τα αλλαξω ενα ενα σε λατινικους χαρακτηρες.please βοηθηστε αν ξερει καποιος!

Δοκίμασε άλλο player απο το Playstore .. Υπάρχουν άπειρες επιλογές που να υποστηρίζουν σωστά τα ελληνικά ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με την flipcase, κάθε φορά που έχω το κινητό στο τσαντάκι μέσης ή στην τσέπη και είμαι σε κίνηση ανοιγοκλείνει χωρίς απαραίτητα να πιέζεται το κινητό, δεν έχω καταλάβει ποιός αισθητήρας ευθύνεται για το άνοιξε - κλείσε με την flipcase, έχει βρει κάποιος κάποιον τρόπο να απενεργοποιήσει το άνοιξε κλείσε του τηλεφώνου με το άνοιγμα της θήκης; Υπάρχει κάποιο app ή κάποιο mod;

 

Δεν με ενδιαφέρει να έχει την αυτόματη λειτουργεία η θήκη, θα με ενδιέφερε απλά να την έχω σαν προστασία κι ας πατάω το κουμπί για να ανοίξω το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Ποσες ωρες θελει η πρωτη φόρτωση του κινητου?Πριν αρχιζω να το σκαλίζω?

 

Μπορείς να το σκαλίζεις και όσο φορτίζει ....

Συνήθως έρχονται με αρκετή μπαταρία (40-60%), η επικρατέστερη τάση είναι να το δουλέψεις μέχρι 10-15% και μετά να το βάλεις στη φόρτιση... Εννοείται ότι οταν γεμίσει το αποσυνδέεις δεν χρειάζεται 10-12 ωρες για την 1η φόρτιση . Απλά καλό θα ήταν οι πρώτες 5-10 φορτίσεις να είναι γεμάτες (δλδ μέχρι να γεμίσει πλήρως η μπαταρία )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...