Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ctia εχει και το δικο μου που ειναι απο την 2η παρτιδα. Το logo nfc ελειπε και απο ενα τηλ που παρελαβα πριν 15 μερες για ενα φιλαρακι μου. Η μπαταρια στο δικο μου παει μεχρι 4196 mV. Αραγε η πρωτη παρτιδα μαλλον ειχε διαφορετικο hardware.

 

edit: και κατι αλλο που παρατηρησα στην δευτερη συσκευη και ειναι πολυ σημαντικο, η οθονη ειχε bleeding.

Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://blog.hifiheadphones.co.uk/2013/08/13/headphonesandsmartphones/

 

εδω η διαφορά ctia omtp...

Εχει να κανει με τον τυπο του βυσματος

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/catalogsearch/result/index/?mode=list&q=iNew+V3

Εδω στο minideal για το black το εχει στα 150 ευρω kai leei out of stock και πιο κατω το εχει σε ασπρο στα 136 και υπαρχει κανονικα ! ετσι ειναι ή κανω καποιο λαθος ??????

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, ο γεροπαράξενος επιστρέφει με νέες παρατηρήσεις :

 

1) Με 1.03 παρατήρησα πως ενώ κάθε βράδυ κλείνω πάντα το τηλέφωνο, έδειχνε στην "κατάσταση" πως δουλεύει μέρες συνεχόμενα.. μου είχα κάνει τρομερή εντύπωση πως το πρωί που το άνοιγα φόρτωνε μπαμ, μισό κύκλο έκανε και είχε ήδη φορτώσει.

 

Το τηλέφωνο πλέον το κάνω shutdown από mobile uncle tools και κλείνει κανονικά.

Διαφορές:

1) Ο χρόνος λειτουργίας στην κατάσταση μηδενίζει και πλέον μετράει κανονικά, από το πρωί που θα ανοίξω το τηλέφωνο

2) Όταν έκανα απενεργοποίηση από το πλαϊνό κουμπί το σβήσιμο οθόνης συνοδευόταν από σύντομη δόνηση της συσκευής, με mobile uncle tools απλά σβήνει, ούτε δόνηση ούτε τίποτα

3) Όταν το έβαζα στην πρίζα, υποτίθεται απενεργοποιημένο, ξεκινούσε να φορτίζει αμέσως. Πλέον "ψάχνει" την στάθμη της μπαταρίας ~2 δευτερόλεπτα και μέχρι τότε την δείχνει εντελώς άδεια με το κλασσικό σημαδάκι επάνω της.

4) Το άνοιγα και φόρτωνε αμέσως, τώρα κάνει 3-3,5 κύκλους για να φορτώσει το λειτουργικό. (όπως δηλαδή και την πρώτη φορά που το παρέλαβα)

 

Από περιέργεια, κοιτάξτε όλοι στις ρυθμίσεις την κατάσταση τηλεφώνου και δείτε πόσες ώρες λειτουργίας γράφει ο χρονομετρητής. Είστε οκ;

 

Σε ένα ακόμα iNew που έφερα για φίλο συμβαίνει το ίδιο.

-------------------------------------------------

 

NFC

 

Δοκιμή σύνδεσης μεταξύ του iNew και Note3. Ενώ οι συσκευές αναγνωρίζουν η μία την άλλη με τον χαρακτηριστικό ήχο όταν ακουμπάμε τις πλάτες τους, δεν μπορώ να στείλω τίποτα. Χαρακτηριστικά, ακουμπάω φωτογραφία για να στείλω και ενώ δείχνει σε εμένα ότι έστειλε, το note3 δείχνει ότι πήρε και στο τέλος πετάει σφάλμα.

 

Αντίστροφα, όταν πάω να στείλω φωτογραφία από note3 σε εμένα το δεύτερο την στέλνει κανονικά και εγώ δεν λαμβάνω. Εμφανίζεται στο samsung μήνυμα: "μέγεθος αρχείου πολύ μεγάλο", κάτι που δεν ισχύει φυσικά.

 

Με S Beam επίσης καμία ουσιαστική επικοινωνία.

 

Έχετε δοκιμάσει άλλοι το nfc?

Edited by yaroglanzo
Link to comment
Share on other sites

Για το 1 πήγαινε ρυθμίσεις--->προσβασιμότητα και απενεργοποίησε την γρήγορη εκκίνηση.Ετσι θα κλείνει κανονικά και απο το κουμπί
Link to comment
Share on other sites

Για το 1 πήγαινε ρυθμίσεις--->προσβασιμότητα και απενεργοποίησε την γρήγορη εκκίνηση.Ετσι θα κλείνει κανονικά και απο το κουμπί

 

είσαι το ναρκωτικό του android. Την επόμενη θα σου στείλω κατευθείαν πμ.

 

Σε ευχαριστώ :O

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ ερωταπαντήσεις περί αποστολών-αγορών στο αντίστοιχο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει 4.4 για ΜΤΚ 6582;;

Είσαι σίγουρος;

Εγώ είχα ακούσει ότι ΘΑ έβγαζαν για τον 6592 και αυτό μετά την Ανοιξη!

Δεν είπα συγκεκριμένα για τον MT6582, αλλά γενικά από τη Google. Για MT6592 θα δούμε το καλοκαίρι.

Ωστόσο, http://www.intomobile.com/2014/02/25/alcatel-pixi-7-ultralowcost-tablet-sell-just-79-euro-110/, μου φαίνεται πως θα δούμε 4.4 και σε παλιότερα κι οικονομικότερα chipset

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει εξωτερική μπαταρία αλλά θέλει να αποφύγει καλώδια βισματάκια κτλ του προτείνω αυτή...

http://www.antelife.com/portable-mobile-charger-1900mah-black.html

 

Την έχω και μπορώ να βεβαιώσω ότι εφαρμόζει άψογα στο κινητό μας και είναι και σταθερή! δεν κουνιέται πάνω στο τηλ και μπορείς και να μιλήσεις ταυτόχρονα αν χρειαστεί!!

 

Ω ρε φίλε αυτό ακριβώς έψαχνα!

 

Επίσης όσοι είχατε παραγγείλει αυτή τη θήκη http://www.antelife.com/exquisite-soft-silicone-case-for-inew-v3-white.html παραλάβατε?

Είναι οκ προστατεύει η καλύτερα με τη flip cover που είχαμε?

Link to comment
Share on other sites

Tην παρέλαβα εγώ αλλά δεν την δοκίμασα στο κινητό μιας και ήδη το είχα δώσει και έτσι την έδωσα στον νέο κάτοχο.Το πίσω μέρος θεωρώ ότι το προστατεύει καλά και λόγω του υλικού της θα γλιστράει λιγότερο στο χέρι,σε σχέση με το καπάκι
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την μπαταρία του W8. Είναι διαφορετική από αυτή που είχε ο Ιταλός στο πιο πίσω βίντεο που δείοχνει πως την έβαλε και πως ξεκόλλησε και τα πινς.

Αυτή που πήρα είναι μάλλον η original με το μπλε - γκρι αυτοκόλλητο ενώ αυτή που φαίνεται στο βίντεο είναι μαυρη.

Η διαφορά τους είναι ότι ενώ το κάτω μέρος ξεκολλάει, το πάνω που είναι τα pins όχι. Δοκίμασα να το βγάλω αλλά θα κάνει ζημιά στην μπαταρία μιας και πάνω του είναι κολλημένα τα pins τα οποία από την κάτω μεριά είναι κολλημένα καλώδια. Με λίγα λόγια δεν βγαίνει αλλά δεν μπαίνει έτσι όπως είναι και στο τηλεφωνο. Για να μπει έπρεπε να τρίψω το πάνω μερος της μπαταρίας για περίπου μισό χιλιοστό ώστε να χωρέσει.

Την έβαλα πάντως, ήταν φορτισμένη στο 60% και εδώ και 2 μιση ώρες με δύο τηλέφωνα συνολικής διάρκειας 7' είναι στο 56%.

Αρκετά καλά θα έλεγα, αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς. Σε μερικές μέρες θα έχω πιο ασφαλή αποτελέσματα.

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβε την μπαταρία του W8. Είναι διαφορετική από αυτή που είχε ο Ιταλός στο πιο πίσω βίντεο που δείοχνει πως την έβαλε και πως ξεκόλλησε και τα πινς.

Αυτή που πήρα είναι μάλλον η original με το μπλε - γκρι αυτοκόλλητο ενώ αυτή που φαίνεται στο βίντεο είναι μαυρη.

Η διαφορά τους είναι ότι ενώ το κάτω μέρος ξεκολλάει, το πάνω που είναι τα pins όχι. Δοκίμασα να το βγάλω αλλά θα κάνει ζημιά στην μπαταρία μιας και πάνω του είναι κολλημένα τα pins τα οποία από την κάτω μεριά είναι κολλημένα καλώδια. Με λίγα λόγια δεν βγαίνει αλλά δεν μπαίνει έτσι όπως είναι και στο τηλεφωνο. Για να μπει έπρεπε να τρίψω το πάνω μερος της μπαταρίας για περίπου μισό χιλιοστό ώστε να χωρέσει.

Την έβαλα πάντως, ήταν φορτισμένη στο 60% και εδώ και 2 μιση ώρες με δύο τηλέφωνα συνολικής διάρκειας 7' είναι στο 56%.

Αρκετά καλά θα έλεγα, αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς. Σε μερικές μέρες θα έχω πιο ασφαλή αποτελέσματα.

 

 

Αδερφέ με γυαλόχαρτο το έτριψες? Στην κάτω μεριά αφού το έβγαλες έμεινε με μεταλλικό προστατευτικό ε?

Σφήνωσε για να χωρέσει? Άντε καλή χρήση και να μας ενημερώνεις! :O

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ με γυαλόχαρτο το έτριψες? Στην κάτω μεριά αφού το έβγαλες έμεινε με μεταλλικό προστατευτικό ε?

Σφήνωσε για να χωρέσει? Άντε καλή χρήση και να μας ενημερώνεις! :O

 

Δεν την έτριψα σχεδόν καθόλου. Λίγο με ένα μαχαίρι μόνο και κόψιμο στις γωνίες που έχει κάτι εγκοπές το τηλέφωνο.

Είχα ξεκινήσει για να βγάλω τα πλαστικά και αφού έβγαλα το κάτω πήγα να βγάλω και το πάνω το οποίο όμως δεν ήταν ελαστικό (όπως το κάτω) και μου έσπασε ένα κομμάτι στην μία άκρη. Στην συνέχεια την πίεσα και μπήκε σφηνωτά.

Θα βγάλω αύριο φώτο και θα την τρίψω λίγο ακόμα με γιαλόχαρτο ή με dremmel για να μην είναι τόσο σφηνωτά.

Το κάτω πλαστικό είναι κολλημένο στο κέλυφος της μπαταρίας. Αφού το βγάλεις καθαρίζεις τα απομεινάρια της κόλλας και είναι μια χαρά.

Το πάνω είναι στην ουσία το καπάκι του κέλυφους και δεν πρέπει να βγεί.

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

´Εχει κάποιος vodafone στο κινητό; Δεν μπορώ να καταφέρω να έχω ίντερνετ; Τι ίδιες ρυθμίσεις κρατήσατε με το που βάλατε την κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω vodafone αλλά δεν έκανα καμία ρύθμιση ούτε και στην Wind που έχω στην άλλη κάρτα.

Κοίτα λίγο τις ρυθμίσεις σου όπως επίσης και τους ΑPN servers σου και αν δεν έχει τα "Vodafone internet" και "vodafone MMS" πέρασέ τα με το χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω κι εγώ ένα πρόβλημα με την υποδοχή micro sim !!!

 

Αν βάλω κάρτα της vodafone (microsim) ΔΕΝ την αναγνωρίζει καν... Αν τη βάλω με τον αντάπτορα στην δεξιά μεριά mini sim δουλεύει κανονικά.

 

Τώρα, δοκίμασα με micro sim της wind ή της cosmote και δουλεύουν κανονικά !!! Δλδ μόνο της vodafone στο slot της micro sim δεν δουλεύει...

 

Παράξενο ρε γμτ. και το αγόρασα για να έχω ένα κινητο !!!! :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω vodafone αλλά δεν έκανα καμία ρύθμιση ούτε και στην Wind που έχω στην άλλη κάρτα.

Κοίτα λίγο τις ρυθμίσεις σου όπως επίσης και τους ΑPN servers σου και αν δεν έχει τα "Vodafone internet" και "vodafone MMS" πέρασέ τα με το χέρι.

 

Και εγω με vodafone δε χρειάστηκε να κάνω κάτι.Λειτουργεί μια χαρά!

 

Περάστηκαν μόνες τους οι ρυθμίσεις αλλά δεν έχω δεδομένα. Θα το ξανακοιτάξω. Με wind - cosmote δεν είχα τέτοιο θέμα.

Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω κι εγώ ένα πρόβλημα με την υποδοχή micro sim !!!

 

Αν βάλω κάρτα της vodafone (microsim) ΔΕΝ την αναγνωρίζει καν... Αν τη βάλω με τον αντάπτορα στην δεξιά μεριά mini sim δουλεύει κανονικά.

 

Τώρα, δοκίμασα με micro sim της wind ή της cosmote και δουλεύουν κανονικά !!! Δλδ μόνο της vodafone στο slot της micro sim δεν δουλεύει...

 

Παράξενο ρε γμτ. και το αγόρασα για να έχω ένα κινητο !!!! :mad::mad::mad:

 

Είναι λίγο περίεργο αυτό που λες. Αφού δουλέυουν οι άλλες θα έπρεπε να δουλεύουν και της Vodafone.

Θες να δουλέψεις το κινητό με 2 κάρτες vodafone? Γιατί μόνο έτσι θα έχεις πρόβλημα όπως λες μιας και άν έχεις άλλη εταιρία την βάζεις εκεί στην micro sim υποδοχή.

Oι κάρτες της vodafone που έχεις είναι κομμένες οι κανονικές micro??

Εγώ πάντως έκοψα μια κάρτα της wind σε nano και με αντάπτορα για micro δουλεύει κανινικά στην micro sim υποδοχή.

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες είναι κανονικές micro και όχι κομμένες.

Αν πάρω την micro που την έχω βάλει σε adaptor mini και την βάλω χωρίς τον adaptor στην αριστερή μεριά ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ !!!. Με τον αντάπτορα τον mini παίζει κανονικά στην δεξιά μερια.

Στην αριστερή (μικρή sim micro) ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ της vodafone !!!???!!!.

Έχω δοκιμάσει όμως και παίζουν κανονικά -στην αριστερή μεριά πάντα- και micro κάρτες της WIND και της Vodafone.

 

Help please !!!

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες είναι κανονικές micro και όχι κομμένες.

Αν πάρω την micro που την έχω βάλει σε adaptor mini και την βάλω χωρίς τον adaptor στην αριστερή μεριά ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ !!!. Με τον αντάπτορα τον mini παίζει κανονικά στην δεξιά μερια.

Στην αριστερή (μικρή sim micro) ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ της vodafone !!!???!!!.

Έχω δοκιμάσει όμως και παίζουν κανονικά -στην αριστερή μεριά πάντα- και micro κάρτες της WIND και της Vodafone.

 

Help please !!!

 

το ειχα πάθει και εγώ αυτό αλλα τελικά την πρώτη φορά ειχα κάνει λάθος την ειχα βάλει ανάποδα. Μετά την εβαλα κανονικα πάλι δεν την πηρε...Μετά έκοψα κάτι αυτάκια που ειχε (υπολοίματα) απο το κοψιμο από την μεγάλη κάρτα. Μάλιστα με λίγο γιαλόχαρτο την έξυσα στις άκρες να φύγουν τελείως μήπως αυτό την κάνει την ζημιά και οντως...Μετά την πηρε και δούλεψε...Vodafone και εγώ στην μικρή και wind στην μεγάλη και ολα οκ. Αν δεν σου δουλεψει παλι πάνε και παρε μια Wind μικρή και βαλτην στην μικρή και στην μεγάλη ασε την Vodafone αφού την διαβάζει εκει. 3G εχουν νομίζω και οι δυο οποτε δεν υπάρχει πρόβλημα......Μετά τι να πω ίσως έχει πρόβλημα η καρτούλα δοκίμασε την σε αλλο κινητό αν δουλευει αλιως πανε σε κατάστημα να σου δωσουν αλλη.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι πως και τα 2 νούμερα είναι vodafone !!!

 

Έχω δοκιμάσει και με άλλες vodafone συναδέλφων τα ίδια ... δεν διαβάσει ΚΑΜΙΑ vodafone στη θέση micro...

Link to comment
Share on other sites

__________.JPG

 

Μια βοήθεια παρακαλώ...

 

Η παραπάνω φωτό είναι από το κινητό μου, εσείς έχετε το πινάκι που λείπει από τη micro sim?

 

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://image1.geekbuying.com/content_pic/201311/geekbuying-8bcad1c2-8ab6-4ea6-881e-76dd8c481ac8.jpg

 

Γιατί σε φωτος internet ΥΠΑΡΧΕΙΙΙΙΙΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...